Güneş Koç Burcunda

güneş koç burcunda, güneş koçta, güneş koç burcunda etkileri ve sonuçları, güneş koç burcunda neleri etkiler

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1079
Yaş: 23
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Güneş Koç Burcunda

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 26 Mar, 00:41

Resim
Güneş Koç Burcunda

Güneş yüceldiği Koç burcunda yolculuğuna başladı. Gece ve gündüzün eşitlendiği ilk bahar ekinoksunda, baharın diğer bir deyişle Nevruz’un (Yeni Gün’ün) gelmesiyle yeryüzünde Güneş’in yani ışığın gücü yeniden artar ve doğanın güçleri yeniden uyanır. Mevsimsel anlamda doğanın bu uyanışına, filizlenme dönemine denk gelmesi ve astrolojik anlamda Güneş ve gezegenlerin zodyakta yolculuğuna başladığı nokta olması bakımında Koç burcu başlangıçları temsil eder. Hiçbir geçmiş duygusu olmayan bir çocuğun saflığında ve dürüstlüğünde olan Koç, daha önce gidilmemiş yerlere gider, bilinmeyeni fetheder ve daha önce yapılmamış şeyleri başlatır.

Yeni yollar açmak ve bu yollarda başkalarına da öncülük etmek için kendisini cesurca öne atar, yaşamla yüzleşir, mücadele eder ve savaşır. Ateş elementinden olduğundan, içinden yanan ateşle ve hevesle harekete geçer. İnisiyatif alma ve hayatla mücadele etmesi gereken durumlarda yalnız ve bağımsız hareket edebilme özelliğine sahiptir. “Her an” ne istediğini keşfetmesi ve bu isteklerin “kendi doğasına” uygun olup olmadığını tespit ettikten sonra bu isteklerin peşinden gitmesi ve bunlar için mücadele etmesi gerekir.

Koç bir kişilik oluşturma aşamasındaki, ne olursa olsun hayatta kalması gerektiğini hisseden bir çocuk gibidir ve dolayısıyla ben-merkezci, dürtüsel ve bireyseldir. Kendiliğinden, spontane, enerjik ve hevesli özellikleriyle başkalarını da yüreklendirip harekete geçirebilir. Tasasız ve bağımsız bir şekilde başkalarının düşüncelerine önem vermeden aklına koyduklarının peşinden gidebilir.

Koç, kendi isteklerinin ne olduğunu tam olarak keşfetmediğinde, inisiyatif alma özelliği gölge yönüyle, bir hevesle ve dürtüsel bir şekilde yeni şeyler başlatan ve hevesi geçince yeni maceralara yönelen bir tarzda görülebilir. Ne yöne gittiğine dikkat etmemesi, sabırsızlığı ve düşüncesizliği kendisini gereksiz bir sürü belaya sokabilir. Etrafındakilerini hiç umursamayan ve onları nasıl incittiğini görmeyen bir bencillik söz konusu olabilir.

İsteklerine ulaşma konusunda sabırsız olduğundan, herhangi bir engelle karşılaştığında saldırgan, vahşi ve yıkıcı davranabilir. Bir çocuk gibi isteklerinin kendi istediği zamanda ve kendi istediği şekilde olması konusunda diretebilir. Koç burcu hayatta cesaretle mücadele ederken ve isteklerinin peşinden giderken gerekirse tek başına hareket etmesi gereken bir burçtur ama kendi isteklerini başkalarından talep etmesi gölge bir özelliğidir.

Karşıt burcu Terazi’nin olumsuz özelliklerini gösterdiğinde, yalnızlık korkusuyla uyum adına boyun eğen, açık yüzleşmelerden, mücadeleden kaçınan ve pasif agresif bir tarzda da Koç burcunun gölgelerini görmek mümkündür.

Koç’taki Güneş’in yöneticisi Mars da 17 Mart 2018’de, yüceldiği bir pozisyonda, Oğlak’taki yolculuğuna başladı. Bu konum, düşünmeden hareket eden ve bir hevesle yeni maceralara atılmak isteyen Koç’un enerjisine temkinlilik, sabır, konsantrasyon gücü ve kararlılık kazandırıyor. Hedeflerimize ve isteklerimize giden yolda planlama yapmak oldukça önemli.

Yaşam gücümüzü ve isteklerimizi sembolize eden Güneş bir “şeref” misafiri olduğu Koç’ta parlarken, baharın bu ilk günlerinde biz de kalbimizdeki ateşe ve ilhama kulak verip, bizim için gerçekten önemli olan ve gerçekten istediğimiz şeyler hakkında bir keşfe çıkabiliriz. Oğlak’taki Mars bu isteklerimizi somutlaştırma ve gerçekleştirme imkanını bize sunabilir fakat bunları uygulamaya koyarken mutlaka bir eylem planımızın olması gerektiğini ve gerekirse biraz yalnız başına hareket etme cesareti göstermemiz gerektiğini unutmamamız gerekir...


Astroloji Dergisi/Gözde Kara

Kaynaklar:

Astroloji Dersleri, Barış İlhan
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için:
Chepi (Pzt 26 Mar, 09:50)
Değerlendirme: 16.67%


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir