Oğlak Burcu Çocuğu ve Eğitimi (22 Aralık-20 Ocak)

oğlak çocuğu, oğlak burcu çocuğu, oğlak çocuğu özellikleri, oğlak bebekleri, oğlak çocukları nasıl eğitilmeli, oğlak

Oğlak Burcu Çocuğu ve özellikleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2306
Yaş: 28
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03

Oğlak Burcu Çocuğu ve Eğitimi (22 Aralık-20 Ocak)

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Prş 21 Eyl, 17:23

Oğlak Burcu Çocuğu ve Eğitimi (22 Aralık-20 Ocak)
Resim

Oğlak Çocuğu Nasıl Eğitilir, Nasıl Yetiştirilir. Oğlak Burcu Çocuğuna Nasıl Yaklaşılmalı, Nasıl Davranmalı.

En çok sevdiği söz: “BEN BÜYÜDÜM!”
İyi olduğu konular: Güvenilir, zeki, disiplinli, azimli
Zor alanlar: Tutucu, eleştirisel, fazla temkinli, seçici

Küçük Oğlaklar sizi olgunlukları ile her zaman şaşırtacaktır. O ciddi yüzleri, akıllı bakan gözleri ile çocuk mu, yetişkin mi oldukları konusunda sizi kuşkuya düşürebilirler.

Bir an önce büyümeyi hevesle bekleyen bu çocuk oldukça disiplinli ve sorumluluk sahibidir. Eğer onu ciddiye almazsanız hırçınlaşabilir; çünkü onlar için küçük olmaları demek, doğru kararları alamayacakları anlamına gelmez.

Pratik Oğlak çocuklarının her şeyi ne kadar çabuk öğrendiklerini hayretle gözlemlersiniz. Bir konuyu anladıklarında, o konuyu hiçbir zaman unutmazlar. Herkesten daha iyi olmak için de çok çalışırlar. Okulda, öğretmenlerinden gelen övgü dolu sözlere alışık olmalısınız.

Diğer burçlara göre daha çekingen ve utangaç olan Oğlaklar, kendilerini öne çıkarmayı pek sevmez. Öne çıkmamaları, önemli işler başarmayacakları demek değildir; tam aksine, belli bir konuda başarılı olabilmek onlar için çok önemlidir.

Bu özellikleri konusunda çok dikkatli olmalısınız "kendini hiç göstermiyor, çok çekingen, çok utangaç" gibi söylemler Ona çok zarar verip içsel enerjisinin komplekslerle sönmesine neden olabilir.

Artık her insanın farklı karakterlerde ve özelliklerde olduğunu; bu farklılıkların her birinde ayrı güzellikler barındığını öğrenmemiz gerekir.

Çekingen oldukları için de üzülmeyin; ileride bu temkinli hareketleri işlerine çok yarayacaktır. Arkadaşlıkları yıllarca sürer ve sadakatlerinin eşine az rastlanır.

Oğlak Burcu Çocuklarının Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Oğlak burcu çocuğu disiplinli, sorumluluk sahibi, çalışkan, ciddi, olgun, ağırbaşlı ve ideal sahibi bir çocuktur. Ömrünün ilk yarısı Satürn baskısı altında dışa açılmaya çalışmakla geçer. Etrafındaki kalın duvarları aştığında birikimlerini ve tecrübelerini kullanmaya başlar. Yapısı gereği çocukluk yılları çekingen ve içine kapalı olarak geçebilir. Bu evre kendisini keşfetme ve çevresini analiz etme evresidir. Onun hassasiyetlerini anlamanız gerekir. Doğum haritasını inceleyerek onun yeteneklerini ortaya çıkarmaya çalışın.

* Diğer çocuklarla kıyaslamayın
* Onun sizden farklı özelliklere sahip olduğunu unutmayın
* Teknolojiyi kendi üretkenliklerini geliştirebileceği şekilde ona sunun
* Ona duygusal baskı kurmayın
* Onu yeteneklerine uygun mesleklere yöneltin

Bu konuda aşağıdaki makaleleri mutlaka inceleyin ve yeteneklerine uygun şekilde yaşamdaki yerini almasını, kendisine düşen rolleri en iyi şekilde üstlenmesini sağlayın. Unutmayın çocuklar bizlere verilen emanetlerdir. Onları yaşama hazırlamak anne ve babaların görevleridir.

Burçlara Göre Meslekler

Doğum Haritasında Ruhsal Yeteneklerin Belirlenmesi


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Oğlak Burcu Çocuğu” sayfasına dön