güneş başağı sarartırken ;

Aramıza Yeni Katılan Ardaşlar İçin Selamlama ve Tanışma Bölümü.
Kullanıcı avatarı
nilmoon
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 374
Yaş: 40
Kayıt: Çrş 22 Ağu, 14:34

Okunmamış mesaj gönderen nilmoon » Çrş 29 Ağu, 02:47

işte bizim 12. evin etkisi...

XII. Ev bilinmeyene karşı hassasiyetiniz, acıma, affetme yeteneğiniz ve ruhunuzun gelişimi ile alakalıdır. Bu alan geçmiş yaşam kalıplarını telafi ederek daha iyi ve yeni bir hayat kalıbına ulaşmanızı da anlatır.

Sembolize ettiği kavramların gizeminden, kolayca karmaşa yaratabilmesinden ve ilüzyonlara sebep olabilmesinden dolayı XII. Ev, anlaşılması, kavranması en zor evlerdendir.

Bu alandaki temel dürtünüz, sizi duygusal seviyede diğer insanlardan ayıran tüm engelleri yok etmektir. XII. Ev tanrıya, doğaya geri dönüş, bunlarla bir olma isteğinizdir. XII. Ev'deki gezegenler, bilinçdışı seviyede enerjilerini ortaya koyarlar. Dolayısıyla, bu enerjileri yeterince kuvvetli hissedemezsiniz.

XII. Ev'inizi olumlu kullanabilirseniz., pasif şekilde, kendinizi alt duygu akımlarına kanalize ederek, en dipteki "ben"inize dalmak, derinlemesine düşünmek arzusuyla, dış dünyadan kendinizi soyutlayabilirsiniz. Meditasyon, yoga, vizulasyon veya uyku vasıtasıyla bunu başarabilirsiniz.

VI. Ev kişisel yeterliliğinizi sağlık ve hizmet vasıtasıyla ortaya koyarken, XII. Ev kronik sağlıksızlık ve insan türüne sunduğunuz daha derin hizmetlerinizi sembolize eder. Bunun yanında, VII. Ev'i takip eden altıncı ev olduğu için eşinizin sağlık durumu ile yakından alakası vardır.

Geçmiş yaşamlarınızdan kaynaklanan olumlu ya da olumsuz şartlanmalar da XII. Ev ile bağlantılıdır. Tüm iyi ve kötü tohumlar bu evde bulunur. XII. Ev'de, geçmişin akümüle olmuş sonuçlarıyla karşılaşırsınız. Bu ev, hem bu yaşamınızda, hem geçmiş yaşamlarınızda karşılaştığı başarı ve başarısızlıklarla doludur.


Terazi XII. Ev

Hırslı ve dominant bir karakter sergilemenize rağmen, aslında derinlerde uyum ve huzur arayan bir yapınız vardır. Hiç bir şekilde tükenmeyen bir güce sahip olduğunuz imajını yaratmak hedefiniz bile olsa, sizi her şartta destekleyen, omuz veren birine şiddetle ihtiyaç duyarsınız.
Kullanıcı avatarı
Löwe
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 209
Yaş: 43
Kayıt: Çrş 16 May, 21:53

Okunmamış mesaj gönderen Löwe » Çrş 29 Ağu, 03:00

Ruhumu bu sayede cok gelistiginin farkindayim,hatta yillarin bana getirdigi o güzel olgunlukla birlikte bu artarak devam edio..
simdi daha iyi anliyorum neden bunca olumsuz seyler yasandi,hayatimdaki baslayislar ve bitisler,mücadeleler..vs..ne icindi?
onlar kendi icimde derine inip kendi kendimi gercek ,,BEN,, i kesfetmemi sagladi..

ya sen sevgili nilmoon?sendeki etkileri?Benimkilere benziomu?

Kullanıcı avatarı
nilmoon
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 374
Yaş: 40
Kayıt: Çrş 22 Ağu, 14:34

Okunmamış mesaj gönderen nilmoon » Çrş 29 Ağu, 03:10

biliyor musun herkes nekadar güçlü olduğumdan bahseder ve paylaşmamı ister ve ben dimdik durup hep yardım ederim onlara, yaşamımdan alıntılar yaparım anlatırken - acılardan uzak- ve hep dirayetli... hep başım dik ve savaşa hazır savunmacı bir görünümüm vardır : )
oysa...
''Geceye, rüzgara inat, tut bırakma ellerimi...'' diye sadece kalemime diyebiliyorum sanırım ; )

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 947
Yaş: 40
Kayıt: Pzr 07 May, 21:44

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Çrş 29 Ağu, 16:16

Sadece 12. Ev Terazi ile açıklanacak şeyler değil bunlar; Löwe, sende Pluto ve Mars; nilmoon, sende ise Pluto ve Satürn(yükselenle birleşmiş) 12. Evde konumlanmış. İki sert yıldızın bu evde bulunması gerçekten çok zorlu bir yerleşimdir. Güçlü 12. Ev, güçlü bilinçaltı etkileri demektir. Kişi, kontrolü dışı gerçekleşen gizli korkularından ötürü kendini ne olduğunu anlayamadığı birşeyden ötürü hapsolmuş hisseder. Bu hapsolma durumu, kişinin gerçeklikle olan bağlantısını yitirerek gerçeğe ya da yanı başında olup bitene ilgisizliğini doğurabilir. Sürekli derinlerde yaşanır, hatta bu nedenle hasta bile olunabilir; hayatın pratik boyutuna bir türlü geçilemez. Tabii ki oradaki ben'i anlayana kadar...(Akreplikle karıştırdığın şeyler bunlar Löwe)

"Senin içinde yok edilemez, ölümsüz, sonsuz bir şey var.

Onu bilmek özgür olmaktır, tüm hapishanelerden özgürleşmektir.

Bedenin hapishanesinden, zihnin hapishanesinden,

senin dışında var olan hapishanelerden."

- Osho
BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

Kullanıcı avatarı
nilmoon
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 374
Yaş: 40
Kayıt: Çrş 22 Ağu, 14:34

Okunmamış mesaj gönderen nilmoon » Çrş 29 Ağu, 17:01

Güneş Başak

Elementiniz: Toprak

Yönetici Gezegeniniz: Merkür

Kariyer Gezegeniniz: Merkür

Aşk Gezegeniniz: Neptün

Para Gezegeniniz: Venüs

Ev ve Aile Yaşantısı Gezegeniniz: Jüpiter

Eğlence ve Zevk Gezegeniniz: Satürn

Cinsellik Gezegeniniz: Mars

Renkleriniz: Toprak renkleri, portakal rengi, sarı

Aşk Hayatını, Romantizmi ve Sosyal Uyumu Destekleyen Renkleriniz: Su mavisi

Para Kazanma Gücünü Artıran Renkleriniz: Zümrüt yeşili

Değerli Taşlarınız: Akik ve Yemen Taşı

Metal: Cıva

Kokularınız: Lavanta, lilyum

Niteliğiniz: Değişken

Denge Yaratabilmek için En Gerekli Özellik: Geniş perspektif

En Kuvvetli Yanlarınız: Mental yetenekler ve güçlülük, analitik düşünce, detaylara konsantre olabilme, şifacılık

Gizli İhtiyaçlarınız: Faydalı ve üretken olabilmek

Vazgeçmeniz Gereken Davranış: Yıkıcı eleştiricilik

En İyi Anlaştığınız Burçlar: Boğa, Oğlak

En Zor Anlaştığınız Burçlar: İkizler, Yay, Balık

Kariyer Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: İkizler

Duygusal Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Yay

Finansal Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Terazi

Eş ya da Ortak Olarak En Uygun Burç: Balık

Yaratıcı Projelerinize En Çok Destek Veren Burç: Oğlak

En İyi Eğlence Arkadaşınız: Oğlak

Manevi Konularınızda En Çok Destek Veren Burç: Boğa

Uğurlu Gününüz: Çarşamba


Kullanıcı avatarı
nilmoon
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 374
Yaş: 40
Kayıt: Çrş 22 Ağu, 14:34

güneş başak, yükselen akrep olunca

Okunmamış mesaj gönderen nilmoon » Çrş 29 Ağu, 17:02

Güneş Başak-Yükselen Burcunuz Akrep:

Kişiliğinizde idealizm, hümanizma, özgünlük ve arkadaş sevgisi gibi özellikler dikkat çekicidir. İdealleriniz uğruna, büyük çaplı organizasyonların içinde çalışmak ve insanlığa hizmet etmek istersiniz. Düşünceleriniz ve duygularınız arasında çok kuvvetli bir alış-veriş vardır. Araştırmacı ve meraklı bir insan olmanız, size eğitim ya da bilim alanında büyük başarılar getirir. Kararlı ve ne istediğini bilen davranışlarınızla, çalışkanlık ve üretkenliğinizle hedeflerinize mutlaka ulaşırsınız. İlişkilerinizde cinsellik ve bedensel hazlar ön planda olabilir. Ancak sadece cinselliğe dayanan bir birliktelikten çok, yaşamı paylaşabileceğiniz ve gelişmeye açık bir beraberliği tercih edersiniz.

Güneş XI. Evde

Güneş’iniz doğum anınızda Kova burcunun doğal hakimiyet alanı, Uranüs prensipleri hümanizma, idealler, sosyal topluluk ve organizasyonlar ve devrimcilikle bağlantılı XI.Ev’de bulunmaktadır. Bu evdeki yoğunlaşma, kişiliğinizde ve karakterinizde Kova prensiplerinin görülmesine nedendir. Bu ev Hava elementiyle bağlantılı bir ev olduğu için entellektüel fakülteler ve mental kapasitelerle ilgilidir. Haritanızdaki bu konum sosyal olaylara, arkadaşlıklara ve toplumsal değerlere verdiğiniz önemin göstergesidir. Bu zaman zaman bir gruba ait olmak, kimi zaman da çok iyi dostluklar oluşturmak ihtiyacı olarak kendini gösterir. Arkadaşlar ve sosyal topluluklar yoluyla enformasyon toplamanız, kendinizi geliştirmeniz ve benliğinizi entegre olmuş hissetmeniz kolaydır. Kendinizle ortak değerlere ve beklentilere sahip insanlarla beraber olmak, amaçlı beraberlikler ve entellektüel paylaşımların yaşanabileceği ilişkiler oluşturmayı seversiniz. Tüm ilişkilerinizde, dogmatik bile olsa, toplumsal amaçların ön plana alınmasını tercih edersiniz. Bu ev geleneksel astrolojide ümitler ve idealler alanı olarak da kabul edilir. Bu konum sizin, genellikle iyimser olmaya ve genel anlamıyla insanlara pozitif yaklaşmaya çalıştığınızın gösterir.

Kullanıcı avatarı
nilmoon
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 374
Yaş: 40
Kayıt: Çrş 22 Ağu, 14:34

Okunmamış mesaj gönderen nilmoon » Çrş 29 Ağu, 17:03

Ay Akrep

Duygusal yaşamda kendinize karşı oldukça acımasız, prensiplerinizden ödün vermeyen, ama aslında çok çabuk incinebilen, hassas bir yapınız vardır. Duygusal ilişkileriniz ve alış-verişleriniz sizin için oldukça önemli ve ciddidir. Kıskançlık, sahip olmak isteği, duygusal bağlantılarda dominant tavırlar en belirgin karakteristikleriniz arasındadır. Aileye karşı bağlılığınız göründüğünün çok ötesindedir. Genellikle Elektra ya da Oeudipus kompleksi derinlerde bir yerlerde varlığını tüm bir yaşam süresince devam ettirebilir. Annenize karşı hissettiğiniz karmaşık duyguları, siz bile anlamakta güçlük çekebilirsiniz.

Özellikle duygusal olarak kendinizi verdiğiniz, adadığınız ilişkilerinizde toleransınız çok daha düşüktür. Yapılan hataları unutmanız, affetmeniz ya çok uzun zaman alabilir ya da hiç mümkün olmayabilir. Zaman içinde biriktirdiğiniz kin, öfke krizleri ya da öç alma isteği olarak kendini gösterebilir. Ev ve aile yaşantısında genellikle yapıcı şekilde sonuçlanan, sizi değişikliğe zorlayan travmatik deneyimler, yaşamınızın çeşitli zamanlarında kendini gösterecektir. Değişim ve transformasyon hayatınızdaki en önemli, vazgeçilmez kavramların başında gelir. Sabrınız, dayanıklılığınız, metanetiniz görünenin çok daha üstündedir. Bu özellikleriniz size kimsenin inanamayacağı bir dayanma kapasitesi, derin düşünme yeteneği, duygularınızı analiz edebilme kabiliyeti kazandırır.

Gizemli konulara merakınız, sizi farklı alanlarda araştırma yapmaya ve bilgi edinmeye sürükleyebilir. Psişik hassasiyetiniz ve sezgileriniz genellikle sizi doğrulara götüren önemli rehberlik araçlarınızdır.

Ay XII. Evde

Doğum anınızda Ay adaptasyonu ifade eden, Neptün prensipleri ve Balık karakteristikleri ile bağlantılı XII.Ev’de bulunmaktadır. En temel dürtünüz, sizi diğer insanlardan duygusal seviyede ayıran engelleri yok etmektir. Tanrıya, doğaya geri dönüş, bunlarla bir olma isteğiniz, tüm kozmosu ve yaradılışı kucaklama arzunuz yoğundur. Zaman zaman kendinizi alt duygu akımlarına kanalize ederek, en dipteki "ben"inize dalmak, derinlemesine düşünmek arzusuyla, dış dünyadan kendinizi soyutlayabilirsiniz. Meditasyon, yoga, vizulasyon veya uyku en olumlu kullanabileceğiniz rahatlama araçlarıdır.

37 Kavuşum Ay - Satürn

Günlük yaşamınızda ve duygusal ilişkilerinizde gayet kontrollü ve sorumluluk duygusuna sahip bir yaklaşımınız vardır. Organize etme ve sorumluluk alma kabiliyetiniz kuvvetlidir. Zaman zaman, bir şekilde kısıtlama hissedersiniz ama, insan ilişkilerinde dengeyi bulmakta zorlanmazsınız ve gelişkin vicdan duygunuz, adil ve dürüst olmanıza yardımcı olur. Günlük yaşamda pratiklik temel karakteristiklerinizdendir. Kendi sınırlarınızı, eksikliklerinizi ve hatalarınızı kabullenmekte zorlanmazsınız.

138 Kavuşum Ay - Plüton

Duygularınızın yoğunluğu zaman zaman nedenini açıklıkla anlamakta zorlandığınız ruhsal problemler yaşamanıza neden olabilir. Ancak bu problemli durumlarla başa çıkabilmeniz, kontrol altına alabilme yeteneğiniz de vardır. Günlük yaşamda ve duygusal ilişkilerde hakimiyet isteğiniz dominant davranışlar sergilemenizde önemli bir nedendir. İçinizde inanılmaz bir duygusal rezervin bulunduğunu anlamanız çok uzun sürebilir, ya da tüm hayatınız boyunca bunun hiç farkında olamayabilirsiniz. Bu gücünüzü belli amaçlara kanalize etmeniz, kontrollü bir şekilde kullanmanız aradığınız duygusal tatminleri elde etmenizde ve içinizdeki duygusal boşluğu doldurmanızda faydalı olacaktır.

156 Kavuşum Ay - Yükselen Burç

Doğum anınızda Ay ve Yükselen Burcunuz arasında oluşan uyumlu açı, size pratik yetenekler kazandırırken, aşırıya kaçmadan, şefkat ve besleyicilik özelliklerinizi sergileyebilmenize, paylaşabilmenize yardımcı olur. Erken çocukluk devresinde edinilen tecrübelerin, kalıplaşan alışkanlıkların kişiliğinizde yansımalarını görmek çok olağandır. Bu erken tecrübeleri benliğinize entegre etmeniz içgüdülerinizin kuvvetlenmesini sağlar.

Kullanıcı avatarı
nilmoon
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 374
Yaş: 40
Kayıt: Çrş 22 Ağu, 14:34

Okunmamış mesaj gönderen nilmoon » Çrş 29 Ağu, 17:13

Merkür Başak

Düzgün bir konuşma şekline sahip olmak kadar, düzgün yazı yazmak da sizin için oldukça önemlidir. İletişiminizde detaylara önem verir, dürüst olmayı tercih eder ve verilere dayanan bir tarz geliştirmeyi istersiniz. Bilginin değer kazanabilmesi için bir çıkış noktasının, dayanağının başka bir deyişle, bilimsel yanının olması sizin için önemlidir. Tüm bildiklerinizi, öğrendiklerinizi ve deneyimlerinizi ihtiyacı olan herkese, destek vermek, yardım etmek amacıyla iletmekten, paylaşmaktan hiç bir zaman çekinmezsiniz. Muhakeme yeteneğiniz son derece güçlüdür. Kutuplaşmaları çok kolay algılayabilir ve muhakeme edersiniz. Düşünceleriniz genellikle objektif, mantık süzgecinden geçmiş bir şekilde kararlarınıza öncülük eder. Bazen detayların üzerinde fazlaca durmanız, "genel"i kaçırmanıza da neden olabilir.

Merkür XI. Evde

Fikirlerinizi ve sahip olduğunuz bilgileri grup içinde ve arkadaşlarınızla paylaşmak istersiniz. Bilginizi artıracak ve entellektüel seviyede sizi uyaracak ilişkiler kurmayı amaçlarısınız. Kendi fikirleriniz de yoğun şekilde arkadaşlarınızdan ve katılımda bulunduğunuz grupların üyelerinden etkilenir. Hem arkadaşlarınızdan çok şey öğrenir, hem de çok şey öğretirsiniz. Hayatınızda gerçek tutkusu, orijinalite ve objektivite her şeyden önemlidir. Bilimsel araştırmalara, astrolojiye, okült felsefelere, hümanist ideallere ve amaçlara yatkınsınızdır

Kullanıcı avatarı
nilmoon
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 374
Yaş: 40
Kayıt: Çrş 22 Ağu, 14:34

Okunmamış mesaj gönderen nilmoon » Çrş 29 Ağu, 17:14

Venüs Aslan

Sosyal ilişkilerde baskın bir tarzınız vardır ve hayatın merkezinde olmayı istersiniz. Maddi ve manevi varlığınızla farkedilmek, saygı duyulmak sizin için önemlidir. Sıcakkanlılığınız, samimiyetiniz, bonkörlüğünüz her türlü ilişkinizde olumlu bir katkıdır. Bulunduğunuz ortamlarda liderlik özelliklerinizle insanlara yön verir ve başı çekersiniz. İkili ilişkilerde ve aşkta sadakati ve samimiyeti tercih eden bir yapınız vardır. Doğuştan romantik olduğunuz için, aşkın dramatik ve heyecanlı tarafını yaşamayı seversiniz. Aşkta değer verdiğiniz insanlara karşı oldukça sadıksınızdır. Ama aynı sadakati karşınızdaki insandan da beklersiniz. Eğer durum böyle gelişmezse, sahiplenmeci ve kıskanç tarzınız, rahatsız edici boyutlara ulaşabilir.

Venüs X. Evde

Yaşamınızda sanatsal ve sosyal hedeflerinizin önemi büyüktür. Genellikle sanatla alakalı bir meslek seçebilir ve yeteneğinizi farkederseniz, bu alanda tanınan bir insan olabilirsiniz. Sosyal statü sahibi ve zengin bir insanla evlilik yapmayı tercih edersiniz. Güçlü konumdakilerle ve işverenlerle sıcak ilişkiler oluşturma şansınız söz konusudur. Sosyal ilişkilerinizi, değerlerinizi ve dostluklarınızı bir kenara bırakarak sadece statü için hareket eden ve savaşan bir insan haline gelmemek konusunda kontrollü olmanız önemli bir gereksinimdir.

Kullanıcı avatarı
nilmoon
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 374
Yaş: 40
Kayıt: Çrş 22 Ağu, 14:34

Okunmamış mesaj gönderen nilmoon » Çrş 29 Ağu, 17:15

202 Kavuşum Venüs - Mars

Doğum anınızda Venüs ve Mars arasında meydana gelen pozitif açı sıcakkanlılık, sevecenlik, duygularınızı yansıtırken gayet doğal olabilen ve her an aşk ilişkileri kurmaya eğilimli bir yapının doğmasına sebep olur. Duygusal dışa vurumlarınızda özgürlüğe ihtiyaç duyarsınız. Aksi takdirde, asabi ve sinirli bir karakter sergileyebilirsiniz. Hareketli, tatmin edici sosyal yaşamınız, zamanınızın ve enerjinizin büyük bir kısmını alır.

60 Üçgen Venüs - Neptün

Doğum haritanızdaki Venüs ve Neptün arasındaki uyumlu açı, sanata, idealizme yatkınlık yaratır. Ancak bu eğiliminizi pratik yaşama geçirmeniz için üzerinde durmanız ve çalışmanız gereklidir. Uyumlu açının getirdiği denge ve kolaylık potansiyeline rağmen, yine de sosyal ve ikili ilişkilerinizde karmaşa ve kaos yaşama potansiyeliniz her zaman mevcuttur. Benzeri karmaşaların materyal konularda, finansal alanda yaşanması da olasıdır. Ağır çalışma koşullarına ve katı, rutin işlere uyum sağlayamamanız en belirgin özelliklerinizdendir.

Kullanıcı avatarı
nilmoon
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 374
Yaş: 40
Kayıt: Çrş 22 Ağu, 14:34

Okunmamış mesaj gönderen nilmoon » Çrş 29 Ağu, 17:15

Mars Aslan

Hayata son derece bağlısınızdır ve yaşam gücünüzü kolay kolay tükenmez. Her türlü yaşam mücadelesinde dominant ve özgüvenli tavrınız baştan kredi toplamanıza nedendir. Enerjinizi kontrol altına almanız ve faydalı alanlara kanalize etmeniz gereklidir. Mücadele ederken, dramatik bir kişiliğe bürünmeniz sizin için ne kadar doğalsa, yaşadıklarınızı çok farklı görerek dramatize etmeniz ve abartmanız da o derece sıradandır. Sizin kendinize ve yapabilirliklerinize duyduğunuz inanç neredeyse bulaşıcı gibidir. Etrafınızdaki tüm insanları etkileyerek, karizmanız altına alabilir ve aynı amaca yönlendirebilirsiniz. Odaklandığınız hedefe ulaşıncaya kadar sabır gösterirsiniz ama olumsuzlukları asla dışarıya yansıtmazsınız.

Mars X. Evde

Statü, mesleki başarılar ve ün için mücadele etmekten hiç bir şekilde çekinmezsiniz. Kariyer yaşantınıza ve toplumsal hayatınıza yönelik enerjik bir yapınız olduğundan, rekabete de yatkınsınızdır. Bu özellikleriniz genellikle üst yönetim seviyesine ulaşmanıza ya da politika ve askerlik gibi, hiyerarşik alanlarda başarılı olabilmenize neden olur. Kuvvetli bir yöneticilik yeteneğinizin yanında, inisiyatif kullanabilme kapasiteniz de oldukça dikkat çekicidir. Mesleki yaşamdaki mücadelelerinizde kuralların dışına çıkmamak konusunda, insani değerleri gözardı ederek, maddi değerlere fazlaca önem vermek yolunda kendinizi kontrol etmeniz önemlidir.

Kullanıcı avatarı
nilmoon
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 374
Yaş: 40
Kayıt: Çrş 22 Ağu, 14:34

Okunmamış mesaj gönderen nilmoon » Çrş 29 Ağu, 17:16

Jüpiter Yay

İnançlarınız ve manevi değerleriniz yaşamınızda çok büyük bir öneme sahiptir. Kişiliğinizi büyük ölçüde bunlarla özdeşleştirmeye ve bu değerleri korumak adına elinizden geleni yapmaya gayret edersiniz. Yaşamınızı devam ettirebilmek için bir felsefe yaratmak, kendinizce kurallar geliştirmek, prensipler oluşturmak sizin için gündelik yaşamın olağanlıklarındandır. Farklı kültürlere duyduğunuz merak, sizi araştırmaya ve en doğru yolu bulmaya iter. Farklı sistemlerin parçalarını önce birbirine, sonra da yaşamınıza entegre ederek, sıradanın çok dışında kavramlar geliştirebilirsiniz. Toplumsal kurallara uyum sağlamak sizin için zor değildir. Adaptasyon mekanizmanız gelişkin olduğu için, istediğiniz zaman hiç bir kuralı reddetmeden yaşamınıza sokmanız mümkündür. Ancak kendinize ait felsefeler geliştirmeye ve senteze varmaya eğilimli olduğunuz için, her türlü kuralın sizin öz değerlerinizin filtresinden geçmeden kabul edilmesi neredeyse imkansızdır. Toplumsal gelişim sizin için bireysel amaçlardan çok daha öndedir. Sahip olduğunuz her türlü değeri paylaşmakta, aktarmakta ve yeni süreçlerin başlatılmasında sorumluluk üstlenmekte hiç tereddüt etmezsiniz.

Jüpiter II. Evde

Sahip olduğunuz kişisel yetenekleri ve mal varlıklarını yaşamda bir güvence olarak kabul edersiniz. Maddeye hiç bir zaman büyük bir düşkünlüğünüz yoktur, ama maddi durumunuzun gelişmesinde şansınızın da büyük bir yardımı vardır. Hiç parasız kalsanız bile, kolay kolay iyimserliğinizi kaybetmez ve kendinizi hiç bir zaman fakir hissetmezsiniz. İçinde bulunduğunuz ilahi sistemin sizi maddi alanda koruyup, esirgeyeceğine inancınız sonsuzdur. Özellikle maddi konularda etrafınızdaki insanlara yardım etmek, destek olmak konusunda örnek olarak gösterilebilirsiniz.

402 Kavuşum Jüpiter - Uranüs

Doğum gününüzde Jüpiter ve Uranüs arasında oluşan uyumlu açı, kişiliğinizdeki özgünlüğü, özgürlük dürtüsünü ve hümaniterlik özelliklerini rahatça yansıtabildiğinizin ifadesidir. Bilgi açlığınız ve macera sevginiz en belirgin karakteristiklerinizdir. Bağımsızlığınıza düşkünlüğünüz diğer insanlara oranla biraz daha fazladır. Ancak bunu gerçekleştirirken, hiç bir şekilde kendinize ya da başkalarına zararlı olmaz, yıkıcı davranmazsınız. Geleneksel gereksinimleri kendi özgün değerlendirmelerinizle ve anlayışınızla harmanlayarak, yaşayabilirsiniz.

42 Üçgen Jüpiter - Tepe Noktası

Doğum saatinize göre yapılan hesaplamalarda görülen, Jüpiter ve Tepe Noktanız arasındaki uyumlu açı, sizin mesleki ve toplumsal hedeflerinize yönelik pozitif tavırlar geliştirmenizi ve hayata karşı genişlemeci bir yaklaşıma sahip olmanızı sağlar. Seçtiğiniz kariyer, toplumsal platformda onaylanan ve saygınlık sağlayan türdendir. Ayrıca bu alandaki çabalarınızın meyvelerini toplayabilmeniz, hayatınızın diğer alanlarına da zaman ayırabilmenize ve meslek hayatınızı yaşamınızın temel taşı haline getirmemenize yardımcı olacaktır.

Kullanıcı avatarı
nilmoon
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 374
Yaş: 40
Kayıt: Çrş 22 Ağu, 14:34

Okunmamış mesaj gönderen nilmoon » Çrş 29 Ağu, 17:18

Satürn Akrep

Gelişkin ve kontrol altında tutabildiğiniz bir disiplin mekanizması hayatınızın hemen her alanında kendini gösterir. Özellikle maddi konularda son derece katı, koyduğunuz kuralların dışına çıkmayan ve zaaflarına yenilmeyen bir yapınız vardır. İstikrar ve kararlılık sizin için önemli gereksinimlerdir. Bu konuda ihtiraslı denilebilecek kadara katı ve toleranssız oluşunuz, insan ilişkilerinde problemler yaşamanızda önemli bir etkendir. Statünüzü ve sahip olduğunuz kaynakları sürekli geliştirmeye çalışırsınız. Tembelliğe ve çalışmama isteğine karşı acımasız bir yaklaşımınız vardır.Fazla meraklı olmamak, zaman zaman yüzeysel kalabilmek, derinleşmeden olayları ve verilmek istenen mesajları olduğunca kabul etmeyi becerebilmek önemli desrleriniz arasındadır. Başkalarının kaynaklarına yaklaşımlarınızı da hayatınız boyunca gözden geçirmeniz gerekebilir. Karşınıza çıkan sorumlulukları çok rahat üstlenir ve sonuna kadar tüm gücünüzle yerine getirmeye gayret edersiniz. Bu alandaki davranışlarınız tamamıyla duygularınızın kontrolü altındadır. Her hangi bir konuda taahhüt ettiğiniz şeyi yerine getirememiş olmak, kendinizi cezalandırmanıza veya zarar vermenize de yol açabilir.

Satürn XII. Evde

Kararsızlık ve istikrar eksikliği yaşamınızda ve davranışlarınızda son derece güçlüdür. Bilinmeyene ya da somut olmayana karşı büyük bir korkunuz vardır. Nedenini anlayamadığınız birikmiş bir suçluluk ve yetersizlik duygusu bilinçdışı bir şekilde ortaya çıkar ve tüm hayatınızı zehir edebilir. Kendi içsel güçlerinize inanmak, ilahi olanın sizi koruyacağına güvenmek en temel ihtiyaçlarınızdır.

127 Kavuşum Satürn - Plüton

Haritanızda bulunan Satürn ve Pluto arasındaki olumlu etkileşim, sizin bu yaşamınızda negatif karmayı, diğer insanlara göre daha kolay sağaltabileceğinizi gösterir. Bastırmaların ve kısıtlamaların üstesinden gelmek için kuvvetli içsel gücünüz vardır. Bireysel seviyede gücünüzü yerinde ve zamanında kullanma yeteneğiniz, pek çok işin altından kolayca kalkmanızda ve dayanıklılığınızda son derece önemli bir etkendir. Dayanıklı, disiplinli ve sebatkar yapınız özellikle mesleki yaşantınızda en büyük avantajınızdır. Bütünlük hissi içinde, varolan şartları gerektiği biçimde kolayca değiştirebilirsiniz. Konsantrasyon yeteneğiniz gelişmiştir.

147 Kavuşum Satürn - Yükselen Burç

Yükselen Burcunuz ve Satürn arasında doğum anınızda meydana gelen olumlu etkileşim, size pratik yetenekler ve sağduyu kazandırır. Gelişmeye açık olan bu özellikleriniz kişiliğinizdeki pozitif unsurlardır. Elinizi attığınız, sorumluluğunu aldığınız her şeyi başarmak isteğiniz çok yoğundur. Bireysel olarak organizasyon ve kendini disipline alma yeteneğinizi rahatlıkla ilişkilerinize, kişiliğinize ve davranış şeklinize yansıtırsınız. Gelişkin bir konsantrasyon yeteneğiniz vardır. Sabırlı, tutumlu, ihtiyatlı, pratik, rasyonel ve bütünlük hissi içinde bir insan olarak tanınırsınız.

Kullanıcı avatarı
nilmoon
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 374
Yaş: 40
Kayıt: Çrş 22 Ağu, 14:34

Okunmamış mesaj gönderen nilmoon » Çrş 29 Ağu, 17:18

Uranüs Yay

Bütün mental faaliyetlerinizde kendinizi özgür hissetmek istersiniz. Kuralcı bir yanınız olmasına rağmen, düşünce özgürlüğünüzü kaybetmek sizin için bir karabasan gibidir. Yeniliklere karşı son derece açık, hatta maceracı bir yaklaşımınız vardır. Yeniliği yapan olmaktan, bu alanda inisyatif almaktan çekinmezsiniz. Demokrasi ve eşitlik kavramları sizin için önemlidir. İçinde bulunduğunuz toplumun özgür düşünen, benzer ya da aynı haklara sahip bireylerden oluşabilmesi için elinizden geleni yaparsınız.

Uranüs II. Evde

Maddi alanda bağımsız olmayı istersiniz. Yaşamınızı devam ettirmenize yardımcı olacak kaynakları elde etmek için alışılmadık yolları ve yöntemleri denemekte tereddütsüz davranırsınız. Maddi durumunuzdaki dalgalanmalar, hayatınızın hemen her alanında yansımalarını göstererek, problemler yaşamanıza neden olabilir.

23 Üçgen Uranüs - Tepe Noktası

Doğum anınızda Tepe Noktanız ve Uranüs arasında meydana gelen olumlu açı, kariyer çizginizde ve toplumsal hedeflerinizde orijinalitenizi yansıtabildiğinizi ve bireyselliğinizi kaybetmediğinizi ifade eder

Kullanıcı avatarı
nilmoon
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 374
Yaş: 40
Kayıt: Çrş 22 Ağu, 14:34

Okunmamış mesaj gönderen nilmoon » Çrş 29 Ağu, 17:19

Neptün Yay

En büyük idealiniz özgür bir düşüncenin ürünü olan sentezlenmiş fikirlere sahip olmaktır. İnançlarınızın kısıtlanması, dogmatik bir yaklaşımın sizin ve toplumun bireylerinin hayatında hakim olması sizi son derece rahtsız eder. Bu amacınız uğruna mücadele etmeyi göze alabilmenize rağmen, bireysel macera tutkunuzun baskın çıkması, konsantrastrasyonunuzu çabuk yitirmeniz, hedefinizden çözülmenize neden olabilir. Psişik konularda doğal bir kabullenmeniz ve yeteneğiniz vardır. Metafizik sizin için çok uzak değildir. Riskleri almakta, düşünsel boyutta konsantrasyonunuzu daha kontrollü bir hale getirmekte disiplinli olmaya çalışmanız en önemli gereksiniminizdir

Neptüne II. Evde

Maddeyle olan ilişkilerinizde kontrolsüz bir yapınız vardır. Finansal konularda inisiyatif almaktansa, her şeyi akışına bırakmayı tercih edersiniz. İçinde bulunduğunuz ilahi sistemin sizi bu alanda koruyacağına ve kollayacağına olan inancınız sonsuzdur.

39 Sextil Neptün - Plüton

Kişisel doğum haritanızda bulunan uyumlu Neptün ve Pluto açısı, sizinle beraber doğan jenerasyonu içine almaktadır. Dolayısıyla sizinle aynı dönemde doğmuş olanların kişiliğinde, ama hayatlarının farklı alanlarında bu özellikleri görmek mümkündür. Gizemli konulara karşı entellektüel ve kuvvetli yaklaşımlarınız vardır. bu açının etkilerini kişiliğinizde ve hayatınızda belki de elle tutulur şekilde görmeniz pek mümkün olamayabilir.


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Selamlama” sayfasına dön