Mars İkizler Burcunda ve Etkileri

Mars İkizler Burcunda ve Etkileri

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1944
Yaş: 25
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Mars İkizler Burcunda ve Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Prş 04 Mar, 18:24

Resim

Mars İkizler Burcunda ve Etkileri

4 Mart’ta Mars İkizler burcuna giriyor ve 23 Nisan 2021’e kadar burada ilerleyecek. İkizler’de Mars aklıyla ve diliyle hareket eder. Öğrenmeye ve bilgi toplamaya meraklıdır. Bir konunun iki yönünü de ele alabilir ve öğrendiklerini başkalarına tarafsız bir şekilde aktarabilir. Değişken özelliğiyle esnektir ve değişen koşullara uyum sağlayabilir.

Merak’ İkizler’in en büyük kaynağı olduğundan Mars burada merak ettiği ve öğrenmek istediği birçok konunun peşinden gidebilir. Kıvrak zekası ve keskin diliyle fikirlerini savunur, meydan okur ve savaşır. Zihninde ve konuşmalarında rekabetçi, münazaracı ve tartışmacıdır. Beceriklilik, hızlılık söz konusudur ve ellerini büyük bir ustalıkla kullanabilir. Hızlı algılama ve bağlantı kurabilme becerisiyle iyi bir problem çözücüdür.

Gölge özellikleriyle, ‘değişken’ niteliği, önüne çıkan her akıntıyla sürüklenmesine ve maymun iştahlılığa yol açar. Aşırı kararsız bir şekilde hareket edebilir. Karşısındaki konuşurken onu nasıl alt edeceğini veya ne söyleceğini düşünmesi, bir dinleme problemine neden olur. Her söyleneni bir meydan okuma gibi algılanabilir. Akıl oyunlarıyla, durmadan konuşarak ve monologla iletişimi felç edebilir.

Gevezelik, demogoji, alaycılık, iğneleyicilik ve dedikodu söz konusu olabilir. Zihinsel gerilimini sorun çıkararak ve sataşarak çıkarabilir. Mars İkizler’de huzursuz ve sinirli bir enerjiye işaret eder. Birden fazla ve gereksiz konularla aynı anda uğraşarak enerjisini dağıtabilir ve tek bir şeye odaklanamayabilir. İkizler, değer sistemlerinden bağımsızdır; Mars’ın buradaki ifadesi de kuralları ve yasaları kendi mantığına uyduran bir cinfikirlilik ve ahlaksızlık şeklinde görülebilir.

Güneş ve Venüs değişken nitelikteki Balık’taki yolculuğunu sürdürüyor; Mars’ın da değişken bir hava burcuna geçmesiyle, esnemeye ve değişime daha eğilimli hale gelebiliriz . Yaşamın bazı alanlarında, yeni şeyler öğrenmek, tekdüzelikten çıkıp çeşitlilik/farklılık yaratmak üzere hareket edebiliriz. Mücadeleler, iletişim (yazılı/sözlü) üzerinden olabilir.

Mars’ın bu konumu ayrıca enerjinin dağılmasına, yönelimi kaybetmeye, odaklanma sorunlarına, zihinsel gerilimin artmasına ve huzursuzluğa işaret edebilir. Bir anda birden fazla şey öğrenmek istemek, yüzeysel bilgilenmek, iletişimde ‘hile/sahtekarlık’, gerçeklerle hiç alakası olmayan suni gündemler ve kararsızlığın artması söz konusu olabilir.

Mars’ın yöneticisi Merkür Kova’da ilerliyor ve Mars’ın İkizler’e geçmesinden bir gün sonra (5 Mart’ta) Jüpiter ile kavuşum yapacak. Kararlarımızda ve planlarımızda, aklı, mantığı, gözlemi ve şu ana kadarki deneyimleri temel alabiliriz. Bazı konuları daha iyi anlamak mümkün olabilir ve hükümlerimizi bu kavrayışa göre verebiliriz...


Astroloji Dergisi/Gözde Kara

Kaynaklar:

*Astroloji Dersleri, Barış İlhan


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön