Plüto 1. Evde Etkileri ve Sonuçları

pluto 1. evde, pluto birinci evde, pluto 1. evde nasıl etkiler, Plüto 1. evde ne gibi etkileri olur, pluto birinci evde, pluto 1. ev, pluto birinci ev

Doğum Haritasında Sizleri Etkileyen Burçlar ve Evler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler.
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1079
Yaş: 23
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Plüto 1. Evde Etkileri ve Sonuçları

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Çrş 07 Haz, 00:31

Plüto Birinci Evde Etkileri ve Sonuçları
Resim

Plüto 1. Evde Etkileri ve Sonuçları

Plüton yükselen dereceye ne kadar yakınsa etkisi o kadar artacaktır. 8-10 derecelik orb bile çok güçlü bir etki verir. 8 dereceden az bir toleransla birleşme söz konusuysa çok dikkatli olunmalıdır. Plüton ve yükselen derece hangi burçta olursa olsun, gezegenin etkisi, kişiliği keskinlik, duygusal yoğunluk ve derinlik vererek karartacaktır.

Pluto 1. Evde Kişi, etkileyici bulduğu her konuyu derinlemesine ele almak isteyecektir. Böylece araştırma potansiyeli yüksek olacaktır. Kişi bazen takıntılı ve özellikle Plüton Aslan’da ise başkalarını yönetme ihtiyacı içinde olabilir. Plüton Başak’ta dahi olsa duygusal yoğunluk artar. Plüton Terazi’de ise hoşnutluk ve içsel güç kişilik özelliklerine eklenecektir. Duygusal yoğunluk tutkuya dönüşür ve çoğunlukla kendini cinsel ilişkilerle ortaya koyacaktır. Olağanüstü bir hırs verir ki eğer gerçekleşmezse kişi bu konuda ıstırap çekebilir. Plüton'un birinci evdeki olumsuz açıları psikolojik problemler yaratabilir.

Pluto 1. Evde Enerjinin Dönüşümü

Plüton birinci evde, kişinin karakterini, kaderini ve hayata bakış açısını etkiler. Hem yaratıcı hem de yıkıcı bir güç olan Plüton, bu evde sadece bir yönünü veya her iki yönünü de gösterebilir. Kişi kendindeki yıkıcı gücün farkında olmazsa olayları bilinçsizce provoke edebilir. Kişi gizli düşüncelerini, hislerini, motivasyonlarını kavrarsa, bunları harekete geçirmekten kaçmak yerine, su üstüne çıkararak hayatını sürdürmeye çalışır.

Plüto burada çeşitli nedenlerle yıkıcı olabilir. Örneğin kişi, kendini engelleyen, kısıtlayan şartlar olduğunu hissettiği anda, bunlardan sıyrılarak yeni olanaklar, gelişimler arayabilir. Eğer pozitif bir çıkış noktası bulamazsa, karşısındaki insanı yıpratacak şekilde, bir ilişkiden kopma, patronsa, çalışanını işten çıkarma şeklinde güç kullanabilir.

Pluto 1. Evde Kişinin bu hayatta gerçekleştirmesi gereken özel bir kaderi vardır. Bu yerleşime sahip olan bir kişi hayatının ilk yıllarında kişi merkezci ve narsist olabilir. Kendilerini keşfetmeleri, kim olduklarını, neyi gerçekleştirmek için dünyaya geldiklerini bulmaları gerekmektedir. Bu arzunun yoğunluğu, yaşamın her anında zihinlerinde ön planda olacaktır. Bu kişiler kendileri hakkında önceden bilmedikleri şeyleri fark etmek için yaşadıkları olaylara karşı biraz daha serbest, kendilerini kasmayacak şekilde davranmalıdır. Kişi bağımsız olma arzusu ile bulunduğu koşullar arasındaki kısıtlanmışlık sonucunda kimlik krizi yaşayabilir.

Kişi ruhunun evrimsel gelişimini başkalarıyla iletişim kurarak tamamlama yoluna gitmelidir. Kendini asla dış çevreden soyutlamamalıdır.

En pozitif yönüyle Plüton 1. ev yerleşimi, kişinin liderlik yeteneğini kullanarak çevresindeki insanları motive etmesi ve onların kendi kaderlerinin farkında olmalarını sağlamaktır.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için:
budray (Pzr 20 Ağu, 18:37)
Değerlendirme: 16.67%


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Kullanıcı avatarı
güzin
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 4506
Yaş: 46
Kayıt: Çrş 15 Haz, 12:51
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Plüto 1. Evde Etkileri ve Sonuçları

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Pzt 08 Nis, 16:34

İletişim konusunda ciddi sorunlar yaşadım 1.ev plutolu olarak...mecbur olmasam iletişim kurmam kolay kolay..Ama yukarıda iletişim kurmam tavsiye ediliyor.Bir yıldır insanlarla diyalog halindeyim zaruri olarak..iş hayatım yüzünden iletişim halindayim insanlarla..demekki bu iyi bir durummuş..bakalım ne olacak bu durum..iyiye gidecek mi..
diğer adım MAVİ LOTUS..

https://akreportal.net

Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astrolojide Evler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir