Akrep Olmak

akrep olmak, akrep olma, akrep olmak ne demektir, akrep olmak neyi ifade eder, akrep olmak nasıl bir duygu, akrep olmak neye benzer

Sizce Akrep Olmak ?
Kullanıcı avatarı
Desire
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 258
Yaş: 43
Kayıt: Pzr 13 Mar, 03:41

Okunmamış mesaj gönderen Desire » Cum 18 Mar, 00:06

şehvet avatarındaki resim tam bi akrep yüz ifadesi. çok tipik ve güzel bi ifade.


Sessiz sular derinlerdedir...


Kullanıcı avatarı
Şehvet
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 411
Yaş: 44
Kayıt: Prş 24 Şub, 01:59

Okunmamış mesaj gönderen Şehvet » Cum 18 Mar, 01:29

Teşekkürler Desire... Özellikle Seçtim. Seninki de Tipik Gizemli, kendini saklamaya çalışan ama her an ortaya çıkabilecek Gizemli Akrebi Yansıtıyo. Bu resim avatarlarda var mı yoksa sen mi ekledin?
"Eğer bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir"

Akrep Krallığı

Kullanıcı avatarı
Desire
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 258
Yaş: 43
Kayıt: Pzr 13 Mar, 03:41

Okunmamış mesaj gönderen Desire » Cum 18 Mar, 02:29

biz işi biliyoruz şehvetciğim. ben de bilerek seçtim. resim avatarlarda var. ben normalde de öyle tuhafımdır. bi akrebi ancak onun gibi olan anlar. akrep insanları hipnotize edebilecek gözlere sahip tek insanlardır. buğulu ve gerçek duygusal bakışlar bi de. en iyi insanlar da, en kötü insanlar da akrepten çıkar. onlar için sorulan bi soru: melek mi, şeytan mı?(ikisi de bizim elimizde). bir de öneri verirler: iyi olsun, kötü olsun bütün akreplerden korkun, onların gururuna asla dokunmayın!!!!!!!
akreplerle ilgili geçenlerde bir özellik öğrendim. akrepler bu dünyada elde edemediklerini, kavuşamadıklarını diğer dünyaya erteleyen gerçekten ilginç insanlarmış. bu özellik onlara verilmiş bir hediyeymiş. dünya isteklerini gerekirse yok sayabilirlermiş. bunu da akıl almaz bir sabırla yaparlarmış. zaten ölü gibi, yalnız yaşarız ya!
Sessiz sular derinlerdedir...

Kullanıcı avatarı
Desire
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 258
Yaş: 43
Kayıt: Pzr 13 Mar, 03:41

Okunmamış mesaj gönderen Desire » Cum 18 Mar, 02:38

ben akrep olmaktan gayet memnunum. onun iyi özelliklerini almalıyız diye düşünüyorum, o zaman da gerçekten güçlü olabiliriz. şimdi bunu söyleyince bazıları diyor ki, "onun iyi özellikleri de var mı?" gel de kızma. ne biliyorsun olmadığını yani? bi de şu akreplikle ilgisi olmayıp, akrep unsuru taşıyanları onaylamıyorum. akrep kolye, dövme falan. zaten sevilmiyoruz, o küçük hayvanı bize bırakın, hava atmayın onunla.. burcum sorulduğunda söylediğimde inanın bugüne kadar yüzü değşmeyen yok.hemen ifade, " ya öyle mi?"
bi bilgi daha: yalnış hatırlanıyorsam, türkiye de nüfus sayımına göre en az burç akrep, an çok da oğlakmış. sayımız da az yahu...
Sessiz sular derinlerdedir...

Kullanıcı avatarı
Desire
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 258
Yaş: 43
Kayıt: Pzr 13 Mar, 03:41

Okunmamış mesaj gönderen Desire » Cum 18 Mar, 03:14

ağaçların köklerini gökyüzüne değil, yerin derinliklerine salarmış. bu kökleri orada saklarlar.onların büyüklüğünü kimse bilemez. işte akrep olmak böyle bir şey...
Sessiz sular derinlerdedir...


Kullanıcı avatarı
smuglers
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 221
Yaş: 43
Kayıt: Sal 01 Mar, 07:04

Okunmamış mesaj gönderen smuglers » Cum 18 Mar, 07:57

ya valla haklısın desire..
ben artık insanlara bakmaya korkuyorum hemen yanlış anlşılıyorum.. sen çok haşin bakıyorsun diyorlar bende artık insanlara bakarken dikkat etmeye çalışıyorum.. onların o korkusundan ben rahatsız oluyorum valla.
ve gizem konusuna gelince valla oyelyim bende.çok normal bir şey olsa bile bunu başkalrından gizli yaşamak hoşuma gidiyor.sadece bana özel olması galiba hoşuma giden. çözülmesi zor insanlar olarakk bilinirz ya.. ben bile çözemiyorum kendimi.bazen ben nasıl bir insanım diye düşünürüm boylu boyunca.
bu arada böyle bir siteye rastladığım için çok mutluyum böyle beni anlayabilecek insanlara yakın olmak bile tatmin ediyor..
yaşasın akrep kral ellerine sağlık böyle bir site yaptığın için..
Fire from the black shadows......

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Cum 18 Mar, 19:42

Öncelikle Teşekkürler smuglers ve Desire.
Her gün Şükrederim Akrep Olduğum için. Öncelikle Desirenin yazdıklarından başlayayım.
Rusyada Parapsikoloji çalışmaları oldukça ileri boyutlardadır biliyorsunuz. burda yapılan bir araştırmaya göre Psişik durumlara en yaygın burç akrep burcuymuş ve gene gözler üzerinde yapılan diğer araştırmaya göre Akrep burcu özelliklerini tam olarak taşıyan insanların gözlerinden çıkan telepatik enerjiler, zihinsel elektrik diğer burçlara göre daha fazla imiş. Buna neden olan ise gözler değil, beynin bakılan noktaya akreplerde tam olarak odaklanması ve beynin telepati veya gözlerden enerji gönderen kısmının akreplerde daha güçlü olmasından kaynaklanıyormuş. Tabi ki her insan çalıştıktan sonra bunu yapabilir. Ancak akreplerte bu doğuştan olan bir özellik. Bu nedenle ki gözlerimiz etkili oluyor. Ya biz herkese bakamıyoruz veya herkes bize bakamıyor. Psikiloklar veya Parapsikoloklar içerisinde Ün yapanların çoğunun da akrep olduğunu herhalde gene söylememe gerek yoktur. Hipnozun bir çok tekniği var ancak en etkili ve herkes tarafından yapılamıyan teknik Gözle yapılan hipnozdur. İsterseniz deneyin birinin gözünün içine uzun süre bakın, genelde yaptığımız gibi! ağzına değil direk gözlerinin içine bakın. Ve içinizden onun uyuması gerektiğini söyleyin... Büyük olasılıkla iki şey olacaktır. Sizden ciddi anlamda ürkecektir ve size bakmamaya çalışacaktır. Çünkü her ne kadar kendisi farkında olmasa da bilinçaltı olayı çooktaaan çözmüştür ve paçayı sıyırmaya çalışacakdıt. İkincisi ise O sizin gözlerinize bakmayı zaten baştan reddettiği için yorgunluk hissedeceksiniz. Bir süre sonra bu yorgunluğunuz daha da artacaktır. Siz farkında olmadan gözlerinizden o kadar enerji gönderirsiniz ki; hedefine ulaşmayan enerji; siyahın ışığı emmesi gibi; emilecek ve sizi yoracaktır. Gerçekte Akreplerin de gerekmedikçe başkalarının gözlerine değil ağızlarına veya başka yerlere bakmalarının nedeni de budur. Bizler herşeyi sadece gerektikçe ve gereği kadar yaptığımız için gözlere sadece mesaj göndermek amacıyla bakarız. (konu çok mu dağıldı bilmem)
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Cum 18 Mar, 19:58

Kedi ciğere uzanmış, Alamamış, Pis Demiş Hikayesi. Kedi pis demiş ama gene de ciğer hep aklında kalmış. Pis demesinin nedeni "bana yar olmadı başkalarına da olmasın" mantığından kaynaklanıyor. Akrepleri sevmezler, çekinirler, itici ve sıkıcı bulurlar, antisosyal, bencil, bireyci vs. vs. vs. bulurlar. Sonra da kalkarlar Akrep tavırları sergilerler. Moda dünyasına veya gençler arasında yaygın olan akımlara bir bakın hepsi de akrep felsefesinin ürünleridir.

Siyah, Siyah-Kırmızı tonda Elbiseler: Bencilliği, bireyselciğili, yalnızlığı, uç noktaları... temsil eder. Madem akrepleri sevmiyorlar neden Akrebin rengini giyiyorlar. Ben yıllarca siyah ve tonlarını giyerim. Herkes başta tepki gösterir niye Hep Siyah Diye. Sonra bir bakmışsın onlarda siyahlarda.

Özgürlükçü Akımlar: Yalnız, berduş, anti sosyal, bir gün orda bir gün burda, bencil, hayatın taaa dibine kadar uzanan tüm elma dallarına yaprak sürenler. Kendi iç dünyalarında meselelerinini halledemeyenler, kişilik bozukluğu gösterenler, birilerine kızanlar, sosyalite kuramayanlar vs. Bunların sığınağı olan her bir ucube gelir Akrep Yaşam Tarzında kendini bulurlar. 60'lı, 70'li yıllarda başlayan ve hala günümüzde de devam eden kopuk gençlik muhabbeti Akrebin yaşam sıdandardının ürünüdür.

Varsınlar akrepleri sevmesinler, kötü görsünler biz her bir haltta varız. Ve bizim felsefemizi yaşıyorlar.
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Cum 18 Mar, 20:15

Smuglers'in dediği gibi Gizem bizim işimiz. Diğer burçlara bir bakın. Her konuşmalarında kendilerini anlatırlar, Her bir kelimelerinde "Ben" vardır. Hayatlarını, yaşadıklarını, yapıp ettiklerini ve her bir haltlarını anlatırlar. "Bana ne" Bunlar, bu anlatılanlar bir işime, işimize yarar mı. Hayır. Akrepleri suskun veya az konuşmakla suçlarlar (Az konuşmak erdem deyipte yaparlar) Bizler gerekmedikçe konuşmayız. Birilerinin bilgiye ihtiyacı varsa onu aktarırız, birsinin bir derdi varsa rahtalatmak için konuşuruz, neticede ortaya bir şeyler çıkacak bir sohbet varsa anlatırız. Bunun dışındakiler bizim için gereksizdir. Ve bizim dünyamızın yaşam sırlarıdır. Her akrebim kendi dünyası vardır ve o dünyadakiler sadece o dünyayı yönetene ait sırlardır. Her akrep Kendi Dünyasının Kralı, Kraliçesidir. Bilgi palaşıldıkça artar ama Sırlar paylaşıldıkça anlamını ve değerini yitirir. Diğerlerinin anlayamadığı suskunluğun ve gizemin nedeni de budur işte. Tek başına ve Bilinmeyenlerle yaşamak..... Neden bu hayatın içerisinde başkaları da olup o Büyüleri bozalım ki!

Bir çıkışa Dolambaçlı yollardan gitmek varken Neden Düz yolu kullanalım ki. Karmaşa bizim işimizdir. Kolay olandan tat almadığımız için de sanırım kendimizi karmaşalar içerisine atıyoruz bazen. Hani akrepler monotonluğu sevmezler ya. sürekli kendilerini araştırarak yenilemeye ve geliştirmeye çalışırlar. Sanırım bu çabanın bir ürünü de bu karmaşa olsa gerek. Belki de bu karmaşamızı bir maske olarak kullanıyoruz bazen. Dış dünyadaki yaşama ayak uydurmak için kullandığımız oyunlara kendimizi de inandırmak için de olabilir. Yahudilerin dediği gibi "Ordo Ab Chao" (Kaostan doğan düzen) sanırım biraz da bizim Yaşam felsefemizi oluşturuyor. Tıpkı Anka Kuşu gibi Yanıp yanıp Küllerimizden yeniden doğuyoruz. Kimse bilmesin, duymasın, bizler karmaşadan gelen yeni kuşak Akrepleriz. Perdelerin arkasındayız Smuglers İpler bizim elimizde olsun kimse o ipleri kimin salladığını görmesin diye. Sonra bakıp bakıp ta kim yönlendiriyor bizleri demesinler.
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
Desire
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 258
Yaş: 43
Kayıt: Pzr 13 Mar, 03:41

Okunmamış mesaj gönderen Desire » Cmt 19 Mar, 00:36

arkadaşlar sizler de çok güzel yazmışsınız, teşekkürler...bu arada site için ayrıca teşekkürler akrep kral. iyi ki varsınız yani, duygularımızı, düşüncelerimizi paylaşıyoruz.
bana da söyleyenler olmuştu sen kötü, dövecek gibi bakıyosun diye, ya bunlar çok gereksiz konuşmalar.bizim içimiz rahat. eğer bakıyorsak vaktiyle bu insan kızdıracak bi davranışta bulunmuştur, o an sinirden tutulmuşuzdur (bu arada sinirlenince benim nutkum tutuluyo bazen, sonradan başka bi zamanda açılıyorum), hırsı da o zaman çıkmıştır..
en iyi psikologlar, doktorlar akreplerden çıkar. çünkü onlarda bulunan doğal yetenek, sezgi gücü insanları gerçekten iyileştirir. insanları sılıkmadan dinlerler, ama kendilerini hep gizlerler.
televizyonlarda, dizilerde, filmlerde hep bizlere özenirler. seçilen renkler, iyi mafya adamları, kedi makyajı yapan, vahşi ve gizemli olmaya çalışan kadınlar vs. vs. vs.
az konuşalım öz konuşalım. sadece sevdiklerimizle çok konuşuruz. en iyisi de bu..
Sessiz sular derinlerdedir...

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Pzr 20 Mar, 02:03

İyiki sizlerde varsınız. Akrebin yalnızlığını akrepler daha iyi giderir. (Yanlış anlaşılmasın sosyal anlamda bir yalnızlıktan bahsetmiyoruz)

Varsa Erdemlilik diye bir kavram onun en büyük parçası da Az konuşmak ve Yerinde, Gerektikçe konuşmaktır. Doğuştan Erdemli insanlarız demek ki. Bir astroloğun dediği gibi "doğuştan asil insanlarız"

Az konuşma hakkında bakınız --> akrep-burcunda-az-konusmak/az-konusmak-t1276.html
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
Şehvet
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 411
Yaş: 44
Kayıt: Prş 24 Şub, 01:59

Okunmamış mesaj gönderen Şehvet » Pzr 20 Mar, 15:38

Baya bir döktürmüşsünüz üçünüz de.
"Eğer bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir"

Akrep Krallığı

Kullanıcı avatarı
idam_mahkumu
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 174
Yaş: 43
Kayıt: Sal 22 Şub, 21:07

Okunmamış mesaj gönderen idam_mahkumu » Pzt 21 Mar, 14:34

akrep olmak ayrıcalıktır bence...
İnerken Aklıma Bir Karaperde, Herşey Yeniden Başlar Bittiği Yerde...

Kullanıcı avatarı
AKREP56
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2142
Kayıt: Pzt 23 May, 10:13

Okunmamış mesaj gönderen AKREP56 » Pzt 30 May, 15:18

akrepler merhaba:))))
hepinizin ellerine sağlık oldukça araştırıcısınız. İnsanlar dediğiniz gibi hem gıpte ediyorlar, hemde çekiniyorlar akreplerden:((
msn.de bazı dostlarımın akrep logosundan dahi korktuğunu söylemeliyim, ama o dostlar beni yere göğe konduramıyorlar:)))))) yaşamda çelişkimi yaşatıyoruz insanlara acaba?
AKREP56

Farabi
Mesajlar: 4
Yaş: 50
Kayıt: Cmt 21 May, 19:23

Okunmamış mesaj gönderen Farabi » Pzt 30 May, 19:04

Akrepler yaşamın en koyu rengi olduğu için açık renkler her zaman için koyulardan çekinmişlerdir. ayağı yere sağlam basan, dediğini yapan, gözünü hiç bir budaktan sakınmayan, duvarı dahi delecek kadar azimli olan bir akrep karşısında elbetteki çekineceklerdir. Bu doğaldır
Selam


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Akrep Olmak” sayfasına dön