Akrep Burcunda Az Konuşmak

akrep burcu insanları neden az konuşur, akrep burcu neden hiç konuşmaz, akrep burcu az konuşur, az konuşmak, neden az

Az konuşmak Öğütlenir Ancak Az konuşulduğunda Eleştiriliriz. Öğütü Veren mi Yoksa Dinleyen mi Suçludur. Konuşmak İhtiyaç mı Yoksa Ne şekilde Olursa olsun Zorunluluk mu? Anormal Olan Az Konuşmak mı Yoksa Çok Konuşmak mıdır?
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Akrep Burcunda Az Konuşmak

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Sal 13 Eyl, 15:45

Resim

Akrep Burcunda Az Konuşmak

Hemen belirteyim bu bölümü kendimizi ayırmak, ayrı bir yere koymak, üstün varlık niteliği kazandırmak veya tatmin etmek için değil bu gibi meselelerin toplumumuzda anormal durum diye tabir edilmesinden ve bir çok kişinin de kendisini bu durumlardan dolayı anormal görmesinden dolayı hazırlıyorum. Her ne kadar akreplerde görülen özelliklerle bağlantılı olanları yazsam da aynı sorunu (genelde akrep burcu özelliği taşıyan veya bazı kişisel özellikleri etkilenen) diğer burç mensupları da yaşadığı için genel bir analiz denilebilir.

Hiç kendinize dikkat ettiniz mi? Biz akrepler az ve öz konuşuruz. Gerekmedikçe konuşmayız. Konuşmamız için birisinin soru sorması, sıkıntımızı dile getirmemiz, bize göre yanlış olanı ifade etmemiz veya hedefimize ulaşmamız gerektiğinde nedenler ortaya çıkması gerekir. Bunun dışında düşünmeyi, araştırmayı ve gözlemleyip analiz etmeyi daha çok severiz. Peki bu durum normal midir sizce?

Öncelikle insanlar neden konuşur ona bakalım.

1- İhtiyaçlarını gidermek için başkalarına gereksinim duyduklarında
2- Sıkıntılarını, acılarını, sevinçlerini vs. aktarmak için
3- Soru sorulduğunda
4- Sinirsel bir durum olduğunda deşarj olmak için
vs. vs. vs.

Yani gerek duyulduğunda...

Yani bizim konuştuğumuz durumlarda. Bu perspektiften bakıldığında normaldir. Bir de toplum tarafından bakalım.

"Niye susuyorsun ya", "Konuşsana dilini mi yuttun", "Konuş koçum ağzına geleni say", "Ne yapıyorsa diliyle yapıyor", "Şuna bak konuşmaktan aciz", "Ne biçim adamsın be konuşmuyorsun" gibi sözleri veya benzerlerini çevrenizde mutlaka duymuşsunuzdur. Bu gibi ifadeler bilinç altımıza -- Toplum içindeysen konuşmalısın, her durumda konuşmazsan itilirsin, kakılırsın, hakkını alamazsın, dışlanırsın, kimse ilgilenmez, ağlamalısın ki emziği kapasın, daha çok itibar ve etki kazanırsın -- tarzında yansır. Eğer bilinçsiz ve her durumda konuşulmanın savunulduğu bir çevrede yetişmişseniz ergenlik döneminden başlayarak bu bilinçaltı ifadeler sizi rahatsız etmeye, komplekslere, sosyal çevreyi terketmeye ve güvensizliğe yol açacaktır.

Her insanın aynı olması mümkün değildir. Nasıl ki her insanın parmak izi farklıdır kişilikler ve ifade tarzları da aynı şekilde farklılık göstermektedir. Her insanın konuşkan olması, az konuşması, duygusal veya duygusuz olması beklenemez. Bu insan ırkının çeşitliliği ve çeşitliliğin güzelliğidir. "Ben böyleyim sende böyle olmalısın, olamıyorsan sen beceriksiz ve acizsin" tarzı bilinç altı saldırıları sağlıksız kişiliklerin yetişmesine daha da kötüsü asıl sağlıksız olanların da sağlıklı gibi görünmesine neden olacaktır.

Çok Konuşanlar mı Yoksa Az Konuşanlar mı?

Kişisel zayıflık bazında az konuşanlar mı yoksa çok konuşanlar mı daha sağlamdır biraz da ona bakalım. Dedik ya nedenler ve gereksinimler diye. Bir fiil için neden gereklidir. Neden yoksa ortaya çıkan fiil de art niyet veya anormallik aranabilir. Güçlü ve kendine güven duyanlar sadece gerektiğinde konuşmayı tercih ederken gelişmekte olan veya toplum içerisinde kendilerine yer arayan veya kişiliklerini yeni yeni oluşturmaya çalışanlar ise zihinlerindeki görüntüyü oluşturabilmek için daha çok sözsel ifade yollarını tercih ederler. Ya ilgi görmek ya dikkat çekmek ya da toplumdaki "konuşan insan" imajını kendisinde oluşturabilmek ve çevresine de bunu yansıtabilmek için mümkün olduğunca kendisini bu yönde geliştirmeye çalışır. Çevrenizde elle gösterilen, kişiliği oturmuş, herkesin saygı duyduğu insanları bir süre gözlemleyin; daha sonra da Onlara özenenleri gözlemleyin; son olarak ta kendinizi ve çevrenizde gördüğünüz insanları gözlemleyin veya bir anda olsa zihninizde canlandırın. O zaman konu daha iyi anlaşılacaktır.

Bir insan çok konuşuyorsa gereksinimlerden fazlası var demektir. Kendisini ifade etmek veya tatmin etmek veya yer edinmek... Bazıları düşüncelerini dahi hiç otokontrolden geçirmeden sözsel olarak ifade ederken bazıları da dakikası dakikasına yaşadığı her şeyi hiç bıkmak bilmeden anlatır. Başkalarının günlük yaşantısında nerelere gittiği, ne yiyip içtiği, kimlerle ne yaptığı karşı tarafın merak edipte sorması haricinde kimin ne işine yarayacağı malumunuzdur. İnsanlar arasında diyaloğun gelişmesi ve paylaşımlar açısından karşılıklı yaşanılanların anlatılması elbetteki gereklidir ancak hiç konuşmayan insanların sessizliği nasıl dikkat çekip rahatsız ediyorsa sürekli konuşan, gereksiz ne varsa onları aynen yansıtanların bu durumu da aynı şekilde rahatsız edici hale geliyor.

Siz büyüyünceye kadar Az konuşmanın erdem olduğuyla ilgili bir yığın öğüt dinler, yazı okur, ders alırsınız. Ancak hayatın pembe gözlüklerden arınmış arka bahçesine daldığınızda gerçeklerin hiç te böyle olmadığını görürsünüz. Gerçekte ilerde eleştirileceğiniz insan için öğütler dinlersiniz. Bunları yaparsanız toplumda bu eleştirileri alabilir ve kendinizi yabancı hissedebilirsiniz gerçeği gösterilmez.

Akrepler çok konuşmayı sezmezler çünkü onlar için önemli olan havada uçuşan sözcükler değil, o sözcükleri oluşturan ağız, ağız mimikleri, yüz mimikleri ve sözler ağızdan çıkarken meydana gelen olumlu veya olumsuz elektriklerdir! Az konuşan az unutur. bu nedenlerdir ki Akrepler geçmişlerine dair bir çok ayrıntıyı hatırlarlar. Çok konuşan ve bir de buna yalan katanlar kendilerini çok fazla ele verirlerken akrepler düşünerek ve konuştuklarına dikkat ederek konuştukları için ne konuştuklarını unuturlar ne de konuştuklarını ikinci kez tekrarlarlar.

Çok konuşanlardaki bir duruma dikkat etmeniz gerçekte neden konuşulmak istendiğini açıklayabilir. 1. olayı size anlatırlar, sonra 1. olayı A kişisine anlatırlar, çok geçmeden 1. olayı B kişisine de anlatırlar, daha sonra gene 1. olayı hem A'nın hem B'nin hem de sizin olduğunuz bir ortamda her üçünüze tekrar anlatırlar. Akrepler için tekrar etmek kadar itici bir şey yoktur. Bir olayı A kişisine anlattığımızda B kişisine veya her ikisine de anlatmamıza gerek yoktur. Çünkü anlatma ihtiyacı duyulmuş, heyecan giderilmiş, aktarma isteği bitmiştir. Bilirsiniz ki A kişisi Sizden aldığını B'ye anlatmakla kalmaz daha sonra size de anlatır. Siz gülersiniz Ama o anlattıklarından dolayı güldüğünüzü zanneder. İnsanlar konuştuklarıyla değil bıraktıklarıyla ve yaptıklarıyla kalıcı olurlar. Bizler için gereksiz olan herşey basit basit olan herşey de yapılmaması gerekendir.

* Canınız sıkılırsa arkadaşınızla konuşun
* Pazarlamacıysanız ürününüzle ilgili bin türlü hikaye hazırlayıp bunları anlatın
* Siyasetçi iseniz Geleceği anlatın
* Öğretmenseniz Dersinizi anlatın
* Esnafsanız malınızı öğün
* Baba iseniz oğlunuza hayatı anlatın
* Aşıksanız sevgilinize Gönlünüzü anlatın
* Başınızdan geçen olağanüstü olayı arkadaşlarınıza anlatın, paylaşın

Olanı, gerektiğinde, gerektiğince yapın. Üniversite yıllarından itibaren yüze yakın akrep burcu arkadaşım oldu bir çoğunu özellikle yanlarına gidip "akrep burcundan mısınız?" sorusuyla tanıdım akreplerin genelinde az konuşmak kompleks halindedir. Lütfen az konuşmanın gerçek değerini normal olduğunuz kadar iyi bilin. Bizler için Yalnızlık nasıl gereklilik ise Az konuşmak ta Erdemdir.


Akrep Burcunda Az Konuşmak - www.akrep-burcu.com


"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"


POİSON

Okunmamış mesaj gönderen POİSON » Prş 20 Eki, 16:29

Dilini altın gibi sakla ki, nükteli sözlerden üzülmeyesin. Kişi kendi dili altında gizlenmiştir. İnsana gelen belalar dilindendir.

İyi söz, kısa ve manalı olandır. Yerinde susmak, sözün en güzelidir. Nice sözler oka benzer, nice insanları öldürür. Nice nimetleri yok eden dildir. Dil yarası, diş yarasından acıdır. Dili tutmak imanın başıdır. Çok konuşmak gönlü karartır. Dilini tutana, kalbi Allah’ı zikredene ne mutlu! Dilini tutan ve her an şükredene ne mutlu! Dilini tutan, nefsine ikram eder. Sırrını saklayan ruhuna hürmet eder

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Cmt 17 Haz, 23:50

Bu yazı gerçekten çok hoşuma gitti..Ben konuşmazdım 1 yıla kadar ve her şeyi gözlerimle ifade ediyormuşum gibi gelirdi..Biraz toplumdan soyutlanınca gevezeliğim tuttu ama kasıyorum şu an:D Susmak, düşünmek ve yapmak benim gözlüklerim;)

Kullanıcı avatarı
huysuzname
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 362
Yaş: 45
Kayıt: Pzr 25 Haz, 23:07

Okunmamış mesaj gönderen huysuzname » Pzr 02 Tem, 14:50

Hazırladığın yazı çok hoş, teşekkürler paylaştığın için..Kesinlikle aynı sıkıntıları kendimde yaşıyorum. Bazen az konuştuğum bir yana donuk da bakıyormuşum etrafa..Bence bunun nedeni konuşulanların çoğu zaman gereksiz ve yorucu şeyler olması,dinlemekten sıkılıyorum desem yeridir :)

Kullanıcı avatarı
!CArtEL!
Mesajlar: 52
Yaş: 35
Kayıt: Sal 11 Tem, 16:53

Okunmamış mesaj gönderen !CArtEL! » Sal 11 Tem, 17:37

evet bir çok gerçek ve tam yerinde kurulmuş cümleler güzel bi yazıt sağolasın ama aslında biz akrepler konuşmayı severiz akıl vermeyi severizz ancak yanlış konuşmaktan yanlış haraket etmekten korkarız ya susarız düşündükten sonra cevaplarızz ama en sevdiğimiz yanımız birine akıl vermek ! İşte en geveze halimiz buuu
[center] Sonsuzluğu düşünmediğim her an düşündüğüm tek bir Düşünce vardı o düşüncede Seni Düşünmekti..[/center]
Hissetmediğin Hisleri Hissettiğinde Hissettiğin His AşkTır .. Bu His için nelerimi Vermezdim ..


Kullanıcı avatarı
mothkcker
Mesajlar: 14
Yaş: 36
Kayıt: Cmt 01 Tem, 18:58

Okunmamış mesaj gönderen mothkcker » Pzt 07 Ağu, 10:42

akrebim az konuşuyorum mutluyum : ) )

Kullanıcı avatarı
marika
Mesajlar: 14
Yaş: 41
Kayıt: Çrş 07 Kas, 20:58

Okunmamış mesaj gönderen marika » Sal 04 Mar, 00:03

tesekkur ediyorum ; )

Kullanıcı avatarı
_destina_
Mesajlar: 64
Yaş: 41
Kayıt: Sal 19 Şub, 07:19

Okunmamış mesaj gönderen _destina_ » Sal 04 Mar, 01:50

Çok konuşan insan içi boş davula benzer ikisi de bol ses çıkarır.. Ben ne çok konuşurum ne de çok konuşanı severim.. Her zaman gerektiği yerde gerektiği miktarda..

Ama bir de bazıları var ki; dışına ses vermez de fokur fokur içi kaynar.. (içten hesapçılık/pazarlık) Böylesinden de uzak kalmak lazım..

-Bazen arkadaşlar arasında geyik yapmadan da olmaz ama o zaman ipin ucu biraz kaçabilir (:

Kullanıcı avatarı
KEDİ
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 3994
Yaş: 53
Kayıt: Sal 01 May, 18:51

Okunmamış mesaj gönderen KEDİ » Sal 04 Mar, 02:13

ben çok az konuşan birisiyimdir neden konuşmuyorsun diye genelde herzaman sorgulanmışımdır yanlız kendi arkadaş çevremde gerektiginde güzel konuştugum ve dinlendigim söylenir az konuşur öz konuşurum lafı uzatmam çok fazla konuşanlarlada çok hoş geçindigim söylenemez
Ne masaLım nede bir şiir
KeLimeLere anlam yüklemekten vazgeçtim
AnLatasım yok
AnLayasım yok
ÖyLesine işte...


Çocuk olsam yeniden

Kullanıcı avatarı
intuition
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 3551
Yaş: 46
Kayıt: Çrş 05 Eyl, 20:36

Okunmamış mesaj gönderen intuition » Sal 04 Mar, 10:20

telefon faturalarınızı açıklayın da kim ne konuşmuş çıksın ortaya :D :selam

gbk
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2090
Yaş: 44
Kayıt: Sal 05 Şub, 07:48

Okunmamış mesaj gönderen gbk » Sal 04 Mar, 12:01

akrepler az konusmaz; yerınde, gerektıgınde ve kararında konusur..ıkısı cok farklı.ben de oyleyım..

cok konusanın ne konustugna bakarım, balon konusmalrı sessızlıgımle patlatır, dolu dolu konusmaları yerınde mudahalelerle, mımıklerımle destekler, bana uygun bır konuysa belkı de karsımdakını susturacak kadar cok konsuurm : )

bır de su var konusmalarımın dıkkate alınacagı yerde ve zamanda konsuurum.."aman ben konusayım ısteyen dınler ıstemeyen dınlemez" demem..dınlenıyorsa konsurum (buarada benı kımın dınledıgı de cok onemlıdır).aksı halde konustugum konu,soyledıklerım ne kadar anlamlı,guzel,dogru olursa olsun karsımdakı dınlemedıkten ve anlamadıktan sonra bosa konusmus olurum.dınleyen ve anlayan varsa konusulur yoksa konusmanın ne geregı var kı..soyledıklerımı ben zaten bılıyorum.

anlayacagınız bır akrep ıcın secıcılık konusma eylemınde de kendını gosterır..nedır krıterler?
1-gereklılık 2-yeterlılık (kendı bılgı,bırıkımı acısından) 3-ortam 4-zaman 5-etkı alanı 6-dınleyıcı yeterlılıgı

işte bunlar bırarada oldu mu bır akrep zor susturulur bence : )

(en azından ben oyleyım..ve bundan dolayıdır kı akrep portaalda benı susturmak bıraz zor oluyor : )

gbk
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2090
Yaş: 44
Kayıt: Sal 05 Şub, 07:48

Re: Az Konuşmak

Okunmamış mesaj gönderen gbk » Sal 04 Mar, 12:14

akrepkral yazdı:Az konuşan az unutur. bu nedenlerdir ki Akrepler geçmişlerine dair bir çok ayrıntıyı hatırlarlar. Çok konuşan ve bir de buna yalan katanlar kendilerini çok fazla ele verirlerken akrepler düşünerek ve konuştuklarına dikkat ederek konuştukları için ne konuştuklarını unuturlar ne de konuştuklarını ikinci kez tekrarlar..............................................................................
Akrepler için tekrar etmek kadar itici bir şey yoktur. Bir olayı A kişisine anlattığımızda B kişisine veya her ikisine de anlatmamıza gerek yoktur. Çünkü anlatma ihtiyacı duyulmuş, heyecan giderilmiş, aktarma isteği bitmiştir..................................
İnsanlar konuştuklarıyla değil bıraktıklarıyla ve yaptıklarıyla kalıcı olurlar. Bizler için gereksiz olan herşey basit basit olan herşey de yapılmaması gerekendir.

:) :oops: cok ama cok dogru tespıtler..tesekkurler kral

Kullanıcı avatarı
kahve
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 913
Yaş: 50
Kayıt: Sal 12 Haz, 13:52

Okunmamış mesaj gönderen kahve » Sal 04 Mar, 13:06

gercekten güzel bir yazi,paylasimin icin tesekkurle kral
Suclar insanlarin yüzünde görünseydi aynalar satilmazdi
P.Ustinov

Kullanıcı avatarı
kahve
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 913
Yaş: 50
Kayıt: Sal 12 Haz, 13:52

Okunmamış mesaj gönderen kahve » Sal 04 Mar, 13:09

akrep olmasamda ,butür yazilari okudukca neden burda oldugumu anliyorum
Suclar insanlarin yüzünde görünseydi aynalar satilmazdi
P.Ustinov

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2702
Yaş: 51
Kayıt: Pzr 11 Şub, 07:13

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Sal 04 Mar, 14:59

Kral bazı maddeler vermiş..insanlar neden konuşur maddeler..benim durumum maddelerde var.. :D

ve sanırım bu başlığa yazması gereken en son kişi ben olmalıyım..

ama şunu desem inanırmısınız:konuşmayı ben de sevmem..konuşmamak için:herkesten kaçıp buraya geliyorum..en azından yazıyorum..yani bu konuşma sayılmaz..

sadece çok sevdiğim insanlarla konuşmayaı severim..ve konuştuğum kadarda dinlerim dostlarımı saatlerce..
"ALEM HEPİMİZE YETER, BİR LOTUS MU FAZLA GELDİ?.."

VE YİNE DİYORUM: "İLLAKİ İNSAN OLMAK"..


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“ Akrep Burcunda Az Konuşmak” sayfasına dön