Part of Fortune - Şans Noktaları ve Etkileri

Part of Fortune nedir? Şans noktalarının etkileri nelerdir?

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4675
Yaş: 41
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 42 kez
Teşekkür edildi: 49 kez

Part of Fortune - Şans Noktaları ve Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Pzt 22 May, 16:20

Part of Fortune - Şans Noktaları ve Etkileri
Resim

Astrolojide önemli Arap noktalarından biriside şans noktasıdır, şans noktası (part of fortuna) Yükselen + Ay - Güneş hesaplanarak bulunan sanal bir noktadır etkisi ise gayet reeldir. Gündüz ve gece haritaları için ayrı hesaplanır...

Horoskopta şans noktasının yerleştiği ev şansın hangi alanlarda geleceğini gösterir ve yerleştiği burcun yönetici planeti şans noktasının da yönetici planeti olur.

Şans noktası şansın anahtarı olduğu kadar kötü bir yerleşimde ve sert açılar oluşturuyorsa kişi için şanssızlık noktasına da dönebilir... Şans noktası güneş-ay ve yükselene göre hesaplandığı için, bu üç öğe olumsuz açılar yapıyorsa şans noktası sıkıntı noktasına da dönüşebilir.

Şimdi horoskopumuzda güneş-ay karşıt açıda ise (dolunay) şans noktamız her zaman 7.evimize düşer, bu etkide doğanlar, karşıt kutuplarda yaşayan, yaşantılarını hem kendi hem de başkalarının gözüyle gören kişilerdir, şansı kendilerine döndürmek için, hem almayı hem de vermeyi öğrenmeleri gerekir, aynı zamanda anne ve babadan gelen şansızlığı da gösterir.

Horoskopumuzda güneş-ay kavuşumda (yeni ay) ise şans noktamız 1.ya da 12.eve denk düşer, bu insanlar dünyayı sadece kendi gözlerinden görürler, şanslarını döndürmek için bencil düşüncelerden soyutlanmaları ve vizyonlarını genişletmeleri gerekir.

Horoskopumuzda güneş-ay ile kare (90) açı yapıyorsa, şans noktamız 4.ya da 10.evimize denk düşer, bu köşe noktalar oldukça duyarlı noktalardır, aile ve kariyer üzerinde söz sahibi olan noktalardır, anne-baba ile yaşam boyu sürecek gerginliğe işaret eder, bu nokta anne-baba gerginliğinden kişiyi negatif etkilerse gelişimine kişi müsaade etmez kendini baskılarsa şanssızlık noktası olur.

Horoskopumuzda güneş-ay ile üçgen-trine (120) açı yapıyorsa, şans noktamız 5.ya da 11.eve denk düşer, bu şansın iç uyumla geldiğini gösterir, dışsal etkiler yaşamımızda önde gelir ve bu olumsuz gelecek olan etkileri iç uyumumuzu kullanarak tolere edebiliriz,

Şans noktamızın bulunduğu burç, mutluluğa ulaşmak için doğal enerjilerimizin gücünü gösterir, yerleştiği ev ise bu enerjiyi nerde rahat kullanabileceğimizi gösterir.

Şans noktasının bulunduğu burç bize, şansımızla alakalı nasıl bir enerjiye sahip olduğumuzu ve nasıl mutluluğa ulaşacağımız hakkında bilgi sahibi olmamız doğrultusunda bir belirteçdir. Her insan için şansın tanımı farklıdır ve her insanın kendini mutlu hissettiği ortamda farklıdır. Kimi için şans, aile yuva, kimi için kariyere müsait bir iş alanı, kimisi içinse büyük kalabalık sevgi dolu bir çevre...

Kimi insan kavga ederek tartışarak mutlu olur, kimi insan karşılıksız sevgi vererek yardım ederek, fedakârlık yaparak mutlu olur, kimi ailesi ile kimi arkadaşlarıyla mutlu olur ve bence; ŞANS, KENDİMİZİ MUTLU HİSSETTİĞİMİZ YERDEDİR...

ŞANS NOKTASI BURÇLARDA;

KOÇ: gerçek başarıya kendi güçleri ile ulaşabileceklerini amaç olarak gören insanlardır, şanslarını yaratma noktasında, zihinsel düşüncelerini ego yüksek egosuyla birleştirip harekete geçen bireylerdir.

BOĞA: onlar için mutluluk ve şansın noktası kişisel maddesel şeylere sahip olmak ve cinsellikte başarılı olmaktır. Şans enerjisini doğru kullanması için zaman zaman eski köhnemiş bağnaz düşüncelerinden kurtulması şarttır.

İKİZLER: bu insanlar için en büyük şans, iletişim ve haberleşmedeki inanılmaz yetenekleridir. Onlar için mutluluk sürekli konuşmaktır ve mutlu hissettiği çevre düşünceleriyle önde gelen insanların bulunduğu ortamlardır.

YENGEÇ: bu insanlar için şans, hayatın her noktasını dolu dolu yaşamaktan hissetmekten bu özelliği ile sevilmesinden oluşur.

ASLAN: bu insanlar için şans, toplumunda kabul gördüğü bir konuda lider olmaktan geçer, beğenilmek hayran olunmak onlara mutluluk verir, şanslarıda bu doğrultuda düzenlenir.

BAŞAK: bu insanlar için şans, sorumluluklarını en verimli şekilde yerine getirme yeteneğiyle orantılıdır. Mutluluğu ise çevrelerini örgütlemesinden geçer. Yarına asla sorun bırakmaz.

TERAZİ: bu insanlar için en büyük mutluluk birlikte çalıştığı insanlarla yaptığı ortak işlerdir. Şansları ise muazzam bir uyum yeteneği ile gelen asaletleridir.

AKREP: bunlar için mutluluk kendilerini yenilemekten, cinsel ilişkileriyle, zihni ve ruhsal olaraktan duyguları ile yaşamın anlamını öğrenmek mutluluktur.

Başkalarının görmediği düşünemediği yolları görmesi en büyük şans anahtarıdır.

YAY: bu insanlar için mutluluk özgürlüktür, şansları uzak yerlerdedir bunun bilincine varıp uzak yerlere gidip şansını yakalamalıdır.

OĞLAK: şans noktası oğlakta olan insanlar ise gözlemlerime dayalı, düzenli bir hayatları olması en büyük şanstır ve mutluluk onlar için iyi bir iş ve evdir. Bu insanlar başarıya er ya da geç muhakkak şansında yardımıyla ulaşırlar

KOVA: bu insanlar için şans orjinal, spontane gücü ile sunulmuştur, yeni bir şeyler öğrenmek çok mutlu eder. Sevinçleri bireysel değil evrenseldir ve şans bu insanlara zeka ile gelir, özgür düşünce ile gelir.

BALIK: ah işte balıklar, kendi burcum, zaman mekân ve düşünce ötesine geçmek şanslarıdır. Şans noktası burada en rahat konumdadır, güçlü sezgisellik verilmiştir,

Onlar için mutluluk sessiz bir anlayışla hayatı deneyimleyerek anlamaktan geçer. Düşledikleri şeyler gerçek olan insanların şans noktası genelde balık burcunda olur...

ŞANS NOKTASININ GEZEGENLERLE OLAN AÇILARI
Şans noktamızın diğer gezegenlerle yaptığı açılar;

Şans noktamızın bulunduğu burç ne türden şansa açık olduğumuzu içinde var olan gezegen ya da gezegenlerin ne türden mutluluğa ulaşacağımızı belirler.

KAVUŞUM (0*)

Şans noktamızla kavuşum yapan gezegen şansımıza ulaşmak için yardım eder ve nasıl bir mutluluk bulacağımızı belirler, kötü etkili bir gezegen bile kişiye mutluluk verebilir, örneğin Pluto dönüştürücü kökten değiştirici bir gezegen, yıkımlar ve sonları temsil eder, şans noktamızla kavuşum halinde ise, kişi kökten bir şeyleri değiştirerek yıkarak ve yenisini yaparak mutlu olur ve bu konularda şanslıdır,

KARE AÇI (90*)

Gerginlik yaratan bir açıdır kareler, şans noktamız ağır ilerleyen ve sert etkili bir yıldızla bu açıyı sağlıyorsa, kişi için şans ve mutluluk zorlu süreçlerden sonra gelecektir, engeller çıkacaktır karşısına, gecikecektir... İyi etkili örneğin Venüs ile oluşuyorsa bu sert açı, şansı ve mutluluğu çok erken bulacak lakin sürdürmesi kalıcı olması zor olacaktır. Burada devreye kişinin irade gücü sistemli olması ve mantıklı hareket etmesi gerekli olan özelliktir.


ZIT AÇI (180*)

Şans noktamızın tam karşısında yer alan bir gezegen var ise bu kişide tutukluk yapar, açının olduğu ev alanı neresi ise o evin temsil ettiği konularda kişi hareket edemez, şansını kısıtlamaya gider, kadercilik hâkim olur ve bir yere bağlanmış gibi hisseder, mutluluğunu kendisi iptal eder.


TRİNE-üçgen (120*) ve (60*)

Bu açılar kişinin doğal şansının aktığı yerlerdir, etkinin olduğu evler kişiye doğuştan şans verir ve bu şansı kullanması için tembellikten kaçması gerekir, aktif olması gerekir, mutluluk gidicidir kalıcı olması mühimdir, herşey ayaklarının altına serilecek kadar şanstır onun için...7.evde Venüs ile oluşan bir açı ise evlilikte ve ortaklıkta toplumsal ilişkilerinde ekişiyle büyük başarı ve kolaylık verir, sevilmesine yardımcı olur.


Notlar: şans noktamızın bulunduğu burcun ayında hayatımız için genelde bir huzur hâkimdir, bu dönemlerde olaylar doğal yönünde akar gider ve iç huzurumuz yüksek olur.

Şans noktamızın bulunduğu burcun ayında diğer belirteç gezegenlerde desteklerse eşimizle, uzun sürecek bir ilişki, bizi mutlu edecek biriyle tanışmamız olasıdır.

Partnerimizin, güneş-ay, ya da yükseleninin(ASC) BİZİM ŞANS NOKTAMIZIN BULUNUĞU BURÇTA OLMASI güzel bir göstergedir, mutluluk kaynağıdır.

Transit gezegenler şans noktamız üzerinden geçerken, temsil ettiği alanlarla alakalı bize şans verir, mutluluk verir, örneğin Jüpiter natal haritamızda şans noktamız üzerinden geçiyorsa ve bu 10.evde oluyorsa, kariyerimizle alakalı genişletici büyük imkânlar sağlayan belki de yurt ışı alakalı maddesel yönden şans verir,

Transit Venüs natal şans noktamız üzerinden geçiyorsa buda büyük bir aşkın habercisidir,

Transit ay geçerken şans getirir... Diğer planetleri de bu örneklerime göre sizler yorumlayabilir ve bu dönemleri inceleyerek etkilerini deneyimleyebilirsiniz.

PART OF FORTUNE ŞANS NOKTASI EVLERDE
Şans noktasının bulunduğu ev, şansımızın doğal olarak işlediği, kendini rahat bir şekilde ifade ettiği alandadır. Örneğin 7.evde ve şans noktasının güçlü olduğu bir burçta yani balık burcunda sahip olan kişiler yine şans noktasının da yöneticisi olan Jüpiter Neptün, planetlerinin de açılarına yerleşimlerine bakarak, ortaklık ve evlilik alanında doğuştan şanslı olduğumuz özel bir çaba sarf etmeden mutluluğa ulaşacağımız sonucunu bizlere sunar.

Part of Fortune - Şans Noktası 1. EVDE

Kişi için en büyük mutluluk kendisidir, kendi fiziki özellikleri ve kendisinin yarattığı çevredir.

Burada bulunan şans noktası Venüs-ay gibi kadınsı planetlerle kavuşumda ise oldukça büyük bir güzellik verir.

Part of Fortune - Şans Noktası 2. EVDE

Maddi olanaklar açısından kişiye şans verir, servet edinmede ve korumada şanslıdır. Evin bulunduğu burç oğlak ya da boğa ise transit Jüpiter’in geçiş anlarında servet artması vakidir.

Part of Fortune - Şans Noktası 3. EVDE

Akraba, kardeşlerden yana kişi çok şanslıdır, ilk aldığı eğitim hayatının ileriki dönemleri için başarısında büyük yer tutar. Mutluluk iletişimdeki sağlıklı düşüncelerle oluşur. Merkür ile birleşim yaparsa ve yerleştiği burç kova ise toplumsal alanda birçok kitleye düşünceleriyle ulaşacak kapasiteyi sağlar.

Part of Fortune - Şans Noktası 4. EVDE

En büyük şansı ailesidir, ailesinin kendisine sağladığı güvenliktir ve ailesinden alığı ahlaksal etik kültürdür.

Part of Fortune - Şans Noktası 5. EVDE

Şans noktasının buradaki durumu, çocuklarından yana şanslı olacağını ve mutluluğu anne olduktan sonra tanımlayacağı anlamına gelir. Ayrıca bu ev şans olaylarını da yönettiğinden kişi spekülasyonlardan, finans alanlarından ve çeşitli talih oyunlarından epeyce kazançlı çıkacaktır. Fakat yerleşim için, balık, yay uygundur.

Part of Fortune - Şans Noktası 6. EVDE

Güçlü sağlıklı dirençli bir bünyeye sahiptir, kişiye hizmet etmeye meyilli pek çok insan vardır çevresine ve mutluluk onun için sağlıklı olmaktır

Part of Fortune - Şans Noktası 7. EVDE

Evlilik, ortaklık, toplumsal yer için en iyi yerleşimdir, şansı bu üçlü ile değişir, evlilik yaşamında kendisine bağlı şansını katlayan bir eş verir.

Part of Fortune - Şans Noktası 8. EVDE

Kişi miras yolu ile pek çok kazançlara ulaşır, başkalarından sürekli maddi destek görür ve aynı zamanda karşılaşacağı kaza gibi olaylarda yara almadan kurtulur, ameliyat olaylarında iyiye işarettir, kolay geçer ameliyatları. Uzun ömürlü insanlardır tabii ki diğer etkilerde onaylarsa.

Part of Fortune - Şans Noktası 9. EVDE

Eğitim, öğrenim bilgi, uzak ülkelerde ki tanınma potansiyeli yüksektir, böyle birisi için mutluluk bilmekten geçer, gezmekten hoşlanır.

Part of Fortune - Şans Noktası 10. EVDE

Ebeveynlerinden birisi kariyeri için ön ayaktır ve kendisine destek olur, kariyere dinmede tanınmada şanslıdır. Mutluluk onun için iş sahasındaki başarısıdır.

Part of Fortune - Şans Noktası 11. EVDE

Kişinin kendi hobilerine ortak pek çok dostu vardır ve bu birlikte yapılan organize işlerde büyük başarı sağlar, arkadaşlarından pek çok yardım görür.

Part of Fortune - Şans Noktası 12. EVDE

Şans noktasının burada bulunması içsel olarak kişiye pek çok doğaüstü yetenek bahşeder, bu insanlar iyi ve kötüyü ayırt edebilen kalpleri ve beyinleri okuyabilen bununla mutlu olan kişilerdir.

Buraya kadar şans noktamızın evlerde verdiği etkileri yazdım, tabii ki bununla sınırlı değil,7.evde bulunan bir şans noktasının amacına uygun çalışması için gerekli etkilere sahip olması gerekir.

Yerleştiği burç, iyicil gezegenlerle bakış açısı ve hangi evlerde, kötücül gezegenlerle etkileşimi ne ve hangi evlerde bunları da analize dâhil etmek gerekir. Ve tabi özellikle şans noktasıyla kavuşum yapan herhangi bir sabit yıldız var ise bununla açılımı ne olur buna da dikkat etmek gerekir.


Ayrıntılı ve açıklayıcı bu değerli yazı için Elif Hece'ye Teşekkürlerimle...
Elif Hece Öztürk
http://www.astrolojistik.com/
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Yönetici mesajı için:
elemor (Sal 23 May, 14:50)
Değerlendirme: 20%


"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"


güzin
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 3757
Yaş: 45
Kayıt: Çrş 15 Haz, 12:51
Teşekkür etti: 21 kez
Teşekkür edildi: 16 kez

Re: Part of Fortune - Şans Noktaları ve Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Sal 23 May, 22:13

astroloji/astrolojide-sans-noktasinin-a ... 16903.html

bu konu eski tozlu sayfalarda var..ve bizzat yazarın kaleminden..ama bu linki benim göndermemem gerekiyordu..


diğer adım MAVİ LOTUS..

http://akreportal.net/kisisel-gelisim-genel/kucuk-sihirli-oyunum-t37017.html?sid=8a704a932ac73b87eb36761f753f5f26

güzin
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 3757
Yaş: 45
Kayıt: Çrş 15 Haz, 12:51
Teşekkür etti: 21 kez
Teşekkür edildi: 16 kez

Re: Part of Fortune - Şans Noktaları ve Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Prş 25 May, 15:28

6.ve 7 evimde ve balıkta şans noktam..sanırım bu yüzden gerçek dışı şeylerle mutlu oluyorum..hayaler,masallar,düşler gibi..ve film ve tv sevmemde bununla ilgili olabilir..tv seyrederken herşeyi unutuyorum mesela..bir çeşit uyuşturucu gibi benim için..ama bir ara gerçekle bağlantımı kaybetmiştim..tamaman başka bir dünyada yaşamaya başlamıştım..psikolojik tedavi gördüm bu yüzden..yani artık gerçek dışı şeyler beni çok korkutuyor aslında..filmler dahil..
En son güzin tarafından Prş 25 May, 16:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.


diğer adım MAVİ LOTUS..

http://akreportal.net/kisisel-gelisim-genel/kucuk-sihirli-oyunum-t37017.html?sid=8a704a932ac73b87eb36761f753f5f26

güzin
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 3757
Yaş: 45
Kayıt: Çrş 15 Haz, 12:51
Teşekkür etti: 21 kez
Teşekkür edildi: 16 kez

Re: Part of Fortune - Şans Noktaları ve Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Prş 25 May, 16:11

http://www.sinemalar.com/film/588/altinci-his

en sevdiğim filmlerden biri..mesela bu filmdeki 8 yaşındaki çocuğun kendim olduğunu farzetmiştim..psikologda bir arkadaşım..yani buna benzer yokoluşlar yaşıyorum izlediğim filmlerde..oradaki kahramanların yerine koyuyorum kendimi..böyle kaybediyorum gerçekle hayal arasındaki sınırı..buna benzer durumları çok yaşıyorum film izlerken..çok..


diğer adım MAVİ LOTUS..

http://akreportal.net/kisisel-gelisim-genel/kucuk-sihirli-oyunum-t37017.html?sid=8a704a932ac73b87eb36761f753f5f26

güzin
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 3757
Yaş: 45
Kayıt: Çrş 15 Haz, 12:51
Teşekkür etti: 21 kez
Teşekkür edildi: 16 kez

Re: Part of Fortune - Şans Noktaları ve Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Cum 26 May, 13:17

bir de dizi izlemeyi çok seviyorum..her yıl sıkı takip ettiğim diziler olur..bu yılda var..dizi izlemediğim zamanlar mutsuz oluyorum..boşlukta hissediyorum..o derece yani..


diğer adım MAVİ LOTUS..

http://akreportal.net/kisisel-gelisim-genel/kucuk-sihirli-oyunum-t37017.html?sid=8a704a932ac73b87eb36761f753f5f26


güzin
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 3757
Yaş: 45
Kayıt: Çrş 15 Haz, 12:51
Teşekkür etti: 21 kez
Teşekkür edildi: 16 kez

Re: Part of Fortune - Şans Noktaları ve Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Pzt 29 May, 17:01

şans noktam 7. evde demiştim..bu evlilik evi..evet şanslıyım bu konuda..eşim melek gibidir desem abartmış olmam..çok şefkatli bakar..ve ben bu korkunç dünyada o şefkatli bakışlar olmadan asla ayakta kalamam biliyorum..


diğer adım MAVİ LOTUS..

http://akreportal.net/kisisel-gelisim-genel/kucuk-sihirli-oyunum-t37017.html?sid=8a704a932ac73b87eb36761f753f5f26

güzin
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 3757
Yaş: 45
Kayıt: Çrş 15 Haz, 12:51
Teşekkür etti: 21 kez
Teşekkür edildi: 16 kez

Re: Part of Fortune - Şans Noktaları ve Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Sal 30 May, 15:38

güzin yazdı:
Pzt 29 May, 17:01
şans noktam 7. evde demiştim..bu evlilik evi..evet şanslıyım bu konuda..eşim melek gibidir desem abartmış olmam..çok şefkatli bakar..ve ben bu korkunç dünyada o şefkatli bakışlar olmadan asla ayakta kalamam biliyorum..
ben evlenmeyi hiç istemedim..evlilikte kaderseldi..kader zorladı beni..

bu evlilik iyi mi oldu kötü mü aslında hala bilmiyorum..çünkü eşimin bazı akrabalarından nefret ediyorum..canımı okumuşlardı çünkü..bu konuda ayrıntıları başka yere yazacağım..

ama sanırım bu evlilik olmalıydı..yoksa şuan ayakta kalamazdım..geçmiş geleceği biliyor çünkü..


diğer adım MAVİ LOTUS..

http://akreportal.net/kisisel-gelisim-genel/kucuk-sihirli-oyunum-t37017.html?sid=8a704a932ac73b87eb36761f753f5f26


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astroloji” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir