Mars Uranüs Karşıt Açısı Etkileri ve Sonuçları

mars uranüs karşıt açısı, mars uranüs karşıt açısı neleri etkileri, mars uranüs karşıt açısı ve etkileri, mars uranüs

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 968
Yaş: 22
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 115 kez
Teşekkür edildi: 132 kez
İletişim:

Mars Uranüs Karşıt Açısı Etkileri ve Sonuçları

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzr 03 Ara, 21:22

Mars Uranüs Karşıt Açısı Etkileri ve Sonuçları
Resim

Koç burcundaki Uranüs ile Terazi burcundaki Mars birbirlerine karşıt açı yapıyorlar. Koç burcundaki Uranüs başkalarından farklı, özgün yanını fark edip bunun peşinden gitmeyi sembolize eder. Aynı zamanda özgürce, kimseden etkilenmeden inisiyatif alabilmeyi, bunu yaparken de direk ve hesapsızca ilerlemeyi gösterir.

Ancak Koç burcunun yöneticisi Mars zararlı olduğu Terazi burcunda. Mars’ın burada isteklerinin peşinden gitme ve direkt hareket etme tarzı zarar görür. Savaşma ve mücadele etme tarzı dolaylı bir hal alır. Terazi burcundaki Mars sosyal açıdan onaylanmak üzere hareket ederken, Koç’taki Uranüs, bağımsız ve kendi merkezli olması nedeniyle tüm bunlardan özgürleşmeyi talep eder.

Mars Terazi burcunda gölge yönüyle pasif agresif öfkeye işaret edebilir. İlerleme kaydedilmemiş durumlarda biriken gerilimli enerji Mars’ın Uranüs’e karşıt açı yapmasıyla birlikte olaylar ani öfke patlamalarıyla birlikte yıkıcı bir şekilde ortaya çıkabilir.

Öfkenin ne kadar zarar verici olabileceğini hepimiz biliriz. Burada Dr. Erdoğan ÇALAK’ın “Öfkeden Sevgiye Üç Hâkim Duygu” adlı kitabında öfkenin yapıcı kullanımı üzerine yazdığı yazıdan kısa bir bölüm paylaşmak isterim:

“Yapıcı öfke üst örgütlenme düzeylerinde görülen bir öfke biçimidir. Bu öfkenin yok edici bir niteliği kalmamıştır. Öfke sevdiğimizi insanları sevebilir tutmak, oluşturduğumuz bir sistemin, bir düzenin korunmasını sağlamak için kullanılır. Hayatımızı, kurduğumuz dünyayı koruyabilmek için yapıcı öfkeye ihtiyaç vardır.

Öfkeyi yapıcı bir biçimde kullanamamak kişiyi edilgenleştirir, hayatının kontrolünü başkalarına bırakmasına yol açar. Haksızlıklar karşısında duyduğumuz öfke de bu öfkenin kapsamı içerisindedir. İnsanın adaletsiz bir dünyayı sevebilmesi mümkün değildir; haksızlıklara karşı çıkarak hayatı kendimiz için sevebilir tutmaya çalışırız. Bu öfke “gerçeklik sevgisi” kişilik örgütlenmesi düzeyinin öfkesidir.”

Mars-Uranüs karşıt açısı olumlu ve olumsuz etkileri

Olumlu Etkileri
Devrim veya özgürlük için mücadele. Hayata ve insanlara eşitlikçi ve hümanist bir felsefeyle yaklaşma ve bunları hayata geçirmek. Teorileri ya da buluşlarıyla insanları fethetmek ve insanlık için mücadele etmek. Keşfettiği teorileri kendine has yollarla gerçekleştirmek. Azim ve cesaretle zulüme başkaldırmak. Yüksek idealler için savaşmak. İnsan haklarını savunmak.

Olumsuz Etkileri
Fevri ve düşüncesizce davranarak öngörülemeyen ani kopuşlar yaşamak. Düzene ve kurallara kafa tutarak gereksiz riskler almak ve hatta bu sebeple bazen kazaya neden olmak. Tuhaf amaçlar ya da eksantrik olmak için hareket etmek. Hareket etme tarzının bireyleşmeye engel olması. Özgürlük takıntısıyla olur olmaz her şeye başkaldırma. Ait olma arzusuyla boyun eğip bireyleşememek. Herhangi bir şeyi aniden terk etmek. Kontrolsüzce yasaklara başkaldırma dürtüsü. Tabuları yıkmak. Değişim dürtüsü. Anarşizm.


Astroloji Dergisi/ Banu Çaylak Kardaş
Astrolojidergisi.com


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir