Aralık Ayı Önemli Astrolojik Olaylar ve Önemli Konumlar

astroloji aralık ayı yorumları, aralık ayı önemli olayları, aralık ayı önemli enerji noktaları, aralık ayı astroloji

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1085
Yaş: 23
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Aralık Ayı Önemli Astrolojik Olaylar ve Önemli Konumlar

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzr 03 Ara, 22:08

Aralık Ayı Önemli Astrolojik Olaylar ve Önemli Konumlar
Resim

Aralık 2017 ayının önemli astrolojik enerji noktaları:

Akrep’teki Jüpiter 2 Aralık’ta Balık’taki Neptün’e üçgen açı yapacak. Bu serinin ilk üçgen açısıdır. Bu üçgen açı ikinci kez 25 Mayıs 2018’de Jüpiter geri ve Neptün ileri giderken ve üçüncü kez 19 Aralık 2018’de Jüpiter ileri ve Neptün geri giderken meydana gelecek.
3 Aralık’ta Yay’daki Merkür durağandan geri gitmeye başlayacak. 22 Aralığa kadar geri harekette kalacak. 2017 yılı başladığında Merkür Yay burcunda geri gidiyordu ve 8 Ocak 2017’ye kadar da geri gitti.
3 Aralık’ta Güneş Yay’da ve Ay İkizler’deyken Dolunay meydana gelecek.
18 Aralık’ta Güneş ve Ay Yay burcundayken Yeniay meydana gelecek.
19 Aralık’ta Satürn Oğlak burcuna girecek ve 21 Mart 2020’ye kadar da Oğlak burcunda kalacak.
21 Aralık’ta Güneş’in Oğlak burcuna girmesiyle beraber Kuzey Yarıküre’de Kış Soltisti meydana gelmiş olacak.
22 Aralık’ta Yay burcundaki Merkür durağandan ileri harekete başlayacak. 3 Aralık’ta Yay’da geri hareketine başlamıştı.

1 Aralık’ta Venüs’ün Yay burcuna girmesi ve Mars’ın geri giden Uranüs ile karşıt açı yapmasıyla birlikte Aralık 2017 ayı başlayacak. Venüs Yay burcundayken mükemmel ruh eşinizin veya mükemmel ruh deneyiminizin arayışına girebilirsiniz. Hayata karşı yaklaşımınızda çok idealistsinizdir. Gidecek bir sürü yolunuzun olduğunu düşünürsünüz. Bazen yaklaşımınızda çok naifsinizdir. Diğer zamanlarda ise başkalarının yanında kendi yaklaşımınızı haklı çıkarmaya çalışabilirsiniz.

Ancak Mars geri giden Uranüs’le karşıt açı oluşturduğunda kendinizi huzursuz hissedersiniz. Başkalarının size ne yapacağınızı söylemelerini istemezsiniz. Kendi yolunuzda gitmek istersiniz. Hatta başkalarının size ne yapmanız gerektiğini söylemesine kızabilirsiniz. Şimdi inancınızı haklı çıkarmaya çalışma zamanı değil ama sizin için neyin önemli olduğunu anlama zamanıdır. Denemeye kalkarsanız çaba sarf etmeye değmeyecek çatışmalara girdiğinizi göreceksiniz.

Bir sonraki gün yani 2 Aralık’ta Ceres sabah saatlerinde Kuzey Ay Düğümü ile kavuşum ve Jüpiter akşam saatlerinde Neptün’le üçgen açı yapacak. Ceres’in Kuzey Ay Düğümü ile kavuşmasıyla hayatınızda ilerlemek istersiniz. Güvenli bir ortam yaratmak istersiniz. Ceres ve Kuzey Ay Düğümünün Aslan burcunda kavuşmaları sizin başarma yeteneğiniz konusunda iyimser hissetmenizi sağlar. Risk alabilirsiniz. Fakat eğer risk almaya ihtiyaç duyarsanız bunların hesaplanmış riskler olduğundan emin olmalısınız. Bunlar başarısız olmanız halinde ne olacağını değerlendirebildiğiniz ve bedelini ödemek isteyip istemediğinizi saptadığınız riskler olmalıdır.

Bazen gezegenler Aslan burcunda olduğunda yaklaşımınızda biraz özensiz olma ve ayrıntılara dikkat etmeme eğilimi olabilir. Hayatınızda iyimserlikle ilerlerken bazı şeylerin üstün körü yapılması nedeniyle önemli ayrıntıların gözden kaçması konusunda dikkatli olmalısınız.

Jüpiter Neptün ile üçgen açı yaptığında bu açı bu serinin ilk üçgen açısı olacaktır. İkinci kez 25 Mayıs 2018’de Jüpiter geri ve Neptün ileri giderken oluşacaktır. Bu üçgen açı son olarak 19 Ağustos 2018’de Jüpiter ileri ve Neptün geri giderken meydana gelecektir.

Jüpiter hem Yay hem de Balık burcunun yöneticisidir. Neptün Balık burcunun yöneticisidir. Bazı bakımlardan bu iki gezegen arasında sempatik bir enerji vardır. Jüpiter diğerlerinin koyduğu sınırların ötesinde hareket etmek ister. Kendi sınırlarını yaratmak ister. Neptün ise diğerleri tarafından oluşturulan sınırları çözer. Ancak bu durum sıklıkla karışıklık çıkmasına neden olur ve yeni sınırların yaratılması gerekebilir. Neptün’le iki farklı dünya arasında geçiş yaparsınız. Jüpiter’le kendi dünyanızı yaratırsınız.

Aynı zamanda Güneş’in Neptün’le kare açı yapması da çok önemlidir. 3 Aralık’ta Ceres Kuzey Ay Düğümü ile kavuşum yaparken Merkür geri gitmek üzere durağan durumda olacaktır. 3 Aralık’ta aynı zamanda Yay’daki Güneş ve İkizler’deki Ay’la Dolunay meydana gelecektir.

Üçgen açı oluştuğunda iki gezegenin birlikte çalışması kolaylaşır. Olumlu anlamda sanat ve bilimsel konularda insanların sınırlarının ötesine geçmesini sağlayan yeni teknolojik atılımlar yapılabilir. Olumsuz olarak ise bu duyduğunuz veya okuduğunuz tüm bilgileri nasıl anlayacağınızı bilememek anlamına gelebilir. Başkaları tarafından kandırılabilirsiniz. Veya kendinizi gerçeğe dayalı olmayan büyülü rüyaları izlerken bulabilirsiniz. Sonuçta ne istediğinizi bilmenizi sağlayan manevi bir uyanış da yaşayabilirsiniz.

Güneş’in Neptün’le kare açı yapmasıyla kendi gerçeğinize sadık kalmanız ve başkalarının size ne yapacağınızı söylemesine izin vermemeniz önemlidir. Ayrıca şu an durağan durumdaki ve yarın geri harekete başlayacak olan Merkür’le sizi kalıcı bir uzun vadeli taahhüt altına sokabilecek herhangi bir plan yapmamalısınız. İhtiyacınız olan tüm bilgileri toplamalı ve öğrendiklerinizi belgelemelisiniz. Fakat harekete geçmek için 22 Aralık’ta Merkür’ün ileri harekete başlaması beklenmelidir.

3 Aralık’ta Dolunay’dan birkaç saat önce Merkür 29˚18’ Yay burcundayken durağandan geri harekete başlayacak ve sonraki gün Jüpiter Neptün’le ilk üçgen açısını yapacak.

Merkür 5 Kasım’da Yay burcuna girmişti. Merkür Yay burcunda rahat değildir. Çünkü Yay yeni bilgilerin aranmasından hoşlanırken Merkür önemsiz bilgileri muhafaza etmeyi sever. Sürekli olarak yeni bilgi peşinde koşmayla, önemli olabilecek veya olmayabilecek küçük ayrıntıları belirlemek arasında bir denge kurulması ihtiyacı vardır.

Merkür Yay’da geri gitmeye başladığında bir fikir ayrılığı hissedilir. Yeni bilgiler almaya devam etmek isterken aynı zamanda bundan rahatsızlıkta duyabilirsiniz. Bilgiyi işlemek için zaman ayırmanız gerekir ve şimdi bunun tam zamanıdır. Bilgiyi işlemek demek sizin öğrendiklerinizi düşündüğünüz ve sizin kişisel olarak bunların ne anlama geldiğini anlamanız için gereken zaman anlamına gelir. Bunu yapmak istemeyebilirsiniz, ancak bilinçaltı zihninizin bilinçli gerçekliğinizi yakalaması kritik önem taşır. Mercury 22 Aralık'ta ileri gitmeye başlayınca topladığınız bilgilerin nasıl kullanılacağını anlayacaksınız.

3 Aralık’ta Yay’daki Güneş ve İkizler’deki Ay ile oluşacak Dolunay duygularınızı daha da kötüleştirebilir. Duygusal olarak mümkün olduğunca çok bilgi edinmek isterken diğer yandan kişisel olarak hayatınızla ilerlemek ve mümkün olduğunca dünya hakkında çok şey öğrenmek istersiniz. Merkür artık Yay'da gerilediği için arzularınızı iletmekte zorluk çekebilirsiniz. Nereden başlayacağınızı bilemeyebilir ve önemli olmayan küçük detaylarda sıkışıp kalabilirsiniz.

Bu Dolunay Jüpiter/Neptün üçgen açısının enerjisini içermektedir. Bu Dolunay’ın ayrıca Neptün’e kare açı yapmasıyla T-Kare açı kalıbı oluşmaktadır. Gerçekçi olup olmadığını görmek için hayatta yaratmış olduğunuz sınırlara bakmak çok önemlidir. Şu anda başka biriyle ilişki içinde olmak istemediğiniz için arkadaşlarınızdan kendinizi soyutluyor- musunuz? Veya diğerlerine yardım etmek için daha fazla zaman harcayıp kendi ihtiyaçlarınıza yeterince zaman ayırmıyormusunuz? Kendi hedeflerinizi mi yoksa başkalarının size söylediği hedeflerimi takip ediyorsunuz?

Başarılarınızın yolunda nelerin durduğunu ve başarınızı nelerin desteklediğini değerlendirmenin zamanı gelmiş olabilir. İhtiyaçlarınızı desteklemeyen şeylerden veya insanlardan özgürleşmeyi düşünebilirsiniz. Şu anda bu durumlardan vazgeçemiyorsanız tepkilerinizi değiştirmenin bir yolunu bularak hayatınızı daha fazla kontrol edebilirsiniz.

6 Aralık’ta geri giden Merkür Satürn ile kavuştuğunda Mars’da Satürn ile 60’lık açı yapacak. Bu gün hayatınızı organize etmek ve yeni hedefler saptamak için iyi bir gün. Önemli detaylara odaklanabilirsiniz. Hiçbir şeyin yolunuzda durmasına izin vermeyerek bir çok şeyi başarabilirsiniz.

9 Aralık’ta Mars Akrep burcuna girdiğinde hedeflerinize odaklanmanın önemini anlamaya devam edersiniz.Mars kendi yönettiği burçta olduğunda başarılı olmanıza nasıl yardımcı olacağını anlayana kadar üzerinde düşünmelisiniz. Başkalarının söylediklerini dinleyebilir ve bunların ne anlama geldiğini de anlayabilirsiniz. Gerekirse sırları nasıl saklayacağınızı bilirsiniz. Bu şekilde başkalarına karşı çok fazla ifşa olmazsınız.

10 Aralık söylemek istediğinizi anlatmakta zorluk çekerek, iletişim tarzınızla ilgili sorun yaşayabileceğiniz heyecanlı bir gün olabilir. Bunun nedeni geri giden Merkür’ün Uranüs’le üçgen, Venüs’ün Neptün’le kare ve geri giden Merkür’ün Kayron ile kare açı yapmalarıdır.

Geri giden Merkür geri giden Uranüs ile üçgen açı yaptığında bu açı serinin ikinci üçgen açısı olacaktır. Merkür birinci üçgen açısını 25 Kasım 2017’de Merkür ileri ve Uranüs geri giderken yapmıştı. Son olarak bu üçgen açı 6 Ocak 2018’de her iki gezegen de ileri hareketteyken meydana gelecek.

25 Kasım 2017’de ilk Merkür Uranüs üçgen açısı oluştuğunda geriye dönüp ne olduğunu düşünmek isteyebilirsiniz. O zaman yeni bir projeye başladıysanız, doğru yolda olup olmadığınızı görmek için ne yaptığınızı gözden geçirmeniz gerekebilir. Gerekirse bazı yenilikçi çözümler bulabilirsiniz. Veya çok fazla projeyle ilgilendiğinizi hissedebilirsiniz ve hangi projelerin ilerleme kabiliyetinize müdahale ettiğini belirlemelisiniz. Enerjiniz çok dağınık olabilir.

Venüs Neptün’le kare açı yaptığından bugün doğru yönde karar vermek çok zor olabilir. Herşey yolunda. Merkür geri giderken fikrinizi daha sonra değiştirebileceğinizden, eğer varsa, çok fazla yeni projeyi yürürlüğe koymak istemeyebilirsiniz. Venüs Neptün’le kare açı yaptığında diğer insanların sizi aldatabileceğini unutmayın. Ya da daha kötüsü çok fazla bilinmeyen değişken olduğunda bir şey yapabileceğinizi düşünerek kendinizi aldatabilirsiniz.

10 Aralık’ta geri giden Merkür Kayron’la kare açı yaptığında serinin ikinci açısı meydana gelecektir. Bu serinin birinci açısı 24 Kasım 2017’de Merkür ileri ve Kayron geri giderken meydana gelmişti. Son olarak 6 Ocak 2018’de her iki gezegen de ileri hareket ederken oluşacak.

Sözlerinize dikkat etmeniz önemlidir. Sevdiğiniz kişilere incitici şeyler söyleyebilirsiniz. Veya belkide bu kare açı Kasım ayında ilk kez meydana geldiğinde kırıcı bir şeyler söylediniz. Diğer bir konu da Kasım ayında başarısızlığa karşı kendinizi korumak için bir şeyler yapmış olabilirsiniz ve şimdi bu hatayı düzeltmeniz gerekir. Özellikle sözlü veya yazılı iletişimle uğraşıyorsanız durumlara nasıl yaklaştığınıza dikkat etmelisiniz.

12 Aralık’ta Ceres Pluto ile 150˚’lik açı yapacak. Bu iki gezegen birbiriyle Simbiyotik ilişki içindedir. Ceres dünyanın tanrıçası ve Persephone'un annesidir. Plüto yeraltının tanrısıdır ve Persephone’un kocasıdır. Plüto Persephone’u ihtirasla arzuladığında onu nasıl elde ettiğini pek umursamadı ve onu zorla aldı. Ceres bu duruma öfkelendi ve kızını bulamadığında dünyaya cansızlık getirdi.

Ceres ve Plüto’nun her ikisi de güçlü kişiliklerdir. Birbirleriyle 150˚’lik açı yaptıklarında başkalarını düşünmeden kendi isteklerinizi zorla elde etmek isteyip istemediğinizden emin olmalısınız. İstediğiniz her şeye sahip olamayacağınızın farkına varmanız gerekir. Aynı zamanda ihtiyaçlarınızın başkaları tarafından bilinmesi önemlidir. Ancak bu şekilde sizi nasıl destekleyeceklerini bileceklerdir.

Bugün düşünmeden işlere dalmayın. Bunun yerine başkalarından yardım almanın yollarını araştırın böylece herşeyi kendi başınıza yapmanız gerekmez. Onların yardımlarını almak için uzlaşmanız gerekebilir. Bu gerçekten kötü birşey değildir. Hatta yaptığınız en iyi şey olabilir.

15 Aralık’ta geri giden Merkür Ceres’le üçgen açı yaparken aynı zamanda Venüs’te Ceres’le üçgen açı yapacak. Çünkü Merkür Venüs’le kavuşmaktadır.15 Aralık’ta geri giden Merkür Ceres’le üçgen açı yaptığında bu açı Merkür’ün bu seride yaptığı üçüncü üçgen açı olacaktır. Birinci üçgen açı 16 Kasım 2017’de her iki gezegende ileri hareketteyken meydana gelmişti. Bu üçgen açı son kez 31 Aralık 2017’de Merkür ileri ve Ceres geri giderken meydana gelecektir.

Gezegenler birbirleriyle olumlu açılar yaptıkları için bu gün müzakereler için iyi bir gün olacaktır. Geri giden Merkür’le bazı geçmiş olayları gözden geçirmeniz ve olaylara yaklaşımınızda değişiklikler yapmanız gerektiğini görebilirsiniz.

Venüs geri giden Merkür’le kavuşum yaptığında başkaları ile aranızda herhangi bir sorun olmadan konuları tartışabilirsiniz. Diğer kişinin ilgisini çeken ikna edici bir şekilde konuşabileceksiniz.

Venüs’le Ceres üçgen açı yaptığında anlaşmaya varabileceğinizi ve kazanabileceğinizi göreceksiniz. İstediğinizi elde etmek için çok fazla şeyden vazgeçmenize gerek yok. Bugün yaptığınız her şeyin koruma enerjisi altında olduğunu farkedeceksiniz. Bugün bir şey yapmasanız bile, dünya harika ve hayatınızdaki herşey harika gibi hissedeceksiniz.

16 Aralık’da Ceres geri gitmek üzere durağanlaşacak. 19 Mart 2018 tarihine kadar da geri harekette kalacak. Ceres geri gitmeye başlayınca çevrenizin ne kadar önemli olduğunu ve dünyada yapmak istediklerinizi anlamanız gerekir. Ceres Aslan burcundayken oyun oynamak istiyormuş gibi hissedebilirsiniz. Risklerin ne anlama geldiğini anlamayabilirsiniz. Bu dönemde eğlenmek ve dinlenmek için zaman ayırın. Ancak önemli sorumluluklarınızı da ihmal etmeyin.

18 Aralık’ta Yay burcundaki Güneş ve Ay’la meydana gelecek olan Yeniay, aslında geri giden Merkür, Venüs, Güneş, Ay ve Satürn’ün bulunduğu stelyumun bir parçasıdır. Bu Yeniay aynı zamanda Kayron’a kare ve geri giden Uranüs’e üçgen açı yapacaktır.

Bugün kendinizi dağınık hissedebilirsiniz. Hangi yöne gideceğinizi bilemeyebilirsiniz. Herhangi bir kişisel yaralanmaya neden olmak istemezsiniz. Yarın yani 21 Aralık’ta Satürn Oğlak burcuna girecek ve Kış Soltisti Güneş Satürn kavuşumuyla meydana gelecek.

Değişim rüzgarlarını hissedebilirsiniz. Enerjiler geleceğe doğru ilerlemeyi isteme durumundan geçmişe sarılma şekline kayacaktır. Bu nedenle bugün hangi yöne gideceğinizi bilemezsiniz. Bu enerjiyi kullanmanın en iyi yolu, özellikle Yay Stelyumu’nun Neptün'e bir kare oluşturması nedeniyle, dile getirmek ve gözlemlemektir. Belki de rüyalarınızı yazmak isteyebilirsiniz. Belki de bir eylem planı oluşturmaya başlamak isteyebilirsiniz. Ancak rüyalarınızı yazıp eylemlerinizi planlamak onları uygulamaktan farklıdır. Elinizden geldiği kadar önemli değişiklikler yapmayın.

19 Aralık’ta Satürn Oğlak burcuna girdiğinde önemli bir paradigma kayması meydana gelecektir. Satürn Oğlak’ta 21 Mart 2020’ye kadar kalacaktır. En son Satürn 13 Şubat 1988’den 10 Haziran 1988’e kadar ve tekrar 12 Kasım 1988’den 6 Şubat 1991’e kadar Oğlak burcundaydı.

Ronald Reagan 1988 yılının sonunda George H.W.Bush seçilene kadar Başkandı. Bush 20 Ocak 1989'da göreve başladı. 12 Haziran 1987'de Başkan Ronald Reagan ünlü "bu duvarı kaldır" konuşmasını Berlin, Almanya'da gerçekleştirdi. Bu konuşma Satürn Yay burcundayken gerçekleşmişti. Gerçek duvar 9 Kasım 1989'a kadar kaldırılmadı. Duvarın kalkması Satürn Oğlak'tayken gerçekleşti. Ne kadar ilginçtir ki duvarın Satürn Oğlak'tayken 13 Ağustos 1961'de gece dikenli tel çit olarak inşa edilmeye başlandığını görebilirsiniz. Berlin Duvarının yıkılmasının bir sonucu olarak, Alman Demokratik Cumhuriyeti’ne 3 Ekim 1990'daki Birleşme Gününde son verildi ve Almanya tek ulus haline geldi.

Birleşik Devletler Başkanı George Bush ve Sovyetler Birliği Başkanı Mikhail Gorbaçov 2 Aralık ve 3 Ocak 1989 tarihlerinde Soğuk Savaşın sona ermesini görüşmek üzere toplandılar. Berlin Duvarı'nın yıkılmasından kısa bir süre sonra Malta Zirvesi'ni gerçekleştirdiler. İki günlük görüşmenin ardından Bush ve Gorbaçov Soğuk Savaş'ın sona erdiğini ilan ettiler. Fakat birçok açıdan bu toplantı Rusya'da gerçekleşen olayların başlangıcıydı. Sadece Malta'daki o toplantı değil, fakat o zamanlar Sovyetler Birliği'ndeki diğer olaylar 25 Aralık 1991'de ülkenin isminin Rusya Federasyonu olarak değiştirilmesine ve ertesi gün Satürn Kova'ya girdikten sonra da Sovyetler Birliği'nin dağılmasına neden oldu. Dünyadaki pek çok kişi bu olaylara hoş geldin derken Rusya’daki bir çok kişi ülkenin uluslararası gücünü yitirdiğini düşünüyordu. O dönemden bu yana Cumhurbaşkanı Putin başta olmak üzere ülkenin liderleri enerjilerini ülkenin uluslararası gücünü geri kazanması için harcadılar.

15 Nisan 1989 ve 4 Haziran 1989 tarihleri arasında binlerce öğrenci demokrasi protestosu için Pekin'de Tiananmen Meydanı'nı işgal etti. Çin hükümeti sıkıyönetim ilan etti ve yüzlerce gösterici öldürüldü. Çin Hükümeti hala bu olayın tarihini takvimlerden silmeye çalışmaktadır.

1950'lerde Çin hükümeti Tibet'i istila etti ve ülkeyi ele geçirdi. Tibet halkı Çin işgaline karşı direndi ve 10 Mayıs 1959'da Dalai Lama'nın yaz sarayını çevreleyerek onu korumaya çalıştı. Ayaklanma başarısız oldu ve Dalai Lama 31 Mart 1959'da Satürn Oğlak burcundayken Hindistan'a kaçtı. Çin Tibet'in aslında ülkesinin bir parçası olduğunu açıkladı ve topraklarını genişletme ve uluslararası gücünü artırma yollarını aramaya da devam etmektedir.

Bunlar Satürn Oğlak burcunda olduğu sırada hükümet liderlerinin nüfuzlarını uluslararası boyutta yükseltmek için nasıl bilinçli çabalar sarf ettiklerini gösteren küresel olaylardan sadece birkaçıdır. Satürn Oğlak burcunda ilerlerken liderlerin kendi ideolojik inanç sistemlerine göre güçlerini sağlamlaştırmak için teşebbüslerde bulunduklarını görüyoruz.

Satürn Oğlak'ta olduğunda ekonomik resimi de göz önünde bulundurmak önemlidir. Her ne kadar Satürn’ün Oğlak burcunda olduğu döngüler borsa çökmelerini içermese de harcamayı kısıtlama ihtiyacı ve ekonomik sorunları önlemek için gerçekçi bir plan geliştirme ihtiyacı içerirler. Büyük ve yeni bir örnek 29 Aralık 1989 tarihinde Nikkei Endeksinin 38, 915.87 olarak zirveye ulaştığında meydana gelen Tokyo Hisse Senedi Piyasası Krizi'dir.

Bu tarihten önce Japonya ekonomik büyümenin ortasındaydı. Faiz oranları düşüktü ve borçlanma kolaydı. Arazi fiyatları arttı ve borsa fiyatları yükseldi. Sony 3.45 milyar dolara Columbia Pictures Entertainment, Inc.'i satın aldı ve Mitsubishi Estate Rockefeller Center'ı satın aldı. İnsanlar kağıt paralarıyla zengindi. Faiz oranları arttığında borsa çöktü. Japonya hala o zaman diliminden bu yana toparlanma çabası içindedir.

Satürn Oğlak burcundayken küresel olaylar sizi etkiler. Liderlerinizin ideolojilerini anlamak önemlidir, çünkü ülkenizdeki kurallar ve düzenlemelerle alınan kararlar bu şekilde sürdürülecektir.

Katı bir ekonomik plan geliştirilmesi kritik önem taşıyor, çünkü faiz oranları yükselmekte ve borçlanma daha pahalı olmaktadır. Aniden kredi kartlarındaki faiz oranlarından bazılarının arttığını görebilirsiniz. Ayrıca servetinizin çoğunun "kağıt zenginliği" temelli olmadığından emin olmanız önemlidir.

Oğlak’taki Satürn’le toplumdaki yerinizi koruyabilmek için elinizden gelen her şeyi yapmak istersiniz. İnandığınız şey için çalışmaya hazırsınızdır. Kurum kültürünün önemini anlarsınız. Risk almak konusunda daha az isteklisinizdir. Ancak aynı zamanda hedeflerinizin peşinden gitmek de istersiniz. Yaptığınız iyilikler için övgü almak istersiniz.

Oğlak burcundaki Satürn'ün en olumlu yanı size toplumunuzu anlamaya ve ona uyum sağlamaya verdiği istekliliktir. Ayrıca çevrenizdeki değişen dünyaya katılmak ve sesinizi duyurmanın önemli olduğunu fark ettiğiniz bir zaman dilimidir.

20 Aralık’ta Venüs Kayron’a kare açı ve geri giden Uranüs’e üçgen açı yapacak. Venüs’ün Kayron’a kare açı yapması nedeniyle sizi zarara uğratacak herhangi bir risk almak istemezsiniz. Güvende olmak ve kendinizi emniyete almak istersiniz. Aynı zamanda Venüs geri giden Uranüs’le üçgen açı yaptığı için sanki her şeye ulaşabilirmişsiniz gibi hissedebilirsiniz. Başkalarının size ne yapacağınızı söylemelerini istemezsiniz. Yeni maceralara açık olmak istersiniz. Burada anahtar sizi tehlikeye atan çok fazla risk almamak ile hayatınıza biraz heyecan katacak yeni şeyler denemek arasında bir denge kurmanızdır.

21 Aralık’ta Güneş’in Oğlak burcuna girmesiyle kış gündönümü Kuzey Yarımküre'de başlar. Böylece astrolojik takvimin son çeyreği başlar. Duygusal olarak geri çekilmek istersiniz. Almış olduğunuz yolu değerlendirmek istersiniz. Hak etmiş olduğunuzu düşündüğünüz ödülleri almak istersiniz.

20 Mart 2017'de astrolojik yıl başladığında Amerika Birleşik Devletleri için çıkarılan haritada yükselen Balık burcuydu ve Neptün yükselen ile kavuşmaktaydı. 21 Haziran 2017'de çıkarılan harita için de aynı şey geçerliydi. 22 Eylül’de çıkarılan haritada Oğlak burcu yükselmektedir. Şimdi bu yıl için çıkarılan giriş haritasında ise yükselen gene Balık burcu ve Neptün yükselen ile kavuşmaktadır. Fakat bu kez Neptün onikinci evde kavuşmaktadır. Diğer iki haritada Balık burcu yükseliyordu ve Neptün birinci evdeydi.

19 Aralık’ta Satürn’ün Oğlak burcuna girmesiyle Güneş ve Satürn kavuşacak. Tüm bunlar Oğlak burcundaki Satürn'ün bu yeni döngüsünün ciddiyetini gösterir. Halk halen neler olup bittiğini anlamıyor olsa da, bilmek ister. Hayatta başarı ile ilerlemek ister. Söz verilmesini istemez, ödüller ister.

Bu haritada Ay’ın Mars ile kare açı yapması halkın başkaları tarafından kontrol edilmek istemediğini gösterir. Halk kendi kontrolünde olmak ister. Seçilmiş politikacılar nihayetinde halkı dinlemeleri gerektiğini anlayacaklarından Başkan ile Kongre arasında daha iyi çalışma koşulları olabilir.

Sizin için ise ödülünüzü alıp almadığınızı görmenin zamanı geldi. Hedefleriniz konusunda ciddi olmalısınız. Siz de başkaları tarafından kontrol edilmek istemezsiniz. İşlerin yürüdüğünü görmek istersiniz. Hayata karışmak istemeyebilirsiniz ve sanki size geri dönecek bir şey yokmuş gibi de hissedebilirsiniz.

Merkür bu haritada hala geri gitmektedir fakat yarın yani 22 Aralık’ta ileri hareket etmeye başlayacak. Böylece geri giden Merkür Neptün'e kare açı yapacağı için kafanızın karıştığını hissederken düşündüğünüzden çok daha fazla şey bildiğinizi de farkedeceksiniz. Yarın Merkür geri hareketten durağan duruma geçtiğinde Neptün’le bu kare açıyı meydana getirmeyecektir.

22 Aralık’ta Merkür durağandan ileri harekete geçtiğinde kendinizi çok rahat hissedeceksiniz. Son üç haftadır yeni fikirleri uygulamaktan vazgeçtiniz. Merkür Yay’dayken gerçekten kolay olmayan bir dinleme pozisyonuna zorlandınız. Ancak aynı zamanda hedeflerinizin gerçekçi olup olmadığını belirlemek için manevi rehberlik aradınız. Umarım şimdi cevabınızı almışsınızdır.

25 Aralık’ta Venüs Oğlak burcuna girecek ve öğleden sonra Satürn ile kavuşum yapacak. Venüs Oğlak burcunda rahat değildir. Bu toplumda yaptığınız işe değer verilebileceği anlamına gelir. Satürn’le Venüs’ün kavuşum yapması ile hayatı çok ciddiye alırsınız. Aile hayatınızla iş hayatınızı dengelemek için bir yol bulmak istersiniz.

28 Aralık’ta Mars Neptün’le üçgen açı yaptığında çok dikkatli olmanız ve nereye gittiğinizi görmeniz gerekir. Bazı önemli ayrıntıları gözden kaçırma durumu olabilir. Bu bir üçgen açı olmasına rağmen bazen üçgenler kazaların daha kolay gerçekleşmesine neden olabilir. Çevrenize dikkat etmeniz ve başkalarının davranışlarını izlemeniz gerekir.

Bu enerjiyi sadece dinlenerek ve meditasyon yaparak olumlu anlamda kullanabilirsiniz. Kendinizi çok fazla zorlamayın. Yaratıcı şeyler yapmanın yollarını arayın. Veya ailenizle ve arkadaşlarınızla vakit geçirmeye çalışın. Bu şekilde diğerleriyle birlikte olursunuz ancak ciddi bir sohbete girmek zorunda kalmazsınız.

31 Aralık’ta Merkür geri giden Ceres’le üçgen açı yaptığında, bu açı serinin üçüncü üçgen açısı olacaktır. İlk kez 16 Kasım 2017’de her iki gezegende ileri hareket ederken meydana gelmişti. İkinci kez 15 Aralık 2017’de Merkür geri ve Ceres ileri giderken gerçekleşecek. Bu ne olduğunu görmek için önceki iki günü tekrar gözden geçirmeniz gerekebileceği anlamına gelir. Belki de çevrenizdeki ve evinizdeki bazı evraklarla ilgilenmeniz gerektiğine karar verdiniz. Ya da belki de hayatınızın bazı önemli yönleriyle uzlaşmanız gerekiyordu. Bugün bu uzlaşmalardan elde edilen olumlu sonuçları göreceksiniz.


Misty Kuseris ©2017
mistykuceris.com

Çeviren: Belgin Avunduk
Astrolojidergisi.com
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için:
Yönetici (Çrş 06 Ara, 04:49)
Değerlendirme: 16.67%


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir