İkizler Burcunda Yeniay ve Etkileri

ikizler burcunda yeniay, ikizlerde yeniay, ikizler burcunda yeniay nasıl etkiler

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1560
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

İkizler Burcunda Yeniay ve Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 22 May, 13:32

Resim

İkizler Burcunda Yeniay ve Etkileri

22 Mayıs 2020’de saat 20:38’de 2 derece İkizler’de bir Yeniay gerçekleşiyor. Değişken bir hava burcu olan İkizler’deki bu Yeniay, yeni oluşacak koşullara uyum sağlama, zihinsel ve duygusal anlamda yeniliklere açık olma fırsatı sunuyor. Bir şeylere başlarken varsayımlarımız ve kanılarımızla hareket etmek yerine, daha tarafsız, nesnel ve şüpheci bir bakış açısıyla olaylara yaklaşmak, ilgilendiğimiz ve planladığımız konularla ilgili doğru ve net bilgilere ulaşmak için gerçekten öğrenmeye ve sorgulamaya açık olmak oldukça önemli.

Yeniay’ın yöneticisi Merkür İkizler’de, geri hareketteki Venüs ise partil (kesin) bir kavuşum halinde ve Balık’taki Neptün ile kesin bir kare açı yapıyor. Belirsiz, bulanık, kafa karıştırıcı ve aldatıcı olabilecek bir atmosfer söz konusu. Akıl karışıklığı, dağınıklık, odaklanamamak ve gerçeklerden kaçış söz konusu olabilir. İletişimde yanlış anlaşılmalar, aldanma/aldatma, illüzyonlar, yalanlar, hile, dedikodu gibi problemler görülebilir ve kendimizi suni bir gündemin içinde bulabiliriz.

Sahteyi, yalanı veya hayali “gerçekten” ayırmamız zor olabilir. Bir şeyi doğru anladığımızdan veya doğru bildiğimizden emin olmadan karar vermek ya da adım atmak için iyi bir zaman olmayabilir. Bu açıdan önümüzdekini sorgulamak, şüphe duymak ve işin doğrusunu öğrenmeye çalışmak iyi olabilir. Belirsizlik hissettiğimiz noktada ise o ana odaklanıp, yapmamız gerekenlere odaklanabilir ve sisin dağılmasını bekleyebiliriz.

Yeniay, yine Balık’taki Mars ile kare açı yapıyor. Yukarıda bahsedilen belirsiz ve istikrarsız enerjiye, bir de huzursuzluk, sabırsızlık, saldırganlık ve öfke ekleniyor. Hassasiyetimizin ve alınganlığımızın artmasıyla, herşeyi üzerimize alınıp çabuk üzülebilir ve öfkenebiliriz. Bu huzursuz enerjiyle, sürekli birşeylerle meşgul olma ihtiyacı hissedebilir ve gereksiz işlerle enerjimizi boşa harcayabiliriz.

Ne yöne gideceğimiz ve neye karar vereceğimiz konusundaki belirsizlikler ve karışıklıklar, öfkemizi ve hayal kırıklığımızı daha da arttırabilir. Yeniay ayrıca Kova’da geri hareketteki Satürn ile asteroid Pallas kavuşumuna üçgen açı yapıyor. Bu üçgen, önümüzdeki bu kaotik duruma, objektiflik, gerçekçilik ve netlik getirmemizde bize yardımcı olabilir. “Büyük Öğretmen Satürn”, içinden çıkamayacağımız durumlar için aklına ve profesyonelliğine güvendiğimiz birisinden yardım almamız gerektiğine işaret edebilir.

Pallas’ın ise “Bilgelik ve Akıl Tanrıçası” olduğunu düşünürsek, problemlere duygusal ya da işimize geldiği gibi bakmak yerine, objektif ve sağduyulu bakmamız gerektiğine işaret ediyor. Geriye çekilerek ve mesafe koyarak, önümüzdeki resmi tam anlamıyla gördüğümüzden emin olmamız gerekiyor.

Yeniay’ın Sabian sembolü cümlesi ise şu şekilde: “Paris’te Tuileries Bahçesindeki büyüleyici saray hayatı.” Bu sembol yaşamdaki güzel şeylerin keyfini sürmekle ilgilidir. Aynı zamanda özgüveninizin ve şimdiye kadar kazandığınız başarıların tadını çıkarmaktan da bahseder. Bunun anlamı, sizin başkalarından daha üstün ya da daha iyi olduğunuz değildir. Sadece çalışmalarınızın ve emeklerinizin ödüllerini topluyorsunuzdur.

Bu sembol gelenekselliğe, güzelliğe, simetriye, bahçelere, iyi yiyeceklere, yaşamın keyifini sürmeye ve politikaya vurgu yapar. Kıskançlığın ise sosyal yabancılaşmayı daha da arttıracağından bahseder. Bu açıdan “kendi saray bahçesinizi” yaratmak için, becerilerinizi dikkatlice, akıllıca ve diplomatik bir şekilde kullanmanız gerekir.

Sembolün riskleri ise, elitist yaklaşımlar, ayrımcılık, patronluk taslamak, züppelik, şımarıklık, yüzeysellik, her şeyi başkalarının yapmasını beklemek ve sınıf bilinci şeklindedir. Enerjinizi varolan becerilerinizi geliştirmeye ve onları etkili bir şekilde kullanmaya odaklayabilirsiniz. Böylece Bu Yeniay’ın getireceği belirsizliğin ve huzursuzluğun ortasında, kendinizi bulabileceğiniz bir “bahçe” yaratmış olursunuz...

Astroloji Dergisi - Gözde Kara

Kaynaklar:

*Astroloji Dersleri, Barış İlhan
*Asteroid Tanrıçalar, Demetra George&Douglas Bloch
*sabiansymbols.com,Lynda Hill


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön