Vidyofoni ve Beeplay Abonelik Sözleşmesi Sms

Vidyofoni ve Beeplay Abonelik Sözleşmesi Sms, Vidyofoni servis abonelik vergiler dahil 66 TL. Bakiye bulunmuyorsa borçlandırılır. Satınalma sözleşmesi için tıklayınız. Beeplay servis abonelik vergiler dahil aylık 56 Tl. Bakiye bulunmuyorsa borçlandırılır. Satınalma sözleşmesi, Vidyofoni nasıl iptal edilir, Beeplay nasıl iptal edilir. Vidyofoni Abonelik iptal Etme Nasıl iptal edilir?

Kategoriler Dışındaki Genel Konularla İlgili Araştırma Yazıları.
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2159
Yaş: 26
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Vidyofoni ve Beeplay Abonelik Sözleşmesi Sms

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Prş 19 Ağu, 23:23

Resim

Vidyofoni ve Beeplay Abonelik Sözleşmesi Sms

Vidyofoni aboneliği nasıl iptal edilir? Beeplay abonelik nasıl iptal edilir?

Mobilden internete girdiğinizde size SMS ile şu mesajlar geliyorsa google üzerinde aramalar yapıp harekete geçmeden önce dikkatli olun.

Vidyofoni servis abonelik vergiler dahil 66 TL. Bakiye bulunmuyorsa borçlandırılır. Satınalma sözleşmesi için tıklayınız.


Beeplay servis abonelik vergiler dahil aylık 56 Tl. Bakiye bulunmuyorsa borçlandırılır.


Bu mesajlarla birlikte birde şifre gönderiliyor.

Bazı sitelere girdikleri kodlarla veya anlamadığım farklı yöntemlerle mobilden internete giriş yapıldığında bu mesajlar SMS ile bize geliyor. Vodafon'u aradığınızda herhangi bir aboneliğinizin olmadığını söylüyorlar. Vodafone Yanımda uygulamasına baktığınızda herhangi bir aboneliğinizin olmadığı görülüyor.

Sonra başlıyorsunuz Google üzerinde araştırma yapmaya. Bazı sitelerde "faturama yansımış, aboneliği iptal etmek için çok uğraştım, kesin çözüm şu numarayı aramak..." gibi ifadelere denk geliyorsunuz. Bir şeylerin tutarsız olduğunu anlıyorsunuz ama tam olarak çözmek pek mümkün olmuyor.

Sonra SMS ile gelen mesajlardaki linkleri araştırıyorsunuz. Açılan web siteleri https ile dahi açılmayan M.Ö. bilmem kaçıncı yüzyıldan kalma çok eski web siteleri. Sitelerin üzerinde abonelik iptali için aranması gereken 850'li yani ücretli telefon numarası ile nasıl iptal mesajı gönderebileceğinizi anlatan açılmalarda bulunuyor.

Şikayet siteleri ve bazı forum sitelerinde de bunlarla ilgili "benden izin almadan veya onay almadan nasıl abone yapabilirler" tarzı mesajları görüyorsunuz. Sonra şüphelenip pazılın tüm parçalarını birleştirmek için bir sonraki Tl yükleme dönemini bekliyorsunuz. Eğer internette anlatıldığı gibi ise TL yüklediğiniz anda abonelik ücretinin otomatik düşmesi gerekir.

Fakat TL yüklediğinizde böyle bir şey olmuyor.

Bu oyunu kim oynuyor belirlemek güç. Belki vodafone çalışanları belki istedikleri yerlere kod yerleştirebilecek coderlerdir. Sistem benim anladığım kadarı ile şu şekilde işliyor.

Mobilden cep telefonu ile internette gezintiye çıktığınızda bu kodların bulunduğu sitelere denk gelirseniz SMS otomatik olarak size geliyor. Sanırım kod tek bir tıklama ile çalışıp devreye giriyor.

Merak edip araştırılıyor. "İptal etmek için şu numarayı arayın, kesin çözüm bu" mesajları okunduğunda ücretli 850'li numara aranıyor. Kazanç ta bu numaranın aranması sayesinde gerçekleşiyor olabilir. Çünkü insanların araştırıp yazılan bu mesajları bulacaklarını iyi biliyorlardır. Vodafone gibi bir firmanın başının ağrımasına neden olabilecek bu tür sitelere neden göz yumduğunu anlamak ta ayrı bir konu. Çünkü insanlar dolaylı yoldan vodafone'yi muhatap almaya çalışıyorlar.

Siz siz olun hemen yazılan her numarası aramayın ve SMS ile gelen hiçbir linke tıklamayın. Bunu yaparsanız kendi elinizle sözleşmeyi açıp okumuş olursunuz. Veya art niyetli insanların yönlendirdiği farklı sitelere gidebilirsiniz.


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Araştırma Genel Konular” sayfasına dön