Venüs Jüpiter Kavuşum Açısı Etkileri ve Sonuçları

venüs jüpiter kavuşumu, venüs jüpiter kavuşumda, venüs kavuşumu, jüpiter kavuşumu, kavuşum açısı, olumlu olumsuz etkiler

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4675
Yaş: 41
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 42 kez
Teşekkür edildi: 49 kez

Venüs Jüpiter Kavuşum Açısı Etkileri ve Sonuçları

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Pzt 13 Kas, 16:48

Venüs Jüpiter Kavuşum Açısı Etkileri ve Sonuçları
Resim

Venüs Jüpiter Kavuşumu Etkileri ve Sonuçları

Astrolojide küçük hayırlı Venüs ile büyük hayırlı Jüpiter Akrep burcunda kavuşuyorlar. Venüs Akrep’te zararlı konumda olduğunu için Venüs’e özgü yani sevgiyi alıp-verme, ahenk, uyum gibi prensiplerin ifadesi güçleşir. Venüs Akrep burcunda adeta dipsiz bir kuyu gibidir, ya hep ya hiç prensibiyle uçlarda dolaşır. İlişkilerimizde manipülasyon ve gücü kendi elinde bulundurma arzusu nedeniyle sevgiyi doğal akışıyla, olduğu gibi alıp-veremeyiz. Bu tabloya Jüpiter’i de ilave edersek yukarıda ifade ettiğimiz Venüs’ün temsil ettiği konulara aşırılık katması söz konusudur.

İçerisinde ayrılığı barındıran her şey bize adeta kendi ölümümüzü çağrıştırır. İlişkide olduğumuz insanların hayatında hep var olup hiç ölmemek adına kişileri ve koşulları kontrol etmeye çalışarak, kendimizi tüm çıplaklığıyla ortaya koyma cesaretini gösteremeyiz. Çünkü bu bir yönden bizim gerçekte olduğumuz şekilde sevilmeyeceğimizi hissetmemizle ilgilidir.

Kendimizi olduğumuz gibi ortaya koyamayınca bütünleşme, kaynaşma arzumuzu yerine getiremediğimiz için sevgide doyumu asla hissedemeyiz. Çünkü kontrol elimizden gittiği anda terk edileceğimiz endişesiyle kendimizi değersiz hissederiz. Yalnız her şeyi kontrol altında tutmak, sürekli herkesin eşref saatini kollamak ciddi güç gerektirir ve biz bunu gerçek bir güçmüş gibi algılarız. Asıl gücümüzü kontrolü bırakıp, teslim olup, aciz olmayı ve ölümü kabullendiğimizde buluruz ve bu konularda yaşadığımız dönüşümlerle kendimize inanır ve büyürüz.

Resim

Ayrıca astrolojide Venüs-Jüpiter kombinasyonu maddi zenginlikle de ilgilidir. Bugünlerde finansal konularda bazı fırsatlar söz konusu olabilir. Ancak Jüpiter’e özgü aşırı iyimserlikle, ayağımıza kadar gelen bir fırsatı tembellik yaparak ya da daha fazlasını beklediğimiz için beğenmeyerek kaçırabiliriz.

Venüs-Jüpiter Kavuşum Açısı Olumlu ve Olumsuz Etkileri Nelerdir?

(+) Olumlu Etkileri ve Sonuçları: Kendi değeri hakkında iyimser olmak. İlişkiler kanalıyla içsel zenginliğini anlamak. Hayat felsefesini oluşturacağı ve hoşgörü geliştireceği sosyal ortamlarda yer almak. İhtiyaçlı kişilere karşı cömert olmak. Her şeyden mutlu olmak. Hayat felsefesini ve inancını sanatla ifade etmeyi arzulamak. Dini ve felsefi konuların cazibesine kapılmak. Kültürler arası uyumu ve dengeyi sağlamak. Gönül çelen. Büyümeyi destekleyen iştah. Eğlenceden hoşlanmak. Asil zevkler.

(-) Olumsuz Etkileri ve Sonuçları: Kendini üstün görmek. Kendinin ve diğerlerinin değerini eğitim seviyesi ya da ait olduğu sosyal sınıfla ölçmek. İlişkide bolluk duygusuyla çeşitliliğe açık olmaktan dolayı orada anlam geliştirememek. İlişkilerindeki sorunların kendiliğinden düzelmesini beklemek. Ölçüsüz para harcamak. Aşırı iştahlı olmak. Eğlenceye düşkünlük. Abartılı zevkler. Hedonizm.


www.astrolojidergisi.com
Astroloji Dergisi/Banu Çaylak Kardaş


"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir