Satürn Burçlarda ve Evlerde

satürnün burçlara etkisi, satürn evlerde etkisi

Doğum Haritasında Sizleri Etkileyen Burçlar ve Evler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler.
Kullanıcı avatarı
alev
Mesajlar: 20
Yaş: 53
Kayıt: Prş 31 Mar, 15:29

Satürn Burçlarda ve Evlerde

Okunmamış mesaj gönderen alev » Pzr 08 Tem, 23:33

Satürn Burçlarda ve Evlerde
Resim

SATÜRN KOÇ BURCUNDA
Ciddilik ve ağır başlılık verir. Çok çalıştırır, her şeyin alın teri ile, kazanılması gerekir. Kısıtlamalar, sıkıntılar verir. Zorlu uğraşılar, denemeler neticesi olgun ve bilgili bir kişilik doğar... Geçinilmesi oldukça zordur. Sanki kendinden başka herkes pek çok şeyi yanlış yapar. Kızgınlıkları içinde biriktirir, biriktirir sonra birden patlar. Disiplinli, zorluklara dayanıklı, sert ve kızınca kabalaşan bir yapıdır. Askerlik için uygundur, sert bir yöneticidir Satürn Koç Burcunda zararlı durumdadır. Kişiyi; kindar, sabırsız, çabuk öfkelenen, kavgacı, inatçı ve dik başlı biri yapar. Bu enerji kişiye yönetme hırsı verir. Kişi elindeki gücü iyi kullanarak iyi bir lider olabilmekle ilgili ders alacaktır. Kendi düzen anlayışını ortaya koymak isteyecektir. Satürn, Koç enerjisiyle kendi temkinli havasından çıkarak düşünmeden hareket eder ve düşüncesizce planlar yapar. Bunun yanında kişi çok kararlı, azimli, hırslı ve boyun eğmez olur. Görevine sıkı sıkıya bağlıdır. Gözü pek ve cesurdur. Satürn’ün buradaki dersi, kişinin kendine güven kazandıracağı deneyimlere zorlanmasıdır. Hep kendini haklı görme eğilimindedir.Satürn Koç Burcunda kişinin hayattaki enerjisini yönlendirmekte gecikmeler yaşamasına neden olur. Tutkularının önüne engellenmeler gelmiş, kişisel gelişiminde bloklar oluşmuştur. Genç yaşta kişisel sorumluluk almak zorunda kalır. Başkaları onu çok kontrollü olarak görebilirler fakat zaman zaman çok sinirli olacaktır. Etrafında kişileri ve iş ortamında bulunduğu çevreyi kontrol etmek isteyecektir.İş hayatında yeni metotlar geliştirmekten, iyi müzakerelerden ve tartışmalardan hoşlanır fakat başkalarının haklarına saygıda problemler yaşayabilir ya da sosyal prensiplerin farkında olmayabilir. Kendini başkaları gibi görmesi çok zordur ve üzüntülü olduğu zaman savunmaya geçebilir. Ben merkezci ve bencil olabilir. İş birliği yapmaya pek yanaşmaz. Satürn’ün buradaki dersi ben merkezcilikten sakınmak ve bunu aşmaktır. İşleri kendi kendine halletmek onun için daha kolaydır. Diplomasiden yoksun olabilir. Neyi ne zaman nasıl söyleyeceğini pek bilemez.Zayıf bir disiplin mekanızmanız vardır. Zaaflarınıza ve isteklerinize yenilmeniz zaman zaman kendinizle kavga etmenize neden olabilir. Kontrol mekanizmanızı düşünerek değil, dürtüsel bir şekilde devreye sokarsınız ve sürekliliğini sağlamakta zorlanırsınız. Oto kontrolünüzü ve disiplininizi geliştirmek, öğrenmeniz gereken en önemli dersler arasındadır.Bireyselleşmeye eğilimli bir yapınız olduğu için, geniş ölçekli adımlar atarken ve kararlar alırken, kendi beklentilerinizin ve ihtiyaçlarınızın belirleyiciliği yoğundur. Bu kişisel değerlendirme mekanizmasını kontrol etmeyi ve ortak yararlar sağlanabilecek, çıkarların çatışmadan paylaşılabileceği şekilde hareket etmeyi benimsemeniz de önemlidir. Sorumluluk almakta hiç tereddüt etmeyen bir davranış biçiminiz vardır. Ancak sabırlı bir yapınız olmadığı ve çabuk sıkıldığınız için, üzerinize aldıklarınızı tamamlamanız çoğu zaman mümkün olamayabilir.

SATÜRN BOĞA BURCUNDA

Para ve maddeye sahip olmak için yaşar. Hep daha olsun ister. Saygı, güven ve şöhretin bunlarla geleceğine inanmıştır. İstediği şeylere kavuşması için çok emek sarfeder. Çok düşünüp, emin ve güvenli yollar bulup, ayaklarının gerçekten yere bastığını hissetmeden bir işe başlamaz. Sürprizlerden asla hoşlanmaz. Sahip olduğu maddi değerleri kaybetme veya sahip olamamaktan ödü patlar. Yapılan kötülükleri kolay kolay bağışlamaz. Sakin, kolay sinirlenmeyen bir yapıdır ama içi sürekli endişelerle doludur.Satürn Boğa Burcunda, yüksek dayanma gücü, sebat ve ısrarcılık verir. Kişi sabırlı, tutumlu, güçlü, kararlı ve dikkatli olur. Hayata sebep sonuç ilişkisi olarak bakabilir. Çok çalışkandır. Başarı için yılmadan çalışır. Kendine bir hedef belirler ve o hedefe ulaşmak için yılmadan, sıkılmadan sürekli çalışır.Çoğu zaman aşırı inatçı ve dik başlı olur. Duyguları sabittir ve iyi kontrol eder. Fakat bunları ifade etmekten yoksun olabilir. Yaratıcı değildir. Sevdiklerine karşı fazlasıyla sahiplenici ve bunun sonucu olarak da kıskanç olur. Yaratıcı gücünü kullanmayı özellikle cinsel konularda öğrenmesi gerekir.Tutumlu kişilerdir. Ne kadar gerekiyorsa o kadar harcarlar. Büyük işler ve politika için uygun kişilerdir. Büyük başarılara imza atabilirler. Güvenilir ama çoğu zamanda dik başlı ve inatçıdır. Değişime karşı koyar. Planlı ve tasarlayıcıdır. Finansal ve duygusal güvenceye olan aşırı ihtiyaç duyarlar. Disipline edilmiş bir doğaları vardır. Güvenliği konusunda endişeli ve aşırı maddecidir. Duygusal ve finansal güvenceye aşırı ihtiyaç duyar. Böylece kendini ilerisi için güvenceye alır. Başarı için çok sıkı çalışır. İşinde inatçı ve güvenilirdir. Maddeye gereğinden fazla değer vermemeyi öğrenmesi gerekir. Olumsuz açılarında aksi, cimri ve fazla materyalist olabilir. Finansal konularda sorunlar yaşayabilir. Kişi güven ve maddeye sahip olma duygusunu test edeceği bir hayat deneyimi yaşamaktadır. Sahip oldukları maddi değerleri kaybetme korkusu, yoksul ve güçsüz olma duygusu, ders almaları gereken hayat tecrübeleridir. Öğrenmesi gereken fazla sahiplenmemek ve böylece sahip olduklarını kaybetmekten korkmamaktır.

SATÜRN İKİZLER BURCUNDA

Bilgiye, öğrenmeye meraklıdır. Özellikle faydalı ve uygulanabilir konuları seçmekte başarılıdır. Teferruat ve gereksiz şeylerle ilgilenmez. Düşünce yönü kuvvetlidir. Değişik alanlarda düşünüp, kitap yazabilir. Bir kaç dalla aynı zamanda ilgilenebilir. Akılcı, kibar ve bilgili olur. Sorumluluk taşıyabilir. Sinirlenince sözlerine dikkat etmez. Bu yüzden başı belaya girebilir. İletişimde kısıtlamalar verir. Görünüşte gerçekçi ve rahat gibi olmasına karşın sık sık karamsarlık ve bedbinlik yaşar.Satürn İkizler Burcunda zihinsel faaliyetleri çok ciddiye alır. Sonuçlarını ve sorumluluğunu göz önünde bulunduracağı ciddi konuları tartışmayı sever. Olaylara sistematik ve mantıklı bir yaklaşımı vardır. Mantıklı düşünür. Sorunlara mantık çerçevesinde yaklaşır. Satürn İkizler, bilim ve matematiksel alan için çok güzel bir konumdur.Bu konum, erken yaşlardaki eğitimle ilgili bazı sorunları gösterebilir. Dersleri öğrenmek zordur ama öğrendikten sonrası için de çok faydalı olur. Yaşanan sorunlar, erken öğrenim dönemi ve bir takım iletişimle ilgili sorunlardan dolayıdır. Erken yaşlardaki hastalık nedeniyle öğrenmeye karşı olan büyük merakı engellenmiş olabilir.Konuşma bazen zor olabilir. Gereksiz yere konuşmaktan kaçınır, fakat kelimelerini özenle seçemezler, bazen sivri dilli olurlar. Bu özellikleri iletişimde sorunlar yaşamalarına neden olur. Kendilerini ifade etme güçlüğü çekebilirler.Güvenmeyi ve optimist bakış açısını öğrenmelidir. Düşünce kalıplarını zorlama, düşünce sistemleri ile ilgili zorlamalar alacakları dersler içinde olabilir.Zihni sabittir ve konsantre olma yeteneği vardır. Hayatın anlamını anlamaya derin bir konsantrasyonu vardır. İyi bir öğretmen olurlar. Özellikle sorunları çözme ve yazı yazma yetenekleri vardır. Olaylara rasyonel ve soğuk kanlı bir şekilde yaklaşabilirler. Zaman zaman soğuk olabilirler. Hayata pratik bakış açıları, fikirleri pratik kullanılırlık açısından yargılamalarına sebep olabilir. Küçük tartışmalarla işe yarar sonuçlar elde edebilirler. Şüpheci ve eleştirici olmaları, zihinlerinin sürekli meşgul olması sinir sistemini zayıflatır.Bilgilerinizin kullanımında düzen ve verimlilik ararsınız. Bazen gereğinden fazla ciddi davranırsınız. İletişimde ve eğitiminizde engeller olabilir. Duygularınızı kullanmama eğiliminiz sıkça bu tür engellere neden olabilir.


SATÜRN YENGEÇ BURCUNDA

Genellikle karamsar, kuşkucu ve sıkıntılıdır. Kendıni yorgun hisseder. Canı pek birşey yapmak istemez. Yeniliklere girişmek zor olur. Eski alışılmış, kimsenin itiraz etmeyeceği şeyleri yapmayı tercih eder. Başarılı olmak için, yaptıklarının beğenilmesine, yapıcı sözterle teşvik edilmeye ihtiyacı vardır. Böyle bir güveni yakalarsa kolay bırakmaz ve tuttuğu dalda canla başla çalışır. Duygusaldır. Geçmişin izlerini silip ataması zordur. Kimseye kolay güvenmez. Kendini düşünür, planları içten pazarlıklıdır.Satürn Yengeç Burcunda düşük durumdadır. İnatçı, karamsar, korumacıdır. Geçmiş problemleri unutmakta zorluk çeker. Kendisini güvende hissetme ihtiyacı içindedir.Satürn’ün gelenekçi ve toplumsal yapısı Yengeç’in duygusal ve aileyi temsil eden yönüyle bağdaşmaz. Satürn’ün buradaki konumu duygulardaki kısıtlamaları gösterir. İçsel düşünce ve duygular saklanır. Duygular söz konusu olduğunda korumacı bir tavır içine girer. Aile ve yuva çok zor ve ağır bir yük olabilir. Aileye ve köklere ilişkin zorluklar yaşanabilir. Aileden uzaklaşmakla ilgili dersler yaşam deneyimlerini oluşturacaktır. Aile bireyleri arasında dayanışma ve sevgi olmayabilir. Belki kişi aile bireylerini çok sever fakat bunu gösteremez. Aile yaşamı kişinin duygularının engellenmesine sebep olabilir. Kişinin aileyle ilgili konularda alması gereken sorumlulukları olduğu için dış dünyada başarı kazanması zor olur.Duygusal olarak çok hassastır ama çoğu zaman gerçek duygularını, saygınlığını korumak için saklar. Duyguları kolaylıkla incinebilir ve o da başkalarınınkini kırabilir. Bu da kişiyi yalnız ve dışlanmış hissettirir. Erken dönem aile yaşantısı ve ailevi ilişkileri çoğu zaman sert, hoşgörüsüz, soğuk ve problemli olmuş ve kişi uzaklaşmıştır. Sonuç olarak da duyguların ifadesinde çekingenlik yaratmıştır. Aile sorumluluklarını ciddiye alır. Aile yaşantısı çoğu zaman maddi kaynakların zorlanmasından dolayı tutarsız ve güvensiz olmuştur. İlişkilerden uzak kalmak ileriki yaşlarda kişinin yalnız kalmasına neden olabilir. Başkalarına yardım etmek istedikçe başarısız olabilir. Olayları sonuna doğru net bir şekilde görebilir. Duygusal olarak gereğinden fazla hassas, savunmacı, sahiplenici olabilir. Aile içinde ilgi önemli bir unsurdur. Vücut metabolizması yavaştır. Satürn’ün buradaki dersi empatinin ve sorumluluğun değerini öğrenmektir.

SATÜRN ASLAN BURCUNDA

Yönetimi kimselere bırakmaz. Güçlü olduğuna, her şeyi iyi bildiğine inanır. Ele aldığı konuda son derece titizdir. Mutlaka başarılı olur. Dış görünüşü soğuktur. Duygularını açıklamayı beceremez. Kendine yetebilen, çizgisini kolay kolay değiştirmeyen, sert olabilen bir kişilik verir. Gururludur, beğenilmemekten, tenkitlerden hiç hoşlanmaz. Hayatı paylaşabilecek birilerini bulmakta zorlanır. Pek çok şeyi yalnız yaşamak zorunda kalır.Satürn Aslan Burcunda düşük konumdadır. Kişi; yaratıcılık ve güç sahibi olmak konusunda dikkatli olmalıdır. Egosu güçlüdür. İkinci kişi olmak asla Satürn Aslan’a göre değildir. Patron olmak ister. Alçakgönüllü olmak güçlü bir ders olabilir. Kişisel tanınmaya karşı muazzam bir itilimi ve kontrole karşı ihtiyacı vardır. Neye mal olursa olsun liderlik pozisyonunu elde etmek ister. Dikkate ihtiyacı vardır ve başkalarının onun egosuna saygı göstermelerine ihtiyacı vardır.Satürn’ü Aslanda olan kişi, kibirli, kıskanç, kendinden emin, güçlü iradeli, diktatörce ve dogmatik davranır. Kendinden ve çevresindekilerden yüksek beklentileri olur. Güçlü organizasyon yeteneği vardır. Yönettikleri ve ilişkide olduğu kişilerin üstüne fazla gitmemeye özen göstermelidir. Çoğu zaman bencil davranır ve güç elde etme arzusu çok yüksektir. Kendine güvenle ilgili sorunları olabilir. Egoizmi ve güç tutkusu evrensel kanunları ve adalet prensiplerini bozar, çarpıtır. Tanınma ve kontrol etme isteği kişinin başına dert açabilir.İçindeki yaratıcı tarafını göstermesi kişi için çok zordur. Hayattan zevk almak konusunda sorunlar yaşıyor olabilir. Hayattan zevk almayı öğrenmesi gerekir. Aşkta hayal kırıklıkları yaşar. Satürn’ün buradaki dersi aşk ve gerçek tevazuyu öğrenmektir. Yaratıcılıkta kısıtlama ve yaratıcılığın sınırlı taklitçisi ve sıkıcı olmasına neden olabilir.Ebeveyn olarak disiplini sever. Kişisel ilişkilerinde ve çocuklarıyla olan ilişkilerinde sorunlar yaşar. Çocuğunu kendine bir yük gibi görebilir. Ebeveyn olarak disiplinlidir. Çocuklarıyla ilgili hayal kırıklıkları olur. Kişi çocuklarla daha iyi iletişim kurmayı, yaratıcı ifadeyi, aşk ve romantizmi öğrenmelidir. Çocuklardan doğan sorumluluklar ağır gelir. Kişi, kendinden önce başkası için fedakarlık yapmayı öğrenmelidir.Böyle birisi diplomat, organizasyon, yöneticilik ve liderlik yeteneklerine sahiptir.Bunların yanında çok güçlü arzuları vardır. Kendine güvenir, muhafazakardır ve her alanda etkindir. Duygularını ve ilgisini kolayca açıklayamaz ve bu nedenle soğuk ve sevmiyor izlenimi bırakır. Sevgiye ve aşka ihtiyacı vardır ama, nasıl alınıp nasıl verildiğini bilmediğinden kendini diğer insanlardan izole eder. Lüks hayat, ilgi çekme sanatı ve gösterişçilik küçümsediği alanlardır. Saygı görmeme, beğenilmeme ve sevilmeme korkusuna sahipdir. Önemsiz olmaktan korkar ama, aynı zamanda ilgi odağı olmaktan da korkar. Otoriter insan figürlerinden çekinir. Ne pahasına olursa olsun cömert ve görkemli olmak saplantısı olabilir. Her gün yaşamı heyecan verici ve harika bulmak için kendini zorlayabilir. Satürn Aslan'da zararlıdır. Oluşturduğu etkilerden kurtulmak için onurlu bir tevazu, alçakgönüllü ama klas bir stil ve olgun bir özgüven geliştirilmelidir. Sorumluluk almaya isteklilik ve sağlıklı bir özeleştiri yeteneği sağlanmalıdır. Kişisel özgürlüğü rahatça ifade etmek gerekir.

SATÜRN BAŞAK BURCUNDA

Çalışmak, hizmet etmek için varolmuştur. Çok kuruntulu, endişeli, kuşkuludur. Titiz ve planlıdır. Kendine hayatı zehir etmede ustadır... Sağlık, temizlik işlerine çok önem verir. Bu konuda bilgisi çok olur. llim öğrenmeğe önem verir. Kendine özgü, faydalı olduğuna inandığı düşOnceleri vardır. Bunları büyük bir bilgiçlikle savunur. Kitap yazarak, konuşmalarla insanlara yararlı olmayı görevi kabul eder. Aynı zamanda iyi bir eleştirmen olur Parayı dikkatli kullanır. Bir kenarda parası olması ona güven verir. Herkesle hemen arkadaş olmaz. Ciddiyete ve mesafeli olmaya dikkat eder Satürn Başak Burcunda metodik, analitik ve eleştiricidir. Pratik, titiz ve düzenlidir. Mütevazı ve dikkatlidir. Teknik ve bilimsel gelişmeleri disiplinli bir şekilde uygulayabilir. Özellikle iş konusunda çok detaycıdır. Detay merakı yüzünden, kusur bulucudur.Sıkı ve dikkatli çalışan birisidir. Kendini ve başkalarını çok çalışmaya iter. Yanında çalışanlardan kusursuzluk ister. Zihni analitiktir. Fakat detaylara boğulmaktan çoğu zaman konuyu kaçırabilir. Zorunlu olanla gereksiz olanı ayırt edemez. Sabırla sıkılmadan çalışabilir. Sonuçları analiz eder. Bilim, tıp ve kayıt tutma konusu tam ona göredir. İnatçı yapısı başkaları için zorlayıcı olabilir. Çoğu zaman karamsar ve kuruntuludur. Manevi değerleri onu bazen çok ciddi yapabilir.Hayattaki başarısı, dikkatli yatırımları ve tutucu planları sayesinde olabilir. Kendine karşı çok eleştiricidir. Yeteneklerine ve potansiyeline değer vermez. Başarı için mükemmel olması gerektiğini düşünür. Kendine güvenmeyen içe dönük bir yapı verebilir. Araştırma, stratejiler ve arşivleme başarılı olduğu alanlardır.Fazla çalışmak yüzünden sağlığında sorunlar yaşar. Satürn Başak Burcunda sağlığın zayıf olmasına neden olur. Sinir sistemi zayıftır. Gevşemeyi ve eğlenmeyi öğrenmesi gerekir. Durmadan şikayet edip nedensiz korkulara sahip olabilir. Evhamlıdır. Hijyene duyulan önem ve hastalık korkusu, hastalık hastalığı yaratabilir.Detaylar içinde kaybolup bazen neyin önemli neyin önemsiz olduğunu anlayamayabilir. Detaylara fazlaca gömülmekten dolayı bütünü kaçırmaya neden olabilir. Deneyimlerini aktarmakta zorlanabilir. Satürn’ün buradaki dersi ayırt etmeyi öğrenmektir.

SATÜRN TERAZİ BURCUNDA

Dengeli, adaletli, sanatçı ruhlu bir yapı verir. Sürekli herşeyi dengelemeğe çalışır ama pek başaramaz. Bir düzen tutturmada zorlanır. Ayağına gelen fırsatlan çabuk karar verememe yüzünden kaçırır. Son derece kibar, nazik, iyi niyetlidir. Haksızlığa uğramışlann dostudur. Yanlışları düzeltmek sanki baş görevidir. Neticeye ulaşmaya çeyrek kala başka bir konu ile ilgilenmeye başlar. Bu yüzden başarıyı yakalamak ona pek nasib olmaz. Ortaklık, evlilik gibi ilişkilerde sorunlan olur. Aradığı romantizmi bulamaz. Kavgayı sevmez ama tartışmalardan hoşlanır. Zekasını kullanmayı iyi bilir Satürn Terazi Burcunda yücelir. Adalet ve eşitlik duygusu güçlüdür. Disiplinli, tarafsız, sakin ve aynı zamanda da ciddidir. Adalet anlayışı gelişmiştir. Mantık, akıl, düzen, ciddiyet ve işbirliği Satürn Terazi’nin ana temalarıdır. Kişi zarif, eşitlikçi ve uyumlu olur. Denge arayışı içindedir. Entelektüel konulara rafine bir yaklaşımı vardır. Nabza göre şerbet verir, diplomatiktir. İnsanlarla çalışmaları iyidir. Rekabet yerine ortaklıktan yanadır.Bu konum uzun vadeli ilişki ve evlilik taraftarı olmayı gösterir. İlişkilerde evlilikte adil ve dengeli bir tutum içinde olmak zorunluluğunda hissedebilirler. İlişkilere bağımlılık ve sürdürmek zorunda kalınan ilişkiler yoluyla ders alma söz konusudur. Bu konum, evliliğin gecikmesi ve romantik ilişkilerde engellerle ilgilidir. Başarılı bir evlilik için çok uğraş vermesi gerekir. İlişkilerde kompleksleri olabilir. Sevilmiyor hissedebilir ve bu nedenle olası ilişkileri itebilir. Reddedilme korkusu, aynı şekilde, dış dünya ile ilişkilerde başarısızlıklara sebep olabilir. Kendini sosyal olarak izole etmekten kaçınmalıdır.Uzun süreli başarının sorumluluk ve disiplinden geçtiğinin farkındadır. Bu da insan ilişkileri ve devamlı işbirliği ile mümkün olur. Dürüst bir oyun ve karşılıklı bağlılıkla mümkün olabilir. Sosyal olarak uyanık ve sosyal olarak sorumludur. Sosyal statü ve varlığı, başkalarıyla kurduğu sosyal becerileri sayesinde kazanır. Ortaklık için ihtiyaçlarını bastırabilir ve bunun sonucu olarak yalnızlık daha da büyük bir depresyon yaratır. İlişkilerde sorumsuz ve soğuk davranabilir. Yaptığı kontratlar –evlilik de dahil - karmik ve ders vericidir. Organizasyon ve planlamada kusursuzdur. Adalet duygusu çok gelişmiştir. Kötü açılarında aşırı çalışmayı ve bunu başaramazsa da statü kaybını getirebilir. Satürn’ün buradaki dersi başkalarıyla ve hayatla iletişim kurmaktır.Ortaklık veya taahhüt altında her hangi bir konuda veya organizasyonlarda engellerle sıkça karşılaşabilirsiniz. Diğer kişilere karşı otoriter tavır koymaya eğilimlisiniz ve bunu açıklıkla yaparsınız. Açık kalpli birisiniz. Sıradan ilişkiler kurmakla zorluk çekersiniz.

SATÜRN AKREP BURCUNDA

Ciddi, soğuk, zor açılan kapalı bir kutudur. Kendini sürekli bastırır. Duygulannı ifadede zorlanır. Aşk, sevgi, cinsel kökenli sorunları olur. Kıskançtır. Öc almaya yatkındır. En azından kişinin dersini verir. Belli etmesede çok güçlüdür. Kendini beğenmiş değildir. Ama sessiz ve derinden bir yönetmendir. Gizli, mistik, esrarengiz konulara ilgi duyar. Başkalarının girmekten çekindiği tehlikeli işlere girmekten çekinmez. iyi ve dikkatli bir gözlemcidir. Konulara, olaylara analizci bir gözle bakarak farklı şeyler yakalar. Sevdiği kişilerle ilgili çeşitli üzüntüler yaşar Satürn Akrep Burcunda, manıpulatif, agresif ve güçlü duygulara sahiptir. Kişi azimli kararlı, ısrarcı, kurnaz, acımasız ve merhametsiz olabilir. Çekici bir kişiliği vardır. İğneleyici bir tarzı vardır. Bu konum kişinin zihnini keskin yapar. Araştırmayı sever. Hataları çabuk yakalar. Kendini işine adar.Bu konum kişiye sabırsızlık getirir. Kendinden ve başkalarından çok fazla şey bekler. Sorumluluklara yaklaşımı, şiddetli ve zorlayıcı şekilde olacaktır. Çok güçlü bir iradesi ve enerjisi vardır. Kararlılığı ve azmi nedeniyle sakin ve düşünceli davranması çok zordur. Haksızca eleştirildiğinde gücenir. Başarıya karşı olan güçlü motivasyonu yanında, yaklaşımı çoğu zaman hesapçı ve zekice olur.Duygular derin fakat bastırılmıştır. İntikam alma isteği içinde geçmiş duygusal acıları unutamaz. Kurban olduğunu düşündüğü zaman darılır. Sorumluluğu, ciddi duygusal paylaşımlar yoluyla kabul edebilir. Sorumluluğu sakince kabul etmeyi öğrenmesi gerekir. Başarı için yılmaz bir motivasyona sahiptir. İş yönetimi kabiliyeti vardır. İşinde mükemmeliyetçidir ve tembelliğe ve isteksizliğe tahammülü yoktur. Mirasla ilgili hukuki işlerle ilgilenmek zorunda kalabilir. Ortak mal varlığı ve vergi işleri ile ilgilenebilir. Bu alanda finansal kayıpları olabilir. Becerikli, sır saklayan ve uyanıktır. Prensiplerine sıkı sıkıya bağlıdır.Psişik kabiliyeti ve bilinmeyen şeylere karşı büyük bir merakı vardır. Okült konuları araştırmayı sever. Bu konulara ciddi şekilde eğilip derin bilgi elde edebilir. Tutkularını kontrol etmeyi öğrenmelidir. Bunu yapana kadar duygularını arıtmak için daha fazla acı çekebilir. Duygusal paylaşımlarda yaşanan sorunlar ve sorumluluklar ağır gelebilir. Kişi madde ve maneviyat arasındaki dengeyi kurmakta zorluk çeker.Bu insan güçlü bir iradeye ve kendini idare etmeye sahip birisidir. Uygulama kabiliyetine, kavrama gücüne ve yoğun yeteneklere sahiptir. Bunlara ilaveten ruhsal kabiliyet ve dirayeti de olabilir. Ketum ve dışarıya kapalı birisi olması nedeniyle insanlar onu kolayca çözemezler. Zihni mekanik olarak oryantal ve becerikli olabilir. Elverişsiz durumlarda bile sabır ve dayanma gücü gösterebilir. Mars enerjisi ile Satürn'ün önceden düşünme yönetimi bu durumda en iyi birleşimi ortaya çıkartır.Bunun zararlı etkilerde insanı bildiğini okuyan, inatçı, intikamcı, hemen içerleyen ve huzursuz birisi yapabilir. Para ve prestij tutkusu zarar verebilir. Satürn bu yerleşimde kabızlık, hemoroit gibi rahatsızlıklara sebep olabilir. Sinirli olmak böbreklerde taş oluşmasına neden olabilir. Böyle bir insanın bastırmaya çalıştığı alanlar tabular, çizgi dışı alanlar, cinsellik, güç ve ezoterik konularla ilgilenmektir. Yıkıcı güçlerden,duygusal ve cinsel taahhütlerden korkar. Kendi duygularının derinliğinden ve yoğunluğundan çekinir.kavrama gücüne ve yoğun yeteneklere sahiptir. Bunlara ilaveten ruhsal kabiliyet ve dirayeti de olabilir. Ketum ve dışarıya kapalı birisi olması nedeniyle insanlar onu kolayca çözemezler. Zihni mekanik olarak oryantal ve becerikli olabilir. Elverişsiz durumlarda bile sabır ve dayanma gücü gösterebilir. Mars enerjisi ile Satürn'ün önceden düşünme yönetimi bu durumda en iyi birleşimi ortaya çıkartır.Bunun zararlı etkilerde insanı bildiğini okuyan, inatçı, intikamcı, hemen içerleyen ve huzursuz birisi yapabilir. Para ve prestij tutkusu zarar verebilir. Satürn bu yerleşimde kabızlık, hemoroit gibi rahatsızlıklara sebep olabilir. Sinirli olmak böbreklerde taş oluşmasına neden olabilir. Böyle bir insanın bastırmaya çalıştığı alanlar tabular, çizgi dışı alanlar, cinsellik, güç ve ezoterik konularla ilgilenmektir. Yıkıcı güçlerden,duygusal ve cinsel taahhütlerden korkar. Kendi duygularının derinliğinden ve yoğunluğundan çekinir Taahhüt altına ve borca girmek istemezsiniz. İsteklerinizi gerçekleştirmek biraz zaman alır. Becerikli ve prensipleri olan birisiniz. Suiistimal edilmeye müsait bir tabiatınız var. Başkalarının ölümünden gelen dezavantaj ve kısıtlamalar yaşamınızı etkileyecektir.

SATÜRN YAY BURCUNDA

Dürüst, açık sözlü ve samimidir. Hayattan ders almayı ve bunu başkalarıyla paylaşmayı bilir. Filozofça düşünur, insanlık için çeşitli idealleri vardır. lyi bir konuşmacıdır. Sözleri dinlenmeğe değerdir. Geleneklere, kanuhlara, kurallara uyulmasından yanadır. İnançları güçlüdür, taviz vermek istemez. Belli ve sınırlı bir hayat görüşü verir. Bu yüzden gerici olarak kabul edilebilir. Kimseyi kırmaz. Eleştirilmekten çok incinir. Başkalarının üzülmesi onu da üzer. Anlayışlı ve iyi kalplidir. Samimi, özverili, düzenli ama hareketli bir yaşam ister Satürn Yay Burcunda; açık sözlü, dürüst, korkusuz, bağımsız, filozofça ve hoşgörülü olur. Kötü açılarında dikkatsiz, alaycı, şüpheci, kayıtsız, samimiyetsiz, gösterişçi ve asi davranır.Zihni yüksek bilinçlere zıplamayı sever ya da bunun tam tersi geleneksel dinsel boyutta kalabilir. Seyahat etmeyi sever. Evrensel ilgi alanları vardır. Satürn’ü Yay Burcunda olan kişiler iyi öğretmenlerdir.Din, eğitim ve felsefeye ciddi bir yaklaşımları vardır. İlkelerine bağlı kişilerdir. Çok çalışmanın karşılığında kazanacaklarına inanırlar. İtibarları onlar için çok önemlidir. Bu konum yüksek eğitimde liderliği gösterir. Fakat yüksek eğitim bir nedenle engellenmiş de olabilir. Kişi kendi kendini eğiterek istediği yere gelebilir, amaçlarına ulaşabilir. Satürn'ün bu konumu septisizmi getirir. Hayattaki mücadeleler din veya sahip olduğu felsefi bakış açısıyla ilgilidir. Olumsuz açılarında dar kafalı ve düşüncelerinde sabit olabilirler. Geçerliliği olmayan felsefelere takılıp kalmış olabilirler. Dine, körü körüne, özümsemeden ve sorgulamadan inanıyor olabilirler.Yüksek eğitime, hukuka, din ve felsefeye mecburiyet ya da otoriter bir şekilde bakabilirler. Başkalarını, dini ve felsefi konularda etkileyebilme yetisine sahiptirler. Kendi ve başkalarının gerçekliğini kişisel bağlantılarla araştırırlar.Derin bir konsantrasyon yetenekleri vardır. Öğrendiklerini pratik olarak kullanabilecekleri uzun vadeli planlar yapabilirler. Kişisel itibarı çok önemlidir. İftiraya uğrarsa çabuk darılabilirler. Bilimsel araştırmalara karşı kabiliyeti vardır. Satürn'ün buradaki dersi her seviyeyi anlayabilmektir. Kişi öğrenme zorluğu, dogmalardan kaynaklanan sıkıntılar, dini konularla felsefelerle ilgi sorunlar yaşayabilir. Hayatın anlamını zorunlu dersler alarak öğrenecektir Politikadan hoşlanırsınız ya da politik fikirleriniz vardır. Çokça seyahat edebilirsiniz. Sizce bilgi bir yapıya ve anlamlı uygulamaya sahip olmalıdır. Ruhsal olarak en yüksek standartlara arzu eder ancak ahlaki dürüstlüğünüz den dolayı onaylanmazsınız

SATÜRN OĞLAK BURCUNDA

Son derece irade sahibidir, davranışları tutarlıdır. Erken olgunlaşır. İstediği konuda dikkatle ve sabırla ilerleyerek başarıya ulaşır. Araştırıp, inceleyerek köklü bilgiler edinir. Bilginin gerçek sahibi olmak ister. İnsanlarla iyi ilişkiler kurabilir, ağırbaşlı, güvenilir, inandırıcı hali ile saygıdeğer biri olur. Benim dediği şeylere tam sahip çıkar ve daima kendi ölçülerine uymasını ister. Maddesel değerlere önem verir. Bu yüzden sıkıntılar yaşar. Zekası keskindir, zor karmaşık şeyleri basite indirgeyerek ifade edebilme yeteneği vardır. Yazarak da güzel ifade edebilir Satürn Oğlak Burcunda yönetici durumundadır. Kişiyi ciddi düşünen, aile düzeni içinde uyumlu, derin, mantıkçı, hırslı, entelektüel, bilge, düşünceli ve hırslı biri yapar. Olumsuz açılarında ise kişi bencil, hırçın, şüpheci, dalgın, kinci ve fazlasıyla melankolik olacaktır.Satürn Oğlak burcunda iyice güçlenir. Kişi otorite sahibi, sorumlu, muhafazakar ve kontrollüdür. Plan yapmayı sever. Faydacı, yüksek amaçlara yavaş ama sağlam adımlarla ilerler. Kolay organize olur. Soğuk kanlıdır. Kolay kolay şaşırmaz. Bu konum kişiye güç ve başarı için hırs verir. Kişi için kariyeri ve toplum tarafından nasıl göründüğü çok önemlidir. Bu yüzden ilgi alanının çoğu bu konuya odaklanmış durumdadır. Toplumdaki imajı çok önemli olduğu için bunu geliştirmek için sürekli çalışır. Sorumlulukları çok fazla gelişmiştir.Her zaman paylaştığından çok daha fazlasını yapar. Zaman zaman başkasını görevlendirmekte zorlanabilir. Başkalarının yeteneklerine güvenmez. En rahat oldukları yer iş ortamıdır. Yüksek mevkileri, muhafazakar rütbeleri sever. Devletle ilgili bürokratik işler tam ona göredir. Kişisel olmayan, yapısal ve duygusuz çalışma ortamlarını tercih edebilir. Yükselişi çok yavaş fakat çok emin olacaktır. Büyük başarıya genellikle geç yaşlarda ulaşır.Serveti başkalarını kullanmakta harcayabilir. Pratik, ayakları yere sağlam basan bir yaklaşımı vardır ve yaptığı her şeyin bir amacı vardır. Erken yaşlarda güvenliğini kazanmak için mücadele eder. Kötü açılarında başarıya ulaşmak için vicdansızca her yol mubahtır diyebilir. Prestij ve mevki çok önemlidir Dünyada her şeyin bir bedeli olduğunun gayet iyi bilincindesinizdir. Herkesin hayatını kendi çabasıyla kazanması gerektiğini düşünürsünüz. Dolayısıyla bu davranış biçiminiz, yaklaşımınız sizin insan ilişkilerinde problem yaşamanıza neden olabilir. Kimi insanların cidden desteğe, yardıma veya ellerinden tutulmaya ihtiyaçları olabileceğini düşünmek ve kabul etmek, öğrenmeniz gereken en önemli derslerden birisidir. Sorumluluk duygunuz son derece gelişkindir. Gerek bireysel, gerekse toplumsal platformda hiç bir zaman inisiyatif almakta, harekete geçmekte gecikmez ya da aldırmaz bir tutum içerisinde olmazsınız. Kararlılığınız ve otomatik olarak devreye giren sorumluluk duygunuz, başladığınız işleri bitirmenizde size büyük bir avantaj sağlar.Son derece disiplinli, aklınızın emrinde olan bir kontrol mekanizmanız vardır. Hadiseleri, deneyimlerinizi rasyonalize ederek, kutuplaşmaları rahatlıkla ayrımsayabilir ve gereken şekilde, hiç beklemeksinizin harekete geçebilirsiniz. Zaman zaman fazla akılcı, duygusuz, soğuk ya da mesafeli bir insan olarak tanınmanıza karşın, özellikle toplumsal platformda ve meslek yaşantınızda başarı sizin için kaçınılmazdır. Dünyada her şeyin bir bedeli olduğunun gayet iyi bilincindesinizdir. Herkesin hayatını kendi çabasıyla kazanması gerektiğini düşünürsünüz. Dolayısıyla bu davranış biçiminiz, yaklaşımınız sizin insan ilişkilerinde problem yaşamanıza neden olabilir. Kimi insanların cidden desteğe, yardıma veya ellerinden tutulmaya ihtiyaçları olabileceğini düşünmek ve kabul etmek, öğrenmeniz gereken en önemli derslerden birisidir. Sorumluluk duygunuz son derece gelişkindir. Gerek bireysel, gerekse toplumsal platformda hiç bir zaman inisiyatif almakta, harekete geçmekte gecikmez ya da aldırmaz bir tutum içerisinde olmazsınız. Kararlılığınız ve otomatik olarak devreye giren sorumluluk duygunuz, başladığınız işleri bitirmenizde size büyük bir avantaj sağlar Hayatınızın her safhasında amaca yönelik yapılanmalar vardır ve hedefler içinize işlemiştir. Oldukça hırslı olduğunuz söylenebilir. Geleneklere saygılısınız. Biten her ilişkiniz yenisi için sorumluluk hisleri yaratacaktır.

SATÜRN KOVA BURCUNDA

Akılcı, mantıkcıdır. Duygularla hareket etmez. İnsanlarla dostça ilişkiler kurabilir, onların dertlerini sabırla dinler. Akılcı tavsiyeler verebilir. Sürekli araştıran, deneyen, keşfeden biridir. Başkalarının girmekten korktuğu konulara girebilir, soyut konulara dalabilir. Tüm bunları kelimelerle de iyi ifade edebilir. Arkadaşlığa, dostluğa, sevgiye olsun hep ciddi yaklaşır. Gizli ilişkileri basit ve aptalça görür. Beklenilmeyen şeyler yaşar. Sürekli olarak kendine yeni prensipler arar Satürn Kova Burcunda yönetici konumdadır. Diplomatik, temkinli, yardımsever , insancıl, vicdanlı ve dürüsttür. Felsefeye ilgi duyar. Gruplar içinde sorumlulukları vardır. Kuşkucu, tartışmacı, bilimsel, yaratıcı, orijinal, bağımsız bir kişiliktir. Arkadaşlıkları çoğunlukla tarafsız ve ciddi, sorumluluklara dayanır. Genellikle kendinden yaşça daha büyük arkadaşları vardır.Satürn bu konumda güçlü konsantrasyon verir. Zihnini sakinleştirebilecek yeteneğe sahiptir. Dikkatini tek bir noktaya odaklayabilirsiniz. Düşünce şekli demokratik ve bilimseldir. Çok muhafazakar davranışlar içinde bulunabilir fakat buna rağmen özgün ve orijinal yaklaşımlar kolayca gelir. İyi bir arkadaş, sorumlu, her zaman asil ve adil bir kişidir. Bu konum arkadaş edinmede zorluklar getirebilir çünkü arkadaşlık kavramını çok ciddiye alır. Bunun yanında kibir kişiyi sosyal olarak yalnız bırakabilir. Gruplar tarafından zorlanma söz konusu olabilir. Kendi kendilerine yeterli olma arzusu vardır. Arkadaşlıklar, sosyal çevre ve gruplar kişinin hayatında önemli bir yer tutar. Bu alanda alınan sorumluluklar öğretici olabilir.Zihni kişisel olmayan ve bilimseldir. Yeni fikirler üretmek için ya da yeni alanlar, matematiksel alanda çok çalışır. Konsantrasyon gücü çok kuvvetlidir. Dik kafalı ve özgürlüğüne düşkün, kurnaz, inatçı, kinci olabilir. Sosyal ilişkileri çok önemlidir ve çoğu zaman yüksek yapıdaki sosyal organizasyonlara dahil olurlar. Olumlu etkilerinde adalet duygusu gelişmiş, ilişkilerde sorumluluk sahibi kişiler olurlar. Kötü açılarında, bencil veya zorbalık yapan herkesin kendi kurallarında oynamasını isteyen soğuk ve duygularında katı kişiler olabilirler. Kendini evrensel amaçlara odaklar. Satürn’ün burada dersi her alanda sorumluluk alabilmektir Denge ve dengesizlik arasındaki çelişki ile başa çıkmak zorundasınız. Özgürlüğünüze düşkünsünüz ve akıllıca kullanma sorumluluğunu hissedersiniz. Özgün fikirlerinizi pratik uygulamalara geçirmelisiniz. Üzerinizde sosyal kısıtlamalar oluşacak ve fikirlerinizi, isteklerinizi söylemede zorlanacaksınız. Anlaşılmamaktan yakınabilirsiniz.

SATÜRN BALIK BURCUNDA

Zayıf, dayanıksız, çabuk vazgeçen çok duygusal bir yapıdır. Rahatına noksan gelsin istemez. Bu konuda çıkarlarını korur. Hatta hile bile yapabilir. Çok hareketli, gürültülü ortamları sevmez. Kendine güven duymaması, yetenekterini göstermesine engeldir. Sahip çıkılması, desteklenmesi gerekir. Enerjisini, ihtiyacı olan, yardıma muhtaç olanlara harcamak ister. Bunun karşılığında maddi talebi bile olmaz. Kendi cesaretsizliği sonucu pek çok acılar yaşar. Kendindeki manevi güçleri keşfetmek ister. Bilinmeyenlere karşı ilgi duyar Satürn Balık Burcunda, kibar, yardımcı, hayal gücü kuvvetli, hassas ve uyumludur ama aynı zamanda da bağımlı, kararsız ve kuşkucu da olabilir. Kişi kendi kendini feda eder. Sezgilerini abartır. Karamsar, şüpheci, değişken ruh haline sahip, tembel ve kendi kendini engelleyen biri de olabilir. Bu konum sorumluluklardan kaçmaya neden olabilir Dünya ile bağlantısında hassasiyet vardır. Başkalarına olan aşırı bağımlılıkları birey olarak kendilerini göstermelerine engel olur. Dünya ile olan bağlantılarında kolayca yaralanabilir ve savunmasız kalır. Bu kişiyi zaman zaman paranoyak olabilen bir yapıdır. Olayların beyaz tarafını görmektense siyah tarafını görür. Olaylar karşısında kendini kurban olarak görebilir. Olumlu tarafı toplumla olan merhametli ve öğretici bağlantısıdır. Başarı noktası sanatsal, ruhsal veya psişik olabilir. Dinsel inanışlar hayatının temel taşını oluşturur. Hayattaki başarısının kaynağı doğuştan gelir. Bilinçaltına güvenmeyi ve bilinçaltı ile ilişki kurmayı öğrenmesi gerekmektedir. Yaratıcılığın kaynağı orada saklı olabilir. Hayal gücü zenginliği nevrozlara ve endişelere neden olabilir. Paranoyak, huzursuz ve huysuzdur Geçmiş hatalarından dolayı pişmanlık duymak alışkanlık haline gelmiştir. Geçmişin problemlerine hapis olup geleceğe bakmakta sorunlar yaşayabilir. Eski hatalardan ders almalı ve sonra onları bir kenara bırakabilmeyi öğrenmelidir Hayatı fazla ciddiye alıp, duygusal tepkiler verebilir. Kişiyi problemlerine göre sınıflandırma eğiliminde olabilir. Kendi dertlerini küçümseme eğiliminde, zaman zaman iç kaynaklarına dönmek için yalnız kalmaya ihtiyacı vardır. İyi açılarında derin meditatif kabiliyet ve ruhsal anlayış verir Büyük kuruluşlarda arka planda çalışabilir. İlaç sektörü, memuriyet ve eğitim bunlardan biri olabilir. Bu konum başkalarına hizmet eden fedakar bir yapı oluşturur.


SATÜRN 1. EVDE BURCUNDA
Disiplinli, pratik, maddecidir. insanları yönetmek, eğitmek, ders vermek sanki görevleridir. otoritelerini sessizce uygularlar.yapmak istediklerini büyük bir sabırla neticeye mutlak ulaştırırlar.genellikle karamsar olurlar.iyi düşünürler fakat harekete geçmede ağır kalırlar En büyük rakibiniz olarak yine kendinizi görürsünüz, zor doğum ya da kısıtlı bir çocukluğunuz olabilir. Karışık bir mizacınız var. Korkulanınızı ve güvensizliklerinizi yenmek için fazlasıyla özverili ve neşeli olmaya çalışırsınız. Sorumluluk almaya isteklisiniz, rekabetçisiniz, ilk görünüşünüz başkalarına Soğuk gelebilirsiniz. İri kemikli bir yapınız olabilir.
İçimizde ki Sevgisiz Ebeveyn Ne Söyler Hayat bir savaştır. İlk gördüğüm şey budur. Nereye baksam konu hep avlamak ya da avlanmak. Doğada bu daha bariz şekilde izlenebilmekte: Kim hızlı, iyi ve güçlü ise hayatta kalır. Bu durumda dikkatli olup haklarım için savaşmalıyım, aslında herkesle iyi geçinmek istiyor iken. Bu tarz savaşmayı pek istemesem de kendiliğinden giriyor hayatıma ve sınırları koymak zorunda bırakıyor beni, başkaları sınır koymadan bana. Kimse durup dururken bir şey hediye etmeyecek nasıl olsa bana ve güvenmemem gerekir başkalarına.İyi geçinmeyi istesem bile beni rakip seçtiklerini görüyorum kendilerine. Hatta tehdit altında hissediyorlar kendilerini benim yakınımda. Bana egoist diyenler var hatta, başkalarının istediğini yapmadığımda. Belki de haklılar: Bencilim ve böyle kendi isteğimi yaptıkça geride bir ben yalnız kalacağım, gidecekler benden. Çok zorlayıcı kendi istediğin hayatı yaşayıp aynı zamanda rededilmemek.Hayat çok fazla kural ve yasaklarla dolu. Kulağıma fısıldıyorlar, her istediğini yapamazsın diye sanki. Beni hasta eden bunlar, yapılabilirlikler ve yasaklılar listeleri. Hayatımın nasıl olması gerektiğini söylüyorlar. Bu da beni sinirlendiriyor tabii.Aslında 2 çıkış yolu kalıyor bana: Rekabete devam bu da savaş demek oluyor. Ya da tepkisiz kalmak o zamanda beni demoralize ederler. O yüzden de gösteriyorum savaşçı yanımı fazlasıyla hayatta kalabilmek adına
İçimizdeki Sevilen Ebeveyn Ne der Başkalarıyla olmak ne kadar güzel. Herkes önce kendine karşı sorumlu olunca herkes sevilebilir kıvama geliyor zaten. Ne istediğimi bilip hedefime yöneliyorum kimseleri ezmeden, kırmadan. Kendi yoluma giderken sınırlarımın ve kuralların farkındayım, tek değilim sonuçta bu dünyada, herkesin istekleri var. Birisini benimle aynı yol üzerinde görünce seviniyorum tek olmadığıma ama sonuçta onun yolu da kıvrılacak ve bu durumda kendi sorumluluğunu kendi üstlenebilmeli iyi ya da kötü. Özgürlüğüm önemli benim için, enerjimi güzel kaynaklara yönlendirebilmek.
KOVA Kendini anlatman zor olabilir,çekingen,disiplinli olabilirsin,dışardan sert ve sağlam bir yapın varmış gibi görünebilir.Soğuk gibi görünsende yardım etmeye her zaman hazırsındır,gösterişi sevmezsin,mantıklı,adaletli,sorumluluk sahibi biri olabilirsin.Çocukluk,bebeklik yılların zorlu geçmiş olabilir,doğumun zorlu olmuş olablir,hak ettiğini elde etmek için çok çalışıp adını duyurmak ve kendini güvende hissetmek isteğin olabilir,insanlara karşı güvensi olabilirsin,para konularında dikkatli olabilirsin,bunalım,hoşnutsuzluk,kararlılık,ciddilik görülebilir. Çevrendekilere mantıklı tavsiyeler verebilirsin,duygu yerine mantığınla hareket etmeyi istersin,suçluluk hissi olabilir.Yaptığın işi iyi yapmaya çalışırsın,kendini baskı altında,sürekli eleştiriliyor hissedebilirsin.Konuşmaların etkileyici,anlamlı olabilir ve bu sayede istediklerini yaptırabilirsin,çevrende çok fazla insan olsa bile kendini yalnız hissedebilirsin,Kişisel güvensizliğin olabilir bu da kendini ifade etmende xorluk yaşmana neden olabilir.Biraz eski ve muhafazakar düşüncelerin olsa bilr kendine özgü pratik düşüncelerin de olacaktır.Tartışmalarda biraz inatçı davranabilirsin.

SATÜRN 2. EVDE
maddi güvence için para ve mala değer verme.cimrilik derecesine varan tutumluluk.çok gerekli harcamaları bile yaparken hesaplı davranma.varyemez tipler...kendi emeği ile kazanmada daha şanslı,miras veya başkaları yolu ile gelen paralar ile ilgili sıkıntılar olur paraya önem verir,maddi durum kötü olmasa bile kötüymüş gibi bir izlenim verir,maddi olarak güvende hissetme isteği,satürn sabır ve çok çalışma sayesinde para elde etmeye olanak sağlar,tutumluluk,para konsunda gecikmeler,ertelemeler Maddi varlık ve kendinizin öncelikleri ilginizin odağıdır. Para için endişelenmek sizi para kazanmak için destekler fakat zenginlik uzun ve ağır koşullar sonunda gecikmiş olarak gelebilir. Her zaman başkalarının sizin zamanınızdan ve becerilerinizden yararlandığı endişesini duyarsınız
İçimizde ki Sevgisiz Ebeveyn Ne Söyler Hayat neye sahipsen O dur. Yalnız kalmamak için bir şeylere sahip olmalı ve bir şey yapabilmeliyim. Güzel bir insan olmanın yetmediğini biliyorum insan ilişkilerinde. Sürekli beklentilerdir hayat toplamı. Değerim o resme ne kadar uyduğumla eşdeğer. Ne yapıp ne yapmayacağım hep başkaları belirlemek ister. Onlar uyunca içindesindir oyunun uymadığında dışında. Özellikle farklı düşüncelerimi belirttiğimde iyice eleştiriyorlar beni. Onların duymak istediğini söylediğimde yanımdalar. Hep beraber güvendeyiz. Maddi ihtiyacım olunca da hemen yanımdalar onlardan yana olduğum sürece. Feda etmem gereken şey ise, onların fikirlerini benimsemek ve dile getirmek.Yalnız kalıp yalnız ölmek istemiyorum kimselerden habersiz. İdealizm kim ne getirmiş ki bana getirsin hem. Sonuçta her şey cebindeki paraya bakıyor. Bedenim dahi bana itaat etmeli, rahatsızlığa gelemiyorum.
İçimizdeki Sevilen Ebeveyn Ne der Açık ve samimi insanlar bulduğumda çok mutlu oluyorum. Sadece bu tarz nötr insanlar için bükülmeyi göze alabilirim. Yanlış anlaşılmamak için belli oyun kurallarım var. Benden farklı olan insanlarla olmayı da seviyorum ufkumu genişletiyorlar.Ruhumu besleyen bedenim olmasa hiçbir şeyim bu dünyada. Güvenli ve sürekli birliktelikler yolumu aydınlatıyor.
satürnün ay ile olumsuz açısı para sıkıntısı
venüs -satürn olumsuz açısı maddi varlık ve itibar kaybı
jupiter-saturn olumsuz açısı maddi varlık ve itibar kaybı
saturn- uranus kavuşumu maddi varlık ve itibar kaybı
jupiter saturn olumlu açısı bol kazanç,
OĞLAK zekasıyla,sabrıyla ve paraya düşkünlüğüyle parasını kullanma konsunda tutucudur,biriktirmesini iyi bilir ve bu sayede açılarda olumluysa zengin olabilir.ayrıca para elde etmek için çok çalışması gerekebilir.


SATÜRN 3. EVDE
düşünsel yönden disiplinli,ölçülü ve ağırdır. ciddi bir yazar,sıkı bir öğretmen,güvenilir bir muhasebeci olur.okurken,yazarken,sorumluluk yüklenirken çok dikkatlidir.arkadaşlar,kardeşler üzerinde hükmedici,sözünü dinleticidir Olaylara erken eğiliminiz hayal kırıklığıyla sonuçlanabilir. Haberleşmeye isteklisiniz, öğrenme özrü, görme veya duyma bozukluğunuz olabilir. İleri yaşlarda öğrenmeye daha çabuk adapte olabilirsiniz, kardeşlerle aranızda büyük yaş farkı veya ilişkilerinizde kısıtlama gözlenebilir
İçimizde ki Sevgisiz Ebeveyn Ne Söyler Benim için doğru olun düzgün konuşuyor muyum, acaba uygun şekilde? Beni önemsemezler yoksa. İnsanların bana saygısı olmadan ilerleyemem. Sevilmek istiyorum o yüzden konuşmak istemediklerimle bile konuşmam gerektiğini biliyorum. Sürekli pozitif maskemi takıyorum. Ya da ben güzel ve akıllı olanım herkesin etrafımda dolaştığı. Kimsenin ruhumun nasıl olduğunu görmesine gerek yok. Önemli rollerimden biride bilirkişiyi oynamak. Taa küçüklükten bu yüzden çok aferin aldım, mesela kimsenin okuyamadığı şiiri okumakta üstüme yoktu. Oldukça strese soksa da beni bu durum yine de saygı kazandığımı hissettikçe bundan ötürü devam ettim.İçimden gerçekten geçenleri söylemeye kalkıştığım zamanlar oldu diyemedim, kilitlendim. İnsanlar o kadar önemsiyor ki aslında kendilerini onca egolarında, biraz daha samimi olabilselerdi.
İçimizdeki Sevilen Ebeveyn Ne der Dünya üzerinde görülecek onca öğrenebilecek ve de gezilecek yer var, hiç sıkılmıyorum. Merakım beni yeni ufuklara taşıyor. Konuştuğum konu ezber olmayınca kendimi daha güvende hissediyorum. Hoşuma giden bir şeyde, bilgimle insanları birleştirebilmek.Başkalarıyla konuşup onları dinlemek çok hoş, fikir alışverişleri. Hayat bu halde daha enteresan geliyor gözüme. Konuşma şekillerim farklı, bunu beden dilimle, yazıyla, mimik ve hatta ses tonumla dahi aktarabilirim. Bana konsantre olduklarında daha çok bilgimi paylaşasım geliyor.Görevim onları bilgilendirmek belki de hiç ulaşamayabilecekleri bilgiyi bile onlara aktarabilmek. Onlara örnek olabilmek bu tarz paylaşımlarda, sözde, giyimde

SATÜRN 4. EVDE
Bu insan muhtemelen tutucu ve belkide güvenliği arazi veya mülkte bulan biridir. Ayrıca eskiye, geleneksel usüllere, inançlara, nesnelere veya antikalara düşkün biridir. Bilinmezden bilinçaltı bir korkusu olduğundan değisime karşıdır. Güvenlik duygusu nedeniyle mal edinmeye doğru güçlü bir arzu besler. Aile ve yuva yaşamında pek çok sorumluluklar ve problemler olabilir. Yuvada veya aile yaşamında sert bir disiplin aşığı ve tiranlık düşkünü olabilir. İçsel tepkiler ve üzüntüler ülser hastalığına neden olabilir. Birilerin veya kendi ebeyvenlerin geçmiş karma borcundan dolayı aşırı düşkünü ve gözeticisi olabilir. Yaşamın ilk bölümünde öğrendiklerinden ders alırsa,sonraki bölümünde ödüllendirilmesi olasıdır. Eğer bunu yapamazsa yaşlılık yılları güzel geçmeyecektir. Satürn 4.cü evde istenmeyen birey kaygısı ve bereketsiz, soğuk ev simgesi sayılır. Baba imajı sert, otoriter, içine kapanık veya ortada gözükmeyen bireydir. Zorlu bir çocukluk dönemi geçirilmiş olabilir. Güvende ve emniyette olmadığı duygusu ile çekilen acılar, duygusal yaralar, reddedilme, bastırılma, sevilmeme, kızgınlık ve çaresizlik ve de duygusal güvensizlik işaretleri sayılabilir. Bu insan yaşamdan derin bir kaygı duyabilir. Hiç doğmamış olmayı diler.Yakınlık ve içtenlikten ürker. Duygularını yaşatmakta ve ifade etmekte zorluk çeker. Kendisini çok ağır, ciddi ve önemli görür. Duygusal güvenlik ihtiyacını mal ve mülk edinerek telafiye çalışır.Yaşanır bir yer bulmakta zorluk çekebilir. Genellikle olanaklarının altında bir düzeyde, hatta bazen çetin koşullarda ya da soğuk, kişiliksiz, fakat konforlu ortamlarda yaşamayı tercih eder. Böyle birinde duygusal teşhircilik saplantısı olabilir. Şiddetle duygularını ifade etmeye uğraşır. Zorunlu bir programın parçası olarak grup deneyimlerine veya diğer eğitim gruplarına katılır. Satürn 4.evde zararlıdır.aile üzerinde otorite sahibidir.erken yaşta anne babaya bakmak,...sorumluluklarını yüklenmek durumu olur.büyükler genellikle sorun yaratır veya kendisi onlara sorun olabilir.gayrimenkul sahibi olmaya önem verir.çalışma hayatında terslikler yaşamak durumunda kalabilir Çocukluktaki ev ve aile yaşamınız bazı kesitlerden yoksun ve kısıtlanmıştır. Ebeveynlerden birini kaybetme ihtimali olabilir. Rahatsızlık ve hastalık nedeniyle ikamet edebileceğiniz yerlere sınırlama gelebilir. Ev ve aile kurmakta zorluk çekersiniz
İçimizde ki Sevgisiz Ebeveyn Ne Söyler Kendine doğruyu söyle, bu dünya üzerinde duygusallığının ve hissettiklerinin yeri yok. Hayat sadece kuralların ve sınırların olduğu bir yer. Buradan gidebilirsin! Burada duracaksın! Hep yaptığın ve yapmadıkların değerlendirilmekte. Düz mü oturuyorum şu an? Yemeği de kuralına göre mi yiyorum? Benden bir şey oldu mu? Ve benim hakkımda arkadaşlarım, ailem ne düşünmekte? İyi bir isme sahip miyim? Güçlülerde acı olmamalı denmişti daha çocukken. Kendimi tutmalıyım, hislerimi dizginlemeliyim, bu bana acı verse de. Dışarı karşı sevimli, canayakın olduğumda beni sayacaklar. Sorumluluk yüklendiğinde bunu göğüslemeliyim bu bana ağır gelse de. Omuzlarımda çok yük birikmiş hissediyorum çoğu zaman. Yorulmadan bir şeyler gelmiyor kendiliğinden. Bu hedef için kızgınlığımı yutmalıyım. Bazen yüksek sesle tam bağrınacakken başkalarına bırakıyorum bu görevi. İçimde hapis ettiğimden kendimi çoğu zaman yalnız ve hüzünlü hissediyorum ve öyle zamanlarda birinin bana çıkış yolunu göstermesini umuyorum.

İçimizdeki Sevilen Ebeveyn Ne der Bir ırmak gibi olabilirim: Kendim ırmak olmuş ve çağlıyormuşcasına. Tabii ki tüm imkanlar önümde serili değil. Yetinebilmeyi öğrenmeliyim. Su gibi olduğumda, gücümü toplayabiliyor, onu büyütüp çağlayabiliyorum. İsteklerime göre yönlendirebiliyorum bu sefer zaman ve sabır gerektirse de. Bir şeyleri formuna sokmakta bana müthiş bir güç katmakta. Böylelikle kendimi disipline edip, enerjilerime konsantre olabiliyorum. Seve seve sabırlı yanımı gösterdiğimde, bir şeylerin büyüdüğüne şahit olabiliyorum. Ve yine görüyorum çektikçe çimen uzamıyor, zaman ve sabır gerekmekte. Çimene suladığımda ise daha güzel ve çekici olduğunu görebiliyorum kendimden bir şey katınca. Aynı şekilde hayatımda ve de ilişkilerimde de bunu yapmam gerektiğini görüyorum. Her şeyin açtığını, serpildiğini görmeyi istiyorum etrafımda. İnsanların hislerini bilmek ve kendiminkileri de onlara açmak istiyorum. Cesur olmayı istiyorum kendimi açacak kadar insanlara, yaralanabilirliğimi de görebilmeliler ki onlardan biri olduğumu anlasınlar ve yaklaşsınlar. Seve seve sorumluluk alıyorum ki dünya güzelleşsin. İnsancıl kurallar gerektikçe daha güzelleştirmekte dünyayı

SATÜRN 5. EVDE
Tüm gücüyle dayanıklı olmaya ve hayatı ciddiye almamaya çalışır. Soğukkanlılıkla sahne ışığının tam ortasında çıkmak veya tasasız, neşeli bir hayat ve oyun ustası olmak için deli gibi çabalar.
Güçlü bir örgütleme yeteneği verir.sessiz sakin ama kararlı adımlarla çevresindekilere sözünü dinletir.çocuklar sorun yaratır.onlarla geçinmede başarılı olamaz.aşka duygusal yaklaşmaz.akıllı ve ciddi ilişkiler arar.mutlu kişiler değildirler Başkasının çocukları, ebeveynlerinin ölümü veya ayrılmasından doğan sorumluluklar taşımanız mümkün, çocuklar büyüdükçe tatmin edici olan ilişkileriniz, aşkınız etkilenecek ve daha çok içinize kapacaksınız. Kendinizi bağışlamaz ve cezalandırırsınız.hayattan zevk almak konularında kısıtlanmalar yaşar sanatsal eğilimlerin olsa bile sahneye çıkma korkusu verebilir.. kendini ifade edebilme konusunda biraz kastığını söyleyebiliriz.
İçimizde ki Sevgisiz Ebeveyn Ne Söyler Ne istediğini bilen insanlara hayranım. En çokta kararlı olmalarından ötürü. Hep bilmekteler bundan dolayı atılacak ilk adımları. Ben ise bunda zorlanmaktayım. Özel sorulara girilmedikçe bunda bende epey başarılıyım denebilir, ama ne zaman ki hislerim ve isteklerim soruluyor işte burada karar vermekte zorlanıyorum. Ya karar verdiğim karar yanlış olursa? Ya yanlış kararı vermiş ve başkalarını da bunun ardından süreklemişsem tüm sorumluluk bana binmişse, nasıl göğüslerim bu yanlış kararı herkes adına O kadar çok kavga ve anlaşmazlık söz konusu iken bu dünyada, dengeyi ben sağlayamam ki. Biri merkezde olmalı güneş gibi herkesin etrafında döndüğü, ya güneş yanlış yöne dönerse ve etrafındakilerde ona uyarsa? Biri doğru yolu göstermeli, ışıldamalı en ortada olmalı. O yüzden bir şeyler yapmalıyım. İçten içe genelde huzursuzum, çünkü bir şeyler düşündüğüm gibi gelişmeyebilir. En korktuğum ise hayatımı içinde ben olmadan yaşamak! Başkaları için ben otoriteyim, ama kendi hayatım için durum böyle değil. Çünkü içten içe parçalara ayrılabileceğimi bildiğimden kaçış yolunu seçiyorum ve kaçışta hep öne doğru oluyor bende. O zaman gururumu giyinip gücümü gösteriyorum. Her şey bir oyundan ibaret bir anda kaybedileceğim bir oyun Başkalarının beni hediye ve sevgi adına satın almayı istediğini görüyorum. Bana bir şeyler verip isteklerini yerine getirmemi bekliyorlar. Onları hem kaybetmek istemiyorum hem de bir yandan kendim olmak istiyorum. Hayır dediğimde oyun biter biliyorum. Bir kapıyı tam kapamak ya da tam sınırı koymak beni ürkütüyor.

İçimizdeki Sevilen Ebeveyn Ne der Güveniyorum kendime, kapadığım her kapının yerine bir yenisi açılıyor. Kararımı tam verdiğimde, eksilmiyor bir şeyler tam terse çoğalıyor ve de kalitesi de artıyor. Özgürlük arayışımda anahtarın karar verebilmekte olduğunu gördüm. Artık sahnede ki şaklaban ben değilim birilerini eğlendirmek zorunda değilim. Verdiğim kararlarında sorumluluğunu almaktayım tümüyle. Herkesin artık kendi hayatının merkezinde olduğunu gördüm, ben değilim kimsenin merkezi. Bundan da korkmama gerek yok. Kararlarımda beni doyuran bir şeyler olduğunu gördükçe kabullenmeye başladım.Başka bakış açılarından dünyaya bakmayı öğrendim. Bu bakış açıları da hayatımı zenginleştirdi. Artık anladım, her şey olamayacağımı, her şeyi yapamayacağımı, her şeye yetişemeyeceğimi. Artık eleştirelere bile yapıcı gözle bakabilmekteyim.
Asc trine: kısıtlı aşklar,ciddi aşık imajı gündemdedir.Kişi cok agırbaslıdır burc ne olursa olsun asc'ye ücgen ceken saturn kişiye mesafe,yalnızlık,kazanma hırsı,azim ve saygı kazandırır fakat kişi eglenmek isteyen biridir 5.evinde saturn nerden geldi bu adamı buldu hep hüzün dolu tasalı bir karakter çizer kısaca istemıyor böyle birsey huzursuz olur saturnden dolayı hayatı ıskalayan biriymıs gibi hisseder insanların ona saygı ve itibara duyması bazen cekınmesi hosuna gıder böylede davranmaya agırlasmaya alışır ama içi yanar eglenmek,kafasına estıgı gibi hesapsız davranmak ister yapamaz sebep 5.ev de SATURN+ücgen asc kendi içinde eglenceli ama dışa karsı tutuk,sert,diktatör,otorite biriyle karsı karsıya kalırsınız anlamak için cok derine inmek gerekir

SATÜRN 6. EVDE
çok çalışkandır.düzenli,planlı proglamlı çalışarak bşarılı olur. sorumluluk almaktan kaçınmaz.canını dişine takar çalışır.sağlık sorunları ile çokça karşılaşır.karamsar ve sıkıntılıdır.düşmanlıklarla karşılaşır.hassas değildir.isteklerini elde etme doğrultusunda kırıcı olabilir İşle ilgili kuvvetli sorumluluklar taşırsınız, işe kendinizi adamanız istenebilir, karşılaşabileceğiniz olaylar için kesin metotlara ve organizasyonlara ihtiyaç duyarsınız. Az sayıda eleman olan yerlerde çalışabilirsiniz. Sık hastalanmayabilirsiniz fakat hastalandığınızda hastalığınız kronik olabilir.
İçimizde ki Sevgisiz Ebeveyn Ne Söyler Ayakların sıkı bastığı sürece toprağa hayattasındır. Hiçbir yere tümden ait olduğumu hissedemiyorum. Her şey üstü kapalı, anlaşılmaz durumda. En çokta ilişkilerin formunu anlayabilmekte zorlanıyorum. Hatta olacakları önceden tahmin ettiğimde hüzünlere bile alışacağımı gördüm. Fazlacana kendime yoğunlaşmamalıyım ki başkalarını benim hakkımdaki düşüncelerini kaçırmayayım. En iyisi bütün gün bir şeylere konsantre olup uğraş edinmek. İçimdeki boşluk ve aidiyatsızlık hissini düşünmekten alıkoyuyor beni bir şeyler yapıyor olmak. Her şeyi bilip detayı kaçırmamalıyım. Kararlarımı da çok yönlü düşünmeden aldığımda hep hata yaptığımı gördüm zaten.Her şey üstüme fazlacana geldiğinde ise kendimi işe vermek en iyi metodum oldu. Alkol, ilişkiler, cinsel, insanlar, yani sorumsuzca yaşayanlara hep hayran kalmışımdır. Ama onlar gibi olabileceğimi düşünemiyorum. Risk çok büyük kayıplarda, bir kar tanesi ile başlar çığ olur sonra kayıplarım kontrolü kaybetmemek imkansız bu durumda. En güzeli de hayallere dalarak kaçmak bu dünyadan. Hayallerim gerçeklerden daha güzel, gerçekten daha fazla renklere sahip hayaller.Şu hayatta ki yerimi arayıp duruyorum. Bir ilişkiye ihtiyacım var ayaklarımı sıkıca yere bastıracak. Hayalimde kalmayacak gerçekleşmesi gereken bir ilişki.

İçimizdeki Sevilen Ebeveyn Ne der Hayatın kendi rengarenk her yerinden ve renginden bakıp akıp gidiyor. Düzeni seviyorum. Annemin bana çok uzak görünen hayali Aslında hayat mucize ve imkanlarla dolu bir yer. Benim ise sadece bir plana ihtiyacım var: Nasıl daha güzel bir düzene sokabilirim her şeyi? Zamanla her şeyin olabilirliğini kabullenmeliyim. Şimdilik değiştiremeyeceğim şeyleri kabullenmeye de hazırım artık. Fırsatlar elime geçtiğinde kaçırmamaya çalışıyorum. Küçücük aklımla kendimi bile izleyebildiğimi ve yönetebileceğimi bilmek müthiş bir duygu. Olabilir olanı istiyorum artık, imkansızı değil. Zaman verdiğimde gidişata bende saklanan şeyleri de görebiliyorum, kendime en çok zaman vermeliyim biliyorum. Küçük şeylerin de beni çok fazla mutlu edebileceğini gözlemledim. Artık durduğum yerin bilincindeyim bu dünyada.Nelerin ne şekilde işleyebileceğini sezgisi var içimde, yeter ki zaman verip sabır göstereyim.

SATÜRN 7. EVDE
çok erken evlenmez.iyi düşünür,akılcı bir evlilik yapar.ancak çok mutlu olamaz.sıkıntılar,sorunlarla uğraşır durur.ayrılma konusundada terslikler ve engeller çok olur.genellikle tüm ilişkilerde hak ve adalete dikkat eder.sorumluluklarını bilir.düşmanları vardır Çok gençken veya araştırmadan evlenmeniz sakıncalı olabilir. Kendinden yaşlı veya daha olgun biriyle evlenebilirsiniz. Evlilik hakkındaki görüşünüz, sorumlulukları yasaklayacak kadar ciddi olabilir veya güvenlik kazanmak için evlenebilirsiniz

SATÜRN 8. EVDE
Bu insan tutumlu, idareli ve yoğun çalışan bir işçidir. Kendine disiplin uygulayan biridir ve güçlü disiplin onun parasal güvence düşüncesi nedeniyle sosyal ve cinsel yaşamını etkiler veya yoksun bırakır. Bu arzusunu ruhsal büyüme arayışına çevirmek ve başka insanlarla ilişkilerde büyümek en doğru seçimdir. Tüm dünyayı kazanmak uğruna insanın ruhundan vazgeçmesi değer mi diye düşünmelidir. Bu kişilikte keza gücü ve seksi kötüye kullanma meyli olabilir. Geçmişten gelen derin bir incinme duygusunu hissetmesi mümkündür. Kısıtlamalar, engeller ve problemler ortaya miraslar, birinin cinsel yaşamı, vergiler veya sigorta nedeniyle çıkabilir. cinsel tutumları bazı zorlukları ortaya çıkartabilir.Güçlü cinsel tabiatı dizginlenme gerektirebilir.Satürn 8. evde ölüm korkusu ve bağnaz insan simgesidir. Bu insanın ölüm görüşü "ölüm acı bir gerçek ve sonuçta aşıkar bir kesinliktir" şeklindedir. Amacı ise, ölüm korkusunu yenmek ve duygusal denge geliştirmek olacaktır. Bilinçsiz ölüm korkusu yüzünden kendisini bir türlü rahat hissedemez. Derin duygulardan ve bunaltıcı, kontrol edilemez cinsel deneyimlerden ve başarısızlıktan korkar. Sürekli kendini denetleyen, ilgisiz, soğuk, gergin, çekingen, sert, doyumsuz ve beceriksiz olabilir. Duygusal açıdan soğuk, iktidarsız veya frijittir. Açıklanması zor fenomenlerden ve büyülü güçlerden korkar. Yaşamın anlamı konusunda krize girmekten korkar. Yaşlılıkta fakirlikten ve kontrolünü yitirmekten korkar. Bu kişiliğin saplantısı mükemmel aşık olmaktır. Cinsellikte aktif oyuncudur. Fiziksel açıdan kusursuzdur ancak, duygusal düzeyde kapalıdır. Takıntılı erotik fikirlere sahiptir. Çok eşlilik gibi uygulamalar çekici gözükebilir. Daha önce kaçındığı ve kışkırtıcı bulduğu tabu alanları ile zorunlu olarak yüzleşir kendi emeğinin dışında paraya sahip olur.ancak bunlardan gelen sıkıntılar yaşar. hukuki konularda şanssızlığa uğrar.haklı olduğu halde kaybeder.ölümden korkar,rüyalarında bunu yaşar.uzun süren bir hastalık sonucunda,sıkıntı çekerek ölmesi muhtemeldir Ölüme ve bilinmeyene karşı duyduğunuz çaresizlik hissi, korku, yaşamınızın her alanında ciddi endişeler yaşamınıza nedendir. Kendi duygularınızla yüzleşmekten, derindeki motiflerinizle karşılaşmaktan, benliğinizin bilinmeyen yanlarını görmekten ciddi şekilde ürkersiniz. Yaşamı olduğu gibi, her hangi bir derin anlam katmaksızın ya da bu alanda bildiklerinize hiç bir şey eklemeksizin yaşamayı tercih edersiniz. Cinsellik alanında kendinize güvensizliğiniz ve iyi bir cinsel partner olamayacağınızı düşünmeniz, sizi bu konuda çok eşliliğe yönlendirir. Böylelikle cinsel yaşamda daha çok insan tarafından kabul edilerek, özgüveninizi geliştirmeye çalışırsınız Eşinizin mal varlığı veya geliri çok kısıtlı olabilir, miras kalmayabilir veya idare etmesi sizin için çok zor olabilir.evlenıcegın kısının maddı anlamda hesaplı tutumlu olacağını gösterir

SATÜRN 9. EVDE
öğrenmeye,okumaya,tahsil görmeye önem verir.dinsel konularda, eğitim öğretim alanında öncü ve yetki sahibi biri olmak hedefidir.dini inançları tutucu ölçülerdedir.kurallar,emirlere,ahlaki değerlere uyulmasını ister.baskıcıdır.uzun seyahatler,yolculuklar sorunlu olur Yüksek kısıtlama veya engellerle karşılaşabilirsiniz. Yabancılarla veya yabancı ülkelerle ilgili sorumluluklar taşıyabilirsiniz, ileri eğitim ve öğretim sizin için pratik olmalıdır. Yaşlı biriyle ikinci bir evliliğiniz olabilir.

SATÜRN 10. EVDE
mesleğinde ilerlemek,zirve noktaya çıkmak,ünlü ve şeref sahibi olmak esas amaçtır.hem zengin olmanın,hemde şöhretin peşinde koşar.aşırı hırs tersliklere,kötü şöhrete neden olabilir.her şeyi kaybederek yeniden başlamak zorunda kalabilir Babadan erken bir yaşta ayrılabilir ve sorumlulukların altında kalabilirsiniz, amaçlarınızı ve gücünüzü mesleğiniz için kullanırsınız. Güvenlik kadar otorite rolü gerektiren meslekleri seçersiniz, otoriteyi veya gücü kötüye kullanmanız geri tepebilir.

SATÜRN 11. EVDE
arkadaş ilişkilerini ciddiye alır.yüksek makamlarda,yetkili kişilerle ilgilenir.gizli düşmanları hiç bitmez.dostluk ve arkadaşlıkları kendi çıkarları doğrultusunda kullanabilir.çocuklar genellikle üzüntü kaynağı olurlar.öğüt veren,doğru yol gösteren yaşlı dostlarla karşılaşır Arkadaşlar ve organizasyonlar için sorumluluk taşırsınız, arkadaşsız olduğunuz fikrine kolaylıkla kapılabilirsiniz. Aile mesleğinizi sürdürmeniz mümkün, babanızın az mal varlığı olabilir veya fakir olabilir. Mutluluğu bulmanız zordur. Eğlence ve gruplaşmalar sizin için sınırlıdır.
YAY bu durumda saturn sıkıntı veren etkisini arkadaşlık ilşkilerinde gösterir . kişi arkadaşlarını önemser ciddiye alır onlarla olan sıkıntılarını çözmek onun için vazife gibidir. yaşadığı sıkıntılardan ders almaya çalşır. ve tüm bu durumları bir yay gbi çözmeye çalışır diyebilir miyiz? yani açık açık konuşarak, sorunlar vesebepleri hakkında ciddi ciddi düşünerek kafa patlatarak tıpkı bir filozof gibi neden sonuç ilşkileri kururarak.Umutlar,istekler önem kazanır.Satürn kişiye sabır verir ve sabırla davranıldığında amaçlara ulaşılmasına olanak sağlar.Olayları inceleme,kolyalıkla değerlendirme sayesinde bazı konularda çabuk sonuçlar almanıza yardımcı olabiir.Etrafnızdaki kişilerin deneyimlerini gözlemleyerek neler yapıp neler yapmamanız gerektiği konusunda bilgi sahibi olabiirsiniz.Çok bilgili bir yapı verir tıpkı bir filozof gibi.Her duyduğunu,her gördüğünü kafasında saklar ve analiz eder,gördüklerinden sonuçlar çıkartır.Satürn yay da biraz kısıtlayıcıdır yani davranışlarını kısıtlayabilir ,hareketsizliğe neden olabilir ve çok neşeli bir yapı vermeyebilir.Düşünceleri,konuşmaları mantıklıdır çok bilgili oldukjları için bu da çevrelerinde saygı uyandırabilir.

SATÜRN 12. EVDE
yalnız yaşamayı sever.düşünmek,derinlere dalmak yüzünden hastalanabilir.düşmanlardan zarar görür.haksızlığa uğrar,hapis hayatı yaşayabilir.huzursuz ve mutsuzdur.yardım kuruluşlarında çalışarak rahatlayabilir.gerçekleri hayal,hayalleride gerçekmiş gibi görebilir.istediği düzeni kurmakta zorlanır.aradığını bulamaz uygularından korkar.duygularının içinde kaybolmaktan korkar.hep satürn vari bir bastırma vardır.12. evde duygularını bastırır.çözümü olan şeylerin bile korkusunu yaşar.çünkü çözmekten korkar.burası gizli düşmanlıkların evidir.kişi kendi kedndine paronaya oluşturabilir.kişi kendi kendinede burada düşman oluşurabilir.içlerindekileri inkar eder sürekli gizleyerek bastırma eğilimi gösterebilirler.çevresindeki kişilerin sorun ve sıkıntılarından kendini sorumlu tutarlar.bu nedenledirki satürn 12. evde kişiye hastane,yardıma muhtaçlara yardım etme.yardım kuruluşlarında hizmet etme durumu mevcut olabilir.fazla samimi olamaz kişi satürnun bu durumundan dolayı.çünkü kendi kimliğini kaybediyor hissi uyanabilir.uzak durduğunda insanlardan sanki kendi gibi oluyor hissi vardır İsteyerek ya da istemeyerek çoğu zamanınızı yalnız geçirirsiniz. Yalnız kalma korkusu duyuyorsunuz, eşinizin işiyle bir probleminiz ya da eşinizin kronik bir hastalığı olabilir. Hatırlanılması kolay, gereksiz korkular ve önemsiz endişeler yaşarsınız.

YENGEÇ yalnız olabilirsin bu senin isteğinle de olabilir isteğin dışında da olabilir,olumsuzluklar karşısında hemen gerilebilir,her şey'e kolaylıkla inanabilirsin,en küçük bir sorun karşısında hemen umutsuzluğa kapılabilirsin.Çok duygulu,merhamaetli,iyi niyetli,sevecen biri olabilirsin, başkaları belki kendinden emin,deneyimli,hiçbir şey'e aldırmayan biri olarak görebilirler seni ama bu görünüşün kendini korumak içindir.Çok çalışma ve sabrınla birlikte yaratıcı konularda başarılı olabilirsin açılar da destekliyorsa.Gereksiz,önemsiz korku ve endişelerin olabilir.hapis veya akil hastanesine gitme korkun olabilir,anne yada babana bakmak zorunda kalmış olabilirsin yada öyle bir durumun olabilir ve bu durum kişisel gelişimini ihmal etmene neden olabilir,duygularını bastırabilirsin,günlük hayatta donuk ve sevdiklerinle arana sınır koyabilirsin,sevgi konsunda duyarlısın ama duygudan yoksun bir görünüm sergileyebilirsin, düşmanların olmadığı halde düşmanın varmış gibi düşünebilirsin, yardıma muhtaç olanlara yardım etme isteği olabilir,var olan psikolojik porblemeleri yok sayabilirsin ve durum ilerde daha büyük sorunlar yaşmaya neden olabilir.

Satürn Gerilerken Doğanlar
doğum haritasında geri giden satürn, kapalı yerde kalma korkusuna ve engellenme hissine neden olurken, kişiye sabır ve dayanma gücü verir. bu kişilerde aşırı önlemci ve tutucu davranışlar yeni fırsatları değerlendirme açısından engel oluşturur ve başarı grafiklerini aşağı çeker. hep geçmişe bağlı kalmaları geleceği görmelerini zorlaştırabilir.
Satürn iradenin güçlü olmasını,direnmeyi,sabrı temsil eder.doğum anında satürn ters durumdaysa o zaman insan,direnmesini,sabretmeyi,dikkati toplayamama gibi özellikler verebilir..En küçük ısrar karşısında geriler ve kendi aleyhinde olan şeyleri bile yapmaya razı olur.Oysa hangi burçta olursa olsun satürn,daima azim ve direnmeyi tmsil etmektedir.Böyle ters dönmesi başarıyı zorlaştırabilir.
Haritanızda stürnünüz ters durumda ise, umutsuzluğa kapılmamalısınız.Sizi koruyacak başka güçler vardır.Güneş ve mars yenilgiye uğramamnız için size destek olabilirler.Yalnız bu arada siz de kendinizi ısrarlar karşısında direnmeye gayret etmelisiniz.
Bir-iki sefer bunu yapabilrseniz kendinizi korumasını öğrenmiş sayılacaksınız.Ondan sonra hakkınızı istemek,gerektiği zaman istekleri geri çevirmek,çıkarlarınız olduğu zaman sebat etmek ve yılmamak size kolay gelecektir
bu kişiler otoritelerle ya da otorite görünümündeki kişilerle çatışma halindedirler. Eğer kendisi otorite durumundaysa, o zaman kendi yanında çalışanlara, astlarına, çevresindekilere sert davranabilir ya da iyi yönetici olmayabilirler. Kendilerine ve diğer insanlara karşı sınırlar koyarlar, risk almaktan korkarlar, hep güçlü olmak isterler, güçlü kişilere hitap etmek isterler. Ama bunun yanında da büyük ödüller kazanırlar biraz daha rahat olabilirlerse. Sabır en önemli dersleridir. Sorumluluklar, taahhütler, beklenmedik şekilde fazla zamanları alabilir ve fazla zaman kaybettirebilir. Sınırlamalarını iç yapılarını, psikolojilerini değiştirmeleri ve savunma mekanizmalarını geliştirmeleri gerekir. Çok fazla halk içinde olmayı sevmezler, onlar entelektüel ve içsel konularda kendilerini güvende hissedebilirler. Bu kişiler, huzursuz, utangaç ve içedönük bir görünüş sergilerler Çok fazla iddialı değillerdir her konuda en azından belli etmezler, yanılgılardan uzaklaşmaya çalışabilirler. Kendilerin yalnız ve izole edilmiş hissederler ayrıca kendilerinin anlaşılmadıklarını düşünürler.
Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astrolojide Evler” sayfasına dön