Venüs Pluto Kare Açısı Etkileri ve Sonuçları

venüs pluto kare açısı, venüs pluto kare açısı nasıl etkiler, terazi burcunda bulunan venüs ile oğlak burcunda bulunan pluto arasında gerçekleşen kare açısının etkileri

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1079
Yaş: 23
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Venüs Pluto Kare Açısı Etkileri ve Sonuçları

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Sal 28 Ağu, 13:21

Resim

Venüs Pluto Kare Açısı Etkileri ve Sonuçları

26 Ağustos’ta Terazi burcunda bulunan Venüs ile Oğlak burcunda bulunan Pluto arasında kare açı gerçekleşti.

Terazi’deki Venüs yönetici olduğu burçta olduğundan güçlüdür. "Ne kadar uyumlu ve güzel isem o kadar değerliyim" yaklaşımı vardır. Venüs Terazi’de uyumu, ahengi, dengeyi, eşitliği ve adaleti sever. İlişki kuruş tarzı ara bulucu niteliktedir, karşıtları uzlaştırır. İnsanlar, renkler, sesler arasında ahenk yaratır.

Venüs bu konumda estetiğe, hoş sosyal ilişkilere ve mutlu bir evliliğe duyulan arzuyu gösterir.

Gölge yönüyle; trendlere aşırı düşkünlük, yüzeyde ahenk ve dış görünüşe önem verir. Kavga çıkarmamak için hoş ama boş tavırlar sergiler. Karşısındakinin isteklerini yerine getirir karşılığını alamadığı zaman hesap defteri tutmaya başlar.

Oğlak burcunda bulunan Pluto ise; sorumluluk, öz disiplin, görev duygusu ve kader anlayışında dönüşümü ve bu alanlarda yaşanan güç savaşlarını ifade eder.

Mevki elde etmek için başkalarını manipule etmeyi, kazanılan konumu kaybetmemek için girişilen güç savaşlarını ve sonucunda yaşanacak acizlik sonrası yeni yapıların doğması, kuralların yeniden düzenlenmesini içeren bir süreçtir.

Bu iki gezegen arasında oluşan kare açı gerilim ve baskı oluşturur. Aslen gerilim faydalı bir haldir çünkü bizi harekete teşvik eder, bizi büyüten ve genişleten bu gerilimdir. Kare açılarda enerjinin her iki yanı da algılanır ancak arada bir direnç oluşur ve bir sonraki adımın ne olacağından emin olmayız. Bu belirsizlik korkuya neden olur. Bir engele takıldığımız hissini yaşar ve aşırı çaba gösterme eğiliminde olabiliriz. Sürekli girişimde bulunmak ve çaba sarf etmek bu açının meyvesidir.

Zorlayan bu durum bize enerji ve kararlılık verir. Kare açılardan enerjiler arasında uzlaşma sağlanması ile kurtulabiliriz. Kare açılar istek ve karakter güçlülüğü yaratır ve bizi büyümeye zorlarlar. Olumsuz olarak kullanıldığında ise yaşanan gerilim ve belirsizlik bizi hiçbir şey yapamaz hale getirebilir. Çatışan iki enerji arasında yenişememe halinden dolayı birbirini bloke etme durumu görülebilir. Eyleme geçmeme durumu açının bize hakim olduğunu gösterir. Kare açının yarattığı enerjinin akacağı bir vasıta bulunamazsa yıkıcı olabilir.

Terazi ve Oğlak arasındaki kare açılar; doğruluk, eşitlik ve tavizler ile otorite olma ve disiplinli olma arasında bir etkileşim sağlar. Kadife eldiven içinde demir el olarak simgelenebilir. Doğru ve adil olanla ilgilidir. Toplumu yöneten yasaların adil olması, evrensel yasaya uygunluk, neden sonuç bağlantısının farkında olmak olumlu yansımalarıdır. Hem ilişkilerin hem de kariyerlerin taleplerine zaman ve dikkat ayırma yeteneğiyle ilgili olarak meydan okumalarla karşılaşılabilir.

Bu açı etkisiyle sevgi, uyum ve ilişkiler ile ilgili güç savaşları, bağımlılıklar ve bu konularda değişim ve dönüşüm temaları gündeme gelebilir. Olumlu anlamda; adil ve uyumlu olmaya çalışırken, sorumluluklarımızın veya görevlerimizin farkında olmayı gösterebilir. Ya da ilişkiyi kararlılıkla derinlemesine yaşamayı ve karşımızdaki ile yüzleşerek dönüşüme hazır olmayı gösterebilir. Yoğun ve tutkulu cinsel arzu görülebilir.

Olumsuz anlamda ise, aşkta güç savaşları, sahiplenicilik, kıskançlık, karşılıklı olarak yenişememe hali görülebilir. Taciz, acımasızlık, açgözlülük, doyumsuzluk, manipülatif ilişki kuruş tarzı, şehvete düşkünlük, sapıklık da bu açının yansımalarıdır. Parasal ve cinsel açıdan bağımlılıkları gösterebilir. İlişkilerde kin ve intikam ile hareket edilebilir. Zararlı arkadaşlar, sevgililer ile kurulan ilişkileri de gösterebilir.


Astroloji Dergisi/Asuman Adıbelli
www.astrolojidergisi.com
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için:
Yönetici (Sal 28 Ağu, 19:35)
Değerlendirme: 16.67%


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir