Doğum Haritasında Şans Noktası, Burçlarda, Gezegenlerde, Evlerde Etkisi

Part of Fortune Doğum Haritasında Şans Noktası, Burçlarda, Gezegenlerde ve Evlerde Etkisi, astrolojide şans noktasının açılımı, doğum haritamızda şans noktaları, doğum haritamızda şanssızlık, şans noktasının şanssızlığa dönüşmesi, doğrum haritamızda şanssızlık noktası

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
emekli

Doğum Haritasında Şans Noktası, Burçlarda, Gezegenlerde, Evlerde Etkisi

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Prş 29 May, 17:59

Resim

Doğum Haritasında Şans Noktası, Burçlarda, Gezegenlerde, Evlerde Etkisi

Astrolojide Şans Noktasının Açılımı

Astrolojide önemli arap noktalarından biriside şans noktasıdır, şans noktası (pars of fortuna), Yükselen + Ay - Güneş hesaplanarak bulunan sanal bir noktadır etkisi ise gayet reeldir. gündüz ve gece haritaları için ayrı hesaplanır...

Horoskopta (Doğum haritamızda) şans noktasının yerleştiği ev şansın hangi alanlarda geleceğini gösterir, ve yerleştiği burcun yönetici planeti şans noktasının da yönetici planeti olur.

Şansın Şanssızlık Noktasına Dönüşmesi

Şans noktası şansın anahtarı olduğu kadar kötü bir yerleşimde ve sert açılar oluşturuyorsa kişi için şanssızlık noktasına da dönebilir... şans noktası güneş-ay ve yükselene göre hesaplandığı için, bu üç öğe olumsuz açılar yapıyorsa şans noktası sıkıntı noktasına da dönüşebilir.

Şimdi Doğum haritamızda güneş-ay karşıt açıda ise (dolunay) şans noktamız her zaman 7. evimize düşer, bu etkide doğanlar, karşıt kutuplarda yaşayan, yaşantılarını hem kendi hemde başkalarının gözüyle gören kişilerdir, şansı kendilerine döndürmek için, hem almayı hemde vermeyi öğrenmeleri gerekir, aynı zamanda anne ve babadan gelen şansızlığı da gösterir.

Horoskopumuzda (Doğum haritamızda) güneş-ay kavuşumda (yeni ay) ise şans noktamız 1. ya da 12. eve denk düşer, bu insanlar dünyayı sadece kendi gözlerinden görürler, şanslarını döndürmek için bencil düşüncelerden soyutlanmaları, ve vizyonlarını genişletmeleri gerekir.

Doğum Haritamızda Şanssızlık Noktası

Doğum haritamızda güneş-ay ile kare (90) açı yapıyorsa, şans noktamız 4. ya da 10. evimize denk düşer, bu köşe noktalar oldukça duyarlı noktalardır, aile ve kariyer üzerinde söz sahibi olan noktalardır, anne-baba ile yaşam boyu sürecek gerginliğe işaret eder, bu nokta anne-baba gerginliğinden kişiyi negatif etkilerse gelişimine kişi müsade etmez kendini baskılarsa şanssızlık noktası olur.

Doğum haritamızda güneş-ay ile üçgen-trine (120) açı yapıyorsa, şans noktamız 5. ya da 11. eve denk düşer, bu şansın iç uyumla geldiğini gösterir, dışsal etkiler yaşamımızda önde gelir, ve bu olumsuz gelecek olan etkileri iç uyumumuzu kullanarak tolere edebiliriz,

Şans noktamızın bulunduğu burç, mutluluğa ulaşmak için doğal enerjilerimizin gücünü gösterir, yerleştiği ev ise bu enerjiyi nerede rahat kullanabileceğimizi gösterir...
emekli

Doğum Haritasında Şans Noktası Burçlarda ve Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Prş 29 May, 18:01

Doğum Haritasında Şans Noktası Burçlarda ve Etkileri

Şans noktasının bulunduğu burç bize, şansımızla alakalı nasıl bir enerjiye sahip olduğumuzu ve nasıl mutluluğa ulaşacağımız hakkında bilgi sahibi olmamız doğrultusunda bir belirteçdir. Her insan için şansın tanımı farklıdır ve her insanın kendini mutlu hissettiği ortamda farklıdır. Kimi için şans, aile yuva, kimi için kariyere müsait bir iş alanı, kimisi içinse büyük kalabalık sevgi dolu bir çevre...

kimi insan kavga ederek tartışarak mutlu olur, kimi insan karşılıksız sevgi vererek yardım ederek, fedakarlık yaparak mutlu olur, kimi ailesi ile kimi arkadaşlarıyla mutlu olur ve bence; ŞANS, KENDİMİZİ MUTLU HİSSETTİĞİMİZ YERDEDİR...

Şans Noktası Burçlarda, Şans Noktası Hangi Burcu Nasıl Etkiler?

Şans Noktasında KOÇ Burcu Varsa: gerçek başarıya kendi güçleri ile ulaşabileceklerini amaç olarak gören insanlardır, şanslarını yaratma noktasında, zihinsel düşüncelerini ego yüksek egosuyla birleştirip harekete geçen bireylerdir.

Şans Noktasında BOĞA Burcu Varsa: onlar için mutluluk ve şansın noktası kişisel maddesel şeylere sahip olmak ve cinsellikte başarılı olmaktır. Şans enerjisini doğru kullanması için zaman zaman eski köhnemiş bağnaz düşüncelerinden kurtulması şarttır.

Şans Noktasında İKİZLER Burcu Varsa: bu insanlar için en büyük şans, iletişim ve haberleşmedeki inanılmaz yetenekleridir. Onlar için mutluluk sürekli konuşmaktır ve mutlu hissettiği çevre düşünceleriyle önde gelen insanların bulunduğu ortamlardır.

Şans Noktasında YENGEÇ Burcu Varsa: bu insanlar için şans, hayatın her noktasını dolu dolu yaşamaktan hissetmekten bu özelliği ile sevilmesinden oluşur.

Şans Noktasında ASLAN Burcu Varsa: bu insanlar için şans, toplumunda kabul gördüğü bir konuda lider olmaktan geçer, beğenilmek hayran olunmak onlara mutluluk verir, şanslarıda bu doğrultuda düzenlenir.

Şans Noktasında BAŞAK Burcu Varsa: bu insanlar için şans, sorumluluklarını en verimli şekilde yerine getirme yeteneğiyle orantılıdır. Mutluluğu ise çevrelerini örgütlemesinden geçer. Yarına asla sorun bırakmaz.

Şans Noktasında TERAZİ Burcu Varsa: bu insanlar için en büyük mutluluk birlikte çalıştığı insanlarla yaptığı ortak işlerdir. Şansları ise muazzam bir uyum yeteneği ile gelen asaletleridir.

Şans Noktasında AKREP Burcu Varsa: bunlar için mutluluk kendilerini yenilemekten, cinsel ilişkileriyle, zihni ve ruhsal olaraktan duyguları ile yaşamın anlamını öğrenmek mutluluktur.

Başkalarının görmediği düşünemediği yolları görmesi en büyük şans anahtarıdır.

Şans Noktasında YAY Burcu Varsa: bu insanlar için mutluluk özgürlüktür, şansları uzak yerlerdedir bunun bilincine varıp uzak yerlere gidip şansını yakalamalıdır.

Şans Noktasında OĞLAK Burcu Varsa: şans noktası oğlakta olan insanlar ise gözlemlerime dayalı, düzenli bir hayatları olması en büyük şanstır ve mutluluk onlar için iyi bir iş ve evdir. Bu insanlar başarıya er ya da geç muhakkak şansında yardımıyla ulaşırlar

Şans Noktasında KOVA Burcu Varsa: bu insanlar için şans orjinal, spontane gücü ile sunulmuştur, yeni bir şeyler öğrenmek çok mutlu eder. Sevinçleri bireysel değil evrenseldir ve şans bu insanlara zeka ile gelir, özgür düşünce ile gelir.

Şans Noktasında BALIK Burcu Varsa: ah işte balıklar, kendi burcum, zaman mekân ve düşünce ötesine geçmek şanslarıdır. Şans noktası burada en rahat konumdadır, güçlü sezgisellik verilmiştir,

Onlar için mutluluk sessiz bir anlayışla hayatı deneyimleyerek anlamaktan geçer. Düşledikleri şeyler gerçek olan insanların şans noktası genelde balık burcunda olur...

emekli

Doğum Haritasında Şans Noktası Gezegenlerde ve Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Prş 29 May, 18:01

Doğum Haritasında Şans Noktası Gezegenlerde ve Etkileri

Şans noktamızın diğer gezegenlerle yaptığı açılar;

Şans noktamızın bulunduğu burç ne türden şansa açık olduğumuzu içinde var olan gezegen ya da gezegenlerin ne türden mutluluğa ulaşacağımızı belirler.

KAVUŞUM (0*)

Şans noktamızla kavuşum yapan gezegen şansımıza ulaşmak için yardım eder ve nasıl bir mutluluk bulacağımızı belirler, kötü etkili bir gezegen bile kişiye mutluluk verebilir, örneğin Pluto dönüştürücü kökten değiştirici bir gezegen, yıkımlar ve sonları temsil eder, şans noktamızla kavuşum halinde ise, kişi kökten bir şeyleri değiştirerek yıkarak ve yenisini yaparak mutlu olur ve bu konularda şanslıdır,

KARE AÇI (90*)

Gerginlik yaratan bir açıdır kareler, şans noktamız ağır ilerleyen ve sert etkili bir yıldızla bu açıyı sağlıyorsa, kişi için şans ve mutluluk zorlu süreçlerden sonra gelecektir, engeller çıkacaktır karşısına, gecikecektir... İyi etkili örneğin Venüs ile oluşuyorsa bu sert açı, şansı ve mutluluğu çok erken bulacak lakin sürdürmesi kalıcı olması zor olacaktır. Burada devreye kişinin irade gücü sistemli olması ve mantıklı hareket etmesi gerekli olan özelliktir.

ZIT AÇI (180*)

Şans noktamızın tam karşısında yer alan bir gezegen var ise bu kişide tutukluk yapar, açının olduğu ev alanı neresi ise o evin temsil ettiği konularda kişi hareket edemez, şansını kısıtlamaya gider, kadercilik hâkim olur ve bir yere bağlanmış gibi hisseder, mutluluğunu kendisi iptal eder.

TRİNE-üçgen (120*) ve (60*)

Bu açılar kişinin doğal şansının aktığı yerlerdir, etkinin olduğu evler kişiye doğuştan şans verir ve bu şansı kullanması için tembellikten kaçması gerekir, aktif olması gerekir, mutluluk gidicidir kalıcı olması mühimdir, herşey ayaklarının altına serilecek kadar şanstır onun için... 7. evde Venüs ile oluşan bir açı ise evlilikte ve ortaklıkta toplumsal ilişkilerinde etkisiyle büyük başarı ve kolaylık verir, sevilmesine yardımcı olur.

Notlar: şans noktamızın bulunduğu burcun ayında hayatımız için genelde bir huzur hâkimdir, bu dönemlerde olaylar doğal yönünde akar gider ve iç huzurumuz yüksek olur.

Şans noktamızın bulunduğu burcun ayında diğer belirteç gezegenlerde desteklerse eşimizle, uzun sürecek bir ilişki, bizi mutlu edecek biriyle tanışmamız olasıdır.

Partnerimizin, güneş-ay, ya da yükseleninin (ASC) BİZİM ŞANS NOKTAMIZIN BULUNUĞU BURÇTA OLMASI güzel bir göstergedir, mutluluk kaynağıdır.

Transit gezegenler şans noktamız üzerinden geçerken, temsil ettiği alanlarla alakalı bize şans verir, mutluluk verir, örneğin Jüpiter natal haritamızda şans noktamız üzerinden geçiyorsa ve bu 10.evde oluyorsa, kariyerimizle alakalı genişletici büyük imkânlar sağlayan belki de yurt ışı alakalı maddesel yönden şans verir,

Transit Venüs natal şans noktamız üzerinden geçiyorsa buda büyük bir aşkın habercisidir,

Transit ay geçerken şans getirir... Diğer planetleri de bu örneklerime göre sizler yorumlayabilir ve bu dönemleri inceleyerek etkilerini deneyimleyebilirsiniz.

emekli

Doğum Haritasında Şans Noktası Evlerde ve Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Prş 29 May, 18:02

Doğum Haritasında Şans Noktası Evlerde ve Etkileri

Şans noktasının bulunduğu ev, şansımızın doğal olarak işlediği, kendini rahat bir şekilde ifade ettiği alandadır. Örneğin 7. evde ve şans noktasının güçlü olduğu bir burçta yani balık burcunda sahip olan kişiler yine şans noktasının da yöneticisi olan Jüpiter Neptün, planetlerinin de açılarına yerleşimlerine bakarak, ortaklık ve evlilik alanında doğuştan şanslı olduğumuz özel bir çaba sarf etmeden mutluluğa ulaşacağımız sonucunu bizlere sunar.

Part of Fortune - Şans Noktası 1. EVDE

Kişi için en büyük mutluluk kendisidir, kendi fiziki özellikleri ve kendisinin yarattığı çevredir.

Burada bulunan şans noktası Venüs-ay gibi kadınsı planetlerle kavuşumda ise oldukça büyük bir güzellik verir.

Part of Fortune - Şans Noktası 2. EVDE

Maddi olanaklar açısından kişiye şans verir, servet edinmede ve korumada şanslıdır. Evin bulunduğu burç oğlak ya da boğa ise transit Jüpiter’in geçiş anlarında servet artması vakidir.

Part of Fortune - Şans Noktası 3. EVDE

Akraba, kardeşlerden yana kişi çok şanslıdır, ilk aldığı eğitim hayatının ileriki dönemleri için başarısında büyük yer tutar. Mutluluk iletişimdeki sağlıklı düşüncelerle oluşur. Merkür ile birleşim yaparsa ve yerleştiği burç kova ise toplumsal alanda birçok kitleye düşünceleriyle ulaşacak kapasiteyi sağlar.

Part of Fortune - Şans Noktası 4. EVDE

En büyük şansı ailesidir, ailesinin kendisine sağladığı güvenliktir ve ailesinden alığı ahlaksal etik kültürdür.

Part of Fortune - Şans Noktası 5. EVDE

Şans noktasının buradaki durumu, çocuklarından yana şanslı olacağını ve mutluluğu anne olduktan sonra tanımlayacağı anlamına gelir. Ayrıca bu ev şans olaylarını da yönettiğinden kişi spekülasyonlardan, finans alanlarından ve çeşitli talih oyunlarından epeyce kazançlı çıkacaktır. Fakat yerleşim için, balık, yay uygundur.

Part of Fortune - Şans Noktası 6. EVDE

Güçlü sağlıklı dirençli bir bünyeye sahiptir, kişiye hizmet etmeye meyilli pek çok insan vardır çevresine ve mutluluk onun için sağlıklı olmaktır

Part of Fortune - Şans Noktası 7. EVDE

Evlilik, ortaklık, toplumsal yer için en iyi yerleşimdir, şansı bu üçlü ile değişir, evlilik yaşamında kendisine bağlı şansını katlayan bir eş verir.

Part of Fortune - Şans Noktası 8. EVDE

Kişi miras yolu ile pek çok kazançlara ulaşır, başkalarından sürekli maddi destek görür ve aynı zamanda karşılaşacağı kaza gibi olaylarda yara almadan kurtulur, ameliyat olaylarında iyiye işarettir, kolay geçer ameliyatları. Uzun ömürlü insanlardır tabii ki diğer etkilerde onaylarsa.

Part of Fortune - Şans Noktası 9. EVDE

Eğitim, öğrenim bilgi, uzak ülkelerde ki tanınma potansiyeli yüksektir, böyle birisi için mutluluk bilmekten geçer, gezmekten hoşlanır.

Part of Fortune - Şans Noktası 10. EVDE

Ebeveynlerinden birisi kariyeri için ön ayaktır ve kendisine destek olur, kariyere dinmede tanınmada şanslıdır. Mutluluk onun için iş sahasındaki başarısıdır.

Part of Fortune - Şans Noktası 11. EVDE

Kişinin kendi hobilerine ortak pek çok dostu vardır ve bu birlikte yapılan organize işlerde büyük başarı sağlar, arkadaşlarından pek çok yardım görür.

Part of Fortune - Şans Noktası 12. EVDE

Şans noktasının burada bulunması içsel olarak kişiye pek çok doğaüstü yetenek bahşeder, bu insanlar iyi ve kötüyü ayırt edebilen kalpleri ve beyinleri okuyabilen bununla mutlu olan kişilerdir.

Buraya kadar şans noktamızın evlerde verdiği etkileri yazdım, tabii ki bununla sınırlı değil,7.evde bulunan bir şans noktasının amacına uygun çalışması için gerekli etkilere sahip olması gerekir.

Yerleştiği burç, iyicil gezegenlerle bakış açısı ve hangi evlerde, kötücül gezegenlerle etkileşimi ne ve hangi evlerde bunları da analize dâhil etmek gerekir. Ve tabi özellikle şans noktasıyla kavuşum yapan herhangi bir sabit yıldız var ise bununla açılımı ne olur buna da dikkat etmek gerekir.


HAZIRLAYAN: EMEKLİ

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2702
Yaş: 51
Kayıt: Pzr 11 Şub, 07:13

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Prş 29 May, 18:45

ŞANS noktam balık ve 7.evde :)
"ALEM HEPİMİZE YETER, BİR LOTUS MU FAZLA GELDİ?.."

VE YİNE DİYORUM: "İLLAKİ İNSAN OLMAK"..


emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Prş 29 May, 18:48

lotus benim de aynı:)
dolunayda doğan inanların genelde
haritalrında 7.evine düşer şans noktası
ve şansımızın yönetici gezegeni önce jüpiter
ardından neptün
fakat lotus'cuğum gece doğumlar için ayrı
gündüz doğumlar için farklı hesaplanır...
yükselen burcun ne idi?

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2702
Yaş: 51
Kayıt: Pzr 11 Şub, 07:13

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Prş 29 May, 18:51

başak..ve gece doğdum..22.30..
"ALEM HEPİMİZE YETER, BİR LOTUS MU FAZLA GELDİ?.."

VE YİNE DİYORUM: "İLLAKİ İNSAN OLMAK"..

Kullanıcı avatarı
cahraz
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1120
Yaş: 42
Kayıt: Cmt 01 Mar, 21:36

Okunmamış mesaj gönderen cahraz » Prş 29 May, 19:00

sans noktamı bilmiyom ama çevremdeki insan baya sanslı oldugumu söylerler;sansın hatta bana sürekli yardım ettigini

Kullanıcı avatarı
dark
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1573
Yaş: 42
Kayıt: Prş 12 May, 23:46

Okunmamış mesaj gönderen dark » Prş 29 May, 19:04

şans noktası 60 yapıyorsa nası bı yorum yapabılrız
Ey Hamza
Gördüğün Hiçbirşeyden Korkmazsın bu Doğru
Ama Heybetini Gizli Tut Zira
Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor.

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Prş 29 May, 19:08

lotus2 yazdı:başak..ve gece doğdum..22.30..
sevgili lotus'um
haritanı çıkardım
ve öm ile yolladım
şans noktan 6.evde balık burcunda
7.ev çizgisine 2 orb ile kavuşumda
yani hem 6.evin hemde 7.evin alanlarında
çok mutlu oluyorsun
olacaksın
neptün vari hallerin mutluluğu yakalaman için
sana yardımcı oluyor
fakat sert açılarında
sık sık anlaşılmadığındsan dolayı
kendini şanssız
hissetme oranın yükseliyor ki
sanırım burada da yansıttığın yönün bitanem bu...
daha kapsamlı açıklama yaparız inşaallah şimdi
eve gecikme öptüm...

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Prş 29 May, 19:10

cahraz yazdı:sans noktamı bilmiyom ama çevremdeki insan baya sanslı oldugumu söylerler;sansın hatta bana sürekli yardım ettigini
sevgili cahraz
şans noktası mutlulukla paralel gider
şimdi kendini ne zamanlarda çok
mutlu hissediyorsun
hangi olaylarda
mutluluk kendiliğinden oluşuyor
geliyor...
şans noktan sanırım yücelmiş
ve iyi etkiler almış olmalı...

Kullanıcı avatarı
dark
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1573
Yaş: 42
Kayıt: Prş 12 May, 23:46

Okunmamış mesaj gönderen dark » Prş 29 May, 19:12

pardon gunesle ay olacaktı
Ey Hamza
Gördüğün Hiçbirşeyden Korkmazsın bu Doğru
Ama Heybetini Gizli Tut Zira
Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor.

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Prş 29 May, 19:20

dark yazdı:pardon gunesle ay olacaktı
sevgili dark
şans noktanız oğlak burcunda 10.evde
yerleşmiş,
bu sizin kariyeriniz için çok önemli bir etki
mutluluğu iş yaşamınızda bulacaksınız
oldukca iyi bir yere geleceksiniz
tanınacaksınız
oğlak ta olması
yönetici konumu satürn olmasından dolayı
bunun için geç yaşınızda olacak
yani erken değil
ve kendi mücedele alanınızla gelişecek herşey...
fakat terazi burcunda bulunan 7.evdeki
jüpiter ile 90 lık yapmış,sizin genişleme uzaklara açılma
isteğinizi kamçılayacak
mutszuluk kaynağı olan etkilerinizi
7.ev alanından bir ortak yada eşe bağlı bir durumdan
alabiliriiniz tabi bu potansiyel...yani sizi zorlayacak
alanlar bunlar,fakat
satürn herşeyiyle sağlamcıdır
sabırlıdır şansınızı nasıl değerlendireceğinizi
siz bilirsiniz :)))
aynı zamanda babanında kariyer yaşamınızda derin
izleri olacak gibi...babadan yana babayla bağlantılı şeylerde
şansınzı yüksek...

Kullanıcı avatarı
dark
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1573
Yaş: 42
Kayıt: Prş 12 May, 23:46

Okunmamış mesaj gönderen dark » Prş 29 May, 19:28

tam mutlu olmusken emekli olacam desenize :D
Ey Hamza
Gördüğün Hiçbirşeyden Korkmazsın bu Doğru
Ama Heybetini Gizli Tut Zira
Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor.

Kullanıcı avatarı
cahraz
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1120
Yaş: 42
Kayıt: Cmt 01 Mar, 21:36

Okunmamış mesaj gönderen cahraz » Prş 29 May, 19:31

mutlulukla sansın herzaman ayrı şey olduguna inanırım,örnek verrirsem,evimin 2 saat uzaklıktaki bir şehre asker olarak geldim,ve bu şehirde terör yok çok garip,yada unıversite sınavında 6-7 soru atıp hepsinin doğru çıkması;1 puan farkla unıversiteye girmem anlayacagın mutlulukla bunların ne ilgisi var diyim benim kesin kararım ikisinin ayrı oldugu


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astroloji” sayfasına dön