Yay'ın Öğrenecekleri

Yay Burcu (Sagittarius) 23 Kasım - 21 Aralık
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 947
Yaş: 39
Kayıt: Pzr 07 May, 21:44

Yay'ın Öğrenecekleri

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Pzt 19 Mar, 17:27

Yayın hayatta öğreneceği en büyük ders, ideallere ulaşmanın kolaycılık ve iyimserlikle mümkün olamayacağıdır. Yüksek hedefler seçmiş herkes gibi Yay da çok bilmişliği bırakıp danışmalı ve öğrenmeli, iyimserce hayallerini kötümser gerçeklerle dengelemelidir.

Bunlar Yayın küçük birkaç tökezlemede öğrenebileceği kolay derslerdir. Yayın gözden kaçırmaması gereken esas dersi, idealleri ve değerleri konusunda her zorlukta hemen kaçamağa başvurmaması, yani kaypaklık yapmaması gerektiğidir. Bu davranışı, Yayın inancına olan güvenini sarsarak en büyük kaybını, özgüven zaafını oluşturacaktır. Bunu yaparsa artık Yay bir HİÇTİR. O, kendi gözünde bir KAYPAK, bir KAÇAKTIR. Çünkü bu davranışının haklı bir nedeni olduğuna herkesi inandırsa bile kendisini inandıramaz.

Erdemli ve üstün insan olmak bazen sanıldığından daha büyük bir fedakarlık gerektirebilir. Yaya düşen, inancını sınayan bu kayıp ve zorluklardan yılmamak, göstereceği azmin mutlaka büyük bir yardımla mükafatlanacağına inanmaktır. YAY BUNU YAPABİLİR.


BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!


Cevapla

“Yay Burcu (Sagittarius) 23 Kasım - 21 Aralık” sayfasına dön