İkizler Burcunda Dolunay ve Etkileri

ikizler burcunda dolunay, ikizlerde dolunay, ikizler burcunda dolunay nasıl etkiler, ikizler burcunda dolunay sonuçları

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 966
Yaş: 22
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 115 kez
Teşekkür edildi: 132 kez
İletişim:

İkizler Burcunda Dolunay ve Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzr 03 Ara, 21:42

İkizler Burcunda Dolunay ve Etkileri
Resim

3 Aralık 2017’de Türkiye saatiyle 18:47’de 11 derece İkizler’de bir Dolunay gerçekleşiyor. İkizler-Yay aksında gerçekleşen bu Dolunay değişim, adaptasyon ve yeniliklere açık olma konularını gündeme getiriyor. 18 Kasım 2017’de Akrep’te gerçekleşen Yeniay’da attığımız tohumların bize hangi bilgileri ve perspektifleri sunduğunu apaçık görmek durumunda kaldığımız bir dönem olabilir.

Varsayımlarımız, kanılarımızın veya özlemlerimizin bizi yanlış yerlere götürmesine izin vermekten ziyade, problemleri ve karşımıza çıkan olayları daha rasyonel ve tarafsız bir açıdan sorgulamak bizi duygusal ve kişisel anlamda daha fazla rahatlatabilir.

Bu Dolunay’a Balık’taki Neptün damgasını vuruyor; Yay’daki Güneş’e ve İkizler’deki Ay’a kare açı yaparak, fokalinde kendisi olmak üzere değişken bir t-kare oluşturuyor. Meydan okumaları ve kişisel zorlukları esneklikle ve kabullenicilikle çözmek akıllıca olsa da, öte yandan aşırı bir duyarlılıkla zihinsel ve duygusal anlamda dağılma, yönelimi yitirme, özlem ve fantezilerle sürüklenerek gerçekleri oldukları gibi görememe, gerçeklerden kaçma eğilimi, aldanmaya ve aldatmaya yatkınlık, kararsızlık ve unutkanlık gibi temaları da yoğun bir şekilde deneyimleyebiliriz.

Gördüklerimizin, duyduklarımızın ve bize yansıtılan şeylerin gerçekliğini sorgulamak, neyin gerçek neyin yalan olduğunu anlamak adına İkizler’e has öğrenmeye açık bir şekilde, “Bu duyduklarım veya şu an elimdeki bilgiler doğru mu, gerçek mi?” “Doğru bildiğimi düşündüğüm şeyler varsayımlarıma, kanılarıma veya hayallerime dayanıyor olabilir mi?”, “Doğru bildiğimi ve hep haklı olduğumu düşünmek gerçekten problemleri çözmeme yardımcı olacak bilgilere ulaşmama ve öğrenmeme engel oluyor olabilir mi?” “Kendime veya etrafıma durmadan söylediğim şeyler gerçekten beni yansıtıyor mu?” gibi soruları sormak bizi daha olumlu sonuçlara götürebilir. Hilekarlık, ikiyüzlülük, cin fikirlilik, yalancılık, aldanma/aldatma ve hayal kırıklığı gibi konuların belki bizim kanalımızla olmasa da etrafımızda vuku bulabileceğini düşünürsek, en azından kendi adımıza dürüst davranmak ve karşımıza çıkan olaylara ve insanlara karşı her zaman bilmediğimiz bir şeyler olabileceği düşüncesiyle şüpheci, tarafsız ve sorgulayıcı yaklaşmak faydalı olabilir. Bazen bir şeylerin göründüğü gibi olmadığının ve yolun netleşmesi gerektiğinin idrakinde olarak, hiçbir hayale kapılmadan biraz beklemek ve beklerken de “soru sormak” bu Dolunay’da ne gibi ayarlamalar yapmamız gerektiğine ışık tutabilir.

Haritada İkizler’deki Ay’ın yöneticisi Merkür 29 derece Yay’da geri hareketine başlamak üzere duraklamış durumda ve önümüzdeki iki hafta boyunca geri harekette olacak. Bu konum yanlış anlaşılmalara, iletişimde zorluklara ve yanlış anlaşılma hissinden kaynaklanan bir yalnızlaşmaya neden olabilir. Merkür’ün durağan konumu yoğun bir enerjiye işaret ettiğinden, kendimizi tıpkı yolda giderken bir kayaya çarpmış ve durmak zorunda kalmış gibi hissedebiliriz. Bu bizde öfke, hayal kırıklığı, korku, suçluluk ya da güven kaybı yaratsa da, aslında bu durum bizim artık yolunda gitmeyen şeylerle yüzleşmemiz, olayları daha esnek, rasyonel ve belki kabullenici bir şekilde tekrar gözden geçirmemiz, gerekli düzenlemeleri yapmamız için bir işarettir.

Burada Merkür’ün Yay’daki Satürn ile kavuşumda olduğunu da hesaba katarsak, karamsar, hem kendimizi hem başkalarını suçlayıcı ve korku dolu düşüncelerle kendimizi yalnız hissetme riski olsa da, bazı konularda artık sadece günü kurtaran planlar yapmayı bir taraf bırakıp, daha ciddi, gerçekçi, uzun vadede uygulanabilir planlar yapmanın vakti gelmiş olabilir. Satürn-Merkür kavuşumu bizi daha esaslı ve gerçekçi bir şekilde öğrenmeye, araştırmaya böylelikle daha sağlam değerlendirmeler yapmaya davet ediyor olabilir.

Yay’daki Güneş’in yöneticisi Jüpiter ise Akrep’teki yolculuğuna devam ediyor. Burada yaşamımızdaki olayların ve deneyimlerin anlamını derinlemesine araştırarak, çekirdeğine inerek ve kayıpları kabullenerek “büyüme” temasına işaret eden Jüpiter, Balık’taki Neptün’e üçgen bir açı yapıyor. Bu açı hayatımızdaki “anlam duygusunu ” kabullenerek, farklılıklara hoşgörü geliştirerek ve yaşamın akışına güvenerek geliştirmemiz, “doğrunun” ne olduğunu ve ne yapmamız gerektiğini kendimize sorarken, iç sesimizin bize neler söylediğini, vicdani ve ahlaki pusulamızın bize hangi yönü gösterdiğini pür dikkat dinlememiz ve anlamamız gerektiğini gösteriyor olabilir.

İkizler’deki Ay’ın Sabian sembolü cümlesi, “Siyahi köle bir kız sahibesinden haklarını talep ediyor.” şeklinde. Bu sembol duyulma ve ciddiye alınma ile ilgili. Bazen size yapılan muameleye, davranışlara ya da baskıya dayanamaz bir hale gelebilirsiniz. Bastırılmış bir yığın duygu birden bire hiç beklemediğiniz bir şekilde ortaya çıkabilir. Bu sembol kötü davranışlara maruz kalıyorsanız koşullanmaların ve sınırların ötesine geçerek ayağa kalkmanız, aklınızdakileri söylemeniz ve haklarınızı savunmanız gerektiğine işaret ediyor.

Kendi bütünlüğünüze ve vicdanınıza uygun olarak dürüst bir şekilde davranıyorsanız kaybetmezsiniz. Bu semboldeki risk, bulunduğunuz durum için başkalarını suçlamak, kurban psikolojisi ve öfke nöbetleri olabilir. Bu Dolunay’ın getirdiklerini daha yapıcı ve olumlu değerlendirebilmek için, ne kendimizi ne de başkalarını akıl oyunlarıyla kandırmaya çalışmadan dürüst ve açık davranmak, belirsizlikleri gidermek adına doğruları olduğu gibi öğrenmeye ya da aktarmaya çalışmak ve kendimizi dürüstçe ifade etmek oldukça önemli. Bizi hayal kırıklığına uğratan veya yavaşlatan şeylerin aslında bizi bu konularda daha esnek, çok yönlü ve gerçekçi düşünmeye davet ettiklerini de aklımızdan çıkarmazsak iyi olur…


Astroloji Dergisi/Gözde Kara
astrolojidergisi.com

Kaynaklar:
*Astroloji Dersleri, Barış ilhan
*sabiansymbols.com


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir