Hürriyetin elifbasına yolculuk

Forum kuralları
Genel Ahlak Kurallarına aykırı, T.C. YAsalarına aykırı, Dini ve inançsal konularla alay edici tarz ve yayınlar kesinlikle yasaktır.
Kullanıcı avatarı
Ahmet
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 598
Yaş: 42
Kayıt: Pzr 09 Eki, 23:59
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Hürriyetin elifbasına yolculuk

Okunmamış mesaj gönderen Ahmet » Cum 16 Ağu, 01:04

Hürriyetin Alfabesine yolculuk.

Ben bir masal kahramanıyım.Aynaya yansıyan suretime benzemiyorum.Kelimelerin dar anlam kalıplarıyla kendimi anlatmaya mecalim yetmiyor..üçbeş kelimeyle konuştugunuz sohbetinize katılsam kalbimin dili bağlanıyor.Gönül gözüm köreliyor. Kulaklarım bu kuru, anlamsız gürültüye isyan ediyor. Sıkılıyorum daralıyorum kaçıp gitmek istiyorum aranızdan. Suskunlugum ondandır.

İçinizde dolaşan sırnasık, yılışık, her sözü kaba, her hareketi yakışıksız insanları görünce utanıyorum.Her sözünüz, her tavrınız hançer gibi saplanıyor kalbime.Beş para etmez şu geçici dünya hayatı için kırdıgınız kalplerin,harcadıgınız sevgilerin acısı yüregimi yakıyor ve size acıyorum. Ondandır durgunlugum.

Biliyorum beni kınıyorsunuz, yargılıyorsuz, varlıgıma karşı sesinizi yükseltmek istiyorsunuz.Kızıyorsunuz. Bir birinize beni tanımak için sorular soruyorsunuz.Yürüdügüm yollarda arkamdam kulaklara bir şeyler fısıldıyorsuz.Hepsini duyuyorum. Garip gurebayı, fakir fukarayı hor gördügünüz gibi beni de hor görüyor, küçümsüyorusunuz.

Madem öyle eğer mecaliniz varsa, yüreğiniz yeterse gelin sizinle ruhumun cografyasına doğru uzun bir yoculuga cıkalım.Ama dikkat edin. Yolda takılıp kalanlara acımıyorlar.Sizin bana acımadıgınız gibi. Gördügünüz her ışıga kelebekler gibi kanat çırpmayın. Kanadınız tutuşursa uçurumlara yuvarlanırsınız. Elinizden tutup çeken olmaz sizi.

Önce misal elemine gideriz.Önümüzde binlerce küçük derenin beslediği ateşten bir deniz.Üzerinde uzun, upuzun bir köprü.
Her ne kadar geniş ve rahat gibi görünse de kıldan incedir kıçtan keskin . Varsa kabul olmuş dualarınız berk gibi şimşek gibi rad gibi geçeriz üzerinden.


Sonra Meşmeşe ormanlarında başlar yolculuğumuz. Günün belli saatlerinde bu ormandan deve kervanları geçer. Selam verirsek hoş amedi ederler bize. Yer sofrası kurarlar. Yedikleri Bıldırcın eti, kudret helvasır. İçtikleri en tatlı miskirlerden daha tatlı bir şurup.


Bizi aralarına kabul ederlerse hep beraber binler sene uzaklıkta, binler fersah genişlikte Zagar çöllerini aşarız.Durağı yoktur. Ben çok geçtim bu çolden.Eşim dostum arkadaşım çoktur bu yerlerde.Selam veririz. Selam alınırız. Birkaç nasihat dinleriz. Abıhayat suyundan ikram ederlerse içeriz.Yolsa bu yollarda yürünmez.

Hiçligin varlıgını, benligin yoklugunu, yokta var olmanın lezzetini tadarız. Eğer şansımız varsa, imkanlar mekana hapsetmesse yüregimizi, güneşin batmadığı bir yer var.Gözlerin görmediği, kulakların duymadığı, kararan kalaplerde,aklı gözüne inmiş görmediği hiçbir şeye inanmayam dimaglarda, dilsiz dudaklarda anlamını yitirmiş, arafta gözlerden uzak bir yer.Her menzilinde bin cezbe, her duragında bin ikram.Dikkat ediniz. Kapısında nöbet tutuyor tinnin.


Görünce ürkmeyiniz. Kulagınıza hoş gelen sözlerine, gönlünüzü ferahlatan nefesine kanmayınız. Size ikram ettiği şerbetleri içmeyiniz. Ve kapının üzerinde bir yazı.siz belliki çokça frengi okumuşsunuz fakat bu yazıları okuyamassanız yazıklar olsun siize.

Eğer kapılar açılırsa yüregimize gerisi süküt, gerisi şükür, gerisi hayret makamı. gerisi ebem kuşagının en koyu rengine, sonra denizin mavisine, çiçeğin hercaisine, felegin semegine, serzakirin zikrine, atiyenin matiyyesine, güzellerin güzeline, en güzele yolculuk.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Ahmet mesajı için (toplam 2):
Lal (Cum 16 Ağu, 01:12) • Akrep (Cum 16 Ağu, 11:07)
Değerlendirme: 33.33%


YA Sevmeli Beni YA Öldürmeli


Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*
Mesajlar: 5173
Yaş: 47
Kayıt: Çrş 15 Haz, 12:51
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Hürriyetin elifbasına yolculuk

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Cum 16 Ağu, 16:09

Bazı insanlara hayatı sallamak kolay gelir..Ama hayat benim canımı okudu; ama ayrıntı yazmayacağım tabi.Ama sıkıntıda burada.yazmayınca bu tesbitim havada kalacak evet...
diğer adım MAVİ LOTUS..

https://akreportal.net

Kullanıcı avatarı
Ahmet
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 598
Yaş: 42
Kayıt: Pzr 09 Eki, 23:59
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Hürriyetin elifbasına yolculuk

Okunmamış mesaj gönderen Ahmet » Çrş 27 Kas, 17:47

Yazının son paragrafında gecen ' Atiyyyenin matiyyesine" cümlesini yanlış yazmışım.Doğrusu matiyyeninin atiyyesine olacak.
Örnek cümle:Pahişahın atiyyesini matiyyeleri çeker.
Yani:Padişahın dertlerini köleleri çeker.
Bu cümledeki atiyyeAllah(cc)
Matiyye ise biz kulları temsil ediyor.
Zaten yazıdaki benim kastım da buydu.
YA Sevmeli Beni YA Öldürmeli


Cevapla

“Serbest Alan” sayfasına dön