24 Mart Venüs-Pluto Karesi - 29 Mart Venüs-Uranüs Kavuşumu

24 mart venüs pluto karesi ve 29 mart venüs uranüs kavuşumu, özellikleri, sonuçları ve etkileri

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2120
Yaş: 26
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

24 Mart Venüs-Pluto Karesi - 29 Mart Venüs-Uranüs Kavuşumu

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 26 Mar, 00:50

Resim
24 Mart Venüs-Pluto Karesi - 29 Mart Venüs-Uranüs Kavuşumu

20 Mart 2018'de Güneş'in Koç burcuna geçişi ile astrolojik yeni yıl başlamış oldu. Baharın başlangıcı sayılan bu günden itibaren Güneş yüceldiği Koç burcunda, insiyatif alabilen, spontane ve kendi isteklerinin peşinden bağımsız olarak ilerleyen bir enerji ile hayatımıza dinamizm getiriyor. Bir çok gezegenin Koç burcunda bulunması ile bu enerji kendini fazlası ile hissettiriyor.

23 Mart tarihinde yine Koç burcunda bulunan Merkür'ün geri hareketi başladı. Koç burcunda Merkür hızlı düşünür ve konuşur, aklına geleni söyler, cesur bir kendini ifadeyi gösterir. Ancak retro ile birlikte Merkür'ün temsil ettiği iletişim, algılama, konuşma ve düşünme fonksiyonu ilginin dış dünyadan çekilip kişinin iç dünyasına yönelttiği zamanları ifade eder. Bu nedenle Koç burcunun dünyaya gelmiş ilk insanın merakı, cesareti, sabırsızlığı ile yeni keşiflere yönelmiş algılama, düşünme fonksiyonu iletişimde aksaklıklara, anlaşmalarda hatalara neden olabilir. Kişi kendi isteklerinin peşinden giderken aklından geçenleri söylemeyi tercih etmeyebilir, ya da sözü dinlenmeyebilir. Kendi fikirlerini ortaya koymayı beceremeyebilir. Bir konu hakkında karar verirken ayrıntılara önem vermeyebilir. Bu durumda kişi izlemeye ve gözlemeye enerjisini yöneltmelidir.

Bu etkiler altında 24 Mart'ta Koç burcunda bulunan Venüs ile Oğlak burcunda bulunan Pluto arasında kare açı gerçekleşiyor. Venüs Koç burcunda cesur, güçlü dürtüsel, ben merkezci ve talepkar şekilde ilişki kurar. Zarar gördüğü bu burçta Venüs, kendi isteklerini başkalarından talep edebilir, agresif bir sosyal ifadeye neden olabilir.

Oğlak burcunda bulunan Pluto ise; sorumluluk, özdisiplin, görev duygusu ve kader anlayışında dönüşümü ve bu alanlarda yaşanan güç savaşlarını ifade eder. Mevki elde etmek için başkalarını manipule etmeyi, kazanılan konumu kaybetmemek için girişilen güç savaşlarını ve sonucunda yaşanacak acizlik sonrası yeni yapıların doğması, kuralların yeniden düzenlenmesini içeren bir süreçtir.

Bu iki gezegen arasında oluşan kare açı gerilimli bir etki yaratmaktadır. Bu nedenle sevgi, uyum ve ilişkiler ile ilgili güç savaşları, bağımlılıklar ve bu konularda değişim ve dönüşüm temaları gündeme gelebilir. Bu gerilim olumlu anlamda iki gezegenin fonksiyonları arasında birbirleri ile rekabet eden, insiyatif alabilen, dürtüsel ve hırslı bir dinamizm getirebilir. Sevdiğimiz istediğimiz şeyleri elde etmek için çabalarken, sorumluluklarımızın veya görevlerimizin farkında olmayı gösterebilir. Ya da ilişkiyi kararlılıkla derinlemesine yaşamayı ve karşımızdaki ile yüzleşerek dönüşüme hazır olmayı gösterebilir. Yoğun ve tutkulu cinsel arzu görülebilir.

Olumsuz anlamda ise gezegenlerin fonksiyonlarının kaba, bencil, duyguları ve ilkeleri görmezden gelecek şekilde ortaya konulmasına neden olabilir. Bir şeyleri çabuk elde etme arzusu ile dış dünyanın kuralları ve kısıtlamaları ile engellenip, hayal kırıklığı yaratabilir. Dürtüsel ve bencil bir şekilde ilişki kurarak, özdisiplinden uzaklaşmayı veya otorite ile çatışmayı, kendi arzuları için başkalarını manipule etmeyi, güç elde etmek için cinselliği ve parayı kullanmayı gösterebilir. Parasal ve cinsel açıdan bağımlılıkları gösterebilir. İlişkilerde kin ve intikam ile hareket edilebilir. Zararlı arkadaşlar, sevgililer ile kurulan ilişkileri de gösterebilir.

Venüs Koç burcunda ilerlerken 29 Mart'ta Koç burcunda bulunan Uranüs ile kavuşum yapacak. Kavuşum açısı birliği, gezegenler arasında müttefikliği, enerjilerin harmanlanmasını ve fonksiyonlarının birlikte hareket etmesini ifade eder. İlişki kurma, değerler, sevgi, cazibe, uyum sağlama fonksiyonu ile bireyliğini, bağımsızlığını, farklılığını ortaya koyma fonksiyonu birlikte hareket etmektedir.

Çekim enerjisi ile elektrik enerjisi arasında yaşanan birleşme adeta manyetik bir cazibe meydana getirmektedir. Bu durum özgürlüğe değer vermeyi, duygularda dürüstlüğü, karşılıklı eşitlik ve özgürlük alanı yaratan sıra dışı bir ilişkiyi, alışılmadık giyim tarzını, teknolojiye yönelen ilgiyi, bohem bir tarzı ve modern sanatı simgeler.

Bu süreç Koç burcunda yaşandığında kendi bireyliğini ve özgürlüğünü ifade etmek ve yeni alanlar keşfetmek için güçlü bir dürtü ve buna engel olan herşeye isyan görülebilir. Bireylik bencilliğe dönüşebilir, ne pahasına olsun özgürlük arzusu ile bağlanamama, ilişki kurmaktan korkma durumu söz konusudur. Aniden başlayıp biten ilişkiler yaşanabilir.

Yaşanan ilişki ile hayata bakış açısının değişmesi mümkündür. Bağlanma ve özgürlük arasında gidip gelen bir durum içinde olabiliriz. Ruh hali ve bakış açısı sürekli dalgalanır, ilişkilerde inatçı huysuz ve düşüncesiz bir ruh hali verebilir. Aşkta ve erotizmde alışılmadık , yeni olana yönelme durumu söz konusudur. Yaratıcı , orijinal fikirlerden para kazanmak için girişimde bulunulabilir, veya sanatta yaratıcılığın özgürce ifade edilmesini gösterir."


Astroloji Dergisi/Asuman Adıbelli
http://astrolojidergisi.com
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için:
Chepi (Pzt 26 Mar, 09:50)
Değerlendirme: 16.67%


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön