Yeni Ay Kova Burcu 28 Ocak 2017

yeniay kova burcunda, kova burcu yeniayda, yeni ay kova burcu etkileri, yeni ay kova burcu nasıl etkiler

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4675
Yaş: 41
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 42 kez
Teşekkür edildi: 49 kez

Yeni Ay Kova Burcu 28 Ocak 2017

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Cmt 28 Oca, 06:07

28 Ocak 2017’de saat 03:07’de sabit bir hava burcu olan Kova’da bir Yeniay gerçekleşiyor. Sosyal, zihinsel ve duygusal anlamda daha tarafsız ve objektif bir yaklaşımın, gerek sosyal gerek yakın ilişkilerimizde ve başlayacağımız projelerde önemli olacağı bir zaman.

Kendi özgürlüğümüzü ve eşitliği savunurken, bunları başkaları için de istediğimizden emin olmak durumundayız. İsyankar, aşırı mesafeli, kopuk veya kayıtsız bir tavırla hayatımızda henüz miadını doldurmamış, bizi hala besleyen sosyal yapıları veya yakın ilişkileri koparıp atma, onlara zarar verme ve dolayısıyla kendini hiçbir yere ait hissedemeyen bir sürgün, bir yabancı gibi hissetme riskiyle karşı karşıya kalabiliriz. Zihinsel anlamda yeni fikirlere açık bir yaklaşım gerekliyken, bu fikirlerin uygulanabilir olup olmadığını sorgulamakta ya da hayatımıza getireceği değişimi planlı bir şekilde uygulamaya sokmakta fayda var.

Kova’daki bu Yeniay’ın yöneticilerinden Yay’daki Satürn ile Balık’taki Kayron-Venüs-Mars kavuşumu arasındaki kare açı özellikle göze çarpıyor. Bu kare Kova’daki Yeniay’ın özgürlük, başkaldırı, toplumdan ya da gruplardan kopukluk, sürgün, aşırı mesafeli ve kayıtsız olma gibi temalarına, sevgide kendini yetersiz hissetme, kimsesiz, sevgisiz hissetme, değersizlik duygusu veya ilişki kuramama gibi temaları da ekliyor. Kova’nın kısıtlanma korkusuna, burada bir de reddedilme korkusu ekleniyor.

Sosyal ya da yakın ilişkilerimizde öz-değer duygumuzun yanı sıra maddi ve manevi tüm değer sistemlerimizin, korkularımızın sınandığı bazı durumlarla karşı karşıya kalabiliriz. Kendi değerimizi endekslediğimiz, para, dış görünüş, sosyallik, güzellik, sevgi vb. gibi kavramları tekrar gözden geçirmek durumunda kalabiliriz. Özellikle Balık’taki Kayron-Venüs kavuşumu şu anki ilişkilerimizde verdiğimiz tepkilerin geçmiş yaralarımızdan ve korkularımızdan kaynaklanabileceğine işaret ediyor.

Kayron’un burada işaret ettiği şifalanma, öz-değer duygumuzu endekslediğimiz konuları tespit edip, bunlarla daha ölçülü ve sağlıklı ilişkiler kurmanın yollarını aramaktan geçiyor. Sınırlarımızı olduğu gibi kabullenmek, hem kendimize hem başkalarına karşı kabullenicilik, hoşgörü ve merhamet geliştirmek, esneyebilmek önemli…Kendimizi desteklenmemiş ya da sevgisiz hissettiğimiz noktada, istediğimiz desteğin ve sevginin karşımızdakine yardım eli uzattığımızda, başkalarına destek ve sevgi verdiğimizde geleceğini unutmamak gerekir.

Yeniay’ın diğer yöneticisi Koç’taki Uranüs ise, Yay’daki Satürn’ün Balık’taki Kayron-Venüs-Mars ile yaptığı kareye, Satürn’e üçgen bir açı yaparak katılıyor. Eskiden gelen ve bizim için hala önemli olan sosyal yapılara, düşünce sistemlerine, inançlara ya da yakın ilişkilere zarar vermeden de ya da onları koparıp atmadan, daha sistemli ve planlı bir şekilde istediğimiz değişimi yaratmak mümkün. Gereksiz isyanlarımız, bencil bir özgürlük isteği veya sabırsızca, ani verilmiş kararlar, bizim için hala önemli olan sosyal yapılardan ve ilişkilerden bizi uzaklaştırıp , daha da yalnızlaştırabilir.

Bu Yeniay’ın Sabian Sembolü, “Dalgalanan bir bayrak bir kartala dönüşüyor.” şeklinde. Burada “bayrak” idealleri, fikirleri, yetenekleri, buluşları ve farkındalığı temsil ediyor. Bayrağın kartala dönüşmesi ise, bu ideallerin, fikirlerin, buluşların hayata geçirilmesine, yayılmasına, insanlara ulaşmasına işaret ediyor. Bizi bir imajdan veya görüntüden fazlası olmaya, durmadan reklamını ya da propagandasını yaptığımız, övündüğümüz her ne varsa, bunların gerçek anlamda içini doldurmaya ve gerçekten savunduğumuz değerlere göre yaşamaya davet ediyor. Bu Yeniay’ın haritanızda düştüğü evin temalarına göre bu bilgiler ışığında kendinizde değerlendirebilirsiniz.

Astroloji Dergisi - Gözde Kara
Kaynaklar: https://sabiansymbols.com
http://www.astrolojidergisi.com/


"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astroloji” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir