Ay Akrep Burcunda

ay akrepte, ay akrep burcunda, ayın akrebe etkileri, ay akrepte neleri etkiler, ayın akrebin kişiliğine etkileri

Akrep Burcu Hakkında Genel Bilgiler.
Kullanıcı avatarı
ayakrep
Mesajlar: 98
Yaş: 43
Kayıt: Cum 26 Eki, 16:42

Ay Akrep Burcunda

Okunmamış mesaj gönderen ayakrep » Cum 02 Kas, 12:04

Ay Akrep Burcunda - Ay Akrepte
Resim

Bir Çocuk Olarak : Gizemli çocuk. Annesi ile yoğun bir ilişki kurmak, onunla çatışmak, onu kışkırtmak ve hissetmek ister. Aile atmosferini ve ebeveynleri arasındaki ilişkiyi sezinler. Yasaklara, tabulara, bilinçaltına ve cinselliğe erken yaşlarda merak sarar. Keşfetme dürtüsüne sahiptir. Yıkıma yol açacak ölçüde şiddetli öfke krizlerine girebilir. Göbek bağını kesmek ömür boyu sürecek bir iş olabilir.

İçsel Anne İmajı : Güçlü, büyüleyici, erk sahibi anne, ve/veya korkunç, kötü cadı

Öğrenmesi Zor Dersler : Her oyuncağını hemen parçalamamak.

Bir Anne Olarak : Kara peri. Çocuğuna duygusal açıdan bağlıdır ve kendisini adamıştır. Çocuğu ile ilgili her şeyi bilmek ister ve ona hiçbir sır bırakmaz. Zorlayıcı, ama aynı zamanda yok edici olabilir. Çocuğunu sürekli duygusal bağımlılık altında tutma eğilimi gösterir. Prensiplerine gelince acımasız ve ödünsüzdür.

Kadın İmajı : Siyah Madonna. Yılan kadın, örümcek kadın ve esrarengiz ayartıcı. Daima duygularını vurgular. Büyüleyici,gizemli,derin ve tutkuludur. İnsanların tam anlamıyla büyüleyebilir. Sahiplenici, yok edici, rezil ve karşı konulmazdır.

Gölgesi : Kötü cadı.

Güçlü Yönleri : Tedavici. Güçlü içgüdüsel yapısı dilekleri gerçekleştirme yeteneği ile birleşmiştir. Güç sahibi olmanın çekiciliğine karşı koyabilir ve sipiritüel gücünü tedavi amacıyla kullanabilir. Benliğinin üstesinden gelebilir. Yeni güçleri bıkmadan, yorulmadan seferber eder. Tüm tabular onu cezbeder.

Problemli Alanı : Güç manyağı. Herkesi fethetmek ve kendine bağımlı kılmak ister. Aşırı kıskançtır, affetmez, intikamcı ve güce takıntılıdır. Eşinden koşulsuz bağlılık bekler. Sık sık depresif, melankolik havalara girer. Fazlasıyla gizli kapaklıdır. Kontrol etme duygusuna bağımlıdır. Bazen kendi sevdiği şeyleri bile yok edecek kadar yıkıcı bir gücü vardır. Bir zehir küpüdür.

Temel Prensibi : Bunun içinde veya altında ne olduğunu bilmek isterim. Hiçbir zaman ucunu bırakmam.

Yaşam Tarzı : Büyülü bir kale veya Drakula'nın şatosu

Duygulu Ay için bu zor bir konumdur. Karakterinizde fanatikliğe varan bazı aşırılıkların bulunması olasıdır. Hizmet vereceğiniz herhangi bir çalışma alanı bulduğunuz zaman hiç yolunuzdan sapmadan bu işi yürütürsünüz. Sizde her an saklı duran bir enerji vardır. Bunu olumlu kullanmazsanız birçok sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Cinsel zevklerinizi doyurmak için elinizden geleni ardınıza koymazsınız. Belki de bu yüzden kendinize eziyet edeceksiniz.

cinsel yönünüz güçlüdür. Ruh haliniz birden geniş değişiklikler gösterir. Kontrol etmekten hoşlanırsınız. Şaşırtıcı zorlukların üzerinden gelme kabiliyetiniz vardır. Sır saklarsınız. Başkaları hakkında bilgi almaya ilgi duyarsınız. Kavgacısınız. Bırakılması zor istenmeyen huylarınız vardır. Çözümünü düşünemediğiniz olaylar karşısında ya da olay hakkında size hiçbir şey anlatılmadığında fazlasıyla paniklersiniz. İnsanlarla iyi uyuşan bir duygusal karakteriniz var. Ölümden sonraki yaşam ile ilgiden ziyade bu dünya zevkleri ile daha ilgilisiniz. Akıllı ve mekanikçi veya iyi bir zanaatkarsınız. İç güdüleriniz kuvvetlidir. Hareketli, yaratıcı ve aşırı tutkuları olan bir kişisiniz. Gizli duygu ve düşüncelerinizi kimseye anlatmazsınız. İnsanların hakkınızda ne kadar bilmelerini istiyorsanız o kadarını açıklarsınız. Birçok konuda düşüncesizce ve birden hareket edersiniz ancak konu gizli duygularınız olduğu zaman hemen kendinizi tutarsınız. Kendi kendinize yaptığınız bu baskı sizde dışarı atılması gereken büyük bir enerji birikimi yapar.

İçki ve uyuşturucu maddelere düşkünlüğünüz olabilir. Hain, kinci, öç alıcı ve ezicisiniz. Size karşı çıkanlara kin ve öç dolu bir tepki gösterirsiniz. Yeteneklerinize büyük güveniniz olduğundan yalnızlık sizi sıkmaz. Daha çok kendi başınıza çalışmak istersiniz. Çok çabuk sinirlenen,sözünü sakınmayan, patavatsız bir yaradılıştasınız. Çok konuşmazsınız ama sizi öfkelendiren bir oldu mu karşınızdakini konuşmanızla yaylım ateşine tutarsınız.

Bilimsel çalışmalarla ilgilenir, özellikle düşüncelerinizi yararlı biçimlerde sınıflandırmayı başarırsınız. İradeniz çok güçlüdür. Erkekseniz, yaşamınıza giren kadınlar tutkulu, zeki ve yürekli olur, isteklerini elde etmek için gerekirse hileli yollara başvurabilirler. Ay kötü etkiler almışsa baştan çıkmış, cinsel konularda soysuzlaşmış bir insan olabilirsiniz. Kendi çıkarlarınız için en iyi arkadaşlarınızı arkadan vurabilirsiniz. Bir kadın tarafından aldatılabilir ya da ömür boyu kadınların dostluk ve arkadaşlıklarından yoksun kalabilirsiniz.Ay Akrep’in çekiciliği mıknatıs gibidir. Enerjisi tükenmez. Fakat bunu kontrol altına alamazsa oldukça yıkıcı olabilir. Hiç bir meydan okuma onun için ürkütücü değildir ve hiç bir şey imkansız değildir. Dış etkenler ya da diğer kişiler onun yolunun üstüne taş koyamaz.


Kullanıcı avatarı
ayakrep
Mesajlar: 98
Yaş: 43
Kayıt: Cum 26 Eki, 16:42

Ay Akrepte

Okunmamış mesaj gönderen ayakrep » Cum 02 Kas, 16:10

AY AKREP' TE

Temel Prensibi: Bunun içinde veya altında ne olduğunu bilmek isterim. Veya: Hiçbir zaman ucunu bırakma.

Anahtar Kelimeleri: Güçlü, kontrolcü, keskin, dönüştürücü, becerikli, analizci, manipülatif, iyileştirici, derin.

Ay'ları Akrep'te olan kişiler, tabuları yıkmak, yasak, gizli, örtülü ve acayip olan her şeyi keşfetmek ve ruhun karanlık derinliklerini araştırmak için içgüdüsel bir istek taşırlar. Akrep'in güç isteği, kontrol merakı, derinlemesine inceleyip keşfetme özelliği Ay ile karşılaştığında duygular, ihtiyaçlar, diğer insanların duyguları ve yaşamları ile bütünleşme gerektiren ilişki arenalarına kayar. Duygular derinleşir, ihtiyaçlar doyurulmayacak boyutta artar ve dönüşüm sancılı bir hale gelir. Kendine haklı bir güven duyabilecek kadar yetenekleri olan Akrep Ay kendini sevemez, kendine inanamaz ve yeteneklerine güvenemez. Doğal olarak hiç kimseye güvenemez ve sevildiğine inanamaz. Özellikle duygusal güvence ihtiyacı çok fazladır. Kimseye inanıp güvenmemesi ve her şeyin altında kendine karşı (kendi aleyhinde) bir şeyler çevriliyormuş paranoyası taşıması onu devamlı tedirgin, takıntılı ve görünmeyen kolları ile her olan biteni kontrol altına alma dürtüsünü hissetmesine neden olur. Bütünleşme, sevilme ve iz bırakabilme ihtiyacını direkt olarak ifade etmek yerine, planlar yaparak -çoğu kez farkında olmadan- karşısındakileri bağımlı hale getirerek, onları duygusal olarak kontrol ederek karşılar. Bilinçsizce devamlı olarak olayları ve insanları manipüle eder. Son derece ince hesaplı ve önsezili olduğundan planları uzun süre işleyebilir. Fakat bu süreçte doğal olan gidişatın kendi istek , ihtiyaç ve duygularına uydurulmak üzere kontrol edilmesi zorluğu yüzünden Akrep Ay'ın gücü ve enerjisi boşa tüketilir. Ölüme meydan okuyormuşcasına tavrının arkasında aslında ölme, kendini bırakma, kontrolü kaybetme ve kendini aciz hissetme korkusu yatar. Aşırı duyguların labirentinde kendini kaybetme ve iktidar oyunlarına takılma tehlikesi taşır. Gizli ve yasak şeyleri arzulamak, ruhsal gücünü isteklerinin ve dürtülerinin emrine bırakmak, karşısındakileri bağımlı hale getirmek için cinselliği araç olarak kullanmak diğer tehlikeli eğilimleridir. Güç ve çaresizlik çelişkisiyle insanların ruhlarını ele geçirmek için önüne geçemediği bir istek duyar. "Ya hep, ya hiç", veya "Benden yana değilsen, benim düşmanımsın" gibi duygusal açıdan aşırı uçlarda gezer. Sorumluluğunu taşıdığı insanlara gereksindikleri özgürlüğü vermekte müthiş zorlanır. Aileye ve aile geleneklerine aşırı derecede güçlü ve yapısal bağlarla bağlıdır. Kendi hayatını yaşamak ve değerlerini oluşturmak yerine ebeveynlerinin beklentilerini yerine getirmeye kendini zorunlu hisseder. Şiddetli içsel öfke ve saldırganlık taşır, ancak kendisini kurtarıp oradan uzaklaşmakta büyük güçlük çeker.

Tipik Duygusal Reaksiyonları: Bu Ay burcu insanı nefret, tutku, kıskançlık, depresyon, akıl karışıklığı ve ölüm isteği gibi aşırı duygular hissetmesine karşın bunlar bariz tepkiler halinde dışarıya yansımayabilir.Otomatik işleyen -anlık hissedilen duygular olarak- kendisinin bile farketmeden bastırdığı dürtüler şeklinde ortaya çıkabilir (kinayeli ifadeler, üstü kapalı duygusal tehditler, sebepsiz savunmalar ve iğneleyici saldırılar). Fazlasıyla gizli kapaklı, başkasının sırlarını öğrenmeye istekli, kendi sırlarını asla açmayan bir kişidir. Aşırı kıskanç olabilir fakat bunu ustaca gizleyebilir. Affetmez, unutmaz ve intikam için sabırla bekleyebilir. Bazen kendi sevdiği şeyleri bile yok edecek kadar yıkıcı bir gücü vardır. Akrep'teki Ay eşinden ve sevdiği herkesten koşulsuz bağlılık bekler. Sık sık depressif ve melankolik havalara girer. Sahiplenici, yok edici, rezil ve karşı konulmaz olabilir. Başkalarını da zorlayan muazzam bir duygusal gücü vardır. Ruhun karanlık, arkaik güçlerine erişme yetneğine sahiptir. Köklerini araştırmak ilgisini çeker. Kendi gücü ile baştan çıkabilir. Başka insanları duygusal olarak sömürüp kurutabilir. Gerekli gördüğü yerlerde radikal ve kökten bir yenilik yapar. Çürüyen kökleri ve yapıları söküp atma arzusu duyar, fakat bunları yaparken hem kendine hem de başkalarına karşı acımasız ve yıkıcı olabilir. Hem içte hem de dışta kendisini dönüştürmeye gönüllüdür. Köklü dönüşümü genellikle planları ters teptiğinde ve yaşam koşulları ile yüzleşmek zorunda kaldığında gerçekleşir. Geleceğe dair önsezileri çok kuvvetli, görünenin altında olanı farketme yeteneği güçlüdür. Ölümün anlamı, ezoterik temalar ve şamanizm konularına küçük yaşta ilgi duyar. Çok güçlü bir iyileştirme ve telkin yeteneği vardır. Ancak bunları kendisini iyileştirdiği ve dönüştürdüğü zaman başkaları için de kullanabilir.

Çocukluk Deneyimleri: Gizemli çocuk. Annesi ile yoğun bir ilişki kurmak, onunla çatışmak, onu kışkırtmak ve hissetmek ister. Aile atmosferini ve ebeveynler arasındaki ilişkiyi sezinler. Yasaklara, bilinçaltına ve cinselliğe erken yaşlarda merak salar. Keşfetme dürtüsüne sahiptir. Yıkıma yol açacak ölçüde şiddetli öfke krizlerine girebilir. Güvenmemeyi çok erken yaşlarda öğrenir. Büyük olasılıkla bu kişinin ebevynlerinden biri onu önemsiyormuş, (hatta aşırı koruyuculuk noktasında) onunla ilgileniyormuş gibi davranmış olabilir. Ancak genellikle bunun arkasında sevgi içermeyen başka dürtüler bulunur (acizlik, ayakta kalma, istenmeyen gebelik..). Çoğunlukla aile çocuk için en iyisini içtenlikle ister gibi görünürken, onu daha çok manipüle edip, kontrol etmektedir. Böylece çocuk kuşkucu olmayı öğrenir ve kendisini korumak için karşısındakinin ne söyleyeceğini, neler yapabileceğini tahmin etmeye ve asıl motivasyonunu anlamaya çalışır. Göbek bağını kesmek ömür boyu sürecek bir iş olabilir.

Annesini algılayış biçimi; Güçlü, erk sahibi, her şeyi bilmek isteyen, duygusal bağımlılık altında tutma eğilimi gösteren, prensiplerinde acımasız ve ödünsüz anne.

Öğrenmesi Zor Dersler: Her oyuncağını hemen parçalamamak. Büyük bir kaybetme korkusu ile herşeyi denetlemekten vazgeçmelidir.Yeteneklerini keşfedip, benliğine değer vermeli ve kimseyi beklemeden kendini sevmeyi öğrenmelidir. Onları kontrol etmek için başkalarının duygularıyla ve motivasyonlarıyla aşırı ilgilenmekten vazgeçip enerjisini kendi yapabileceklerine odaklamak zorundadır. Affetmeyi öğrenmeli, kendi duygu fırtınalarının kaynağına inmeli ve kendi derinliklerini keşfetmelidir. Bir parçasından kurtulmak için o şeyin tümünü yıkmak yerine, dönüştürmeyi ve yapıcı bir şekilde iyileştirmeyi seçmelidir.

Ay Akrep’in çekiciliği mıknatıs gibidir. Enerjisi tükenmez. Fakat bunu kontrol altına alamazsa oldukça yıkıcı olabilir. Hiç bir meydan okuma onun için ürkütücü değildir ve hiç bir şey imkansız değildir. Dış etkenler ya da diğer kişiler onun yolunun üstüne taş koyamaz.

Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Akrep Burcu Genel Özellikleri” sayfasına dön