Boğa Bilinci

Boğa Burcu (Taurus) 21 Nisan - 20 Mayıs
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 947
Yaş: 40
Kayıt: Pzr 07 May, 21:44

Boğa Bilinci

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Cmt 24 Mar, 20:47

Boğa burcu Koç burcunun aksine en barışsever, en sakin ve kararlı karakteri temsil eder. Sığır eskiden beri verimliliğin, güvenliğin ve refahın simgesi sayılmış, tarım toplumlarında bereket simgesi olarak putlaştırılmıştır. Dünyevi refahı, güvenliği ve bolluğu istemeyen hiçbir kişi veya toplum yoktur. Ancak refah ve haz düşkünlüğü, aslında insan ruhunun güzellik ve kalıcılık arayışının kötü görünen yüzüdür.

İnsan ruhu güzellik ve sonsuzluğu isteyip arayacak bir açlıkta yaratılmış, ama bu geçici ve her güzelliği binbir kusur ve çirkinlikle illetli dünyaya indirilmiştir. Dünya sahnesinde her an birçok güzellik yaratılıp yok edilirken, ruha bu eserlerin yaratıcısından haberler ve çağrılar ulaştırılmaktadır. Güzelliklere duyarlı ama kalıcılığın peşinde olan yüksek ruhlara düşen, bu geçici eserlerin kalıcı sahibini aramaktır. Ancak kainat sarayındaki bu mesajları anlamamız için bize ulaştırılmış ilahi çağrıya kulak vermezsek, geçici olan güzelliklere dayanıp güvenmenin ve onlarda bir kalıcılık meydana getirmenin boş hülyasına dalmış oluruz.

Bütün insanlarda mal biriktirip, güzel ve sağlam ev ve eşya sahibi olup, iyi giyinip güzel görünerek dünyevi bir kalıcılık ve refah elde etme arzusu vardır. Ancak özellikle Boğa bilinci için bu arzu, varolmanın temel tadıdır. Varolmayı bir çaba ve serüven sayan Koçun aksine, Boğa burcu var olmayı bir tat ve huzur hali kabul eder. Korunması gereken dinginlik ve kalıcılık, tadına varılması gereken hoşluk ve güvenlik olarak görür. Oysa hayat Koçun kavgasından ibaret olmadığı gibi, Boğanın sükunundan da ibaret değildir. Her burç hayatın bir yönünü bilince aksettirirken, diğer yönlerini ihmal ettirmektedir.


BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!


Kullanıcı avatarı
No.SympaThy
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1027
Yaş: 36
Kayıt: Prş 15 Mar, 02:04

Okunmamış mesaj gönderen No.SympaThy » Cmt 24 Mar, 20:52

sanirim boga burcununda bende etkileri varmis :D ; cok olmasa da!

Kullanıcı avatarı
SİYAH_AKREP
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 500
Yaş: 40
Kayıt: Cmt 25 Kas, 14:46

Okunmamış mesaj gönderen SİYAH_AKREP » Cmt 24 Mar, 20:59

ben de etkilerini yaşıyorum...
"Metafizik açıdan dış dünyanla iç dünyan uyum içinde olduğu zaman, evren de rüzgarını senin kanatlarının altına üfler, sana yeni yeni hazineler yollar."

Kullanıcı avatarı
mehtap
Mesajlar: 8
Yaş: 42
Kayıt: Cum 26 Oca, 19:49

Okunmamış mesaj gönderen mehtap » Cmt 24 Mar, 21:03

yükselenim balık boğaları sevmem üzgün(deilim)üm ben akrebim her şeyden önce...


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Boğa Burcu (Taurus) 21 Nisan - 20 Mayıs” sayfasına dön