Terazi Burcunda Yeniay ve Etkileri

terazi burcunda yeniay

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1668
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Terazi Burcunda Yeniay ve Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 16 Eki, 18:58

Resim

Terazi Burcunda Yeniay ve Etkileri

16 Ekim 2020’de saat 22:31’de 23 derece Terazi’de bir Yeniay gerçekleşecek. Yeni tohumlar ekme ve yeni bir şeylere başlama zamanı olan bu Yeniay’da, özellikle çatışma yaşadığımız alanlarda kendi isteklerimizle diğer insanların isteklerini dengelemek, eşitliği, adaleti sağlamak ve ölçüsüz davrandığımız yerlerde ise ‘doğru ölçüyü’ tutturmak adına yeni adımlar atabiliriz.

Yeniay’ın hemen karşısında Koç’ta gerileyen Mars var; Mars ve Yeniay, Oğlak’taki Jüpiter- Pluto ve Satürn’den oluşan stelyuma kare açı yaparak öncü bir t-kare oluşturuyor. Bu üçlü, t-karenin de fokali durumunda. Öncü t-kare, Yeniay’a dinamik ve gerilimli bir enerji getiriyor. Planlarımızın ve projelerimizin yoğunluğu artabilir, üstlenebileceğimizden daha fazla yük alabilir ve sonrasında işlerimizi tamamlamakta zorluk çekebiliriz. Dürtüsellik ve düşüncesizlik, zamanlama ve planlama hataları yapmamıza neden olabilir. Bu açıdan adım atmadan ya da bir şeye ‘evet’ demeden önce düşünmekte fayda var.

Oğlak’taki bu kümeleşmenin etkili olduğu bu Yeniay, otorite figürleriyle (özellikle eril figürler: baba, eş, patron vb) olan sorunlara, çatışmalara, koşullar ve insanlar tarafından baskılanmaya, isteklerin engellenmesine veya isteklere ulaşmayı engelleyen davranışlara (sabırsızlık, dürtüsellik, öfke vb.) işaret edebilir. Şartları zorlamak, ateşe körükle gitmek veya güç savaşlarına girmek durumları daha da karmaşık hale getirebilir. Çok zor hedefler koymak, işlerden çabuk sonuçlar almayı beklemek, sınırları zorlamaktan ziyade, sabırla ve gerekirse “uzlaşmaya” ve işbirliği yapmaya açık olarak ilerlemek oldukça önemli.

Terazi’deki Yeniay’ın yöneticisi Venüs Başak’ta ilerliyor. Venüs; Balık’taki Neptün’e karşıt açı, Oğlak’taki Jüpiter ve Satürn’e ise üçgen açı yapıyor. Venüs’ün Başak’taki konumu, uyumu sağlamak için çabalamamız gerektiğine işaret ederken, Neptün karşıtlığı ise, şartların ve koşulların gerçekliğinin farkında olmadan, ideallerimize ve hayallerimize göre adımlar atabileceğimizi gösteriyor. Bir durumu olduğu gibi görmekte zorlanabilir, hayatın zorluklarından kaçma eğiliminde olabilir ya da kendimizi veya karşımızdakini aldatıcı şekilde davranabiliriz.

Sınır problemleri, kafa karışıklığı ve belirsizlik olacağından, neye “evet” neye “hayır” demeliyiz ya da nerede durup nerede ilerlemeliyiz, bu soruların cevapları hemen gelmeyebilir. Bu açıdan, bulanık olduğunu hissettiğimiz bir duruma mesafe koymak ve beklemek faydalı olabilir. Venüs’ün Jüpiter ve Satürn’e olan üçgen açısı, ayaklarımızı yere sağlam basmak, daha dikkatli, temkinli ve gerçekçi davranmakta bize yardımcı olabilir. Toprak burçlarındaki bu üçgenin bir mesajı da, sabrın ve kararlılığın bizi doğru sonuçlara götüreceği olabilir.

Bu Yeniay Sabit yıldızlar Spica ve Arcturus ile kavuşumda. Venüs ve Mars doğasına sahip Spica, başarı, ün, zenginlik, vicdansızlık, verimsizlik ve adaletsizlik ile ilişkilendiriliyor. Güneş ve Ay ile olan kavuşumlarda ise, özellikle arkadaşlardan yardım, halkla ilişkilerde ve yasal konularda şans getiriyor. Sabit yıldız Arcturus da, iş başarısına, yasal süreçlerden ve avukatlardan yana şansa, yeni arkadaşlar edinmeye, iyi sosyal ilişkilere ve iyi hüküm vermeye işaret ediyor.

Yeniay’ın Sabian sembolü cümlesi ise, “Bir kelebeğin sol tarafındaki üçüncü kanat.” şeklinde. Bu sembol zihinsel, fiziksel ve duygusal anlamda dengesizliğe işaret edebilir. Farklılıklarımızı, kırılganlıklarımızı anlamak ve empatik bir yaklaşım zor koşullarda ilerlememize yardım edebilir.

Diğer yandan, bu sembol, bir konuyu tek bir yönden ele almanın ya da bir olaya salt zihinsel ya da salt duygusal bir yaklaşımda olmanın sağlıksız olduğunu da gösteriyor. Sezgilerimizi ve duygularımızı dinlerken aklımızı, fikir yürütürken duygusal/sezgisel yanımızı da dinleyerek orta yolu bulmak gerekiyor. Sembol, gerilime ve obsesyona da işaret ediyor. Hissettiğimiz huzursuzluktan çıkmanın bir yolu terazinin kefesini dengelemekse diğer bir yolu da zihnimizi farklı bir bakış açısına açmak olabilir.


Astroloji Dergisi - Gözde Kara

Kaynaklar:
*Astroloji Dersleri, Barış İlhan
* constellationsofwords.com
* sabiansymbols.com


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön