Venüs-Mars Karesi, Güneş-Venüs Kavuşumu ve Güneş-Mars Karesi

Venüs-Mars Karesi, Güneş-Venüs Kavuşumu ve Güneş-Mars Karesi

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2120
Yaş: 26
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Venüs-Mars Karesi, Güneş-Venüs Kavuşumu ve Güneş-Mars Karesi

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Çrş 03 Haz, 16:49

Resim

Venüs-Mars Karesi, Güneş-Venüs Kavuşumu ve Güneş-Mars Karesi
3-6 Haziran 2020

İştahın gezegeni Venüs önce savaşın gezegeni Mars’la kare yapacak, sonra benliğin ışığı Güneş’le kavuşacak. En sonunda, iştah (Venüs) tarafından güdülenen ego (Güneş) hareketi (Mars) tetikleyecek.

İkizler’deki Venüs, bilgiye iştahı gösterir. Akla ve mantığa değer verir. Merak ederek organizmaya faydalı bilgileri çeker. Soru sorar, dinler ve veri toplar. Geri hareketi, bu süreçlerin içeriden dışarıya doğru değil, dışarıdan içeriye doğru işlediğini gösterir.

İkizler’deki Güneş, bilgi ister. Önemli olan rasyonel akıldır. Mantık merkezdedir. Benlik, ne kadar bildiğine göre tanımlanır. Bilinç, bilgi toplamayı ve sonra bunları aktarmayı ister. Canlılık bilgi yaratmaya yönelmiştir.

Balık’taki Mars, beş duyuyla algılanan âlemin dışındaki akıntıyı hissederek hareket eder. Enerjisini akıştaki enerjilere yöneltmiştir. Bilinçli aklın isteklerini bırakarak enerjisini kullanır. Etrafındaki işaretleri izleyerek ve içsel rehberliğini dinleyerek davranır. Kabullenerek mücadele eder. Kendini aşarak savaşır. Şefkat, merhamet, vericilik ve diğerkâmlık ile yardıma muhtaç durumdakilere destek olmak amacıyla harekete geçer.

Venüs-Mars-Güneş Olumsuz Etkiler

Venüs-Mars-Güneş üçlüsüne verilecek olumsuz cevap, iştahlandığı şeyi alamayacak şekilde davranmaktır. Bu doyumsuzluğa, talepkârlığa ve açgözlülüğe yol açar. Sonunda istediği ile hareketleri başka olan birisi çıkar ortaya. Ego savaşları ve kendi isteklerini dayatma eğilimi görülür.

İkizler-Balık çelişkisindeki bu süreç, bilgiye, akla ve mantığa duyulan çok güçlü bir iştahla başlar. Ancak bu mantığın gerektirdiği gibi davranamaz insan. Çünkü duygularının etkisindedir. İçsel rehberliğini izleyerek hareket etmeye çalışır. Ancak aklı, mantığı başka bir şeyi emretmektedir.

Ne aklı tatmin edebilir ne de duygularını. Hazzını erteleyemez, sadece zevk peşinde koşar. Bu sebeple doyumsuzca çeşitlilik arayışına düşer. Tüm seçenekleri denemek ister, tüm ihtimalleri elinde bulundurmayı talep eder. Açgözlülük, maymun iştahlılığa evrilir. Enerjisini boşa harcar. Yönelimini kaybeder. Yoğun enformasyon seliyle ve hissedişlerin akıntısıyla sürüklenir. Kaybolur.

Sadece nemli burçlardan oluşan bu kombinasyonun bir başka tehlikesi, bir biçime sahip olmamasıdır. Bu sebeple her şeyin şekline girebilir. Aşırı duyarlı, hassas ve alıcıdır. Her türlü uyarıcıya göre şeklini, kimliğini ve davranışlarını değiştirebilir. Bu kimliksizliğe yol açar. Bukalemun gibi çevresinin rengine bürünebilir. Bu durumda taklitçiliği seven İkizler, Balık’ta kandırmaya ve aldatmaya yönelir. Kurnazlığa değer verir, aldatıcı davranır. Bu sebeple bu dönemdeki bilgiler yanlış, yalanla dolu ve aldatıcı olabilir. Hangi bilginin akla mantığa yatkın, hangisinin ise sahte olduğu birbirine karışır. (Bu gösterge 11-13 Haziran’da hepsinin Neptün’e değecek olmasıyla şiddet kazanır.)

Venüs-Mars-Güneş Olumlu Etkiler İçin

Venüs-Mars-Güneş üçlüsünün olumlu kullanımı, rasyonel akıl ile içsel rehberliği birleştirmektir. Venüs-Mars süreci tutkuyla başlatır. Bu bilerek ve hissederek öğrenmeye duyulan tutkudur. Bilmek ve hissetmek çelişir gibi görünür. Sanki mantık başka bir şey, içsel rehberlik başka bir şey söylemektedir. Ama tüm çelişkilerine rağmen insan sevdiği şey için savaşabilir. Burada akıl ve mantık sevilen şeydir. Göz dünyayı şahit olarak, analiz ederek, bağlantı kurarak algılamak ister. Bunun sağlıklı bir sürece evrilebilmesi için devamında yerini içsel gözleme bırakmalıdır. Çünkü geri giden Venüs’ten el alan Mars’ın hareket sahası insanın içidir.

İnsan kendi içine hem bilişsel teknikleri hem de duygusal teknikleri kullanarak bakmalıdır. Burada, süreç bilişsel tekniklerle (İkizler) başlar: Unsurları anlayan, birbirine ekleyen, anlamlar çıkaran ve başka parçalarla birleştiren düşünsel iştah ile başlar. Devamında her şeyi sadece akılla, mantıkla, sözcüklerle ve mantık zincirleriyle kavramsallaştırmayı bırakmak, akışı hissetmek gerekir. Şimdi duygusal teknikleri (Balık) istihdam etmenin sırasıdır: İçsel rehberliği duyumsayarak hareket edilir, içsel gerçekliğini kabullenerek ve evrenle birliği hissederek davranılır. Böylece mantık ile içsel rehberliğin sağlıklı bir sentezi yapılır.

Şimdi insan hem aklını hem de duygularını izlediği için, artık kendisiyle ilgili çok önemli bilgileri kendine çekebilir. İnsan bu uğurda kitap okumak, eğitim almak, bilim öğrenmek, düşünmek, soru sormak, dinlemek, veri toplamak gibi bilişsel teknikleri de kullanabilir;

[+] meditasyon,
[+] şimdiki zamanda anda kalma egzersizleri,
[+] akışla bir olan sporlar, dans,
[+] dövüş sanatları,
[+] akışı bilince taşıyan sanat,
[+] edebiyat, resim, müzik

gibi daha duygusal teknikleri de. Böylece kendine dair bir şey öğrenir. Bunun sonucunda diğer bireylerle ayrışmamış bağlantısını fark eder. Evrenle bir olduğunu idrak eder. Bu birlik hissi, çaresiz olana acıma, mazlumlara şefkat gösterme, merhamet etme ve zulüm görene destek olma arzusunu doğurur. Bilgi vicdan ile birleşir.

İkizler’deki Venüs ve Balık’taki Mars 14 derecede kare yapacak, sonra Venüs ve Güneş 13 derece İkizler’de kavuşacak. En sonunda 16 derece İkizler/Balık’taki Güneş-Mars kare yapacak. Doğum Haritanızda 13-16 derece değişken burçlardaki (İkizler, Yay, Balık, Başak) gezegenler bilgiye iştahlanma, aklı mantığı önemseme ve bilinçli aklı içsel rehberlikle barıştırma etkisini alacaklar.Astroloji Dergisi - Efe Erten
Takip etmek için: https://tr-tr.facebook.com/AstrolojiDergisi

Kaynakça

Banzhaf, Hajo ve Haebler, Anna, Astrolojinin Anahtar Sözcükleri, İlhan Yayınevi, 1999
İlhan, Barış, Astroloji Dersleri, İlhan Yayınevi, 2004
Tompkins, Sue, Astrolojide Açılar: Horoskopta Gezegensel İlişkileri Anlama Rehberi, Barış İlhan Yayınevi, 2008


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön