Ekim Ayı Önemli Astrolojik Olaylar ve Önemli Konumlar

astroloji ekim ayı yorumları, ekim ayı önemli olayları, ekim ayı önemli enerji noktaları, ekim ayı astroloji

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4670
Yaş: 41
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 40 kez
Teşekkür edildi: 49 kez

Ekim Ayı Önemli Astrolojik Olaylar ve Önemli Konumlar

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Sal 10 Eki, 00:34

Ekim Ayı Önemli Astrolojik Olaylar ve Önemli Konumlar
Resim

Ekim 2017 ayının önemli astrolojik enerjileri:

5 Ekim 2017’de Terazi’deki Güneş’le Koç’taki Ay Dolunay’ı meydana getirecek.
10 Ekim 2017’de Jüpiter Akrep burcuna girecek. 8 Kasım 2017’ye kadar da Akrep’te kalacak.
19 Ekim 2017’de Terazi’deki Güneş ve Ay’la Yeniay gerçekleşecek.

Ekim iç gözlem ve eylem ayıdır. Şimdi ilişkileri özellikle kendinizle olan ilişkinizi anlamanın zamanıdır.

Ekim ayı 1 Ekim’deki Merkür’ün Ceres ile olan 60˚’lik açısı ve Mars’ın Plüto ile olan üçgen açısı ile başlıyor. Bugün görüşmeler için harika bir gündür. Merkür Ceres ile 60˚’lik açı oluşturduğunda, başkalarını dinlemeye ve uzlaşma yolunu bulmaya istekli olursunuz. Bir şeyler yapmak istersiniz. Hayatınızdaki ilişkilerin önemini anlarsınız. Bu dinleme ve uzlaşmaya olan isteklilik kişisel veya iş ilişkilerinde size yardımcı olacaktır.

Plüto’yla üçgen açı yapan Mars’la bir şey elde edebilecekmiş gibi hissedersiniz. Hayatınızın önemli yönlerine odaklanabilirsiniz. Hedefleri nasıl geliştireceğinizi ve harekete geçireceğinizi bilirsiniz. Hedeflerinizi geliştirirken çok fazla odaklanıp büyük resmi gözden kaçırmayın.

Venüs’ün Plüto'yla üçgen açı oluşturduğu 3 Ekim de güzel bir gündür. İster kişisel bir ilişki ister profesyonel bir ilişki olsun diğer insanlarla etkileşim kurmanın ne kadar önemli olduğunu anlarsınız. Bir şeyin halledilmesi için gereken ayrıntılara dikkat edebilirsiniz. Dikkatli olduğunuzda her ne isterseniz elde edebileceğinizi bilirsiniz. Ayrıca başkalarının söyleyeceklerini dinlemeye de hazırsınızdır ve böylece herhangi bir sorunun karşılıklı olarak çözümünü de bulabilirsiniz.

5 Ekim’de Terazi’deki Güneş’le Koç’taki Ay Dolunay’ı meydana getirdiğinde başkaları ile çalışma teması devam eder. Duygusal olarak her şeyi kendiniz yapmak istersiniz. Ancak başkaları ile birlikte çalışmanın hedeflere ulaşmayı kolaylaştıracağını bilirsiniz. Özellikle Güneş geri giden Neptün’le 150˚’lik açı yaptığında kendinizi kaybetmekten korkabilirsiniz ancak bu olmak zorunda değildir. Güneş Merkür'le yaptığı kavuşumdan uzaklaştığında ve Ay Merkür'le yaptığı karşıtlıktan uzaklaştığında iletişimin önemini öğreneceksiniz. Başkaları ile iletişim kurabiliyorsanız, sahip olduğunuz korkuları da bırakabilirsiniz. Ortak bir zemin oluşturabileceğinizi göreceksiniz.

6 Ekim’de Merkür geri giden Neptün’le 150˚’lik açı oluşturduğunda iletişim bir sorun olabilir. Başkaları ile konuşurken özensiz olma eğilimi vardır. Çok fazla konuşabilirsiniz. Başkalarını dinlemek için zaman ayırmadan rastgele konuşmaya başlayabilirsiniz. Bu önemli ayrıntılara dikkat etmeyebilirsiniz. Ancak yapmanız gereken şey sadece dinlemektir. Diğer insanlardan bilgi edinmek çok zor olabilir. Onlar da sizin kadar dolaylı olabilirler. Bugün bilgiyi içine alma günüdür. Tüm meselelere hakim olamadığınızdan sözleşmeleri imzalamak için iyi bir gün değildir. Önemli kararları vermek için 8 Ekim'e kadar bekleyin.

8 Ekim Venüs’ün Satürn ile kare açı yapması nedeniyle karar vermek için iyi bir gündür. Diğer insanların söylediklerini sağlıklı bir şüpheyle dinlersiniz. İnsanları sözleriyle dikkate almazsınız. Herhangi bir şey yapmadan önce bilgiyi araştırırsınız. Aynı zamanda duyduğunuz şeye karşı çok fazla eleştirel yaklaşırsanız başkalarının erişemeyeceği kadar yüksek bir standart oluşturuyor olabilirsiniz.

9 Ekim’de Merkür Plüto’yla kare açı yaptığında insanların söylediklerini ve onların arkasındaki mesajı anlamak kolaylaşır. Aldığınız bilgiler sizde hala şüphe uyandırabilir ama bu kötü bir şey değildir. Bilgilerin doğruluğundan emin olmak için araştırma yapmak isteyebilirsiniz. Ayrıca başkalarının kendi isteklerini size dayatmalarına izin vermezsiniz.

10 Ekim’de Jüpiter Akrep burcuna girecek ve daha sonra gün içinde Venüs geri giden Kayron ile karşıt açı yapacak. Jüpiter 8 Kasım 2018’e kadar Akrep burcunda kalacak. Son olarak Jüpiter 26 Ekim 2005 ve 24 Kasım 2006 tarihleri arasında Akrep burcundaydı. Bu döngü yaklaşık 12 yılda bir gerçekleşen ve yaklaşık 13 ay süren bir döngüdür.

En son Jüpiter'in Akrep'te olduğu zaman birçok önemli olay gerçekleşti. Angela Merkel Kasım 2005'te Almanya'nın ilk kadın Başbakanı oldu. Twitter Temmuz 2006'da başlatıldı. Ağustos 2006'da Plüto cüce gezegen statüsüne indirilirken Ceres ve Eris cüce gezegen statüsüne yükseldi. Ve Ekim 2006’da Kuzey Kore ilk nükleer denemesini başlattı. Ancak bu güne kadar testin başarılı olup olmadığı bilinmiyor.

Jüpiter kendi yönettiği burçlar dışında (Yay ve Balık burcu Jüpiter tarafından yönetilir) Akrep burcunda da çok güçlüdür. Her şey perde arkasında olur. Angela Merkel ve onun liderlik tarzı Akrep’teki Jüpiter'e iyi bir örnektir. Onun gölgelerden gelen bir birey olduğu söyleniyor. O karizmatik bir yaklaşım kullanmaz. Yine de şu anda dünyanın en güçlü liderlerinden biri olarak düşünülüyor. Dünya olayları söz konusu olduğunda perde arkasında neler olup bittiğini görmek için gazetelerin ön sayfasından ziyade arka sayfalarına daha fazla dikkat ediniz. Veya eski moda gazeteleri bulursanız virüs gibi yayılanlardan ziyade boşlukta yüzen küçük sosyal medya öykülerine dikkat edin.

Son Akrep’teki Jüpiter döngüsü sırasında başlatılan Twitter, iletişim tarzlarını ve hatta reklamcılık yaklaşımlarını değiştirdi. Jüpiter Akrep’teyken birçok kişi çok fazla kelimeyle iletişim kurmayı sevmez. Daha "sessiz" bir yaklaşımı tercih ederler. Twitter'da 140 karakterle sınırlısınız. Söyleyeceklerinizi kısa ve hızlı söylemek zorundasınız. Bunun etkisini zaten görürsünüz.

Haber raporları: başlıkların herhangi bir resim veya videonun altına kaydırılmasıyla habere yarıdan az bir zaman ayrılır. İnsanların bir resim görmeden önce sadece iki veya üç cümleyi okumaya istekli oldukları bloglar sözkonusudur. Yayınevleri yazarlarına insanların 250 sayfadan fazla kitabı okumak istemediklerini söylüyor. (Bu yaklaşık 25.000 kelime veya beş veya altı kısa makale demektir.)

Akrep’teki Jüpiter mali açıdan sorumlu olmayan ülkeler veya bireyler için geri ödeme zamanı anlamına da gelir. Faiz oranlarının bu zaman aralığında artması eğilimi vardır. Bu da kredi veya bankamatik kartlarında artan faiz oranlarını görmeniz anlamına gelir. Para biriminin dijital foruma geçme eğilimi de vardır. Bankalar çeklerinizi artık istemezler. Artık zaten uygulamalar dijital para birimini akıllı telefonunuz veya tabletiniz aracılığıyla bir arkadaşınıza veya işletmeye gönderme imkanı sağlıyor, böylece artık nakit para taşımanız gerekmiyor. Sanal para ve benzeri diğer para birimleri artmaya devam edecektir.

Jüpiter geleceğe yönelme ihtiyacını temsil ederken, Akrep başarınızı engelleyen çöplerden kurtulma ihtiyacını temsil eder. Jüpiter Akrep’teyken biriktirdiğinize dikkat etmeniz önemlidir. Finansal anlamda emeklilik ve diğer yaşam giderleriniz için daha fazla para biriktirmek istersiniz. Faturalarınızı ödemeniz ve borcunuzu azaltmanız gerekebilir.

Duygusal olarak Jüpiter Akrep'teyken bilinçaltındaki ihtiyaçlarınıza daha hassas bir şekilde bakabilirsiniz. Gerçekte kim olduğunuzla ilgili olarak daha iyi hissetmenizi sağlayan içsel anlayışı kazanabilirsiniz. İlişkiler bu süre zarfında geliştirilebilir, kimlerin sizin hayatınızda kalmaya değer olduklarını ve kimlerin hayatınızdan çıkarılması gerektiğini bilirsiniz. Fakat bu hemen olmaz. Jüpiter’in Akrep'te olduğu 13 ay boyunca yavaş yavaş gerçekleşecektir.
Geçmişte Akrep’teki Jüpiter dış dünyayı özel alanınıza taşıyan teknolojik gelişmeleri temsil etmişti. Şimdi Akrep’teki Jüpiter özel alanınızı izleyen dış dünyayı temsil ediyor.

Kişisel gizlilik hayatınızdaki önemini yeniden kazanıyor. Kendinizi sosyal medyadan uzaklaştırmayı seçebilirsiniz. Veya taşınabilir aygıtınızdaki konum uygulamasının kapanması gerektiğine karar verebilirsiniz. Yalnızca davet ettiğiniz insanları hayatınıza dahil etmek için duygusal bir ihtiyaç var. Cihazların sağladıkları kolaylıklardan faydalanmak istersiniz ancak sadece bu rahatlığı istersiniz.

10 Ekim günü erken saatlerde Jüpiter Akrep burcuna girdikten sonra Venüs geri giden Kayron’la karşıt açı yapacak. Çok fazla risk aldığınızı düşünür ve şimdi bundan dolayı pişmanlık duyabilirsiniz. Ya da mali durumunuzu veya başkalarıyla olan ilişkilerinizi yeniden değerlendirmeniz gerektiğini hissedebilirsiniz. Herhangi bir şeyi yeniden değerlendirmeniz gerektiğini fark ederseniz, geçmişte yapmış olduklarınızı eleştirerek sıkışmayın. Bunun yerine onları öğrenme deneyimleri olarak düşünün. Elinizden geldiği kadar bunlardan almanız gereken dersleri alıp yaşantınıza devam edin.

11 Ekim’de Mars’ın Satürn’le kare açı ve Venüs’ün geri giden Uranüs ile 150˚’lik açı yapmasıyla bugün çok fazla başarılı olamayacağınızı gördüğünüz için sinirlenebilirsiniz. Enerjinizin düşük olduğu fakat sanki bir şeyler yapmanız gerekiyormuş gibi hissettiğiniz günlerden biridir. Bugün başkalarına güvenmek zor olabilir çünkü başkaları da sizinle aynı şeyleri hissediyor olacaktır. Bu enerjiyi kullanmanın en iyi yolu her seferinde bir adım atmaktır. Çok fazla şey yapmamaya çalışın. Beklenmedik durumlar ortaya çıkabilir. Böyle bir durum olursa riski değerlendirin. Eğer risk büyükse harekete geçmeyin. Daha enerjik olacağınız başka bir güne kadar bekleyin.

12 Ekim’de Merkür’le Satürn 60˚’lik açı yaptığında hayatınızdaki önemli konulara yoğunlaşmanın daha kolay olduğunu fark edeceksiniz. İyi iletişim kurabilir ve başkalarıyla bir araya gelebilirsiniz. Kaçındığınız rutin görevleri tamamlayabilir ve küçük başarılarınızdan dolayı kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Ayrıca bir önceki gün ortaya çıkan bu beklenmedik durumları çözebilirsiniz.

14 Ekim’de Venüs Terazi burcuna girecek ve Merkür geri giden Kayron ile 150˚’lik açı yapacak. Venüs’ün Terazi burcuna girmesiyle hayatınızdaki ilişkilerin ne kadar önemli olduğunu anlarsınız. Başkalarıyla birlikte olmak gerektiğini hissedersiniz. Başkalarıyla pazarlık yapmak için hazırsınızdır. Uzlaşmanın bir yolunu bulmak istersiniz ve hala sanki kazanmış gibi hissedersiniz.

Birkaç saat sonra Merkür geri giden Kayron’la 150˚’lik açı yaptığında hayatınızda sahip olduğunuz özel insanlar konusunda ne kadar şanslı olduğunuzu anlarsınız. Çok fazla şey söylemiş olabilirsiniz fakat diğerleri hala çabalarınızı desteklemek için isteklidir. Düşündüğünüz gibi iletişim kuramadığınızdan boşuna didinmiş gibi hissetmenize rağmen başkalarının aynı şekilde hissetmediklerini fark edersiniz.

15 Ekim’de Merkür geri giden Uranüs ile karşıt açı ve Mars geri giden Kayron ile karşıt yaptığında konsantre olmak çok zordur. Sanki etrafınızdaki işler çok hızlı ilerliyormuş gibi hissedersiniz. Yetişemezsiniz. Yavaşlamak için elinizden gelen her şeyi yapmak önemlidir fakat fazlasını yapmaya kalkışmayın. Çevrenize dikkat etmeniz ve nereye gittiğinizi izlemeniz gerekiyor. Eğer dikkatli değilseniz dikkatinizi vermediğiniz için kaza tehlikesi olabilir.

17 Ekim’de Merkür Akrep burcuna girdiğinde ve iki saat sonra Mars geri giden Uranüs ile 150˚’lik açı yaptığında sanki diğer insanlara ihtiyaçlarınızı iletemiyormuş gibi hissedebilirsiniz. Aynı zamanda huzursuzsunuzdur. Bir şeyler yapmak için dışarı çıkmak istersiniz.

Akrep’teki Merkür dinleyiciyi temsil eder: Başkalarını anlamak isteyen kişiler daha iyi ilişki kurabilirler.
Mars’ın geri giden Uranüs ile 150˚’lik açı yapması vereni temsil eder: Sorunları şimdi düzeltmek isteyen kişiler. Eğer bu iki enerji arasında bir denge bulabilirseniz hissettiğiniz herhangi bir hayal kırıklığı konusunda çalışabilirsiniz. Bu dengeyi bulmanın yolu diğer insanların söylediklerini dinlemek ve hareket etmeniz gerekip gerekmediğini belirlemektir. Diğer kişilerin sadece dinleyen birine ihtiyaç duyduğunu görebilirsiniz. Veya diğer bireylerin sizin yardımınıza ihtiyacı olduğunu ve bunu istediklerini görebilirsiniz.

18 Ekim’de Merkür Jüpiter’le kavuştuğunda temkinli olmalısınız ve başkalarına fazla bir şey söylememelisiniz. Eylemlerinizi haklı çıkarmak isteyebilirsiniz fakat buna gerek yok.
Olumlu olarak bu açı içsel ihtiyaçlarınızı anlamaya yönelik olarak harcadığınız enerjinin gelecekteki planlarınızla ilgili size yardımcı olacak sonuçları getireceğini gösterebilir. Eylemlerinizin arkasındaki psikolojik sebepleri bileceksiniz.

19 Ekim'de meydana gelecek Yeniay'ın Terazi burcunda olması önemlidir. Jüpiter’in Akrep burcuna girdiği 10 Ekim’den bu yana bilgiyi kendinize saklamanız ile diğer insanlarla çalışmaya ihtiyaç duymanız arasında gidip geliyor gibisiniz.

Bu Yeniay’ın geri giden Uranüs’e karşıt açı yapması ilişkilerinizde güçlük çekebileceğinizi gösterir. Sanki başkaları size ne yapmanız gerektiğini söylüyormuş ve sizin ihtiyaçlarınızı dinlemiyormuş gibi hissedebilirsiniz. Özellikle Yeniay'ın geri giden Kayron’la 150˚’lik açı oluşturması nedeniyle, bağımsızlığınızı sergilemeniz gerekse de problem çıkaracak kadar agresif olmak istemezsiniz. Olumsuz bir değişimle yaralanan kişi siz olabilirsiniz.

Aynı zamanda bu Yeniay’ın Satürn’le 60˚’lik açı yapması da eğer kendi ihtiyaçlarınızı ve hayatınızdaki diğer insanların ihtiyaçlarını anlarsanız, birlikte çalışmanın ve sorunları çözmenin bir yolunu bulacağınızı gösterir.

21 Ekim’de Venüs’le Ceres 60˚’lik açı yaptığında güzel bir uyum duygusu vardır. Özellikle Venüs Terazi’de ve Ceres Aslan’da olduğunda başkaları ile başa çıkmanın bir yolunu bulmak istersiniz. Dinlenmek ve rahatlamak istersiniz. Dışarı çıkıp oynamak için harika bir gündür. Geçmiş çatışmaları çözmek için de iyi bir gündür. İnsanlar girişkendir ve sorunları çözmek isterler. Havada iyi bir his vardır.

22 Ekim’de Mars’ın Terazi’ye girmesi ve Merkür’ün Ceres’le kare açı yapmasıyla başkalarına yardım etmeyi istemek ile kendi çevrenizi korumayı istemek arasında bocalayabilirsiniz. İlişki ihtiyacınız konusundaki anlayışınız artar. Aynı zamanda ev veya kişisel hayatınızı herkese açmak istemezsiniz. Mars Terazi burcundayken insanların saygınızı hak edip etmediğini belirlemelisiniz. Bunu Merkür’ün Ceres'le kare açı yapmasıyla daha net görebilirsiniz. Ceres karşılıklı olarak daha büyük bir şey almak için her iki tarafın da uzlaşmasını temsil eder. İlişkilerden ne istediğinizi belirlemek için iyi bir gündür. Şu anda aktif bir sosyal yaşamdan ziyade gizliliği tercih etmeye karar verebilirsiniz.

23 Ekim’de Güneş Akrep burcuna girdiğinde daha içe dönük olmak istersiniz, özellikle de Venüs günün ilerleyen saatlerinde geri giden Neptün’le 150˚’lik açı yaptığında.

Akrep’teki Güneş ile sizin için ihtiyaçlarınızı ve eylemlerinizin arkasındaki psikolojiyi anlamanız önemlidir. Hayatınızla ilerlemek istersiniz ancak sadece kendinizi ya da sevdiklerinizi tehlikeye atmak zorunda değilseniz.

Venüs geri giden Neptün’le 150˚’lik açı yaptığında planlarınızın gerçekçi olduğundan emin olmak istersiniz. Durumları romantikleştirmek istemezsiniz. Ve korkulara dayanmak istemezsiniz.

Çözülmemiş sorunlarınız varsa bugün onları düşünmek ve niçin çözümlenmediklerini anlamaya çalışmak için iyi bir gündür. Bilinçaltı zihninizi keşfetmenize yardımcı olacak bir kişi ile görüşebilirsiniz.

24 Ekim’de Merkür geri giden Neptün ile üçgen açı yaptığında daha iyi hissedersiniz fakat hala dikkatli olmalısınız. Bu açı üçgen olmasına rağmen yine de bir projeye başlamanız için gerekli bilgileri almadığınız anlamına gelebilir. Eğer mümkünse bu günü meditasyon yaparak düşüncelerin yüzeye çıkmasına izin vermek için kullanın. Eski sorunları çözmek için yaratıcı yollar bulabilirsiniz. Sadece gerçekçi olduklarından emin olun. Eğer sanatsal bir bireyseniz, yaratıcı girişimleriniz için harika bir gündür.

Ekim 2017 ayı sona ererken, 27 Ekim’de Merkür Plüto’yla 60˚’lik açı yapacak. Ay başladığında Merkür Ceres’le 60˚’lik ve Mars Plüto ile üçgen açı yapmıştı. Bu da ay boyunca olduğu gibi, kendinizi iç gözlem ile eylem arasında gidip gelirken buluyorsunuz demektir. İlişkiler önemliydi. Şimdi Merkür’ün Plüto’yla 60˚’lik açı yapmasıyla sizin kendi ihtiyaçlarınızı fark etmenizin ne kadar önemli olduğunu anlarsınız, böylece sevdiğiniz kişilere destek verebilirsiniz. Dinleme yeteneğiniz artar. Kelimelerin arkasındaki gerçek manayı anlayabilirsiniz. Kendinizi işleri halletmeye yetkili hissedersiniz. Unutmayın ki önemli konulara odaklanmaya devam ederken başkalarıyla temasa geçerek onlardan yardım da isteyebilirsiniz.


Misty Kuseris ©2017
mistykuceris.com
Çeviren: Belgin Avunduk
http://astrolojidergisi.com


"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir