Mart Ayı Satürn Pluto Mars ve Jüpiter Etkileri

mart ayında satürn pluto etkileri

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1473
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Mart Ayı Satürn Pluto Mars ve Jüpiter Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Çrş 18 Mar, 10:53

Resim

Mart Ayı Satürn Pluto Etkileri

Ocak ayında gerçekleşmiş olan Satürn-Plüton kavuşumu, astrolojiye dair ilgisi olan, bu alanda çalışan birçok insanın gündeminde önemli ölçüde yer edindi. Bu kavuşuma Balık burcunda oldukça önemli bir dereceye dokunan Neptün de ayrıca etki etti. Tüm bunlar birçok defa yazılıp konuşulduğu halde hala insanların bunu yeterince ciddiye almadıkları kanısındayım. Burada amacım insanları paniğe sürüklemek, korku enerjisini pekiştirmek değil aksine buna engel olabilmek adına net olmak, bilgilendirmek…

Satürn Etkileri

Öncelikle Satürn gezegeninin doğasına kısaca değinecek olursak; Satürn büyük kötücül olarak nam salmıştır. Disiplin, sınırlama, daraltma, kısıtlama enerjisi ile çalışır. Anahtar kelimelerinden bazılarına yer verecek olursak bunlar; kötümserlik, kötü adamlar, zorluk, yokluk, yoksulluk, bezginlik, kısıtlama, daraltma, yaşlılar, kökler, kronik hastalıklar, depresyon, karamsarlık, olgunluk, ciddiyet, sorumluluk, acı, ıstırap, engel, sınav, sabretmek…

Pluto Etkileri

Plüton gezegeni ise doğası gereği konumlandığı alanda değiştirerek, dönüştürerek(bu değişim yıkım ve yeniden inşa etme şeklinde çalışabilir) etki eder. Etki ettiği alanı bir daha asla eski halinde bırakmaz. Ölüme ya da vücudun tamamen değişmesine etki eder. Viral hastalıklar, değişim, dönüşüm, afetler, toplu mezarlar, büyük güç kullanımı Plüton ile özdeşleşir.

Tarih boyunca bu iki gezegenin birleşimi toplumsal etkiler yaratacak, yüzyıllar boyu konuşulacak olaylara sebebiyet vermiştir. Günümüzde yaşananlar da tam olarak bu ağırlıkta gerçekleşmektedir. Tarihteki ölümcül salgın hastalıklar da yine Satürn, Jüpiter, Mars, Plüton kavuşumlarına denk gelmektedir.

Günümüze gelip gözlerimizi gökyüzüne çevirdiğimizde şu anda da böyle bir kavuşum oluşmaya başladığını görmekteyiz. 20 Mart 2020'de Güneş, Koç burcuna geçtiği esnada Mars, Jüpiter, Plüton ve Satürn farklı derecelerde kavuşum içerisinde olacaklar. Bu dört gezegenin seyir halinde olduğu Oğlak burcunun 3. dekanı Başak burcu yönetimindedir. Bu dekan kişilerin, kitlelerin disipline olmasında ayrıca etken olacaktır.

Satürn gezegeni özellikle bir burca gireceği ya da çıkacağı dönemlerde ciddi etkiler gösterir. Jüpiter ilahi olarak tüm dünyada adaleti sağlayacak bir nitelikte; daraltmaları, kısıtlamaları, insan hayatındaki zorlukları kitlesel olarak yaygınlaştırıyor, genişletiyor.

Tüm bu yoğun hareketlilikte arada bazı etkiler sayesinde nefes alacağız. Hafifleyip sakinleyebileceğiz. Fakat 2020'nin sonuna kadar enerjilerin çok sert olacağı bilinmelidir. Bu yerleşimlerin, kavuşumların dışında birçok tutulmanın mevcut olduğu da göz ardı edilmemelidir. Yaşanacak kitlesel olaylarda sıra dışı (Karma, Uranüs kavuşumu etkisi ile) artış olması olasıdır. Bu sebeple herkesin farkındalık sahibi ve bilinçli olması büyük bir önem taşımaktadır. Olaylara ciddiyetle yaklaşmanız, kendinizin ve dolayısıyla diğer insanların sorumluluğunu üstlenebilmeniz ve stresinizi doğru yönlendirebilmeniz gerekmektedir.

Ek olarak, 24 Mart'ta gerçekleşecek olan Yeniay ile insanlığın nefes alması için şanslı konumlar da oluşacaktır.


Nazan Gönültaş
https://www.facebook.com/gonultasnazan/
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için:
Lal (Çrş 18 Mar, 14:16)
Değerlendirme: 16.67%
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön