Ağustos Ayı Önemli Astrolojik Olaylar ve Konumlar

astroloji ağustos ayı yorumları, ağustos ayı önemli olayları, ağustos ayı önemli enerji noktaları, ağustos ayı astroloji

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1079
Yaş: 23
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Ağustos Ayı Önemli Astrolojik Olaylar ve Konumlar

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Çrş 02 Ağu, 13:40

Ağustos Ayı Önemli Astrolojik Olaylar ve Konumlar
Resim

Ağustos 2017’nin önemli astrolojik enerjileri:

* 3 Ağustos 2017’de Koç’taki Uranüs durağandan geri gitmeye başlayacak. 2 Ocak 2018’e kadar da geri harekette kalacak.

* 4 Ağustos’ta Terazi’deki Jüpiter Oğlak’taki geri giden Plüto ile kare açı yapacak. Bu açı serinin son kare açısı. İlk olarak 24 Kasım 2016’da Jüpiter ileri hareket halindeki her iki gezegene de kare açı yapmıştı. İkinci oluşan kare açıda Jüpiter geri ve Plüto ileri hareket etmekteydi.

* 7 Ağustos 2017’de Aslan’daki Güneş ve Kova’daki Ay Parçalı Ay Tutulmasını meydana getirecek.

* 12 Ağustos’ta Başak’taki Merkür geri hareketine başlamak üzere durağanlaşacak. 5 Eylül 2017’ye kadar da geri hareket edecek.

* 21 Ağustos’ta Aslan burcundaki Güneş ve Ay ile Tam Güneş Tutulması meydana gelecek. Bu tutulma Amerika Birleşik Devletleri’nin büyük bir bölümünden görülebilecek. NASA, bu tutulmayı 2017 yılının Büyük Amerikan Tutulması olarak adlandırıyor.

* 24 Ağustos’ta Yay’daki Satürn durağan durumdan ileri harekete geçecek. 5 Nisan 2017’ye kadar da geri harekette kalacak.

* 27 Ağustos’ta Terazi’deki Jüpiter Yay’daki Satürn ile 60˚’lik açı oluşturacak. Bu oluşan tek 60˚’lik açıdır.

* 31 Ağustos’ta geri giden Merkür tekrar Aslan burcuna girecek. 12 Ağustos’ta Başak burcunda geri gitmeye başlamıştı. 5 Eylül’de Aslan burcundayken ileri gitmeye başlayacak.

Birçok insanın, özellikle Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayanların, Ağustos 2017 ayı için büyük beklentisi 21 Ağustos'ta gerçekleşecek olan Büyük Amerikan Tutulmasıdır. Bu ay oluşacak diğer tutulma ve önemli açılarla meşgulken, aynı zamanda Merkür'ün 12 Ağustos’tan 5 Eylül'e kadar geri harekette olacağını unutabilirsiniz. Hayatınızda yeni stratejiler uygulama ihtiyacı hissedebilirsiniz, ancak bu ay gerçekleşen tüm enerjilerle geçmişteki olaylarla uğraşmanız gerekebilir. Başarınıza mani olan geçmişteki engelleri ortadan kaldırmadan geleceğe ilerleyemezsiniz.

Bu ay, 3 Ağustos’ta Uranüs’ün durağandan geri harekete geçmesi ile başlayacak. Uranüs 2 Ocak 2018’e kadar geri hareket edecek. Uranüs geri hareket ederken, farkında olmasanız bile bir rahatlama hissi duyarsınız. Uranüs geri giderken enerjiyi yavaşlatır. Sanki dünyada daha az kargaşa varmış gibi hissedersiniz. Veya karışıklık haberleri hakkında daha az bilgi alırsınız. Her iki durumda da, dünyanın sizi rahatsız ettiğini düşünmezsiniz.

Fakat Uranüs Koç’un son derecelerinde ve Boğa burcuna geçmek üzere bekliyor. Aslında Boğa burcuna 15 Mayıs 2018'de girecek. Bu nedenle birçok hareketin çekiş gücü kazanmaya çalıştığını görebilirsiniz. Bu gerileme döneminde bile, dünyada daha fazla isyan yaşandığını görebilirsiniz. Birçok yönden, bu geri gitme döneminde eski sorunlarınızı çözmek ve onlardan kurtulmak mek için zamanınız olacaktır. Ayrıca geri dönüp, hayatınızda çok hızlı değişiklikler yaratmaya çalıştığınız dönemde yaptığınız hataları düzeltebilirsiniz. Ve eski düşmanlarla bazı çitleri onarabilirsiniz. Hatta bu eski düşmanların şimdi müttefikler haline geldiğini görebilirsiniz. Ancak Koç'taki Uranüs, Mayıs 2018'de Boğa burcuna girdiği zaman konu bütünüyle tamamlanmayacak. Uranüs 6 Kasım 2018 ile 6 Mart 2019 tarihleri arasında Koç burcuna son bir kez geri dönecek.

4 Ağustos’ta Jüpiter geri giden Plüto ile kare açı yaptığında bu açı serinin son kare açısı olacaktır. Jüpiter birinci kare açıyı 24 Kasım 2016’da her iki gezegende ileri hareketteyken yapmıştı. Jüpiter ikinci kare açıyı 30 Mart 2017’de Jüpiter geri ve Plüto ileri hareketteyken yapmıştı.

Şimdi Jüpiter geri giden Plüto ile kare açı yaptığında mücadele devam etmektedir. Dünyada hâlâ ayaklanmalar meydana gelir. İnsanlar kendi hayatları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak isterler. Başkalarının onlara ne yapmaları gerektiğini söylemelerini ve kişisel hayatlarına zorla empoze edilen kanunların dayatılmasını istemezler.

Bir kez daha sahip olduğunuz gücü ve bu gücü nasıl kullanacağınızı anlamanız gerekir ve diğer insanların sizi manipüle etmediğinden emin olmalısınız.

Bu haritanın 24 Kasım 2016'daki haritayla bağlantılı olduğunu unutmamak önemlidir. Bu haritada Jüpiter/Plüto karesi Terazi ve Oğlak burcunun 17˚’sinde meydana gelmektedir. 24 Kasım 2016 haritasında da Satürn Yay’da ve 17˚’deydi. Bu, Jüpiter’in 24 Kasım 2016 haritasında Satürn’e 60˚’lik açı yaptığı anlamına gelir. İnsanlar geçmişin verdiği dersleri almaya istekliyse, büyüyebilir ve şiddetten ziyade fikir devrimi yapabilirler. Bildiklerini alabilir ve sağlam bir temel oluşturmak için kullanabilirler. Bu durum kişisel hayatınızda da aynı şekildedir. Bildiklerinizi alın ve onları temel olarak kullanın. Sahip olduğunuz bilgilerle ve kendi şartlarınız üzerine kuracağınız hayatınızla ancak ilerleyebilirsiniz.

7 Ağustos’ta Ay Tutulması gerçekleşecek. Bu tutulmayı Aslan burcundaki Güneş ve Kova burcundaki Ay meydana getirecek. Bu tutulma 119. Saros Serisindendir ve Avrupa, Afrika, Asya ve Avustralya’da görülecektir. Amerika Birleşik Devletleri’nden görülmeyecektir.

Bu tutulmada, gruplar ve organizasyonlar söz konusu olduğunda sizin için nelerin önemli olduğunu belirlemelisiniz. Tanıdığınız insanlara bir göz atıp, hayatınızda tutmaya değer olup olmadıklarına karar vermek istersiniz. Jüpiter'e Ay’ın üçgen, Güneş’in 60˚’lik açı yapması arkadaşların önemine işaret eder. Aynı zamanda cömert ruhunuzu kontrol altında tutmaya devam edin. Kendi ihtiyaçlarınız için zaman gerektiğinden çok fazla taahhütte bulunmak istemezsiniz. Güneş geri giden Pluto’yla 150˚’lik açı oluşturduğu için bu özellikle doğrudur. Açıkça görülmemekle birlikte, 4 Ağustos'ta meydana gelen Jüpiter/geri giden Plüto kare açısının enerjisini hala hissedebilirsiniz. Hayatınıza devam ederken güç dengenizi bulmak istersiniz. Başkalarının sizi manipüle etmesini istemezsiniz.

10 Ağustos’ta Mars’ın geri giden Neptün’le 150˚’lik açı yapması ile kafanız çok karışabilir. Ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz. Denediğiniz her şey düzelmiyor gibi görünebilir. İleri doğru her adım attığınızda, iki adım geriye kayabilirsiniz.
Bugün geri çekilmeniz ve mümkün olduğunca az etkileşime girmeniz gereken bir gündür. Sinirli hissedebilirsiniz, ancak bu sinirliliğe neyin sebep olduğunu bilemeyebilirsiniz. Kendinizi sinirli hissetmenizin önemli bir nedeni amaçsız hissetmenizdir. Hangi yöne gideceğinizi bilemezsiniz.

Ceres Yengeç’te olduğunda, güvenliği korumak çok önemlidir, ancak 11 Ağustos'ta olduğu gibi Ceres geri giden Neptün’le bir açı oluşturduğunda da kolay değildir. Duygularınızla hareket etmek istersiniz çünkü sezgileriniz çok yüksektir. Aynı zamanda, fazla hissi davranmak istemezsiniz çünkü birisine yardım etmek isteyebilir fakat bunun nasıl yapılacağından emin olamayabilirsiniz. Bugün ayrıca kendinize sadık kalmak isteyebileceğiniz başka bir gündür.

12 Ağustos’ta Venüs geri giden Neptün’le üçgen açı oluşturacağından ve bir saatten daha kısa bir süre sonra da Ceres'le kavuşacağından duygular çok yüksek olabilir. Günün ilerleyen saatlerinde Başak’taki Merkür durağan durumdan geri hareket etmeye başlayacağından duygular daha da kafa karıştırıcı hale gelebilir.

Venüs’ün geri giden Neptün’le üçgen açı yapması ve Ceres’le kavuşması nedeniyle dünyayı dikkate almak istersiniz. Başkalarına karşı büyük bir şefkat hissedersiniz. Acı görmek hoşunuza gitmez ve başkaları tarafından incitilmek de istemezsiniz.
Venüs geri giden Neptün ile üçgen açı oluşturduğunda, geçmişinizde birlikte zorluklar yaşadığınız birine doğru koşmak olağandışı değildir. Durum böyle olduğunda, eski sorunları çözebilirsiniz. İkiniz de değiştiniz ve hayatlarınıza devam etmeye hazırsınızdır.

Çok olumlu yönüyle, ruh eşiniz gibi hissettiğiniz yeni biriyle tanışabilirsiniz. Sizinle bu kişi arasında bir bağlantı olabilir. Bu kişi geçmişinizdeki birini hatırlatıyor olabilir ya da geçmiş yaşamlarınızdan biri olabilir. Biraz dikkatli olun. Bu bağlantıyı bugün hissedebilirsiniz, ancak bu durum bağlantının uzun vadede süreceği anlamına gelmez. İşin içinde Neptün olduğundan gerçekte olanı değil görmek istediğiniz şeyi görüyor olabilirsiniz. Bu kişinin keyfini çıkarın ve birbirinizi tanımak için zaman ayırın. Ayın sonunda ya da daha erken bir tarihte, bu kişinin gerçek ruh eşiniz mi ya da sadece gelip geçici birisi mi olduğunu bileceksiniz.

Venüs/Neptün açısının başka bir tarafı daha var. Venüs'ün finansmanı ve Neptün’ün illüzyonu yönetmesi nedeniyle sizi büyük bir ödeme yapmaya zorlayan herhangi bir sözleşme imzalamak istemezsiniz. Büyük bir para harcaması gerektiren herhangi bir sözleşme imzalamadan önce bu açının etkisi geçene kadar bekleyin.

Venüs Ceres ile kavuşmak üzere ilerlerken, herkesi kurtarmak istersiniz. Hatta evden kaçmış bir evcil hayvanı veya bir insanı sahiplenmek isteyebilirsiniz. Ancak birini evinize davet ederken, ona verebileceğiniz şeyler konusunda dikkatli olun.

Kendinizi ve ailenizi korumak için nelere dikkat etmeniz gerektiğini belirlemek için iyi bir gün. Evinizi daha güvenli hale getiren değişiklikler yapmaya karar verebilirsiniz. Ya da, sizi gerçek gibi hissettirmesi için evinizi yeniden dekore etmeye karar verebilirsiniz.

Merkür gerilemek üzere durağan durumda olmasına rağmen bugün yaratıcı girişimler için mükemmel bir gün olabilir. Merkür 5 Eylül'de ileri harekete başlayacak.
Başak’taki Merkür gerilemek üzere durağan durumda olduğunda günlük rutininizi gözden geçirmek için zaman ayırabilir ve onu nasıl daha verimli ve basit hale getireceğinizi görebilirsiniz. Hayatınızı basitleştirmenin zamanı geldi. Bu gerileme döneminde vakit ayırmazsanız daha sonra "küçük" şeyler yolunuza çıktıkça sinirlenebilirsiniz.

Sağlık disiplininizi gözden geçirmek de önemlidir. En iyi şekilde beslendiğinizden emin olmak için diyetinizi kontrol edin. Egzersizinize veya yeterince egzersiz yapıp yapmadığınıza bakın, vücudunuzu zinde tuttuğunuzdan ve zihinsel olarak farkındalığınızdan emin olun.

15 Ağustos'ta Venüs geri giden Plüto’yla karşıt açı oluşturduğunda maddi olarak çok dikkatli olmanız gerekir. Faturalara boğulduğunuzu düşünebilirsiniz. Bu faturaların bazılarını yeniden müzakere etmenin bir yolunu bulmak isteyebilirsiniz. Merkür artık geri hareket ettiğinden bu sözleşmelerden bazılarını yeniden gözden geçirmek için iyi bir zamandır. Bugün başarı yolunuzda duran her şeyi atmak için iyi bir gündür.
Ne yaparsanız yapın ama dikkatli olun. Venüs geri giden Plüto’yla karşıt açı oluşturduğunda öncü T-Kare enerjisini de başlatacak ve bu T-Kare 17 Ağustos’ta Venüs’ün Jüpiter’e kare açı yapmasıyla tamamlanacak. Bu öncü T-kare sırasında maddelere çok fazla zaman harcama eğilimi olabilir. Önce hareket edip sonra düşünebilirsiiniz. Çok hızlı hareket etmemeye çalışın. Hayatınızdaki durumları değerlendirmek için zaman ayırın.

Akrep burcunun yöneticileri Mars ve Plüto, 16 Ağustos'ta 150˚’lik açı oluşturduklarında dünya için kolay bir dönem değildir. Başkaları sizin yolunuzda durduğundan öfkelenip sinirlenebilirsiniz. Sanki hayatınızı devam ettiremeyecekmiş gibi hissedebilirsiniz. Bu duyguda geçerlilik payı da vardır. Bugün gerçekten yapmanız gereken şey, yolunuzda duran çöplere bakmaktır. Negatif enerjiyi serbest bırakmanın bir yolunu bulmanız gerekir. Böylece canlılığınızı artırabilir ve hayatla başa çıkabilirsiniz.

17 Ağustos'ta Venüs Jüpiter'le bir kare açı oluşturduğunda, 15 Ağustos'ta geri giden Plüto’yla karşıt açı yaptığında oluşmaya başlayan öncü T-Karenin enerjisi tamamlanır. O zamanlar finansmanınıza çok dikkat etmeniz gerekiyordu. Aynı şey bugün için de geçerli. Paranıza çok dikkat etmeniz gerekir.
Çevrenizi gözlemek de önemlidir. Düşünmeden acele hareket etme eğilimi vardır. Hayatınızda yalnızca bir şeyi göz ardı edip etmediğinizi bulmaya çalışarak ilerlemek istemezsiniz.

18 Ağustos'ta Venüs'ün geri giden Satürn'le 150˚’lik açı oluşturması durumunda mali durumunuzdaki zorluklar devam edebilir. Harcamalarınıza dikkat ederseniz, bu enerjiyi avantajınıza da kullanabilirsiniz. Gerilim farkındalığınızı artırabilir.

Ancak ilişkiler için uygun bir zaman değil. Sanki başkalarının sizi eleştirdiğini düşünebilirsiniz. Ama nedenini anlamazsınız. Siz her şeyi doğru yaptığınızı düşünüyor olabilirsiniz ancak diğer insanlar böyle düşünmüyor olabilir. Burada ki karma derslerinden biri diğer insanları değil kendinizi memnun etmek zorunda olduğunuzu anlamaktır.
20 Ağustos'ta Mars Jüpiter'le 60˚’lik açı oluşturduğunda daha iyimser olursunuz. Hayatın çok daha kolay olduğunu düşünürsünüz. İşleri halledebiliyorsunuzdur. Daha fazla enerjiniz vardır ve o enerjiyi odaklayabilirsiniz. Önünüze çıkan her fırsattan yararlanın.

21 Ağustos, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki birçok insanın beklediği bir gündür. Ülkenin çoğunda görülebilen tam güneş tutulması meydana gelecek. Ancak güneş tutulması gerçekleşmeden önce Ceres geri giden Plüto’yla karşıt açı oluşturacak. Ceres ve Pluto'nun simbiyotik bir ilişkisi vardır.

Ceres geri giden Plüto’yla karşıt açı oluşturduğunda çevrenize dikkat etmeniz önemlidir. Görünmeyen güçler tarafından bazı şeylerin sizden koparılmasını istemezsiniz. Ayrıca hayatınızın kaosa sürüklenmesini istemezsiniz. Diğer insanlar olumsuzluklarıyla size gelince geri çekilin. Onların dramatik durumlarına müdahil olmaya gerek yok. Bunun yerine onlarla müzakere etmenin bir yolunu bulun. Korkularını anlamaya çalışın böylece onlara şefkat gösterebilirsiniz. Gerçekten, onlardan daha fazla gücünüzün olduğunu fark edin.

Ay, Güneş ile Dünya arasında doğrudan bir çizgide ilerlediğinde, yeryüzünde bir gölge oluşmakta ve tam güneş tutulması meydana gelmektedir. Bu Amerika Birleşik Devletleri'nin 1979'dan beri yaşadığı ilk tam güneş tutulmasıdır. Amerika Birleşik Devletler’inden görülecek bir sonraki tam güneş tutulması 8 Nisan 2024 tarihinde gerçekleşecek. 21 Ağustos 2017'de meydana gelen Büyük Amerikan tutulması Lincoln Beach, Oregon'dan Charleston, Güney Carolina'ya giden hatta görülecektir. Bu büyük tutulma partilerine Oregon, Idaho, Montana, Wyoming, Nebraska, Kansas, Missouri, Illinois, Kentucky, Tennessee, Kuzey Carolina, Georgia ve Güney Carolina'da yaşayan insanlar ev sahipliği yapacak. Bu tutulmayı görmek isterseniz, güneş ışınları tutulma esnasında gökyüzünün karanlığında bile retinaya zarar verebileceğinden gözlerinizi korumak için özel gözlüklerle bakmalısınız.

Bu tutulmanın geniş bir yol izlemesi nedeniyle, özellikle ABD'de yaşayan insanların fenomenleri yaşamak için sabırsızlıkla beklediği yoğun bir enerji oluşmuştur.
Güneş tutulmaları Yeniay zamanında meydana gelir. Bu tutulmada hem Güneş, hem de Ay 28 derece Aslan burcundadır. Ayrıca tutulma gerçekleştikten sonra Ay'ın boşlukta seyretmesi bu tutulmanın önemini arttırmaktadır. Tutulma 28 derecede gerçekleştiğinden geçmişte yaşanan ve üstü örtülen bir sürü eski olay tekrardan su yüzüne çıkacak demektir.

Bazı astrologlar Güneş Aslan burcunun yöneticisi olduğu için, Aslan burcunda meydana gelen bir güneş tutulmasının daha önemli olduğunu düşünüyorlar. Ele alınması gereken bir duruma işaret ettiğine inanıyorlar. Bu doğru olabilir, çünkü Güneş kişiliğinizi ve bu hayatta olmanız gereken kişiyi gösterir.

Her zaman tutulma dönemi boyunca önemli olayların olacağıyla ilgili bir duygu vardır. Bazı insanlar o zaman evlenmek isterler. Diğer insanlar bir tutulma zamanında doğan çocukların yükselebileceğini düşünürler. Buna rağmen tutulmalar meselerin üstünü örterler. Tutulma zamanında olup bitenler aylar ya da yıllar geçene kadar anlaşılmayabilir.

Mars bu tutulmanın çok önemli bir parçasıdır. Tutulmada oluşan stelyumunun öncü gezegenidir. Mars öncü gezegen olunca harekete geçmek istersiniz. Tüm gerçekleri beklemek istemezsiniz. Sadece duruma atlamak istersiniz. Fakat tüm gerçekleri göz önünde bulundurmazsanız bazı ciddi hatalar yapabilirsiniz. Bu konu özellikle doğrudur, çünkü günün erken saatlerinde meydana gelen geri giden Plüto ile Ceres’in 150˚’lik açısının enerjisi bu tutulma tablosunda hâlâ aktiftir.

Bu arada Koç'taki geri giden Uranüs tutulma gezegenleri ile üçgen açı oluşturuyor. Uranüs'ün eski sloganı: Beklenmedik şeyleri beklemek. Gördüğünüz şeyler mutlaka var olan değildir. Tüm gerçekleri biliyormuş gibi hissetseniz de aslında bilmiyorsunuz. Durumların içine girmekte acele etmeyin, özellikle geri giden Kayron tutulma gezegenlerine 150˚’lik açı yaptığından kendinizi belanın içinde bulabilirsiniz.

Her zaman olduğu gibi, astroloji dünyasında koruyucu enerjiler vardır. Bu ayın sonuna doğru Jüpiter ileri hareketine başladıktan sonra Satürn'le 60˚’lik açı oluşturacak. Ve geri giden Satürn tutulmaya geniş bir üçgen açı oluşturduğunda bu tutulma sırasında Jüpiter/Satürn 60˚’lık açısının etkisini de hissedeceksiniz. Yaşamdaki geçmiş deneyimlerin önemini anlayabiliyorsanız, maddi ve manevi büyümenizi teşvik eden güvenli planlarla geleceğe hareket edebileceksiniz demektir. Anahtar bu tutulma sırasında hissedeceğiniz heyecanı yaşamak ve yavaş ve kasıtlı eylemle hafifletmenin bir yolunu bulmaktır.

22 Ağustos'ta Mars, Güneş Başak burcuna girmeden birkaç saat önce, geri giden Satürn'le bir üçgen açı oluşturacak. Bugün hayatınızda daha fazla kontrole sahipmiş gibi hissedebilirsiniz. Odaklanabilirsiniz. Ne yapmanız gerektiğini anlayabilirsiniz. Eylemleriniz hakkında iyi şeyler düşünürsünüz. Küçük detaylara dikkat etmeye gönüllü olursunuz. Bütün verileri toplamak, doğru eylemleri belirlemenizde önemlidir.

24 Ağustos'ta Venüs geri giden Kayron’la üçgen açı ve geri giden Uranüs ile kare açı oluşturduğunda yaşam hakkındaki fikirlerinizden pek emin olamazsınız. Bir taraftan geri adım atmak ve başkalarının duygularını anlamak istersiniz. Öte yandan başkalarının size yapacaklarınızı söylemesini istemezsiniz. Kendi sorunlarınızla ilgilenmek ve kendi çözümlerinizi geliştirmek istersiniz. Dikkatli olun, çünkü beklenmedik durumlar ortaya çıkabilir. Bir durumu kontrol etmek isteseniz de bunu yapamayabilirsiniz. Önemli olan başkalarının sizden faydalanmasına izin vermemektir. Onların söyleyeceklerini dinlemeye istekli olduğunuzu, ancak eğer ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa, onların bilgileriyle harekete geçme konusunda istekli olmadığınızı bilmelerini istersiniz.

25 Ağustos'ta Satürn durağandan ileri hareketine başlayacak. 5 Nisan 2017'de geri hareketine başlamıştı. Satürn’ün bu geri gittiği dönemde sanki yaşam sizi aşağı çekiyormuş gibi hissetmiş olabilirsiniz. Fakat gerçekte yavaşlamanız gerekiyordu. Yaşamınızda daha iyi kurallar geliştirebilmeniz için sınırlarınızı anlamanız önemliydi. Herhangi bir eylemi yapmadan önce geçmiş tecrübelerinizi dikkate almak da önem taşıyordu.
Şimdi Satürn ileri harekete başladı, böylece hayatta bir miktar ilerlemeye başlayabileceksiniz. Daha uzun vadede başarı sağlayabilecek küçük kilometre taşlarını geliştirebileceksiniz. Kendi bireyselliğinizi korurken toplumsal kurallar dahilinde nasıl çalışacağınızı bileceksiniz.

26 Ağustos’ta Venüs Aslan burcuna girdiğinde kendinizi çok iyimser ve sanki bir şeyler yapabilirmiş gibi hissedersiniz. Riske girme eğiliminde olursunuz. Ayrıca diğerlerine cömert davranmaya isteklisinizdir. Yaşantınızda oynamak ve eğlenmek için zaman ayırmak istersiniz. Maddi durumunuza biraz dikkat edin, çünkü oyun ve arkadaşlarınıza daha fazla para harcama eğilimi olabilir. Bütçenizi korumakta zorluk çekebilirsiniz.

27 Ağustos’ta Jüpiter Satürn’e 60˚’lik açı yapacak. Fakat öncesinde Mars Kuzey Ay Düğümü ile kavuşacak. Bu, geleceğinizi ve ne yapmak istediğinizi düşünmek için önemli bir dönemdir. Nasıl harekete geçeceğinizi anlamanız gerekir. Aynı zamanda makul hedefler geliştirmeniz gerekir. Çok fazla taahhüt altına girmek istemezsiniz. Yolunuzda gerçekçi olmak istersiniz. Bugün, geleceğiniz için ne istediğinizi ve bu geleceği nasıl güvence altına almak istediğinizi anlama fırsatına sahipsiniz. Cevap, bildiklerinize ve ailenize ve arkadaşlarınıza olan sevginize güvenmektir. Bu sağlam temele sahip olduğunuz konusunda eminseniz başarıyı bulabilirsiniz.

Ağustos ayı sona erdiğinde Ceres Satürn ve Aslan burcundaki geri giden Merkür’e 150˚’lik açı yapacak. Ceres’in Satürn’le olan bu açısında, hayatta koymuş olduğunuz kuralları yeniden değerlendirmeniz gerekebilir. Neyin çalıştığını ve neyin işe yaramadığını görmeniz gerekir.

Gerekli yerden ödün vermeniz önemli olsa da, bağımsızlığınızı veya kontrolünüzü kaybettirecek şekilde ödün vermemeye çalışın. Karar veren kişi sizsiniz başkası değil.
Merkür 5 Temmuz ve 25 Temmuz tarihleri arasında aslında Aslan burcundaydı. Sonra Başak burcuna girdi. 12 Ağustos’ta Başak burcundayken geri gitmeye başladı ve halen geri gidiyor.

Merkür Aslan burcundayken hayata iyimser yaklaşmanın yollarını bulmak istersiniz. Eğlenmek istersiniz. Hiçbir şeyi ciddiye almayı istemezsiniz. Merkür geri giderken hayatınıza bakmanın, nasıl ve nerede eğlenmek istediğinizi belirlemenin iyi bir zamanıdır. Belki de işi kendi kişisel ihtiyaçlarınızdan önde tutuyorsunuzdur. Veya belki dinlenmeyi ve eğlenmeyi unuttunuz. Şimdi bunu tekrar etmenin zamanı geldi. Merkür 5 Eylül'e kadar Aslan burcunda geri gidecek ve sonra yine Aslan burcunda ileri gitmek üzere durağanlaşacak.Misty Kuseris ©2017
mistykuceris.com

www.astrolojidergisi.com
Çeviren: Belgin Avunduk
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için:
Elif sancak (Çrş 02 Ağu, 15:49)
Değerlendirme: 16.67%


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir