Mars Uranüs Karşıt Açısı ve Etkileri

mars uranüs karşıt açısı etkileri, mars uranüs karşıt açısı nasıl etkileri, mars uranüs karşıt açısı, mars uranüs karşıt, mars uranüs karşıt açılar

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 964
Yaş: 22
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 113 kez
Teşekkür edildi: 132 kez
İletişim:

Mars Uranüs Karşıt Açısı ve Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 03 Ağu, 21:45

Resim

Mars Uranüs Karşıt Açısı ve Etkileri

2 Ağustos’ta Kova burcunda geri giden Mars ile Uranüs kare açı yapacak. Mars itme enerjisini ifade eder. Mücadele etme, hareket etme ve yararsız olanı def etme fonksiyonunu gösterir. Uranüs ise elektrik enerjisidir. Bireyselleşme, bağımsız olma fonksiyonunu temsil eder. Bu iki enerji arasında elektriksel bir itme gücü bulunuyor. Fonksiyonlar arasında direnç, engellenme hissi gibi gerilimli bir etkileşim bulunmaktadır.

Mars Kova Burcunda’da kendini kısıtlayana karşı çıkmayı, kendi bireyliği için mücadele etmeyi, farklılığını ortaya koyup özgürlük için savaşmayı ifade eder. İsyankar, eksantrik tavırlar, amaçsızca başkaldırma gibi gölgeleri görülebilir. Ancak Mars retro olduğu için hareket, mücadele ve def etme fonksiyonu içsel olarak etkisini gösterir.

Dış dünyaya yansımalarını pek göremesek de kişisel olarak hareketlerimizin davranışlarımızın gözden geçirilmesi, yapıcı, orijinal şekilde kişiselliğimizi ortaya koymak için artık geçerliliğini yitirmiş davranış kalıplarını yıkmak ve düzeltme isteği yaratabilir. Risk almaktan korku, kendinden emin olamamak gibi olumsuz etkileri görülebilir. Ekip çalışmaları içinde bulunup arka planda durmak, başkalarını destekleme yönünde hareket edebiliriz.

Uranüs Boğa Burcunda’da iken kendine özgü maddesel güven ve değer anlayışını oluşturmak önemlidir. Bilinenden, alışılandan farklı bir değer sistemi oluşturulabilir. Paranın huzuru sağlamayacağı fikri bizi para dışında güvenlik ihtiyacımızı karşılayabilecek farklı arayışlara götürebilir. Kendi yetenek ve kişiliğimize uygun yaşama arzusu ile geleneksel para kazanma yolları dışında alanlara yönelebiliriz. Gölge yönüyle değerlere anlamsızca karşı çıkmak, sırf bir gruba dahil olmak için kendi yeteneklerine ya da değerlerine aykırı davranmak, kendi kaynaklarına sahip çıkamamak ve başkalarına yük olmak görülebilir.

Sahip olunanlara ve güvenliğe bağlılık ile düşüncelere ve ilkelere bağlı olmak arasında gerilim yaşanabilir. İki sabit burç arasında gerçekleşen bu açı kendi haline bırakmayı zorlaştırır. Azimli, güvenilir ve sabit olunmasına rağmen uyum sağlama becerisi güçlü değil ve değişime büyük bir direnç görülür. Sahip olduklarımızı korumak için çabalayıp, onlara tutunmaya çalışabiliriz. Kare açı gerilimli bir açı olduğu için bir değişimin olması halinde bir şeylerin olmasına izin vermeyi sağlayabilir. Bu açının olumlu kullanımı halinde hızlı tepki verilebilir, bireysel girişim yeteneği, özgürlük için savaşma, cinsel özgürlüğe değer vermek görülebilir.

Ya da olumsuz durumlarda, hareketlerin özgürleşmeyi, farklılaşmayı engellemesi, tehlikeli kazaya eğilimli hareket etmek, sinirli, aksi, isyankâr veya kontrolsüz davranışlar görülebilir.

Boğa ve Kova burçları arasındaki bu gerilim Boğa’nın dünyeviliği ile Kova’nın teorilerinin bütünleştirilmesi için uygun bir kombinasyondur. Mars Uranüs’e kare açı yaptığında özgür olmak ve yalnız kalmak önemlidir. Aynı zamanda Mars Kova burcunda iken insancıl, insanlara yardım eden bir tavır görülür. Ama başka insanlara yakın, hümanist yaklaşım ile kendi bireyselliğini yaşamak ve diğerlerini sorunlarını çözme konusunda rahat bırakmak arasında ikilem yaşanabilir.

Astroloji Dergisi/Asuman Adıbelli
www.astrolojidergisi.com


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir