Güneş Mars Karesi ve Etkileri

güneş mars karesi

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1668
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Güneş Mars Karesi ve Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 16 Eki, 18:49

Resim

Güneş Mars Karesi ve Etkileri

14 Ekim 2020 tarihinde Koç burcunda geri gitmeye devam eden Mars ile Terazi burcunda bulunan Güneş arasında gerilimli bir karşıt açı meydana geldi. Önümüzdeki birkaç gün boyunca isteklerimizle hareketlerimiz arasında çatışma doğabilir, inatçı, kavgacı, sabırsız, huzursuz ve saldırgan davranmaya meyilli olabiliriz veya bu tür davranışlara maruz kalabiliriz.

Terazi burcundaki Güneş psikolojik açıdan “öteki insan” bilinciyle ilgilidir, uzlaşmacı, uyumlu yaklaşım sergilemeye yatkındır. Koç burcundaki Mars ise rekabetçi bir tarzda aceleyle kendi hedeflerini gerçekleştirmek ister. Önüne çıkan engelleri yıkıp geçen, işine karışılmasına tahammül edemeyen Koç’taki Mars, Güneş’le karşıt açısının aktif olduğu bu günlerde geri hareketine de devam ediyor.

Bu da sert Mars enerjisine yüzeyin altında kaynamakta olan bir öfke veya kolay kolay çözümlenemeyen çatışmalar gibi zorlukların da eklenmesine sebep oluyor. Bir de iletişimi sembolize eden Merkür gezegeninin tam da bugünlerde Boğa’da geri giden Uranüs’ün karşısında geri hareket etmeye başlayacağını düşünürsek içinde olduğumuz durumlar ve işler gittikçe daha karmaşık bir hal alacağa benziyor.

Erkek figürler, güvenlik güçleri gibi Mars’ın temsil ettiği arketiplerle; eş, patron, baba gibi Güneş’in temsil ettiği lider ve otorite figürleri arasında fikir ayrılıkları, iletişim sorunları ve çatışmalar gözlemleyebiliriz. Bu figürlerle düşünce kavgalarını, iletişim problemlerini veya mücadeleleri bizzat tecrübe de edebiliriz. Ya da açının etkilerini içsel yönden deneyimleyebilir ve çevremizden onay almak adına uyumlu davranmakla hedeflerimiz uğruna savaşmak arasında psikolojik gerilimimizi yükselten bir ikileme düşebiliriz.

Açının gerçekleştiği Koç ve Terazi burçları özellikle ilişkiler, “ben-biz”, “ben-sen” karşıtlığı ve kişisel isteklerimiz ve sosyal normlar karşıtlığı temalarıyla ilgililerdir. Açının aktif olacağı üç dört günlük kısa süreyi kendi isteklerimizi nasıl elde ettiğimiz, bunu başka birisiyle nasıl yapabileceğimiz, kendi yararlarımız ile bir başkasıyla iş birliğini nasıl harmanlayabileceğimiz, saldırgan olmadan hakkımızı nasıl savunabileceğimiz konuları hakkında farkındalık geliştirmek için değerlendirebiliriz. Karşımızdakini sabırla dinlemeyi, kendi duruşumuzu kaybetmeden başkalarına da farklı istek ve ihtiyaçlara sahip olma izni vermeyi öğrenebiliriz.

Mars, astrolojik sembolizmde hız ve hareketlerle de ilişkilidir. “İrademiz” demek olan Güneş’le sert bir şekilde temas ettiğinde ani ve hızla harekete geçmemize yol açabilir. Veya artan içsel gerilimimiz hareketlerimizin “bilinçle” kontrolünü zorlaştırabilir. Bu durumda da hata yapma ihtimalimiz çoğalır. Aynı zamanda kaza ve yaralanmalara açık olduğumuz anlamına gelen bu dönemin birkaç gün süreceğini bilerek hareketlerimizde sakin ve dikkatli davranmaya özen göstermemiz faydalı olur.


Astroloji Dergisi - Işık Canan Kaya

Kaynakça:

Astroloji Dersleri, Barış İlhan
Astrolojide Açılar, Sue Tompkins
Astrolojinin Anahtar Sözcükleri, Hajo Banzhaf-Anna Haebler


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön