Ocak Ayı Önemli Astrolojik Olaylar ve Önemli Konumlar

astroloji ocak ayı yorumları, ocak ayı önemli olayları, ocak ayı önemli enerji noktaları, ocak ayı astroloji, ocak 2018

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 966
Yaş: 22
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 115 kez
Teşekkür edildi: 132 kez
İletişim:

Ocak Ayı Önemli Astrolojik Olaylar ve Önemli Konumlar

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 01 Oca, 20:13

Ocak Ayı Önemli Astrolojik Olaylar ve Önemli Konumlar
Resim

2018 Ocak ayının önemli astrolojik enerji noktaları:

* 1 Ocak 2018’de Güneş Oğlak’ta ve Ay Yengeç’teyken Dolunay meydana gelecek.
* 15 Ocak 2018’de Jüpiter Plüto ile 60˚’lik açı yapacak. Jüpiter’in Plüto ile yapacağı bu 60˚’lik açı bu serinin ilk 60˚’lik açısı olacak. İkinci 60˚’lik açı 14 Nisan 2018’de Jüpiter geri ve Plüto ileri giderken meydana gelecek. Üçüncü 60˚’lik açı 12 Eylül 2018’de Jüpiter ileri ve Plüto geri giderken oluşacak.
* 16 Ocak 2018’de Güneş ve Ay Oğlak’tayken Yeniay meydana gelecek.
* 31 Ocak 2018’de Güneş Kova ve Ay Aslan’dayken Tam Ay Tutulması meydana gelecek. Bu yılın ilk tutulması ve Ocak ayında meydana gelen ikinci Dolunaydır.

2018 yılı 1 Ocak 2018'de oluşacak Dolunayla başlayacak. Güneş Oğlak’ta ve Ay Yengeç’te. Güneş’in Oğlak’ta olması genellikle hayatınıza ciddi bir perspektiften bakmayı, kariyerinizin ve ailenizin toplumla uyumlu olmasını umut etmeyi gösterir ve ayrıca başarının hayatınıza girdiğini de görürsünüz. Güneş’in Satürn, Venüs ve Plüto ile kavuşum yapması ile bu ciddiyet daha da artar. Hayatınızda bir yapı kurmak isterken ayrıca kendi değer sisteminizin tüm potansiyelini de yaşamak istersiniz.

Yengeç’teki Ay ile ailenizle ilgilenmek istersiniz. Onların bir şeyden mahrum kalmasını istemezsiniz. Fakat Ay’ın Satürn, Venüs ve Plüto ile karşıt açı yapması nedeniyle bu biraz zor olabilir. Ailenize yeterli zamanı ayırmanıza engel olabilecek takip etmeniz gereken çok sayıda kural olduğunu düşünebilirsiniz.

Dolunay meydana geldiğinde hayatınızı gözden geçirme ve bırakmanız gereken bir şeylerin olup olmadığına karar verme zamanıdır. Hayatınızı kontrol eden yapıyı gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Ailenin mahremiyetinde yapmanız gerekenleri dış kurallara göre belirlediğinizi fark edebilirsiniz. Çok çalışıyor ve eğlenmek için yeterli zaman ayırmıyor olabilirsiniz. İş hedeflerinizin ailenizle geçireceğiniz zamandan çalmasına müsaade etmemeniz önemlidir.

2 Ocak’ta geri giden Ceres Jüpiter’e, ileri harekete geçen Uranüs’e kare açı ve Mars da Ay Düğümleri aksına kare açı yapacak.

Aslan burcunda geri giden Ceres romantik bir dünya görüşüne sahip olmak anlamına gelebilir. Olayları iyi tarafından görmeye çalışırsınız. Başkalarına ilham kaynağı olmak isterken kendiniz de ilham almak istersiniz. Geri giden Ceres Jüpiter'le bir açı oluşturduğunda ilham verme arzusu artar. Fakat açı eğer bir kareyse bunu yeterince yapamayacağınızı düşünürsünüz. Bu diğer insanlarla ilişkilerinizde ihtiyatlı olmanız gereken bir zamandır. Kendinize yeterince zaman ayıramayacağınızı düşündüğünüzden başkalarına pek fazla taahhütte bulunmak istemezsiniz. Verebileceğinizden fazlasını vermek istemezsiniz.

2 Ağustos 2017’de geri gitmeye başlayan Uranüs birkaç dakika sonra durağandan ileri harekete başlayacak. Uranüs geri giderken sanki projelerinizden bazılarının uygulanamadığını düşünmüş olabilirsiniz. Yeni girişimler denemiş olabilirsiniz, ancak her zaman önünüzde duran bir şey vardı. Şimdi Uranüs ileri harekete başladığında bu girişimlerden bazılarıyla ilerleyebileceksiniz.

Normalde ağır giden gezegenlerin ileri veya geri hareketleri çok önemli değildir. Fakat Uranüs’ün bu hareketi önemli. Uranüs 24˚ Koç’ta ve Koç burcundan çıkmaya başlıyor ve 15 Mayıs 2018’de Boğa’ya girecek. Boğa burcunda birkaç ay kaldıktan sonra 6 Kasım 2018’de geri gitmeye başlayarak 84 yıl önce olduğu gibi tekrar Koç burcuna girecek. Ancak başlattığınız yeni girişimlere dikkat etmeniz gerekir. Size değer verildiğinden ve mali açıdan desteklendiğinizden emin olmak istersiniz. Uranüs Koç'ta olduğunda risk alma eğilimi varken finansmanınızı ve sağlığınızı göz önünde bulundurarak bu risklerin tehlikesini azaltmanız gerekir. Ayrıca yapacağınız herhangi bir plana ailenizi de dahil etmeniz gerekir. Çünkü doğru kararları vermenize yardımcı olurlar.

Birkaç saat sonra Mars’ın Ay Düğümleri Eksenine bir kare açı yapmasıyla mevcut ihtiyaçlarınızla geleceğe ait hedefleriniz arasında bir denge kurmanın ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız. Bu hangi yeni girişimlerin şu anda başlatılabileceğini belirlemenize yardımcı olacaktır. Genellikle Mars olaya karıştığında acele etme eğilimi vardır. Ama bugün acele etmemek daha iyidir.

3 Ocak’ta Venüs Neptün’le 60˚’lık açı yaptığında yaratıcı enerjilerinizi açığa çıkarabilir ve yeni çözümler bulabilirsiniz. Ayrıca hayallerinizi anlayarak onları daha gerçekçi hale getirecek yollar bulabilirsiniz. Bu ilham almak için harika bir gün olsa da herhangi bir sözleşme imzalamak için en iyi gün değildir. İlham almak için hayallerinizden faydalanabilirsiniz ancak bu hayallerin bedelini kavrayamazsınız. Hayatınızda neyin önemli olduğunu anlamaya çalışarak bu enerjiyi kullanabilirsiniz.

5 Ocak’ta Mars Ceres’le kare açı yaptığında romantik ilişkilerinizde güçlük çekebilirsiniz. Birine bağlanmak isteyebilirsiniz ancak diğer kişi ilgilenmeyebilir. Veya bir ilişkiye girerek kendinizi kaybetmekten korkabilirsiniz.

İhtiyaçlarınıza dikkat etmeniz de önemlidir. İlişkiler veya yeni girişimler düşünmekle birlikte kendinizi tehlikeye atacak kadar çok fedakarlık yapmak da istemezsiniz.

6 Ocak’ta Merkür Uranüs’le üçgen ve Kayron ile kare açı yapacak. Bu iki açının meydana geldiği dönem arasında Mars Jüpiter’le kavuşacak. Bu Kasım 2017 veya Aralık 2017'de meydana gelmiş olan önemli olaylara geri dönüp bakmanız gereken bir gündür. Bunun nedeni Merkür’ün Uranüs ve Kayron ile benzer açıları oluşturmasıdır.

25 Kasım 2017’de Merkür ileri ve Uranüs geri giderken Merkür Uranüs’le ilk üçgen açısını yapmıştı. Bu iki gezegen ikinci üçgen açılarını 10 Aralık 2017’de her ikisi de geri giderken yapmıştı.

Merkür Uranüs’le üçgen açı yaptığında yeni fikirler bilinçaltı zihninizden yüzeye çıkıyor gibi görünür. Veya birisi yeni bir fikir üreten bir şey söyler. O zamanlar o fikirlere tepki göstermemiş olabilirsiniz fakat bugün yapabilirsiniz. Belki de onları günlüğünüze yazdınız. Veya belki de çok görkemli olduklarını sanıyordunuz. Bugün bu kavramları yeniden değerlendirirken nihayet gerçekçi bir plan oluşturabileceğinizi fark edeceksiniz.

Mars’ın Jüpiter’le kavuşmasıyla fikirleriniz konusunda heyecanlanırsınız. İyimsersinizdir. Planlarınızla ilerlemek için ihtiyacınız olan enerjiye sahipsinizdir. Başarılı olmak istiyorsanız planlarınıza küçük adımlarla yaklaşmaya çalışın. Bu kavuşum oluştuğunda çok hızlı hareket ederek önemli ayrıntıları kaçırma eğilimi vardır.

Merkür Kayron’la kare açı yaptığında bu serinin üçüncü açısı oluşacaktır. İlki 24 Kasım 2017’de Merkür ileri ve Kayron geri giderken meydana gelmişti. İkinci kez 10 Aralık 2017’de Merkür geri ve Kayron ileri giderken oluşmuştu. Şimdi ise ikisi de ileri hareket etmektedir.

Bazen Merkür ile Kayron kare açı yaptığında risk alma konusunda biraz tereddütlü olabilirsiniz. Fakat bugün Mars’ın Jüpiter’le kavuşması özellikle iyidir. Yavaş hareket etmenin önemini anlarsınız. Size zarar verebilecek her türlü riskten kendinizi korumak için adımlar atabilirsiniz.

7 Ocak’ta Venüs geri giden Ceres’le 150˚’lik açı yaptığında hayatınızdaki ilişkileri ele alış tarzınızı yeniden değerlendirmek istersiniz. Ceres Aslan’da geri giderken romantik ilişki ararsınız. Venüs Oğlak’tayken sevgi ve şefkat elde etmekten çok pratik bir temel sağlamanın daha önemli olduğunu hissedersiniz. İşte çatışmanın olduğu yer burasıdır. Sevdiğiniz insanlara nasıl güvenli bir temel vereceğinize karar vermeniz gerekirken, onlara ne kadar minnettar olduğunuzu ve sevdiğinizi göstermek için zaman ayırmanız gerekir.

8 Ocak’ta Venüs Jüpiter’le ve Mars Plüto’yla 60˚’lik açı yaptığında ilişkilerinizde neyi istediğiniz konusunda daha iyi bir fikre sahip olursunuz. Venüs Jüpiter’le 60˚’lik açı yaptığında hayatınızdaki insanlar hakkında iyi şeyler hissedersiniz. Onlara güvenlik sağlamak isterken ayrıca sizin hayatınızda ne kadar değerli olduklarını onlara hissettirmeyi de düşünürsünüz. Mars‘ın Plüto’yla 60˚’lık açı yapmasıyla ilişkilerinize tutkuyla yaklaşır ve bu tutkuyu ifade etmek için zaman ayırmaya istekli olursunuz.

Bugün aynı zamanda iş ilişkileri için de iyi bir güne dönüşebilir. Başkalarına ilham verdiğiniz için sizinle çalışmak isterler. Ayrıca önemli konularda yoğunlaşabilir ve sorunları çözebilirsiniz.

9 Ocak’ta Venüs Plütoyla kavuştuğunda ilişkileriniz hakkında tutkulu hissetmeye devam edersiniz. Bu insanların hayatınızda ne kadar önemli olduğunu anlarsınız. Ayrıca bunu onlarla da paylaşmak istersiniz. Bu aynı zamanda kendi bilinçaltı zihninizi keşfetmek ve ilişkilerin ne kadar önemli olduğunu fark etmek için de harika bir gündür.

Bir kez daha bu enerji başarılı iş ilişkilerine dönüşebilir. İnsanlar işleri bitirmek konusunda ne kadar ciddi olduğunuzu görürler. Aynı zamanda onların duygularını önemsediğinizi de fark ederler. Özellikle herhangi bir sorunu çözmek gerektiğinde onların ihtiyaçlarına kulak verebilirsiniz.

11 Ocak’ta Merkür’ün Oğlak burcuna girmesiyle beş gezegen (Merkür, Satürn, Plüto, Güneş ve Venüs) aynı anda Oğlak burcunda olacak. Yılın başında 1 Ocak’ta Dolunay gerçekleştiğinde bazı şeyleri ciddiye aldığınızı düşünmüş olabilirsiniz. Fakat bugün bu konularda yeterince ciddi olmadığınızı hissedebilirsiniz.

Bu hedefleriniz konusunda size yardımcı olabilecek bilgileri toplamak için iyi bir zamandır. Doğru yolda olduğunuzdan emin olmak için hayatınızdaki yapıyı yeniden değerlendirmek de mümkündür. Merkür Oğlak’tayken sadece hedeflerinizi düşünmekle kalmaz, aynı zamanda diğer insanların söylediklerini ve neden söylediklerini anlamanın da ne kadar önemli olduğunu görürsünüz. Geçmiş hikayeler de önemlidir. Geçmişten gelen dersleri unutmak istemezsiniz, çünkü daha iyi bir gelecek yaratmak için bunları kullanabilirsiniz.

13 Ocak’ta Merkür Satürn ile kavuşurken Venüs Uranüs’le kare ve Kayron’la 60˚’lik açı yapacak. Bu başkaları ile olan ilişkilerinizde dikkatli davranmanın ve başkalarının ihtiyaç duyduğu şeyleri düşünmeden durumların içine girmenin arasında gidip geleceğiniz günlerden biridir.

Merkür Satürn ile kavuştuğunda hedeflerinize daha kolay odaklanabildiğinizi göreceksiniz. Hayatınızı ciddiye alırsınız ve hedeflerinize ulaşabilmek için elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırsınız. Yapmanız gereken şeylerden dolayı bunalmamak için küçük kilometre taşları geliştirmek istersiniz.

Fakat Venüs Uranüs’le kare açı yaptığında çok dikkatli olup olmadığınızı merak etmeye başlarsınız. Aniden tüm gerçekleri göz önünde bulundurmadan yeni durumlara hemen girmeniz gerektiğini düşünürsünüz.

Venüs Kayron ile 60˚’lik açı yaptığında denge geri dönecek. Tüm sonuçları dikkate almadan yeni durumlara girerseniz pistten atılabileceğinizi bilirsiniz. Planlarınızda bir geri çekilme yaşayabilirsiniz.

Bu günün en iyi yanı ölçülebilir bir zaman çizelgesi olan bir plan geliştirmek için zaman ayırmanızdır. Ayrıca bugün ortaya çıkmış bu yeni fikirlerden bazılarına da sahipsiniz ve planınızı daha iyi hale getirip getiremeyecekleri konusunu değerlendirirsiniz. Gerek duyduğunuz yerde değişiklikler yapabilirsiniz ve onlar hakkında iyi düşünürsünüz. Olası sorunları görürseniz bu değişikliklerin gerekli olmadığını düşünebilir veya daha fazla bilgiye ulaşana kadar nihai kararınızı ertelemeye karar verebilirsiniz.

Bir diğer konu ise bir süredir hiç görmediğiniz eski bir arkadaşınızla karşılaşırsanız şaşırmayın. Arkadaşlığınız sona erdiğinde herhangi bir sorun yaşandıysa bugün bunları çözebilirsiniz.

15 Ocak’ta Jüpiter Plüto ile 60˚’lik açı yapacak. Bu açı Jüpiter ve Plüto’nun bu seride yapacağı ilk 60˚’lik açı olacaktır. İkinci 60˚’lik açı 14 Nisan 2018’de Jüpiter geri ve Plüto ileri giderken meydana gelecek. Üçüncü 60˚’lik açı ise 12 Eylül 2018’de Jüpiter ileri ve Plüto geri giderken oluşacak. Bu açı seride ilk kez meydana geleceği için bu tarih civarındaki önemli olayları veya verilen kararları kayıt etmek önemlidir.

Jüpiter Akrep’teyken finansal durumunuza dikkat etmeniz gerektiğini gösterir. Ayrıca hayatınızın olabildiğince özel olduğundan emin olma zorunluluğunu temsil eder. Finansal durumunuzla ilgili güçlük çekiyorsanız şu anda herhangi bir sorun baş gösterebilir. Gizliliğinizi korumuyorsanız başkalarının bilmesini istemediğiniz bilgileriniz herkese açık hale gelebilir.

Oğlak burcundaki Plüto iktidar yapısını ve bu yapının hayatınızı nasıl etkilediğini anlamanın gereğini temsil eder. Bu iki 60˚’lik açı oluştuğunda daha iyi bir gelecek yaratmak için geçmişi nasıl kullanabileceğinizi anlamak konusunda iyi bir zamandır. Ayrıca hayatınızdaki gücü dengelemek için bir yol bulmanız söz konusu olabilir. Böylece bu güçten sizin avantajınıza olacak şekilde yararlanabilirsiniz.

Pozitif olarak Jüpiter Plüto’yla 60˚’lik açı yaptığında hayatta neyin önemli olduğunu anlarsınız. Size en iyiyi getirecek bir plana odaklanabilmeniz ve yaratmanız mümkün. Çekim yasasını anlamak çok önemlidir. Zihninizi hedeflerinize odaklayarak hayatınıza bu hedeflere ulaşmanızı sağlayan insanları ve durumları çekebilirsiniz.

16 Ocak’ta geri giden Ceres Yeniay’ın oluşmasından önce Kuzey Ay Düğümü ile kavuşacak. Yeniay'ın enerjisi ortaya çıkmaya başlayınca gelecek hedeflerinizi düşünmek ve kendiniz için iyi bir yol bulamak istersiniz. Hayatınızda güvenlik istersiniz. Eğlenebileceğiniz hoş bir ortam istersiniz. Fakat Oğlak burcunda meydana gelen Yeniay’la güvenlik ile eğlence arasındaki dengeyi kurmak istiyorsanız hayatınızı sorumlu bir şekilde yaşamanız gerekir.

Bu Yeniay sadece Oğlak’taki Güneş ve Ay kavuşumu değil ancak önemli bir Oğlak burcu enerjisi patlamasının bir parçasıdır. Güneş ve Ay’la birlikte altı gezegende (Satürn, Merkür, Plüto, Güneş, Ay ve Venüs) Oğlak burcundadır.

Aşağıdaki kurallar çok önemlidir. Toplumda dalgalanmalara neden olmak istemezsiniz. Başkalarıyla birlikte olmak istersiniz. Ayrıca finansal güvenceye sahip olduğunuzdan emin olmak istersiniz.

Bu Yeniay’ın Uranüs’e kare açı yapması nedeniyle kendinizi biraz dağınık hissedebilirsiniz. Yeni şeyleri denemek isterken güvenliğinize nasıl dikkat edeceğinizi bilmiyor olabilirsiniz. Hatta kendinizi başkaları tarafından sınırlandırılmış hissedebilirsiniz. Fakat Yeniay Jüpiter/Mars kavuşumuna 60˚’lik açı da yapacak. Bunun anlamı eğer hedeflerinizi anlarsanız bunlar üzerinde odaklanabilir ve başkalarının hayatınızı nasıl yaşayacağınızı söylemesine izin vermezsiniz. Hayatta kalmanın yolunu kendi kurallarınıza göre bulacaksınız. Ve bu Yeniay sizin için önemli olan değerleri kaybetmeden başkaları ile uygun bir şekilde nasıl etkileşim kuracağınızı anlamanın bir yolunu bulmakla ilgilidir.

17 Ocak’ta Mars Uranüs’le 150˚’lik açı yapacak ve sonra Venüs Kova burcuna girecek. Mars'ın Uranüs'e 150˚’lik açı oluşturmasıyla kendinizi biraz dağınık hissedebilirsiniz. Enerjinizi nasıl odaklayacağınızı bilemeyebilirsiniz. Aklınızda bir amacınız olduğunu düşündüğünüz her zaman bir şeyler değişir ve bu amaca ulaşamayabilirsiniz. Başkalarının bütün gücünü tüketmemek için fazla sinirli davranma konusunda dikkatli olmalısınız. Herhangi bir eylem yapmadan önce daha fazla bilgiye ihtiyacınız olduğunun farkına varmalısınız.

Venüs Kova burcuna girdiğinde arkadaşlarınızla iletişime geçmek istersiniz ancak onlarla fazla ilgilenmek istemezsiniz. Özgürlüğe değer verirsiniz. Kendi kurallarına göre oynayan bir birey olmaktan zevk alırsınız. Yapmak istediklerinizi engellemediği sürece başkalarının kendi kurallarıyla hareket etmelerini umursamazsınız.

18 Ocak’ta Mars Kayron ile üçgen açı yaptığından daha iyi bir gün olacak. Hedeflerinizi anladığınız için daha az hüsrana uğrarsınız. Onlara ulaşabileceğinizi hissedersiniz. Hayatınızdaki iyileştirme konularına odaklanmak için iyi bir gündür. Sağlığınızı arttırmak için herhangi bir değişiklik yapmanız gerekip gerekmediğini görmek için yaşam biçiminizi yeniden değerlendirmek isteyebilirsiniz. Veya sadece dinlenmeniz gerektiğine ve o kadar çok çalışmanız gerekmediğine karar verebilirsiniz.

19 Ocak’ta Güneş Kova burcuna girmeden önce Merkür Neptün’le 60˚’lik açı yapacak. Hayallerinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek yeni fikirlere açık olmak istersiniz. Arkanıza yaslanın ve rahatlayın ve düşüncelerinizin herhangi bir telkin olmadan yüzeye çıkmasına izin verin. Yaratıcı bir bireyseniz, düşüncelerinizi yazmak, günlüğünüze yazmak veya bir sanat eseri yaratmak için harika bir gündür.

Bugün herhangi bir sözleşme imzalamayın, çünkü ayrıntılara yeterince dikkat edemeyebilirsiniz. Bunun yerine hislerinize güvenebilirsiniz ve bu finansal konularda her zaman en iyi şey değildir.

Güneş Kova burcuna girdiğinde Oğlak burcundaki çok sayıda gezegenin yarattığı kilitlenme azalmış gibi hissedebilirsiniz. Şimdi sadece Satürn Merkür ve Plüto Oğlak burcunda bulunmaktadır.

Sanki rahatlamış ve nefes alabiliyormuş gibi hissedersiniz. Olaylardan bu kadar sorumlu hissetmek zorunda olmadığınızı bilirsiniz. Başkalarının kendi sorunlarıyla ilgilenmelerine izin verebilirsiniz. Artı onların kurallarına göre hareket etmek zorunda değilsinizdir. Kendi kararlarınızı verebilirsiniz.

20 Ocak’ta Merkür geri giden Ceres ile 150˚’lik açı yaptığında söylemek istediklerinizden emin olamazsınız. Diğer insanlara yardım etmek istersiniz ancak sanki onlar kendilerine yardım etmeye pek istekli değillermiş gibi hissedersiniz. Destekleyici olmak istersiniz, ancak başkalarının doğru şeyler yapmadığını düşünebilirsiniz. Ve onlara ne kadar yanlış davrandıklarını söylemek istersiniz. Bu gün iletişim için kolay bir gün değil. Mümkünse çok fazla konuşmamaya çalışın. Eğer fazla konuşursanız kendinizi başkalarını eleştirirken bulabilirsiniz.

24 Ocak’ta Merkür Plüto ile kavuştuğunda hedeflerinize odaklanabilirsiniz. Hedeflerinize çok fazla odaklanmanız çevrenizdeki diğer önemli bilgileri kaçırmanıza sebep olabilir. Veya başkalarıyla kendinizi yoğun bir iletişim içinde bulabilirsiniz. Eğer bir tartışmaya girerseniz kazanmak istersiniz. Fakat dikkatli olmalısınız. Tartışmayı kazanmaktan ziyade tartışmanın keyfini çıkarmaya çalışabilirsiniz. Belki de insanların söyleyeceklerini dinlemek daha iyi olabilir.

Dün çok sessiz kalmış olabilirsiniz ama bugün yani 25 Ocak farklı. Bu gün Merkür Jüpiter’le 60˚’lik açı yaptığından çenenizi kapalı tutmak zordur. Sırları tutamazsınız. Çok fazla konuşursunuz. Davranışınızı haklı çıkarmak için çok vakit harcarsınız.

Yine de bu enerji iş ortamında çok iyi çalışabilir. Bugün sunum yapmak veya ders vermek için iyi bir gündür. Hem ilgi çekici hem de ilham verici olabilirsiniz. Başkalarını dinleyemezsiniz ancak diğerlerinin duymaktan hoşlanacağı hikayeleri paylaşabilirsiniz. Ayrıca başarı için önemli stratejiler önerebilirsiniz.

26 Ocak’ta Mars Yay burcuna girecek ve geri giden Ceres Neptün’le 150˚’lik açı yapacak. Mars aksiyon ve Yay araştırmalardan hoşlanır. Ayrıca sınırları zorlamak istersiniz. Geri çekilmek istemezsiniz. Yeni şeyler denemek istersiniz.

Mars Yay burcuna girdikten sonra geri giden Ceres’in Neptün’le 150˚’lik açı yapmasıyla denemek istediğiniz yeni deneyimler konusunda biraz kafanız karışabilir. Hayata karışmak ve romantizm yaşamak istersiniz. Yeni maceralara atılmak istersiniz. Ancak gerçekçi olmayan durumların peşinden gitmemeye dikkat etmeniz gerekir. Herhangi bir şeyi başkalarının söyledikleriyle dikkate almayın. Fazla taviz vermeyin yoksa diğer kişi daha çok kazanç elde ederken siz kaybedebilirsiniz.

27 Ocak’ta Venüs geri giden Ceres’le karşıt açı yapacak. Diğer insanlara yönelik hislerinizin karşılıksız kaldığını görünce sinirlenebilirsiniz. Veya sadece yalnız kalmak isteyip samimiyet içeren durumlarla uğraşmak istemeyebilirsiniz.

Ceres ve Venüs genellikle uyum içinde çalışır; Venüs merhamet hissi verirken Ceres sorunları çözmek için uzlaşma önerir. Ama bugün insanların sorun olabileceğini düşündüğünüz ve onlarla ilişkili kalmak istemediğiniz bir gündür. Durum bu yöndeyse geri çekilin. Kendinizle vakit geçirin ve tek başına günün tadını çıkarmaya bakın.

28 Ocak’ta Merkür Uranüs’le kare ve Kayron’la altmışlık açı yapacak. Merkür’ün bu açıları meydana geldiğinde dinlemeye zaman ayırmak ve cevap vermemek önemlidir. Merkür Uranüs'le kare açı oluşturduğunda hayatınıza pek çok bilgi girer. Beyniniz üzerinde aşırı yükleme meydana gelir. Bütün bu bilgileri işleyemeyebilirsiniz ve bu yüzden sinirlenebilirsiniz.

Merkür Kayron’la 60˚’lik açı yaptığında nihayet sanki etrafınızdaki tüm "gürültü" (aşırı bilgi yükü) yavaşlamış gibi hissedeceksiniz. Bu bilgiyi işlemeye başlayabilirsiniz.

29 Ocak’ta Venüs Güney Ay Düğümü ile kavuştuğunda, geçmişi ve elde ettiklerinizi düşünürsünüz. Buna bağlı olarak kendinizi nasıl hissedeceksiniz. Elinizden geleni yaptığınızı düşünüyorsanız geçmiş eylemlerinizden pişman olmayacaksınız. Fakat farklı şeyler yaptığınızı düşünüyorsanız biraz pişmanlık hissedebilirsiniz. Fakat bugün ile ilgili önemli bir konu da geçmişte elinizden gelen her şeyi yaptığınızı fark etmenizdir. Geleceğe nasıl taşınmak istediğinize karar verirken bu bilgiyi kullanabilirsiniz.

Ocak ayı biterken yılın ilk tutulması 31 Ocak'ta gerçekleşecek ve birkaç dakika sonra Merkür Kova burcuna girecek.

Bu Tam Ay Tutulmasında Güneş Kova ve Ay Aslan burcundadır. Ocak ayında oluşan ikinci Dolunay’dır. Bu tutulma Asya, Avustralya, Pasifik ve Kuzey Amerika'nın batı kesiminde görülecektir. 124.Saros döngüsünün bir parçasıdır. Bu yıl toplamda beş tutulma olacak (iki Ay ve üç Güneş).

Tutulma olduğunda konular belirsiz olma eğilimindedir. Tam Ay Tutulması Dolunay sırasında oluştuğundan neleri bırakacağınızı ve nerelerde değişiklik yapacağınızı belirlemek için genellikle bazı kararlar aldığınız bir zaman dilimidir. Kova burcundaki Güneş'le birlikte arkadaşlıklarınızı ve meslektaşlarınızla olan ilişkilerinizi gözden geçirin. İhtiyacınız olan desteği diğer insanlardan alıp almamaya karar verin. Bireysel olmak istersiniz. Aynı zamanda Aslan’daki Ay'la başkaları tarafından takdir edilmek istersiniz. Göz ardı edilmek istemezsiniz. Eğlenmek de istersiniz.

Bu Tutulma zamanında olan birçok ilginç olay var. Merkür hala Oğlak burcunda fakat tutulma meydana geldikten birkaç dakika sonra Kova burcuna girecek. Bu, işleri ciddiye almak istediğiniz anlamına gelir ancak bunu yapamazsınız. Başkalarının söyleyeceklerini dinlerken zorluk çekebilirsiniz. Bu bilgiyi ciddiye alamazsınız. Ya da başkaları size verdikleri bilgileri çarpıtabilir.

Geri giden Ceres Tutulmadaki Ay’la kavuşum yaparken Güneş’le de karşıt açı oluşturacak. Duygusal olarak kendi yolunuzu bulmaya çalışırken uzlaşmak istersiniz. Ancak dikkatli olmanız gerekir. Bu aşamada uzlaşma özgürlüğünüzden çok fazla ödün vermenizi gerektirebilir.

Merkür Kova burcuna girdiğinde bir rahatlama hissedersiniz. Zihniniz yeni fikirlere açık ve geçmişte sıkışıp kalmamış gibi hissedersiniz. Fikirlerinizi başkalarıyla paylaştığınızda bile bağımsız düşünebilirsiniz. Durumun çeşitliliğine bakmaya istekli olursunuz. Bazı önemli konuları bile çözebilirsiniz.


Misty Kuseris ©2018
http://mistykuceris.com/

Çeviren: Belgin Avunduk
Astroloji Dergisi
http://astrolojidergisi.com/Aylik-Yorum.htm


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir