Balık Burcunun Hikmetleri

Balık Burcu (Pisces) 19 Şubat - 20 Mart
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 947
Yaş: 40
Kayıt: Pzr 07 May, 21:44

Balık Burcunun Hikmetleri

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Prş 25 Eki, 23:53

Balık burcu insan maneviyatının çok derin ve gizemli taraflarını temsil eder. Bugün beynin derinliklerinde telepati, sezgi ve önsezi gibi kabiliyetlerimizle ilgili olduğu anlaşılan bir merkez bulunmuştur. Bu merkeze biçiminden ötürü, (pineaple) çam fıstığı merkezi denir. Araştırmalara göre bu merkez ilkellerde, kadınlarda ve çocuklarda, modernlerden, erkeklerden ve yetişkinlerden daha iriymiş. Belki de sezgi kabiliyetini daha fazla hisseden ve kullananlarda bu merkez gelişiyor olabilir.

Modern hayatla birlikte sayılar, kurallar ve bilgiler gibi akılcı faaliyetlerimiz geliştikçe, duygular ve sezgiler gibi ruhsal kabiliyetlerimiz geri gidiyor. İnsanoğlunun her çağda her yönden ileri gitmesini beklememek gerek; çağımız akılcı gelişimin lehine ruhun gelişimini feda eden bir çağdır. Bu yüzden bugün insanlar hastalıkların teşhisi için koskoca makinelerin içine yatırılmak zorunda. Çünkü çeşitli ışınların bedene girip filmini çekmesine güvendiği için doktorlar sezgi ve empatilerini geliştirmeye zahmet etmiyorlar. Günümüzde bir doktor hastasını birkaç dakika dinlemeye lütfetmiyor; hemen tahlil ve film listesini elinize tutuşturuyor. Oysa geçmişte hekimler hastalarının ne hissettiğini anlamak için uzun uzun meşgul olur, bu özen ve ilgi hastaya büyük moral ve destek sağlardı. Günümüzde basit bir hastalığın tedavisi sırasında kendinizi bir eşya gibi hissetmekten dolayı ruh dengenizi kaybedebilirsiniz. Zaten hassas yaratılışlı insanlar geçirdikleri bu sıkıntıdan sonra kendilerini psikolog karşısında buluyorlar. Günümüzde insanları dinlemek ve yardım etmek, saatine belli bir ücret almak karşılığı psikologlara kaldı.

Balık burcu, bedende akkanı, uyku ve uyuşuklukla ilgili sorunları temsil eder. Nedeni anlaşılamayan, teşhis edilemeyen belirsiz rahatsızlıkları, psikolojik nedenli sebepsiz ağrıları ve halsizliği Balık burcu temsil eder. Kendini bırakmışlık, kadercilik, kendine acıma gibi ruhsal sorunlar ağır depresyonlara sebebiyet verebilir. Balık insanları kendisinin de başkalarının da iyi bir psikoloğu olabilir; ama sağlıklı bakış açıları geliştirebilirse.


BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Balık Burcu (Pisces) 19 Şubat - 20 Mart” sayfasına dön