İyi ve Kötü Özellikleriyle Yengeç

Yengeç Burcu (Cancer) 22 Haziran - 22 Temmuz
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 947
Yaş: 40
Kayıt: Pzr 07 May, 21:44

İyi ve Kötü Özellikleriyle Yengeç

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Pzr 29 Nis, 21:38

Yengeç karakteri duygusal yapısıyla sürekli içinde bir şeyler kurar, hayallere dalar ve olaylara bu kurgularının tesiriyle bakar. Her ne kadar duygularımız hayatı daha derinden okuma ve çözümleme kabiliyetimizi oluştursa da, akla nazaran daha değişken ve kontrolü zor olan duygular, hadiseleri oldukları gibi görmeyi zorlaştırabilir. Duygularımız birçok hadiseyi abartır ve öznelleştirir. Mesela başımıza gelen bir olayı, bize kurulmuş bir tuzak gibi ve bizi kurban durumuna düşüren korkunç bir suikast gibi gösterebilir. Belki herkesin başına gelebilen sıradan bir olaydır o, ama hayal gücümüz o olayı adeta canlandırmıştır, bize saldırma amaçlı bir canavar gibi göstermektedir.

İşte Yengeç burcunun bu gibi yanılma ve abartmalar konusunda dikkatli olmasında büyük fayda vardır. İnsanlar arası ilişkilerde onları kaprisli ve mantıksız insan durumuna düşüren bu anlaşılmaz tepkileri, hep bu hayal güçlerinin marifetidir.

Oysa son derece merhametli ve duyarlı olan Yengeç, zor zamanların iyi yürekli dostu, uyumlu ve sıcak bir kişiliktir. Fakat yaptığı iyilik ve fedakarlıkları da gözünde büyütebilir, kıymetinin bilinmediği hissine de kapılabilir. Genellikle muhatabına gösterdiği duyarlılık ve uyuma beklediği karşılığı alamadığına inanır, bu yüzden de için için kendine acır, muhatabını suçlar.

Genellikle tepkilerini çok dolaylı yollardan ifade eden Yengeçleri anlamak zordur. Özellikle muhatapları açıklık ve mantıklılıktan yana akılcı kişilerse bu daha da zorlaşır. Yengecin yapması gereken duygularını disipline edip akılla ve anlaşılabilecek şekilde yönlendirmesidir. Yengecin duygusal bağlılıktan kaynaklanan uysallık ve edilgenliği de sorunlara sebep olabilir.


BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Yengeç Burcu (Cancer) 22 Haziran - 22 Temmuz” sayfasına dön