Merkür Oğlak Burcunda

merkür oğlak burcunda, merkür oğlakta, merkürüm oğlakta, merkür oğlakta etkileri ve sonuçları, merkür oğlakta etkiler

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 966
Yaş: 22
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 115 kez
Teşekkür edildi: 132 kez
İletişim:

Merkür Oğlak Burcunda

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 12 Oca, 02:29

Merkür Oğlak Burcunda
Resim

Düşünme, algılama ve iletişim kurma fonksiyonumuz Merkür’ün Oğlak Burcundaki yolculuğu başlıyor. Bu konumdaki Merkür’ün düşünme tarzı gerçekçi, ciddi, pragmatik ve temkinlidir. Kendini disipline edebilen, bir konuya bütünüyle odaklanabilen, esaslı bir şekilde öğrenebilen, metodik ve sistematik bir akıl söz konudur. Bu açıdan bilimsel çalışmalara uygundur.

Oğlak’ta Merkür her şeyi gerçekçi bir şekilde algılar, uygulanabilir şeylere, gerçekleştirebileceği hedeflere odaklanır ve bu hedeflere adım adım ulaşmak adına uzun vadeli planlar yapabilir. Yazılı ve sözlü ifade net, kesin ve bir idareci, yönetici edasında olabilir.

Bu konumda akıl sadece statü, saygınlık ve maddi anlamda prestij getiren hedeflere odaklanabilir, bu hedeflerine ulaşmak adına planlar yapıp her yol mubahtır tarzında düşünebilir. Her şeyden kendisinin sorumlu olduğunu düşünme, aşırı kontrolcülük, aşırı gerçekçilik, sert ve katı düşünceler ve dar görüşlülük söz konusu olabilir. Hayal gücünden yoksun, her konuya aşırı pragmatik yaklaşan, sıkıcı, korku dolu ve güvensiz bir düşünme ve ifade tarzı görülebilir.

Merkür Oğlak’a geçtikten sonra yine burada yöneticisi olduğu Satürn ile kavuşum yapıyor. Ciddi, gerçekçi düşünmek, her şeyi olduğu gibi algılamak, planlarımızın, düşüncelerimiz uygulanabilir olup olmadığını değerlendirmek durumunda kalabiliriz. Yazılı ve sözlü iletişimde bazı problemler, engellemeler ve gecikmeler yaşamamız olası.

Engellerle ve gecikmelerle karşılaştığımız noktada planlarımızdaki eksikleri gidermekte, düşünme tarzımızın ne kadar gerçekçi olduğunu sorgulamakta, bilgilerimizin geçerliliğini, doğruluğunu sorgulamak adına gerekirse daha etraflıca, esaslı bir şekilde bilgilenmekte ve öğrenmekte fayda var. Hedeflerimize ulaşmak için biraz daha çaba, sabır ve disiplin gerekiyor olabilir.

Bir şeylerin çok yavaş ve ağır ilerlediği algısıyla, kendimizi endişeli, depresif ve karamsar düşünceler içinde bulabiliriz. Burada hatırlamamız gereken taşları tam anlamıyla yerli yerine oturtmamız, ayaklarımızı yere sağlam basıp önümüzdeki gerçekleri olduğu gibi algılamamız ve yapmamız gerekenleri doğru, layıkıyla yapmamız için biraz daha zamana ihtiyacımız olduğudur…Astroloji Dergisi/Gözde Kara

Kaynaklar:

Astroloji Dersleri, Barış ilhan


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir