Koç (Aries) 21 Mart - 20 Nisan

Koç Burcu (Aries) 21 Mart - 20 Nisan
ecesu
Mesajlar: 3
Yaş: 41
Kayıt: Prş 12 Nis, 12:06

Okunmamış mesaj gönderen ecesu » Cum 20 Nis, 11:51

arkadaslar bende koc burcuyum ve ozellıklerının cogunu tasıyorum.cok dıkkatlıdır koc burcu ınsanları. bu yuzden soyledıklerınızı dınlıyorlardır.asla umursamamazlık yapamazlar.cunku lıderlık ozellıgı var.ama tabı ınsanların butun davranıslarını burclara gore sınırlandırmak yanlıs olur.bıde koclarla anlasma ıstıyorsanız yarısmayın,ınatlasmayın.sevgıyle ıstedıgınız herseyı yaptırabılırsınız... :twisted:
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 947
Yaş: 40
Kayıt: Pzr 07 May, 21:44

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Sal 24 Nis, 21:52

ecesu yazdı:arkadaslar bende koc burcuyum ve ozellıklerının cogunu tasıyorum.cok dıkkatlıdır koc burcu ınsanları. bu yuzden soyledıklerınızı dınlıyorlardır.asla umursamamazlık yapamazlar.cunku lıderlık ozellıgı var.ama tabı ınsanların butun davranıslarını burclara gore sınırlandırmak yanlıs olur.bıde koclarla anlasma ıstıyorsanız yarısmayın,ınatlasmayın.sevgıyle ıstedıgınız herseyı yaptırabılırsınız... :twisted:
Umursamazlık dendiğinde ilk akla gelen burç Koç burcudur ve akabinde Akrep burcu. Mars umursamazlıkla, kayıtsızlıkla yakından alakalıdır. Bunun akabinde diğer tüm sabit burçlar da belli şekillerde belli umursamazlıkları temsil ederler. Sabit burçlar kendi insiyatifleri dışında olan gelişmelere genelde kayıtsızdırlar. Onlar kendi değerlerini umursar, ötesindekilerle pek ilgilenmezler. Ancak bu, Koç ile Akrep burcunda genel bir yaşam şeklini ifade eder.

Aralarındaki fark; Koç çok güçlü bir "BEN" duygusunu ve onun adına verilen mücadeleyi temsil ederken; bu, Akrepte çok güçlü bir "BİZ" duygusuna ve onun adına verilen mücadeleye dönüşür. Ancak "BEN"i "BİZ"de de eritmez, bilakis "BİZ"i "BEN" yapar. Dolayısıyla bunların dışında kalanlara karşı pek kayıtsızdırlar.

Zodyak'ın ilk burcu olan Koç, "BEN"i temsil ederken, bu, ikinci burç olan Boğa'da "Benim değerlerim" halini alır. Onun zıt burcu olan Akrepte de "Bizim Değerlerimiz"e dönüşür.

Boğa burcu, fiziksel varoluşun ve kalıcılığın sembolüyken; Akrep burcu ruhsal varoluşu ve edebiyeti, kalıcılığı temsil eder. Kalıcılık da "BİZ" duygusuyla yakından alakalıdır.

Liderlik biraz da umursamazlıkla alakalıdır. Herşeyi umursayan insanlar lider olamazlar. Kendi değerlerine bağlı olmaları gerekir ki, bir kararlılık sahibi olsunlar.

Ancak tüm bunlarla birlikte Mars, astrolojide vericiliğin sembolüdür. Sahip olduğu yüksek enerjiyi aktarmakla da meşguldürler. Ancak bu enerji tek bir hedefe yönelir. Bu hedefin dışındakiler pek umursanmaz. Sonuç olarak Koç Burcu, bencil olduğu kadar vericidir de.
BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

Kullanıcı avatarı
cemucer
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 139
Yaş: 35
Kayıt: Cmt 08 Tem, 02:50

Okunmamış mesaj gönderen cemucer » Pzt 18 Haz, 21:21

Ya işin garip tarafı benim kafamda cidden hatrı sayılır derecede büyük bir yara izi war,yalnız doğum izi fln değil sonradan olan bir iz bu...Alnımın sağ tarafında...
Verecek ışığı olmayan karanlığı sever...

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 947
Yaş: 40
Kayıt: Pzr 07 May, 21:44

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Pzt 18 Haz, 22:44

cemucer yazdı:Ya işin garip tarafı benim kafamda cidden hatrı sayılır derecede büyük bir yara izi war,yalnız doğum izi fln değil sonradan olan bir iz bu...Alnımın sağ tarafında...
Doğuştan gelen yara izi daha ziyade Mars 1. Evde konumlandığı zaman vuku buluyor. Ancak burcu ya da yükseleni Koç ya da Akrep olanlarda sonradan oluşanlara sıklıkla rastlanır, bende de mevcut şahsen.
BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

Kullanıcı avatarı
cemucer
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 139
Yaş: 35
Kayıt: Cmt 08 Tem, 02:50

Okunmamış mesaj gönderen cemucer » Sal 19 Haz, 11:53

8 yaşında sınıf arkadaşımla kavga ederken demir kapının kenarına vurmuştum kafamı :D,daha sonra bir kere bisikletten düşüp kafamı yarmıştım...Kafadaki kalıcı yara izleri mars tarafından alınan sert etkilere deanet olarak duymuştum...
Verecek ışığı olmayan karanlığı sever...


Kullanıcı avatarı
scorpionqueen
Mesajlar: 5
Yaş: 44
Kayıt: Çrş 11 Tem, 13:10

Okunmamış mesaj gönderen scorpionqueen » Çrş 11 Tem, 15:19

ne olcak şimdi, sevdiğim koç, zor olcak benim için galiba... Ama bence akrepler zorlukların altında ustaca kalkabilmeyi çok iyi bilirler...bir akrep bütün burçlarla anlaşabilir bence, yeterki gerçekten sevebilsin...

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 947
Yaş: 40
Kayıt: Pzr 07 May, 21:44

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Çrş 11 Tem, 15:29

scorpionqueen yazdı:bir akrep bütün burçlarla anlaşabilir bence, yeterki gerçekten sevebilsin...
İşin içine sevgi girince "anlaşma" denen şey anlamını yitirir zaten, geri kalan her şey hikayedir. Bu her burç için geçerli olsa da senin dediğin gibi Akrep ve diğer su burçları için diğerlerine nazaran daha geçerli olduğunu da inkar edemeyiz.
BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Çrş 11 Tem, 18:29

EffEndY yazdı: Doğuştan gelen yara izi daha ziyade Mars 1. Evde konumlandığı zaman vuku buluyor. Ancak burcu ya da yükseleni Koç ya da Akrep olanlarda sonradan oluşanlara sıklıkla rastlanır, bende de mevcut şahsen.
Bu kişiler de doğuştan gelen bir yüz savunması vardır zaten..Doğal olarak baş bölgesi sanki diğer organlardan en önce korunur içgüdüsel olarak..Tehlike söz konusu olduğu kadar aslında 1. evde bulunan bir Koç ya da Mars o bölgenin tehlikeye açık olması kadar en iyi korunan bölge olma özelliği de verir.. Birinci eve düşen Pluto çok ağır ve derinden ilerleyen bu gezegenin etkilerini karakterin baş bölgesine aynen yansıtır..Bu da kişinin yüzüne bakıldığında "derin, ürkütücü ve gizemli" izlenimler vermesine sebep olur..

Kullanıcı avatarı
dark
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1573
Yaş: 42
Kayıt: Prş 12 May, 23:46

Okunmamış mesaj gönderen dark » Çrş 30 Oca, 04:16

akrep ve koç ların savaş anlayışları biraz farklı
akrep son dk ya kadar bekler planını yapar ve son darbeyı ındırır
koç ise aklında sadece yıkmak vardır plan fazla yapmadan dire taarruza geçer şartlar ikinci plandadır tıpkı mermilerin üstüne süngüyle koşmak gibi
Ey Hamza
Gördüğün Hiçbirşeyden Korkmazsın bu Doğru
Ama Heybetini Gizli Tut Zira
Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor.


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Koç Burcu (Aries) 21 Mart - 20 Nisan” sayfasına dön