Mars Başak Burcu Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Mars Başak Burcu Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2120
Yaş: 26
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Mars Başak Burcu Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Prş 29 Tem, 13:58

Resim

Mars Başak Burcu Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Mars değişken bir toprak burcu olan Başak burcuna giriyor ve 15 Eylül 2021’e kadar burada ilerleyecek. Mars’ın Başak’taki savaşma ve kendini ortaya koyma tarzı, dikkatli, temkinli ve sistematiktir. Planlı ve programlı bir şekilde hareket eder. Enerjisini, bir durumdaki faydalı ve faydasız olanı ayırt ederek “optimal” düzeyde harcayabilir; pratik olmayan veya zararlı olabilecek şeyler için enerjisini harcamaktan kaçınabilir.

Yaptığı işi detaylarıyla, titiz ve analitik bir şekilde ele alır, aksaklıklarını düzeltir, uygulamayla kusursuzlaştırır ve öğrendiklerini bulunduğu düzene katkıda bulunacak ve başkalarına faydalı olacak bir şekilde hizmete sunar; bu anlamda ustalık-çıraklık ilişkisi geliştirebilir. Mars bu konumda başkalarına faydalı olmaya, bulunduğu sistemin sağlığını korumaya ve alçak gönüllükle hizmet etmeye yönelik hareket edebilir. Yaptığı liste ve programlarla hem kendi hayatını hem de başkalarının hayatını düzenleme becerisi söz konusu olabilir. Sağlık ve hijyen ile bağlantılı konularla da ilgilenebilir.

Mars Başak Burcunda Olumsuz Etkileri

Olumsuz yönleriyle kendi düzenini dayatmak, plana ve programa saplantı görülebilir. Bir şeyler kendi planladığı gibi gitmediğinde her şeyin alt üst olacağı endişesi ve telaşıyla yaşayabilir. İşler kendi düzenine göre yapılmadığında küsebilir. Temizlik, sağlık ve hijyen konularında aşırı titiz ve saplantılı olabilir. Her şeyi faydalı-faydasız olarak ayırması, sadece fayda gözeten bir insana dönüşmesine neden olabilir.

Bir insanda ya da bir durumda gördüğü tek bir kusur yüzünden, o insanı ya da durumu tümüyle hastalıklı ve kusurlu ilan edebilir. Aşırı bir mükemmeliyetçilikle, hem kendinde hem de başkalarında devamlı kusur bulmak ve eleştirmek söz konusu olabilir. Faydalı olma ve hizmet etme yönelimi, kimsenin uğraşmak istemediği tekdüze işlerle uğraşarak köle durumuna düşmesine yol açabilir. Bir şeyi detaylarıyla ele alması detaylarda kaybolmasına neden olabilir.

Mars Başak Burcunda - Merkür Aslan Burcunda

Başak’taki Mars’ın düzenleyicisi Merkür Aslan’da ve 12 Ağustos 2021’e kadar burada ilerleyecek. Anlaşmazlıkları, aksaklıkları ve problemleri çözmek adına daha yaratıcı yollar bulabilir ve kendimiz için anlam ifade eden ve bizim için önemli olan konular üzerine odaklanabiliriz.

Venüs’ün de 16 Ağustos’a kadar Başak’ta olduğunu düşünürsek, hayatımızdaki sağlıklı ve sağlıksız unsurları tespit edip ayrıştırmak, zihinsel/bedensel/ruhsal sağlığımızı koruyacak düzenlemeler yapmak, yaşamın karmaşıklaştığını düşündüğümüz alanlarına düzen getirmek (temizlik yapmak) kişisel/profesyonel verimliliği arttırmak ve birçok anlamda plan/program yapmak için uygun bir dönem olabilir. Uygulamacı ve pratik Başak’taki bu iki gezegen, planlarımızı uygulamaya sokmayı da kolaylaştırabilir.

Mars Başak’ta ilerlerken ilk önce, 10 Ağustos’ta İkizler’deki Kuzey Ay düğümüne ve Yay’daki Güney Ay düğümüne olan kare açısını kesinleştirecek. Mars’ın fokalinde olduğu bu değişken t-kare etkinken, hareket enerjimizi, öfkemizi ve dürtülerimizi doğru/uygun bir şekilde kanalize etmek oldukça önem olabilir çünkü kendimizi ve özellikle öfkemizi kontrol etmekte zorlanacağımız durumlara çekilebiliriz.

Anlaşmazlıklar ve çatışmalar, hedeflerimize ‘direkt’ olarak gitmemize engel olabilir. Bu yüzden kendimizi savunurken veya mücadele ederken abartıya kaçmak ve ‘değişken’ niteliğe uygun olarak da yolu/yönelimi kaybederek ‘hedefi’ tutturamamak söz konusu.

Bu açıdan, amaçlarınızı gerçekleştirmek için kişilerle/koşullarla sürekli mücadele etmek yerine, Mars’ın Başak’taki ifadesine uygun olarak enerjinizi sizin için ‘faydalı’ olan şeylere çevirerek tasarruflu ve yapıcı kullanmak önemli olacak. Mars, 22 Ağustos’ta, Boğa’daki Uranüs ile üçgen açısını kesinleştirecek. Ağustos ayı boyunca Mars’ın yaptığı bu açılar, sorunları çözmek için bazı yöntemleri/metotları değiştirmek durumunda kalacağımızı gösterebilir.

Olaylara doğrudan dahil olmak yerine gözlem yapmak, daha bireysel/özgür hareket etmek ve sistematik/planlı davranmak işlerimizi kolaylaştırabilir. Eylül ayında Mars’ın yaptığı iki önemli açı var. 2 Eylül’de Neptün ile karşıtlık açısını, 6 Eylül’de ise Pluto ile üçgen açısını kesinleştirecek.

Mars’ın kolektif gezegenlere olan bu açıları, kişisel arzularımızı aşarak, çevreye, yani etrafımızdaki dünyaya uyum sağlamanın önemine işaret ediyor. Hareket enerjimizi, yaşamın akışına uyumladığımız ve sadece mevcut olan şeylere, o anın gerekliliklerine odaklandığımız sürece yolumuzu bulmak daha kolay olabilir.

Mars-Neptün karşıtlığı, kaotik hareketler, belirsizlik ve aldanma/aldatma gibi konuları gündeme getirirken, Mars-Pluto üçgeni, hareketlerimize kararlılık ve konsantrasyon gücü kazandırabilir. Mars’ın Başak transiti boyunca yaşadığımız şeylerin iç yüzünü kavramamızı, yaşamımızdaki ‘zararlı’ şeyleri temizleyerek iyileşmemizi veya iyileştirmemizi kolaylaştırabilir…


Astroloji Dergisi - Gözde Kara

Kaynaklar:
*Astroloji Dersleri, Barış İlhan


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön