Merkür Oğlak Burcunda Aralık 2021

Merkür Oğlak Burcunda Aralık 2021

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2120
Yaş: 26
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Merkür Oğlak Burcunda Aralık 2021

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Prş 16 Ara, 00:10

Resim

Merkür Oğlak Burcunda Aralık 2021

Merkür, 13 Aralık 2021'de Oğlak burcuna geçti ve 2 Ocak 2022’ye kadar buradaki transitini sürdürecek. Kova burcuna geçtikten sonra ise, 14 Ocak 2022'de geri hareketine başlayacak ve 26 Ocak - 4 Şubat arası yine Oğlak burcunda olacak.

Merkür Oğlak’ta katı ve otoriter olacak şekilde gerçekçi, temkinli ve dikkatlidir. Zihnini disipline ederek tek bir konuya yöneltmek, yani konsantre olmak konusunda beceriklidir.


Merkür bu konumdayken,

[+] azim,
[+] kararlılık,
[+] ciddiyet,
[+] bir konuyu adamakıllı öğrenebilmek,
[+] uzun vadeli planlar ve stratejiler yapmak söz konusudur.

Bir işi ya da konuyu, tüm yönleriyle ve ciddiyetle öğrendiğinden o işte üretken, verimli ve yetkin bir hale gelir. Planlama ve zamanlama yapmakta becerikli olduğundan, zamanı gelince planlarını/düşüncelerini uygulamaya sokabilir ve bunları gerçekleştirebilir.

Merkür’ün buradaki gölgeleri

[+] karamsar ve korku düşünceler,
[+] depresyon,
[+] kontrolcülük,
[+] doğruyu yapma takıntısıyla ya da korkuyla kaskatı kesilmek.
[+] Korku ve karamsarlıkla, hiçbir şey yapmamak da söz konusu.

Merkür’ün Oğlak’taki bu yolculuğu, zihinsel anlamda ‘sadeleşmek’, işleri önem/öncelik sırasına göre sıralamak, gerekirse bazı durumlara ‘sınır’ koymak, tasarruf yapmak, içinden çıkamadığımız durumlar içinse yetkinliğine/aklına güvendiğimiz kişilerden yardım almak ve bizim için önemli olduğunu düşündüğümüz bir konuya odaklanmak ve çalışmak için iyi bir zaman olabilir.

Venüs'ün de uzunca bir süre Oğlak'ta olduğu bu dönem (19 Aralık 2021 - 29 Ocak 2022 arası geri harekette - 6 Mart 2022'de Kova'da), artık 'zamanı gelen' şeylerle ilgilenmemiz gereken bir dönem olabilir. Şu an üzerimizde en çok baskı hissettiğimiz ve bizi sıkan konulara, sorumluluk ve görev duygusuyla yaklaşmamız gerekebilir.

Merkür ve Venüs'ün düzenleyicisi Kova'daki Satürn, bu süreçte seçimlerimizi iyice belirlememizi talep edebilir. Bunun anlamı, gerçekçi bir şekilde 'sınırlarımızın' farkına varmak, fazladan alınan sorumlulukları/yükleri delege etmek ve belirlediğimiz özel/profesyonel hedeflere varacak şekilde kendimizi disipline etmek olabilir…


Astroloji Dergisi - Gözde Kara

Kaynaklar:
*Astroloji Dersleri, Barış İlhan


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön