Burcunuza göre beslenin

burcunuza göre beslenin, hangi burç nasıl beslenmeli, burçlara göre beslenme, hangi burç nasıl beslenmeli, burç özelliklerine göre beslenme, burçlara beslenme tavsiyeleri

Burçlar Hakkında Genel Bilgiler
Kullanıcı avatarı
Elan_Vital
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1141
Yaş: 39
Kayıt: Pzt 09 Oca, 20:40

Burcunuza göre beslenin

Okunmamış mesaj gönderen Elan_Vital » Çrş 12 Tem, 13:49

Resim

Burcunuza göre beslenin

Hangi burç nasıl beslenmeli, Hangi burç neler yemeli, hangi vitaminlere ağırlık vermeli?

Koç burcu beslenme tavsiyeleri

Doğum haritalarında Mars gezegeninin etkileri ağır basıyorsa, vücuttaki bazı minerallere ve vitamin dengesine dikkat etmek gerekir. Koç burcu insanının hassas organları başı ve yüzüdür. Çabuk yaralanabilen Koçlar'ın ateşi de çabuk çıkar. En meyilli oldukları hastalıklar; baş ağrısı ve migrendir. Ayrıca sırt ağrılarına da çok maruz kalırlar.

Önemli vitamin ve mineraller: C vitamini, demir, manganez, A, B1 ve B12 vitamini.

Boğa burcu beslenme tavsiyeleri

Venüs'ün etkisinde bulunan Boğalar, özellikle karoten ve iyot maddelerini hayatlarından eksik etmemeliler. Genellikle boyun bölgesi ve metabolizması hassas olan Boğalar, uyguladıkları yanlış diyetler nedeniyle sık sık hazımsızlık sorunuyla da karşı karşıya kalırlar. Ayrıca romatizmal hastalıklara da dikkat etmeleri gerekir.

Önemli vitamin ve mineraller: İyot, A, E, K vitaminleri, bakır, çinko, biotin.

İkizler burcu beslenme tavsiyeleri

Fosfor ve bira mayası, Merkür gezegeninin etkisi altında bulunan İkizler için çok önemli. Genelde solunum yollarıyla sorunu olan bu burcun, en sık karşılaştığı hastalıklar arasında bronşit ve astım bulunuyor. Ayrıca mide krampları ve hazımsızlık da İkizler için büyük bir sorun.

Önemli vitamin ve mineraller: D, B1, B6, B12, B15 vitaminleri, kalsiyum, fosfor, potasyum.

Yengeç burcu beslenme tavsiyeleri

Doğum haritalarında Ay'ın etkileri ağır basıyor. Yengeçler'in özellikle germanyum dengelerinin kontrol edilmesi gerekir. Cildi ve midesi hassas olan bu burç, en çok iştahsızlık, mide yanması, kansızlık ve solgun bir tenden şikayet eder. Baş ağrısı da zaman zaman Yengeçler'in yaşadığı bir rahatsızlıktır.

Önemli vitamin ve mineraller: B6 vitaminleri, potasyum, germanyum.

Aslan burcu beslenme tavsiyeleri

Güneş'in etkisi altında bulunan bu burç için klorofil ve koenzim Q10 büyük önem taşıyor. Özellikle kalp ve tansiyon problemleriyle karşı karşıya kalan Aslanlar, dengeli beslenmedikleri takdirde de çok çabuk hastalanabiliyor.

Önemli vitamin ve mineraller: İyot, manganez, klorofil, A, B1, B2, B12, B15 vitaminleri, folik asit, koenzim Q10.

Başak burcu beslenme tavsiyeleri

Doğum haritalarında Merkür gezegeninin etkileri ağır basan Başaklar'ın vitaminsiz kalmamaları gerekir. Özellikle çok efor sarf ettikleri için, kas ağrılarına daha çok maruz kalırlar. Aynı zamanda bağırsaklarıyla ilgili de sorun yaşayabilirler.

Önemli vitamin ve mineraller: D, B1, B12, B15 vitaminleri, kalsiyum, fosfor, magnezyum.

Terazi burcu beslenme tavsiyeleri

Çinko, Venüs gezegeninin etkisinde bulunan Teraziler için çok önemli. Böbrek sorunlarına eğimli olan bu burç, böbrek taşı hastalığı ile de sık sık karşı karşıya kalır. Teraziler'in dikkat etmeleri gereken bir diğer hastalık da eklem ağrıları. Bu nedenle güneş ışığından da mümkün olduğunca yararlanmalarında fayda var.

Önemli vitamin ve mineraller: İyot, A, E, K vitaminleri, bakır, çinko, biotin.

Akrep burcu beslenme tavsiyeleri

Doğum haritalarında Plüton gezegeninin etkileri ağır basıyor. Akrepler yemeğin dışında özellikle taze meyve tüketmeye özen göstermeliler. Çünkü bol miktarda vitamin içeren meyveler bu burç için çok önemli. Çoğunlukla sinir sistemiyle ilgili sorunlar yaşayan Akrepler, depresyona da eğilimlidir.

Önemli vitamin ve mineraller: B2, B6 vitaminleri, potasyum, kalsiyum, fosfor, biotin.

Yay burcu beslenme tavsiyeleri

Doğum haritalarında Jüpiter etkileri ağır basanların bazı vitamin ve mineral dengelerine dikkat etmeleri gerekir. Özellikle B grubu vitaminleri Yaylar için çok önemli. Romatizmal hastalıklara eğimli olan bu burç için tansiyon da büyük önem taşıyor.

Önemli vitamin ve mineraller: B vitaminleri, Sülfür, lecitin.

Oğlak burcu beslenme tavsiyeleri

Satürn gezegeninin etkisi altında bulunan bu burç için vitaminler hayati önem taşıyor. Eksikliğinde kemik sorunlarıyla karşılaşan Oğlaklar, eklem ağrılarına da oldukça meyilli. Bu nedenle onların öğün aralarında sık sık meyve tüketmeleri sağlıkları açısından çok önemli.

Önemli vitamin ve mineraller: A, D vitaminleri, bakır, kalsiyum, fosfor, magnezyum.

Kova burcu beslenme tavsiyeleri

Uranüs (ve bazen Satürn) gezegenlerinin etkileri altında bulunan Kovalar için fosfor ve potasyum alımı çok önemli. Baldır ve ayaklarıyla ilgili sık sık sorunlara maruz kalan bu burcun sinir sistemine de dikkat etmesi gerekir.

Önemli vitamin ve mineraller: B1, B6, B12, B15, D vitaminleri, kalsiyum, fosfor, magnezyum, potasyum.

Balık burcu beslenme tavsiyeleri

Fosfor dengesini düzenlemesi gereken bu burç, Neptün gezegeninin etkisi altında bulunuyor. Özellikle cilt ve saç hastalıklarına maruz kalabilen Balıklar'da, alerjik sorunlar da nüksedebilir.

Önemli vitamin ve mineraller: B1, B2, B6, B12 vitaminleri, kalsiyum, fosfor, biotin


Sarsılmaz Benim Derinliğim: ama yüzen bilmeceler ve gülüşlerle parıldar...


Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2306
Yaş: 28
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03

Re: Burcunuza göre beslenin

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 01 Kas, 14:40

Elan_Vital yazdı:
Çrş 12 Tem, 13:49

Akrep burcu beslenme tavsiyeleri

Doğum haritalarında Plüton gezegeninin etkileri ağır basıyor. Akrepler yemeğin dışında özellikle taze meyve tüketmeye özen göstermeliler. Çünkü bol miktarda vitamin içeren meyveler bu burç için çok önemli. Çoğunlukla sinir sistemiyle ilgili sorunlar yaşayan Akrepler, depresyona da eğilimlidir.

Önemli vitamin ve mineraller: B2, B6 vitaminleri, potasyum, kalsiyum, fosfor, biotin.
Çinko hangi besinlerde bulunur?

Kırmızı et, süt ve süt ürünleri, tam tahıllı ürünler, nohut, kuru fasülye, ıspanak, bezelye, ceviz, kabak çekirdeği, kavrulmuş yer fıstığı.

B2 vitamini hangi besinlerde bulunur?

Yer fıstığı, fındık, mercimek, havuç, kepek, buğday unu, patates, böbrek, kırmızı et, karaciğer, yumurta, süt, peynir, yeşil sebzeler.

B6 vitamini hangi besinlerde bulunur?

Balık, kırmızı et, böbrek, karaciğer, ekmek, sebzeler, yumurta.

Potasyum hangi besinlerde bulunur?

Muz, erik, avokado, patates, havuç, domates, ıspanak ve karnabahar, alabalık, kaya balığı, barbunya, mercimek, soya fasulyesi, fındık, şeker kamışı, kepekli tahıllar, makarna, tam buğday ekmeği, kuru fasulye

Kalsiyum hangi besinlerde bulunur?

Yoğurt, peynir, fasulye, mercimek, badem, süt, bamya, roka, balkabağı, portakal, ay çekirdeği, incir, lahana, ıspanak, tahin (susam)

Fosfor hangi besinlerde bulunur?

Kuruyemişler (özellikle kabak çekirdeği ve ay çekirdeği), kepekli tahıllar, baklagiller, turunçgiller, et, tavuk, balık, yumurta, koyu yeşil yapraklı sebzeler, patates, kuru kayısı, üzüm, muz, sarımsak, enginar, kuru bamya, dana karaciğeri, beyin, uskumru, alabalık

Biotin hangi besinlerde bulunur?

Sakatat (böbrek, karaciğer), badem, yer fıstığı, ceviz, yumurta sarısı, baklagiller, kepekli tahıllar, karnıbahar, muz, mantar
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Kullanıcı avatarı
Leiurus
Mesajlar: 2
Yaş: 28
Kayıt: Pzr 01 Ara, 23:32

Re: Burcunuza göre beslenin

Okunmamış mesaj gönderen Leiurus » Pzr 01 Ara, 23:53

+ kan gruplarına görede beslenme durumu var


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Burçlar Hakkında Genel Bilgiler” sayfasına dön