Mars Başak Burcunda

mars başakta, mars başak burcunda, mars başak burcunda neleri etkiler, mars başak burcu, 2017

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4668
Yaş: 41
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 36 kez
Teşekkür edildi: 44 kez

Mars Başak Burcunda

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Cmt 09 Eyl, 00:23

Mars Başak Burcunda
Resim

Hayatla nasıl mücadele ettiğimizi, savaşma tarzımızı, nasıl hareket ettiğimizi ve kendimizi nasıl ortaya koyduğumuzu gösteren Mars değişken bir toprak burcu olan Başak’taki yolculuğuna başlıyor. Mars’ın bu konumda kendini ortaya koyma ve savaşma tarzı, dikkatli, temkinli, metodik ve sistematiktir. Bir amaca ulaşmak için planlı ve programlı bir şekilde hareket eder.

Enerjisini, bir durumdaki faydalı ve faydasız olanı ayırt ederek “optimal” düzeyde harcayabilir; pratik olmayan veya zararlı olabilecek şeyler için enerjisini harcamaktan kaçınabilir. Çalışmayı sever. Yaptığı işi detaylarıyla, titiz ve analitik bir şekilde ele alır, aksaklıklarını düzeltir, uygulamayla kusursuzlaştırır ve öğrendiklerini bulunduğu düzene katkıda bulunacak ve başkalarına faydalı olacak bir şekilde hizmete sunar; bu anlamda ustalık-çıraklık ilişkisi geliştirebilir.

Hareketler bu konumda başkalarına faydalı olmaya, bulunduğu sistemin sağlığını korumaya ve alçak gönüllükle hizmet etmeye yönelik olabilir. Yaptığı liste ve programlarla hem kendi hayatını hem de başkalarının hayatını düzenleme becerisi söz konusu olabilir. Sağlık ve hijyen ile bağlantılı konularla da ilgilenebilir.

Gölge yönleriyle plana, programa saplantı ve kendi düzenini dayatma görülebilir. Kişi işler kendi düzenine göre yapılmadığında küsebilir. Birşeyler kendi planladığı gibi gitmediğinde her şeyin alt üst olacağı endişesi ve telaşıyla yaşayabilir. Temizlik, sağlık ve hijyen konularında aşırı titiz ve saplantılı olabilir.

Herşeyi faydalı-faydasız olarak ayırması, sadece fayda güzeten bir insana dönüşmesine neden olabilir. Bir insanda ya da bir durumda gördüğü tek bir kusur yüzünden, o insanı ya da durumu tümüyle hastalıklı ve kusurlu ilan edebilir. Aşırı bir mükemmeliyetçilikle, hem kendinde hem de başkalarında devamlı kusur bulma ve eleştirme söz konusu olabilir. Birşeyi detaylarıyla ele alması detaylarda kaybolmasına neden olabilir. Faydalı olma ve hizmet etme yönelimi, kimsenin uğraşmak istemediği tekdüze işlerle uğraşarak köle durumuna düşmesine yol açabilir.

Başak’taki Mars’ın yöneticisi Merkür 28 derece Aslan’da ileri hareketine başlamak üzere duraklamış durumda ve 6 Eylül öğleden sonra ileri gidecek. Merkür’ün geri hareketi boyunca, hayatımızdaki problemleri çözmek ve amaçlarımıza ulaşmak adına biraz geri çekilip, belki daha farklı bir bakış açısıyla hangi yöntemlerin işe yarayıp yaramadığını değerlendirme fırsatı bulmuş olabiliriz.

Bu değerlendirme süreci bize bazı şeylere yeni bir perspektiften bakma konusunda yardımcı olabilir. Bu sefer Merkür’ün geri hareketi boyunca fark ettiğimiz ve belki de öğrendiğimiz şeyleri hayatımızdaki konulara daha farklı yanıtlar vermek için kullanabiliriz.


Astroloji Dergisi/Gözde Kara

www.astrolojidergisi.com

Kaynaklar:
*Astroloji Dersleri, Barış İlhan
*Astrolojinin Anahtar Sözcükleri, Hajo Banzhaf&Anna Haebler
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Yönetici mesajı için:
Akrep (Cmt 09 Eyl, 00:57)
Değerlendirme: 20%


"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir