Venüs - Satürn Kare Açısı Ocak 2017

venüs satürn kare açısı, venüs satürn kare açısı etkileri, venüs kare açısı nasıl etkiler

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4675
Yaş: 41
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 42 kez
Teşekkür edildi: 49 kez

Venüs - Satürn Kare Açısı Ocak 2017

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Cmt 28 Oca, 06:01

Geçmiş ilişkilerde yaşanılan hayal kırıklıkları genelde insanların bir sonrakine kaygıyla yaklaşmasına sebep olur. Kişinin deneyimleri -sadece ilişki bazında olması da gerekmez- gelecek bütün insan ilişkilerini etkiler.

Belki bunun sebebi geçmişte yaşadığımız, içinde çok az sevginin olduğu ilişkiler yüzündendir ya da belki de ebeveynlerimizle olan ilişkilerle alakalıdır. Kendi değerini bilmeyen, sevgiyi koşulsuz kabullenemeyen anne ya da baba çocuklarına koşullu olarak sevilebilecekleri mesajını verir. Ebeveylermiz tarafından kabul gören bazı özelliklere sahip olduğumuzda kendimizi sevilmeye değer görürürüz. Çoğu zaman bize biçilen bu roller kendi doğamıza uygun olmaz, özdeğer duygumuz zedelenir, kendimizi sevmez ve mutsuz oluruz. Böyle bir durumda, insanın kendini başka bir insana açabilmesi artık pek kolay olmaz. Bu esnada karşıdaki insana çoğu zaman soğuk, mesafeli ve duygusuz görünür.

Kaygı ve korkuyla etrafımıza duvar öreriz ve kimsenin bizi sevmediğini hissederiz. Erken yaşta sevgiyi alıp vermeyi öğrenemediğimiz zaman kendimizi bu konuda çok yetersiz hissedebilir ve reddedilme korkusuyla ilişkiye girmekten tamamen kaçınabiliriz. Kimseye güvenemiyor gibi görünsek de esasında bu daha çok kendimize olan güvenimizle yani kendimizi sevilmeye değer bulmamızla ilgilidir. Diğer insana karşı koyduğumuz duvarları bir anda yıkmak kolay bir şey değildir üstelik.

Hayatta gerçekten sevip saydığımız bize karşılıksız sevgisini veren çok az insan olduğunu düşünürüz. Dolayısıyla aslında etrafımızda çok az insanın olması, bizim çoğu insana karşı duvarlar örmemiz temelde bizim sevgi alışverişimizin problemli olduğunu, yeterince sevilmediğimizi düşündüğümüzü gösterir. Hâlbuki bunu sebebi bize kimsenin yeterince yaklaşmasına izin vermememizdir. Eğer yeterince sevilmediğinizi düşünüyorsak bunun sonuçlarını yine kendimizde arama eğilimine gireriz. İçten içe aslında sevilmeyi hak etmediğimizi düşünürüz (koşullu sevgi). Bu düşünceler bize ancak sınırsız acı ve mutsuzluk verir. Sonuç olarak kendi öz değer duygumuz zedelenir.

Eğer kendimizi sevmiyorsak başkasını sevemeyiz. Bir başkasının sevgisini kabul etmemiz için kendimizi sevilmeye değer görmemiz, sevgiyi almayı ve vermeyi öğrenmemiz gerekir. Satürn ile Venüs temasında ortaya çıkan tema tam da budur. Satürn Venüs karesi sevgi ve öz değer prensiplerini yapılandırmayı talep eder.

Satürn dokunduğu gezegene dayanma gücü verir ve şartlar ne kadar kötü görünürse görünsün Venüs - Satürn kombinasyonu bizden zor şartlar altında dahi sevebilmeyi başarmamızı ister.Bu kombinasyonun düşündüğümde benim aklıma hep romantik bir aşkın hiçbir zaman yaşanmadığı ama karşılıklı saygı ve güvenin olduğu, hayatın en zor günlerinde dahi ilişkiye olan sorumluluklarını yerine getirmiş, birbirinin her şartta yanında olmuş yaşlı çiftler gelmiştir.


Astroloji Dergisi / Banu Çaylak Kardaş
http://www.astrolojidergisi.com/


"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astroloji” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir