ARALIK AYI ASTROLOJİK YORUMLARI

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
akkrep
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 250
Yaş: 53
Kayıt: Pzt 21 Kas, 14:26

ARALIK AYI ASTROLOJİK YORUMLARI

Okunmamış mesaj gönderen akkrep » Cum 02 Ara, 15:37

HERKESE SEVGİLER....
YAY BURCUNDA YENİ AYGENEL ETKİLER

(1 Aralık Perşembe 17:01 Ankara)

Ankara'ya göre 1 Aralık 2005 tarihinde saat 17:01'de Yay Burcunda Yeniay gerçekleşiyor. Yay Burcu, genel olarak iyimserliği, paylaşmayı, bilgiyi yaymayı ve daha geniş alanlara hitap etmeyi simgeler. 6.Evde gerçekleşen Yeniay, kamu sağlığı, sendikalar, işçi ve memurların çalışma şartları ve silahlı kuvvetler konularında daha iyimser bir planlama ile kalkınma stratejisini gösteriyor. Ankara'ya göre çıkarılan Yeniay haritasında İkizler burcunun yükselmesi, Ankara açısından Aralık ayı boyunca iletişim ve haberleşme araçlarının, kamu fikrinin araştırılmasının, basın yayın organlarının, komşu ülkelerle ilişkilerin, temel eğitim ve öğretim konularının ön plana çıkacağını gösteriyor. Yükselen derecenin yöneticisi Merkür'ün de 6.evde bulunması nedeniyle, Aralık ayı boyunca çalışma koşulları ve sağlık alanında gelişme sağlanabilmesi amacıyla çeşitli görüşmeler ve fikir alış verişleri yapılabilir. Yay enerjisi planların geliştirilmesini sağlarken, geriye hareket eden Merkür ise bu planlar üzerinden tekrar tekrar geçilmesini gerektirecektir. İkizler enerjisi nedeniyle kararsızlık söz konusu olabilir. Öncü niteliğin eksik olması nedeniyle, Aralık ayı boyunca önemli girişimleri gerçekleştirmek zor olacaktır. Merkür'ün 6.evde geriye hareketinde olması, zorlu çalışma şartlarından ötürü ileriye yol almakta güçlük çekileceğini gösteriyor. 3.Evde geriye hareketinde olan Satürn ise, iletişim, haberleşme araçlarında, kamu fikrinin alınmasında ve basın yayın organlarının özgürlüğünde kısır bir döngü oluşturuyor. Satürn'ün bu konumu, hükümetin basın üzerine ambargo uygulamasına yol açabilir.

6.Evdeki Yeniay derecesinin, 11.evdeki Kuzey Ay Düğümü ile üçgen açısı, sağlık ve çalışma koşulları konularında yeniliklere ve kalkınmaya gidilmesinin nedeninin, uluslararası anlaşmalar çerçevesinde alınan kararlar doğrultusunda olacağını gösteriyor.Ankara'ya göre çıkarılan haritada 6.evde yer alan Yeniay derecesi, 3.evde geri hareketinde olan Satürn ile üçgen açı kuruyor. Dolayısıyla basın özgürlüğü ve kamu fikrinin açıklanmasında kısıtlanmalar yaşansa da, hükümet işçi ve memur çalışanlarının sorunlarını ve sağlık problemlerini kendi içinde ele alıyor. Yeniay derecesinin 10.evdeki Uranüs'le olan kare açısı ise, hükümet ile işçi ve memur kesimi arasındaki gerginliği şiddetlendiriyor.

6.Evde gerçekleşen Yeniay, hayvanların sağlığına da işaret ediyor. Satürn ile açı halinde olan Yeniay, çiftliklerdeki hayvanların sağlığı, buralarda yiyeceklerin korunması konularını gündeme getirebilir. Bu konularla ilgili sorunlar basın aracılığıyla kamuya yansıtılabilir.

10.Evdeki Uranüs, ünlü kişilerin, iş adamlarının, iktidar partisi üyelerinin hakkında çıkabilecek skandallara işaret edebilir. Uranüs'ün Akrep burcundaki Jüpiter'le olan açısı, bazı gizliliklerin açığa çıkacağının ve bunların yargıya intikal edeceğinin göstergesi olabilir. Uranüs, aynı zamanda 12.ev girişinde ve geri hareketinde olan Mars'la sekstil açı kuruyor. Bu konum, devlette yetkili olan veya toplumda saygınlık kazanmış otoritelerin, birtakım örgütlerle olan gizli bağlarının göstergesi olabilir.

9.Evdeki Neptün, sahillerde sisli hava oluşmasına yol açabilir. Ülke içinde aşırı yağış nedeniyle seller meydana gelebilir. Neptün'ün bu konumu aynı zamanda din adamları, üniversiteler ve profesörlerle ilgili yapılacak politik hareketleri ön plana çıkarabilir. Neptün'ün 3.evdeki Satürn ile karşıtlığı hükümetin bu kesime basında söz hakkı tanımayacağının göstergesi olabilir. Satürn, yani hükümet, burada güçlü konumda değil. Dolayısıyla disiplini sağlayabilmek için baskıcı bir yöntem uygulayarak otorite yetkilerini kullanıyor.

Akrep Burcunda ve 6.ev girişinde bulunan Jüpiter'in 12.ev girişinde ve geri hareketinde olan Mars'la karşıt açısı, hastanelerdeki sağlık koşullarının elverişsizliğini açığa çıkarabilir ve hastaneleri yeniden yapılandırma olanaklarını sağlayabilir. Bu karşıtlık aynı zamanda, uyuşturucu maddelerin yarattığı sağlık problemleri konusunda toplumu bilinçlendirme çalışmalarını da yaygınlaştırabilir.

3.Evdeki Satürn ile 9.evdeki Neptün'ün karşıtlığı, komşu ülkelerle uzak ülkeler arasında uzun zamandır sürmekte olan ve sonuçlanamayacakmış gibi görünen gerginliği tetikleyici bir unsur olabilir. Satürn, aynı zamanda geri hareketinde olan Mars ile de kare açı içinde ve bu nedenle ülkeler arasında çatışmalar kaçınılmaz olacaktır. 8.Evdeki Venüs geri hareketine yaklaştığından yavaşlıyor. Dolayısıyla barışçıl gücünü yeterince ortaya koyamıyor. Merkür'ün geri hareketi, iletişimde yanlış anlaşılmalar doğurabilir. Barışı ve adaleti simgeleyen Terazi Burcu ise Yeniay haritasında engellenmiş durumda. Ancak, barışı ve huzuru bozacak eylemler T.C.'nin toprakları dışında gerçekleşebilir. Jüpiter'in konumu, Dış İşlerinin ve Silahlı Kuvvetlerin barışçıl bir tutum izleyeceğini gösteriyor.

7.Evde bulunan Pluto, T.C.'nin dış ilişkilerinde devlet yetkilileri ile değil, başka ülkelerde yerleşmiş organize suç örgütleriyle muhatap olacağını gösteriyor. Pluto'nun 3.evdeki Satürn ile 135 derecelik açısı, bunların komşu ülkelerle bağlantısını gösterirken, 12.evdeki Mars ile 135 derecelik açısı, söz konusu örgütlerin gizli suikast ve suç girişimlerine işaret edebilir. Bu örgütlerin T.C. vatandaşı kişilerle ya da T.C.'nde yerleşik kurumlarla gizli bağlantıları olabilir.1 - 31 Aralık 2005 Tarihleri Arasındaki Önemli Gökyüzü Hareketleri

3 Aralık 08:19'da Güneş, geriye hareketindeki Satürn ile üçgen açı oluşturuyor. Yaratıcılığı simgeleyen Güneş, Yay Burcunda kendini daha geniş bir kapasite ile ortaya koyabilir. Ancak geriye hareketli Satürn ile oluşturduğu üçgen açı, bu yoğun birikimin içeride istiflenmesine yol açabilir. Böylece iç dünyamızda genişlemeyi arzulayan yaratıcı bir enerjiyi dışarıya yansıtmakta zorluk çekebiliriz. Geri hareketli Satürn, bu dönemde içe yönelmeyi ve iç dengeyi oluşturmayı sağlıyor. Yay'ın dışa dönük enerjisi ile Satürn'ün melankolik özelliğini kendi içimizde dengelemeyi öğrenmemiz gerekecek. Bu yerleşim bize maceraya atılmakla, ihtiyatlı davranmak arasında ölçülü davranmayı geliştirebileceğimiz bir enerji sunuyor. Diğer taraftan, çevremizde paylaşımcı olmayan, tek başına yaşamaya yönelen insanlar olabilir. Çevremizdeki insanlarla bütünlüğümüzü korumak, aramızda mesafeler açılmamasını sağlamak için daha fazla çaba sarf etmemiz gerekebilir.

4 Aralık 04:24'te Merkür 24 derece Akrep Burcunda düzgün hareketine başlıyor. Bu tarihten itibaren iletişim, haberleşme, kısa yolculuklar, eğitim-öğretim konularında bir süredir yaşadığımız zorluklar, aksamalar ve gecikmeler geride kalıyor. Son günlerde bu konularla ilgili kararsızlık sergilediysek veya kontrolümüz dışında gelişen olaylara karşı koyamadıysak, bu günden itibaren daha planlı, kararlı ve dirençli hareket edebileceğiz.

4 Aralık 22:41'de Merkür ile Venüs sekstil açı oluşturuyor. Bu tarihte ilişkilerde iletişim ön plana çıkıyor. Karşılıklı uyumun ve dengenin sağlanması için kararlı bir tutum sergilenebilir. Sanatla ilgili söyleşiler gerçekleştirilebilir. Yazar ya da şair olanlar, bu tarihte her zamankinden daha fazla ilham bulabilirler. Maddi konularla ilgili iletişim ve görüşmeler artabilir. Parayı ya da ortaklığı içeren anlaşmalar yapılabilir. Merkür ile Venüs'ün sekstil açısı 6 gün etkisini sürdürmeye devam edecek ve 10 Aralık 23:20'de bu açı tekrar kesinleşecek. Akrep ve Oğlak burçlarının 24 ile 28 dereceleri arasında kişisel gezegenleri olanlar bu tarihler arasında kendileri için önemli anlaşmalar yapabilirler.

5 Aralık 02:08'de Mars 8 derece Boğa Burcunda, Akrep Burcundaki Jüpiter ile karşıt açı oluşturuyor. Bugün gözü kara bir şekilde fırsatların peşinden koşabilir, fakat yanlış adımlar atabiliriz. Biraz daha gerçekçi olmaya özen göstermeliyiz. Bu enerji, aşırı güç gösterme ve sahip olma hırsı verecektir. Şimdiye kadar dışa vurulamayan tutkularda patlamalar yaşanabilir. Mars'ın ters hareketi boyunca biriktirdiği enerji açığa çıkacaktır. Daha önceki dönemde duygularımızı fark etmeden bastırmış olabiliriz. Bu sebeple bu dönemde patlamalar yaşayabiliriz. Heyecan ve harekete geçme isteği bir taraftan yükselirken, çekimser davranarak risk alıp almama arasında kalabiliriz. Bu etkiyi en fazla hissedecek kişiler Boğa ve Akrep burçları olacaktır. 28 - 30 Nisan ve 30 Ekim - 1 Kasım arası doğanlar ya da 8 derece Boğa/Akrep aksında kişisel gezegenleri olanlar bu etkiyi daha fazla hissedeceklerdir. Aslanlar ve Kovalar ise bu etkiden olumsuz yönde etkilenebilirler. 27 - 29 Ocak ve 30 Temmuz - 1 Ağustos arası doğanlar ya da 8 derece Aslan/Kova aksında kişisel gezegenleri olanlar ani patlamalar yaşayabilir, sahiplenmek ile paylaşmak arasında kalabilirler. Bu dönemde doğan Aslanlar ve Kovalar, bu gün kendilerini fiziksel olarak zorlayıp yıpratmamalılar. Abartılara kaçmamaya dikkat etmeliler.

Genel olarak baktığımızda ise içeride birikmiş kızgınlıkların dışarı yansıyabileceği bir gündeyiz. Gün içinde aşırı derecede fiziksel enerji harcayarak yorgun düşebiliriz.

6 Aralık 03:05'te Kiron Kova burcuna giriyor. Kova burcundaki Kiron, gerçekçi olmaktan uzak idealler geliştirmeye yol açabilir. Bu idealler genellikle toplumun, insanlığın aldığı yaralarla ilgilidir. Toplumsal birliğin sağlanamadığı ya da sarsıldığı noktalar açığa çıkar ve bu noktalarda şifa bulmak gereklidir. Bu etkiyle bilimin getirdiklerinden faydalanarak sağlık sorunları aşmaya çalışabiliriz. Bu sağlık sorunları genellikle kitlesel yaralarla ilgili olacaktır.

7 Aralık 09:15'de Güneş 15 derece Yay Burcunda, Kova Burcundaki Neptün ile sekstil açı oluşturuyor. Yaratıcı enerjilerin hakim olduğu bir gündeyiz. Topluma faydalı konularla ilgili ilham veren çalışmalarda bulunmak için uygun bir gün. Gün boyu hırslardan arınmış bir şekilde günlük hayatımıza devam edeceğiz. Bu sebeple mücadele gerektiren konulardan kaçabiliriz. Günü, hayal kurarak ya da yaratıcı fikirlerimizi çevremizle paylaşarak geçirebiliriz. Evrensel temalar ön planda olacaktır.

8 Aralık 11:35'te 16 derece Yay ve Balık burçlarında İlkdördün Fazı oluşuyor. Yeniay'da bilinçli olarak başlattığımız konuların ruhsal ve evrensel boyutunu sorguladığımız bir döneme geldik. Yeniay'la başlayan dönemde hayata ne kadar iyimser baktığımızı, halbuki hayatın kontrol edemediğimiz bilinmeyenlerle dolu olduğunu ve bizi sürekli sınadığını düşünebiliriz. İyimserlik ve kötümserlik arasında hayatın gerçeklerini ve dualiteyi sorgulayacağımız bir gündeyiz. Evrenle bütünleşmek isterken mevcut felsefe ve inançları sorgulayabiliriz.

10 Aralık 06:04'te Mars, 8 derece Boğa burcundan düzgün hareketine başlıyor. Mars, 1 Ekim'den itibaren Boğa burcunda geri hareketinde idi. Boğa ve Akrep burcu mensupları, Mars'ın bu geri hareketinden daha fazla etkilendiler. Bu süre içinde kendilerini göstermekte, ifade etmekte zorlandılar ve yanlış anlaşılmaların, yanlış değerlendirmelerin kurbanı oldular. Mars geri hareketindeyken, genel olarak hayatımızda kişisel kimliğimizi dış dünyaya yansıtmamızda problemler oluşturmuş olabilir. Boğa Burcunun haritamızın hangi alanında konumlandığıyla bağlantılı olarak, hayatımızın bu alanında kontrol dışı gelişmeler, istenmeyen münakaşalar ya da sağlıklı bir şekilde gerçekleşmeyen tartışmalar yaşamış olabiliriz. İsteklerimizi uygun bir şekilde belirtmekte zorluklar yaşamış ve yanlış anlaşılmış olabiliriz. Gerçekte kim olduğumuzu, nelere gücümüzün yetebileceğini göstermekte tereddütlü davranışlar sergilemiş veya imalı yollara başvurmuş olabiliriz. Mars'ın bu konumu, dünyada barış, huzur, düzen dengelerini bir ölçüde sarstı. Mars'ın düzgün hareketine başlamasından itibaren, yaşadığımız bu sıkıntılar geride kalıyor. Kendimizi bireysel olarak ifade etmenin doğru yollarını bulabildiğimiz ölçüde, dış dünya ile bağlantılarımızı güçlendirebileceğiz. Böylece kendimize olan güvenimiz artacak.

12 Aralık 23:20'de Merkür Yay burcuna giriyor. Bu dönemde, karşılıklı fikir alış verişleri ön plana çıkacak ve başkalarının fikirlerine gösterilen ilgi artacaktır. Kendi fikirlerimizi geri planda tuttuğumuz, başkalarının görüşlerini değerlendirdiğimiz bu dönemde, hangi yolu seçeceğimiz konusunda kafamız çok karışabilir. Bu dönemde düşüncelerimizi yoğunlaştırıp, derinleştirebiliriz. Yay Burcundaki Merkür, araştırma yapmak için elverişli bir enerji getirir. Daha çok araştırmak, daha çok şey öğrenmek ve daha çok şey aktarmak isteriz. Bu motivasyonla ve heyecanla dikkatimiz azalabilir. Böylece yanlış aktarımlarda bulunabilir, hatalar yapabilir, potlar kırabiliriz. Yine de Yay burcundaki Merkür pozitif iletişimi gösterir. Kişisel görüşler, açık sözlülükle dile getirilebilir. Bu dönemde başkalarının görüşlerini, daha iyimser bir şekilde dinleyebiliriz. Farklı düşünce biçimlerini değerlendirmek ve kendimize uygun olanlarını benimsemek için elverişli bir dönemdir.

15 Aralık 18:15'te 23 derece Yay ve İkizler aksında Dolunay gerçekleşiyor. Yeniay'da oluşturduğumuz idealleri ve inançları şimdi sorgulayabiliriz. Her şeyin doruk noktasına yükseldiği bu dönemde fikirlerimizi ve inançlarımızı tekrar gözden geçirerek sorguluyoruz. Bu dönemde fikirlerimizdeki dengeyi kuramayıp kavram kargaşası yaşayabiliriz. Fikirlerin ve ideallerin çatışması bu dönemde en üst seviyeye ulaşacaktır. Kendi bildiğimizde inat ederken karşı tarafın söylediklerine karşı gelebiliriz.

15 Aralık 17:58'de Venüs Kova burcuna giriyor. Bu dönemde yaratıcılığımıza yeni ve farklı tatlar katmak isteyebiliriz. Oğlak burcundaki Venüs'ün ciddi, soğuk kanlı ve biraz da mesafeli tavrı devam ederken, yaratıcılığımızda geleneksellikten uzaklaşarak yeniliğe ve farklılığa geçiş yapacağız. Bu dönemde ilişkilerimizde de geleneksel olmayan farklı tarzları benimseyebiliriz. Bu dönemde bir ilişkiye başlarsak, diğerlerinden ne kadar farklı ve özgün olduğunu, bize bireysel anlamda kendimizi ifade etmemizde ne kadar kolay olanak sağladığını fark ederek şaşırabiliriz. Doğal olarak bu dönemde Güneş'i ve Yükselen burcu Kova olan kişilerin ilişkileri olumlu olarak etkilenecektir. Kendilerini daha iyi ifade edebilecekler ve yaratıcılıklarını gösterebileceklerdir. Bu dönemde daha iyimser olacaklar ve hayatın olumlu tarafına daha açık yüreklilikle karşılık verebileceklerdir. Boğalar ve Akrepler ise bu dönemde kendilerini fazla huzurlu hissedemeyebilirler. Venüs Kova burcundayken ters hareketine başlayacak ve 1 Ocak'ta Oğlak burcuna geri dönecek. 5 Mart'ta ise tekrar Kova burcuna girerek 6 Nisan'a kadar burada kalacak.

16 Aralık 06:10'da Güneş 24 derece Yay Burcunda Pluto ile birleşiyor. Bu etkiyle egodan sıyrılarak hayatın daha derin anlamını aramak peşinde koşacağız. Bugün, özellikle inançlar, din veya hukuk konularıyla ilgili olarak toplulukları etkileyecek önemli olaylar gündeme gelebilir. Dönüşümlere açık olacağımız bir gündeyiz. Otorite konumundaki kişilerle ilişkilerimizde zorluklar yaşayabiliriz.

17 Aralık 06:00'da Jüpiter ile Satürn 10 derece Akrep ve Aslan burçlarında kare açı oluşturuyor. Satürn, kısıtlanmayı, disiplini, sabırlı ve planlı olmayı, kuralları, uyulması gereken zorunlu yapıyı ve hayatın getirdiği zorlukları temsil eder. Jüpiter ise, Satürn'ün getirdiği zorluklara karşı koymayı, hayatın kolaylıklarını görebilmeyi ve bunlardan faydalanabilmeyi, böylece sınırları aşmayı ve genişlemeyi simgeler. Zodyak'taki sıralamasına göre Satürn'ün geri planda olması sırasında oluşan bu kare açı, yaşamda birtakım engellerin aşılmışlığını, artık hayatta yeni bir yön çizilmiş olduğunu, çizilen bu yönde temel yapının oluşturulması krizini yansıtır. Bu noktadan sonra hayatımızda engeller ve fırsatlar belirlenmiştir. Bu engellerin ve fırsatların izin verdiği ölçüde şimdiye kadar belirlediğimiz işleri tamamlama motivasyonuna sahip olabileceğiz. Mevcut işlerimizi temellendirecek, bunun üzerine gerekli yapıyı oluşturabileceğiz. Bu oluşumlar yaklaşık 2 yıl sürecek bir zaman diliminde kendini gösterebilir. Yaklaşık 27 ay gibi bir süreden sonra ise işlerimizi ne kadar geliştirebileceğimizi, esas yapının üzerine yaratıcılığımızla neyi ekleyebileceğimizi ve ne kadar mükemmelleşebileceğimizi sorgulayacağız.

19 Aralık 03:10'da Merkür 7 derece Yay Burcunda, Balık Burcundaki Uranüs ile kare açı oluşturuyor. 21 Kasım'da tekrarlanmış olan bu açı nedeniyle, o dönemde ortaya çıkan farklı ve yaratıcı fikirleri bugün tekrar gözden geçirmek zorunda kalabiliriz. O dönemde başlattığımız bir projemiz varsa, bugün o konuyla ilgili, ani ve beklenmedik sürprizler yaşayabiliriz. O dönemde orijinal ve yaratıcı gibi görünen fikirler şimdi aniden cazibesini kaybedebilir. Bugün konuşmalarımıza ve iletişimimize dikkat etmeliyiz. Kırıcı sözler, daha sonra pişman olmamıza neden olacak sonuçlar doğurabilir.

21 Aralık 13:22'de Merkür 10 derece Yay Burcunda, Aslan Burcundaki Satürn ile üçgen açı oluşturuyor. Yaratıcı düşünceleri ciddi ve somut hale dönüştürebilir, pratikte kullanabilir bir şekle sokabiliriz. Somut konularla ilgilenirken, ufkumuzu hala geniş tutabilir, fikirlerimizi genişletebiliriz. Konsantre olmanın kolay olabileceği bir gündeyiz. Fikirlerimizle öncülük edebiliriz.

21 Aralık 20:35'te Güneş Oğlak Burcuna giriyor. En uzun gece... Artık kışın başlangıcındayız. Her şeyin biraz daha karamsarlaştığı, ciddileştiği ve metodik bir hale geldiği bir gündeyiz. Oğlak her zaman zirveye ulaşmak ve orada kalmak ister. Güneş'in bu burçta hareket ettiği dönemde, daha çok toplumun bizden beklentilerine konsantre oluruz. Zirveye ulaşmak için ve kendimizi göstermek için çalışırız. Daha planlı ve programlı hareket ederiz. Bu dönemde risk almak fazla cazip gelmeyecektir. Gelenekler ve töreler her zamankinden daha önemli olabilir. Daha kuralcı davranabilir, sorumluluklarımıza konsantre olabiliriz. Sorumluluklarla ilgili olarak genel tavrımız nasılsa bu dönemin etkisi de buna bağlı olarak gelişecektir. Satürn haritamızda güçlüyse ve iyi bir konumdaysa, bu dönemi rahat bir şekilde geçirebiliriz.

Haritanızda Oğlak Burcunun bulunduğu evin konularıyla ilgili olarak bu dönemde siz de zirvede olmak ve o alanın konularıyla ilgili fark edilmek, takdir toplamak isteyeceksiniz. Bu konularda kontrolü ele almak isteyeceksiniz. T.C. haritasında Oğlak 7.evi kesiyor. Bu sebeple hükümet, yabancılarla olan ilişkilerinde ve diplomaside kendimizi göstermek isteyecektir.

23 Aralık 21:35'te 2 derece Terazi ve Oğlak burçlarında Sondördün Fazını oluşuyor. Yeniay'da başlattığımız girişimler artık toplumsal alanda fark edilir bir hale geldi. Güneş, bize çok çalışmamız ve sosyal alanda zirvede olmamız gerektiğini söylerken, Ay da ilişkilerimizi de göz ardı etmemiz gerektiğini, çok çalışmak ve statü merakı nedeniyle sosyal ilişkilerden geri kalmamamız gerektiğini vurguluyor. Bu dönemde projelerimizin görünür hale getirilmesi ve fark edilmesi için çok uygun olacaktır. Başarı için ise politik davranmamız ve ilişkilerimizi olumlu yönde kullanmamız gerekecektir.

Venüs, 24 Aralık 11:37'de 1 derece Kova Burcundan geri hareketine başlıyor. Venüs'ün geriye hareket ettiği dönemlerde, içsel değerler ile sosyal çevre arasında çatışma ya da kopukluk yaşanır. Venüs geri gittiğinde genelde aile içinde ya da çevrede görülenler ya da edinilen tecrübeler karmaşıktır ve kişi doğruları yakın çevresinde göremediğinden kendi içinde aramaya başlar. Bu dönemde insanlar sosyalleşme ve dışa dönük olma ihtiyacı ile gizemli, içe dönük, derin olma ihtiyacı arasında bocalayabilirler. Venüs geri gittiğinde, içeride gizli kalmış bilgi ve hayatın derin anlamı sorgulanır. Bilinçaltına dalmak, geçmişte olan, bitmiş ya da ölmüş olanı meydana getirmek için savaş verilir. Sosyal yaşamda zorluklarla karşılaşıldığında hangi kutupsal tepki verileceğine yönelik derin düşüncelere dalınır. Neyin doğru, neyin adil olduğuna karar verilmesi, ölçülüp tartılması için bir süreç gereklidir. Sosyal yaşamda neye ihtiyaç duyulduğunun, kişisel kapasitenin ne olduğunun araştırılması gerekir. Venüs, çağın gereklerine uymayı ve sosyal çevrede karşılaşılan zorluklara karşı tedbirli olmayı sağlar. Dış giyimin, aktivitelerin iç dünyayı yansıtması Venüs'ün iç ve dışı dengelemesiyle mümkündür. Bu denge sağlandıkça kişi daha mutlu ve kendiyle barışık olur. Kişi, kendine uymayan bir ortamda bulunduğunu hissettiğinde ya da dışlandığında, bu çevreye karşı gardını alır ve yeni seçimler yapar. Venüs'ün geriye döndüğü zamanlarda, aşk, değerler, yaratıcılık ve diploması üzerine daha fazla düşünülür. İçeride düşünülen şey, dışarıya yansıtılamaz. Venüs, her 8 yılda bir aynı burçta geri hareketinde olduğundan, transit Venüs, 8 yılda bir kişisel haritaların aynı evinde geri hareket eder ve bu evle ilgili tamamlanmamış olanı gündeme getirir. Venüs'ün 1 derece Kova ile 16 derece Oğlak burçları arasındaki geri hareketinin doğum haritanızda hangi evde gerçekleşeceğine ve bu evle ilgili 8 sene önce neler yaşadığınıza bakmalısınız. Transit Venüs'ün geri hareketi, görünüşte saklanan şeye ayna tutma ihtiyacını ortaya çıkarır. Venüs'ün geri hareketi, hayatımızda 8 yıl önce gerçekleşen, ancak kapanmamış mevzuları gündeme getirebileceği gibi, geçtiğimiz aylarda geri hareketli olan Mars'ın yarattığı bireyselliğin dış dünyaya problemli yansıtılmasının sonucu oluşan gerginlikleri çözmemiz ve tatlıya bağlamamız için bir fırsat yaratabilir. Venüs, 3 Şubat'ta 16 derece Oğlak burcunda düzelecektir.

25 Aralık 07:09'da Merkür ile Neptün sekstil açı oluşturuyor. 15 derece Yay ve Kova burçlarında oluşan bu açı, iletişimde hassasiyeti, romantizmi ve empatiyi ön plana alır. Bu açı, aşk romanları veya şiirler yazmak ve bu konularla ilgili ilham almak için elverişli bir enerji getirir. Sinema, fotoğrafçılık gibi görsel konularla ilgili sohbetler gerçekleştirilebilir. Yaratıcılık getiren bu açı dikkat gerektiren işler için fazla elverişli değildir.

28 Aralık 01:21'de Boğa burcundaki Mars, Aslan burcundaki Satürn'le kare açı oluşturuyor. Harekete geçmek ve geçmemek arasında bocalayacağımız bir gündeyiz. Elimiz kolumuz bağlı bir şekilde oturabiliriz. Bugün kontrol isteğinin güçlü olduğu, aynı zamanda da yıkıcı enerjilerin hakim olduğu zorlu bir gün... Aslanlar bu yıl Satürn'ün etkisiyle pek rahat değiller. Genel olarak kendilerini kısıtlanmış hissediyor olabilirler. Bu dönemde de özellikle 1 - 3 Ağustos arasında doğan Aslanlar, kendilerine olan güvenlerini sorgulayacaklar. Yine 30 Nisan - 2 Mayıs arasında doğan Boğalar, 1 - 3 Kasım arasında doğan Akrepler ve 20 Ocak - 2 Şubat arasında doğan Kovalar, bu dönemde aşırı çalışmaktan yorgun düşebilirler. Girişimleri beklenmedik şekilde engellenebilir. Genel olarak baktığımızda ise bu etki herkes için, erkeklerle ve otorite konumundaki kişilerle ilgili olarak problemlere neden olabilir.

29 Aralık 08:00'de Güneş 7 derece Oğlak Burcunda, Balık Burcundaki Uranüs ile sekstil açı oluşturuyor. Bugün, kendimizi daha iyi ifade edebileceğimiz, risk almaya cesaret edebileceğimiz ve özgürleşmek isteyeceğimiz bir gündeyiz. Yaratıcı bir şekilde kendimizi göstermek isteyebiliriz. Bunu yaparken de güç elde etmek isteyebilir, toplum tarafından fark edilebiliriz.
Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön