Akrep Erkeği Akrep Kadını

akrep erkeği akrep kadını, akrep erkeği akrep kadını uyumu, akrep erkeği akrep kadını anlaşabilir mi, akrep erkeği akrep kadını cinsel uyumu, akrep erkeği ile akrep kadını ne kadar uyumlu, akrep erkeği ve akrep kadını mutlu olabilir mi, akrep erkeği akrep kadını aşk ve evlilik, akrep erkeği akrep kadını aşkı

Akrep Burcu Erkeği ve özellikleri 2019 Yılı Değerlendirmeleri, akrep burcu 2019, akrep erkeği 2019, akrep burcu erkeği 2019
Kullanıcı avatarı
Chepi
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 251
Yaş: 33
Kayıt: Sal 20 Mar, 14:55

Akrep Erkeği Akrep Kadını

Okunmamış mesaj gönderen Chepi » Cmt 22 Ara, 14:17

Resim

Akrep Erkeği Akrep Kadını

Akrep erkeği Akrep kadını ile anlaşabilir mi? Akrep erkeği Akrep kadını ile mutlu olabilir mi? İkisi ne kadar uyumludur? Akrep erkeği ve Akrep kadını ilişkisi, aşk ve evlilik? İki Akrep bir araya geldiğinde neler olur? İki akrep burcu arasındaki ilişki nasıl bir ilişkidir? İlişkinin seyrini hangisi belirlerler Akrep erkeği mi, Akrep kadını mı? Akrep erkeği ve Akrep kadını arasındaki aşk uyumu, Akrep erkeği ve Akrep kadını arasındaki cinsel uyum, Neden iki akrep burcu arasındaki en büyük sorun iletişim sorunudur?

Öncelikle iki burcun genel özelliklerine bakalım.

Akrep Erkeği ve Akrep Kadını

Grubu: Su
Niteliği: Sabit
Gezegeni: Mars ve Pluto
Ev Konumu: 8. Ev
Burcun İlgili Olduğu Alan: Cinsel Yaşam, Ölüm ve Madde Ötesi Hayat

Akrep Erkeği Akrep Kadını, Genel Uyum Analizi

Akrep erkeği ile Akrep kadını arasındaki ilişkiyi bir cümle ile özetle deseler şu cümleyi kurardım “Uçurumun kenarına kadar gelip, çakan şimşeklere aldırmadan ışıl ışıl parlayan mavi sulara paraşütsüz atlamak.”

İki akrebin birlikteliği, akrep erkeği akrep kadını aşkı, insanın içine işleyen, riskli ama bir o kadar da heyecan verici bir birlikteliktir.

﴿ Kaçmak isteyip te kaçamadığınız,
﴿ gitmek isteyip te gidemediğiniz,
﴿ ne tatlı ne acı,
﴿ biraz öfke biraz tebessüm,
﴿ vazgeçilmez, doyumsuz ve yakıcı bir birlikteliktir.

Akrep kadını ile akrep erkeğinin ilişkisi; hangi konuda olursa olsun herşeyin “en” olarak tanımlanabileceği, esragengiz bir ilişkidir.

Zihninizde şu manzarayı çizmeye çalışın “karanlığın içinden çıkıp gelmiş, birbirlerine ısrarla bakan iki göz, birbirlerine hapsolmuş iki çılgının sisleri dağıtarak buluşması..” İlk buluşma anı ne kadar heyecanlı ise sonraki günleri de o derece şiddetli olur. Benzer özellikler uyumu beraberinde getirir, ancak her burç gurubunun uç noktalarında yer alan burçların birlikteliği bir o kadar da şiddetli geçebilir.

Ya her ikisi de birbirlerine hapsolup bütünleşirler, ya da kendi ateşlerinde birbirlerini yakarlar.

Bu ilişkide sabit ve kesin olan tek bir şey vardır. Olan herşey en üst perdeden olur. Akrep burcunun doğasında var olan “olacaksa ya en iyisi olsun ya da hiç olmasın” düşüncesi ilişkilerini durağan bir atmosferde sürdürmelerine izin vermeyecektir.

Akrep burcu yaşamın doğasına ters bir karaktere sahiptir.

﴿ Bir gününü sürekli mutlu geçirmekten bile sıkılan,
﴿ sürekli değişim ve dönüşüm arayışında olan,
﴿ acıyı tecrübe olarak niteleyen,
﴿ kolay olanı değil zor olanı seven,
﴿ üzerine gelindiğinde herşeyi göze alabilen ve şiddetle tepki gösteren,
﴿ yaşamını kendi oluşturduğu kurallara göre yaşayan,
﴿ sınırlarına müdahale edildiğinde öfkelenen,
﴿ her zaman gizlediği bir şeyleri olan

ama yaşamına giren her insanın tüm ayrıntılarını öğrenmeye çalışan bir insandan, biri dişi diğeri erkek iki tane olduğunu düşünün.

Tüm sınırların zorlanacağına emin olabilirsiniz. İki akrebin ilişkisi asla gri tonlarda olmaz. Ya tümüyle siyah veya tümüyle beyaz olacaktır. Sıkıntının başlayacağı nokta ise birbirlerine karşı, yaşamlarına giren diğer insanlar gibi davranmaya başlayacakları noktadır. Ya bütünleşecekler veya ikisi de iki ayrı odada kendi dünyalarını yaşayıp rakip olacaklardır.

İlişkinin sonunu belirleyecek olan şey Sevginin veya Egonun gücü olacaktır. Sevgi egoyu yenerse muhteşem bir birliktelik ortaya çıkar. Galip gelen ego olursa sonu sessiz sedasız bitmeyebilir. Akrep erkeği ile Akrep kadını ilişkisinde kilit nokta “iletişim” dir. Eğer kilidi açabilirlerse ortaya çıkması muhtemel değil, kaçınılmaz olan tüm sorunları birlikte aşabilirler. (Sorunsuzluktan da sıkılacaklardır)

Akrep Erkeği Akrep Kadını Aşk ve Evlilik

Akrep erkeği akrep kadını aşkı için söylenebilecek en net tanım şu olacaktır! "Kesinlikle sıradışı, ateşli ve her an patlamaya hazır" Aşkla başlayıp evlilikle biten birlikteliklerde doğum haritasında alınan etkiler çok önemlidir. Eğer doğum haritasında diğer su grubu etkileri balık ve yengeç burcu da etkinse daha ılımlı bir birliktelik olabilir. Akrep ve Mars etkisi yoğunsa ruhunuza kadar işleyecek bir ilişki olacağına emin olabilirsiniz.

Canınız yanabilir, kalbiniz titreyebilir, gözleriniz kamaşabilir, tatmadığınız duyguları tadabilirsiniz. Mars etkisi her an tetikte olmaya ve kılıçları çekmeye hazırdır. Eğer kendinizi tanıyor ve biliyorsanız bunlara zaten hazırlıklı olursunuz. Eğer astrolojik bilgiye sahip değilseniz "ben seni böyle bilmezdim, eskiden böyle değildin" gibi cümleler farklı versiyonlarda sürekli tekrarlanıp duracaktır.

Aşk ve evlilik mutluluk ta getirebilir sorun da. Birbirinizi ve sahip olduğunuz özelliklerin astrolojik kökenlerini biliyorsanız tebessüm eder geçersiniz. Bilmiyorsanız birbirinizi sürekli suçlayıp sorunların büyümesine yardım edersiniz.


Akrep erkeği akrep kadını aşkı benzersizdir. Ancak bu benzersizliğin negatif kutupta mı pozitif kutupta mı yer alacağı tümüyle sizin elinizdedir.

Akrep Erkeği Akrep Kadını, iletişim

Temel ilkeyi unutmayın “Yaşayacağınız her ne olursa olsun sadece sonununa kadar sabırla yaşayıp, sabırla bekleyin. Çekip gitmeyin.” Neden mi? Değişim ve dönüşüm, sabit olan herşeyden sıkılma… Okumaya devam edin anlayacaksınız.

Akrep erkeği ve Akrep kadını ilişkisindeki tek kritik nokta iletişimdir. Sebebi ise benzer kutuplara sahip mıknatısların birbirlerini itmesi gibi benzer frekansların birbirlerini çekebilecek nokta bulamamalarıdır. İki akrep birbirlerini sevmişlerse evlenmeden önce, acil olarak herşeyi bir kenara bırakıp bu sorunu aşmaya çalışmalıdır.

Biz birbirimizi seviyoruz, hiç sorun yaşamıyoruz, birbirimizi çok iyi anlıyoruz” demeyin. Akrep burcu insanları doğuştan manipülatif insanlardır. Amaçlarına ulaşıncaya kadar var olan tüm sorunları ustaca örtbas edebilirler. Bunu o kadar ustaca yaparlar ki herkesi inandırmak için öncelikle kendilerini inandırırlar.

Resim

Akrep erkeği ve Akrep kadını Neden İletişim Sorunu Yaşar?

İki akrep neden anlaşamaz? Akrep burcunun aşması gereken temel sorunlar nelerdir?

Her ikisinin de verdiği mesajın özeti “çekilin, bu benim sahnem, benim oyunum ve benim yaşamım, sen istesen de istemesen de eninde sonunda benim dediğim olur” mesajı verir. Sevgi ve hasret yerini akrabalara, eşe dosta, çevredeki insanlara kaymaya başladığında “bu ikimizin hayatı” yerini “benim hayatım” almaya başlar. Ego ortaya çıktıkça “ben” kelimesi artmaya başlar. “biz” yerini “ben” kelimesine bıraktıkça akrep burcunun soğuk yüzü de görünmeye başlar

Akrep burcu konuları şahsileştirdiğinde hafif tonlar kullanmaz, ses tonunda her zaman tehditvari bir ritim barındırır. Karşısındaki kendisinin bir benzeridir ve bunu anında algılar. Akrep doğası karşıdan geleni her zaman daha fazlası ile karşı tarafa yansıtmaya meyillidir. Biri sesini hafif yükselttiğinde diğeri bağırarak karşılık verebilir.

Diğeri asla altta kalmak istemez. Sonu şiddetli bir tartışma ve kavga ile bitebilir. Enerjileri tükenip kendi dünyalarına çekildiklerinde kendilerini sorgulamaya başlarlar. Hatalarını anlarlar. Biri bariz hatalı ise gidip özür diler. Ama işin kötü yanı akrep insanlarında bu gibi durumlarda “önce o özür dileyecek” inatlaşması yaşanırsa sonuç uzun süre birbirleri ile hiç konuşmadan küsme ile sonuçlanabilir. (Küsmek evet, küçük çocuklar gibi küsmek)

İçlerinde sürekli kendilerinin haklı olduğuna dair kurgular oluşturmaya başlarlar. Tüm sahneleri tekrar tekrar kendilerinin daha iyi sonuç alacakları şekilde yeni baştan yazıp çizerler. Başrolde her zaman kendileri vardır. İyi karakter her zaman kendisi, kötü karakter karşı taraf olur. Her zaman kendisi haklıdır, diğeri haksız. Bu sonuçlara ulaşabilmek için masal uydurmazlar. Kıyıda köşede kalmış tüm hatıraları kullanırlar.

Günlerce birbirleri ile konuşmazlar, içlerinde ne kadar negatif enerji varsa yüzlerine yansıtarak dolaşırlar. Birlikte olduğu insanın zaaflarını bildikleri için onu en hassas yerlerinden vurmak için ellerinden gelenleri yaparlar. Çekirdek çitletirler, telefonda yüksek sesle konuşurlar, çok mutluymuş gibi kahkahalar atarlar, diğerinin sevmediği yemeği gözünün önünde yerler, hiç sevmediği arkadaşlarını birbirlerine karşı kullanırlar… Sonu gelmez bir iç savaş yaşanır. Birlikte yaşadıkları eve kamera koysanız ve yaşananları filmleştirseniz “en iyi dram” veya “kara mizah” ödülü alacağınızdan şüpheniz olmasın.

Sonunda ne mi olur? Eninde sonunda bundan da sıkılırlar ve barışmak için fırsat oluşturmaya çalışırlar. Hiçbir sebep yoksa Malum Mars ve Pluto rahat bırakmaz.. İnatlaşmalar azalır, yüksek ses tonları kısılır, etrafa yayılan negatif enerjinin şiddeti düşer, yüzlerdeki asık ifade yerini gülümsememek için kendisini zorlayan mimiklere bırakır, çaktırmadan güzel günleri hatırlatacak şeyler etrafa çıkmaya başlar… (Gerçekten çok dramatik ve duygusaldır ama bir o kadar da çocuksu bir saflık vardır yaşananlarda)

Bu dönemde etrafa saçılan telepatik mesajlar şu cümleleri içerir “tamam yeter ama sıkıldım, gelde barışalım”, “inatlaşmayı bırakta özür dile artık”, “hadi ama ilk adımı sen at” O şiddetli geçen günlerdeki atmosferden eser kalmaz. Havada sadece aşk kokusu vardır. Ve günlerden bir gün evin dar koridorundan aynı anda geçerlerken birbirlerine çarparlar… Sonunu tahmin edebilirsiniz. Sanki hiçbir şey olmamış gibi ilk tanıştıkları ana geri dönerler.

Bu sahneler diğer burçları sarsabilir ama akrep erkeği için de akrep kadını için de yaşamın bir parçasıdır. “Değerini yitireni bir süre terk et, tekrar geri geldiğinde en değerli o olsun” bu kadar basit. Olgunluk evresinde denize açılan usta birer kaptan olurlar. Kendi eksikliklerinde tamamlanırlar.

Akrep Erkeği Akrep Kadını, Sosyal Faaliyetler

Akrep erkeği ve akrep kadını benzer özelliklere sahiptirler. Onların yaşamları “gerekli olan gerektiği kadar” ilkesine göre şekillendir. Gerekirse en sosyal, gerekmezse en asosyal olurlar. Bir de yaşamı paylaştıkları insan kendisi gibi biri ise “sosyal” kelimesi bilindik anlamını yitirecektir.

﴿ Egzotik,
﴿ sıradışı,
﴿ loş ışıklar,
﴿ sakin,
﴿ heyecan verici,
﴿ yalnız ikimiz,
﴿ gün batımında kol kola..

ve benzerleri sosyal yaşamlarına eşlik eden kelimeler olacaktır. İkisi dışarıda birlikte ise sıkılmayacaklardır. Haylaz çocuklar gibi hayatta zorlanması gereken sıradışı ne varsa onları zorlamak isteyeceklerdir. Ama asıl sosyal yaşantıları 4 duvarlarının arasındaki kendilerine özgü yaşamlarıdır. Kendilerine has kurallarla inşa edilmiş gizemli mekanlarında

Akrep Erkeği Akrep Kadını, Cinsel Uyum

Tek cümle ile, “Sonuna kadarMuhteşem birlikteliğin her bahanede noktalanacağı yer burasıdır. Akrep erkeği de Akrep kadını da her soluk alışlarının sonunu buraya bağlamakta hiçbir sakınca görmezler. Biraz kavga biraz sonra sarmaş dolaş, mutlu bir günün sonu...

﴿ “haydi kutlayalım”,
﴿ “bugün bir farklılık olsun dağlara kaçalım”,
﴿ “çatı modu çok eskidi artık bodrumlarda takılalım”,
﴿ “Güneş batarken, güneş doğarken, şu oda, bu oda, şu saat, orası burası…”

Hayata heyecan katmak için bahaneden çok ne var ki?

Mars etkisi kazan dairesine sürekli kömür atarken, Pluto biten kömürlerin yenisi getirir. Hararet tavan yapar, biraz serinlik her zaman iyi gelir.

Her ikisi de doğum haritasında 8. evi yani ölüm ve ötesi ile cinselliği temsil eder. Sadece bedenleri ile değil, derin tutkuları ile de cinselliği delicesine yaşarlar. Cinsel yaşam akrep insanlarında doğal bir ihtiyaç olduğu için bu konuda herhangi bir eksiklik hissetmezler. (Doğum haritasında farklı bir etki yoksa)

Akrep Erkeği Akrep Kadını Genel İlişki Değerlendirmesi

Akrep erkeği ile Akrep kadını arasındaki birliktelik iyi yönde de kötü yönde de muhteşemdir. Aşılması gereken sorunlar için iksirin adı sadecesabır” dır. İnatlaşmalar, tartışmalar, küskünlükler ve kavgalar ilişki içerisinde baharat olarak değerlendirilmelidir.

Unutmayın akrep erkeği de akrep kadını da kiminle birlikte olursa olsun benzer sorunlar sadece değişen oranlarda gene yaşanır. Ancak diğer hiçbir burçta bulamadıklarını sadece diğer eşinde bulabilir.

Gerektiğinde, fırtına sonrası herşeyin yerliyerine oturmasını sabırla bekleyebilirseniz, Yaptığınız ve içinizden gelen herşeyin doğuştan aldığınız etkilerin bir sonucu olduğunu bilerek hareket ederseniz, önünüze gelmiş bu fırsatı kaçırmayın. O sizin karanlığa bakan ikinci gözünüz olacaktır.


Akrep erkeği ve Akrep kadını ile ilgili ayrıntılı bilgiler için

Akrep erkeği ile ilgili tüm makaleler: akrep-burcu-erkegi/
Akrep kadını ile ilgili tüm makaleler: akrep-burcu-kadini/

Akrep Erkeği ve Akrep Kadını Uyum Analizi: akrep-burcu-uyumu/akrep-burcu-akrep-bur ... 17973.html
Akrep Erkeği Akrep Kadını - 22 Aralık 2018
Resim


~~Chepi Algonquin Kabilesinde Peri Anlamına Gelir.~~


Gri Kumsal

Re: Akrep Erkeği Akrep Kadını

Okunmamış mesaj gönderen Gri Kumsal » Prş 27 Ara, 20:58

yıllar önce bir akrep kadınına aşık olmuştum. o yazıyı o an okusam bir şeyler değişirdi belki. insan gençliğinde ayrıntıları göremeyecek kadar kör olurmuş. o saçma didişmelerimizin nedenini iş işten geçtikten sonra anlayabildim. çocuksu saçma hareketlerdi hepsi de. beni geçmişse götürdünüz teşekkür ederim bu güzel yazınız için.

Akrebin kalbi

Re: Akrep Erkeği Akrep Kadını

Okunmamış mesaj gönderen Akrebin kalbi » Sal 01 Oca, 20:37

muhteşem bir yazıydı. çok güzel anlatmışsınız yüreğinize sağlık. Evet iki akrep tıpkı anlatıldığı gibi. ama amaaa ayrılık çok ama çok üzücü. birlikte geçen günler insanın içine işlediği için unutmak zor

scorpion60

Re: Akrep Erkeği Akrep Kadını

Okunmamış mesaj gönderen scorpion60 » Çrş 10 Nis, 23:37

karşı cinsten bir akrebe aşık olmadan aşkın ne olduğunu bilemezsiniz


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Akrep Burcu Erkeği” sayfasına dön