Pluton ve Takıntılar

Pluton ve Takıntılar

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Kullanıcı avatarı
güzin
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 4501
Yaş: 46
Kayıt: Çrş 15 Haz, 12:51
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Pluton ve Takıntılar

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Pzt 03 Ara, 18:01

Pluton ve Takıntılar

Pluton kişinin doğum haritasında ne kadar çok içsel açıya sahipse kişiye o denli fazla takıntı, saplantılı düşünce hatta paranoya verecektir.
Keza retro yani geri konumdaki plutonda kişinin saplantılı düşüncelerini ve korkularını gösterir, retro konumdaki pluton olumlu açılar içinde ise kişi bu korkularını yenecek fakat zorlu açılara sahipse takıntıları ve korkuları yaşamında söz sahibi olacaktır.

Plutonun doğum haritasındaki ayla kavuşumu yada olumsuz açıları kişinin takıntı, korku , saplantılı düşüncelerinin yaşamındaki önemli kadınlardan kaynaklandığını gösterir bu anneyi küçük yaşlarda kaybetme yada ailenin parçalanması şeklindede cereyan edebilir.

Ay aslan, akrep , boğa, kova yada oğlakta ise ve plutonla kavuşum yada olumsuz açıda ise cinselliğe aşır düşkünlük yada soğuma şeklinde kendini gösterebilir, tehlikeli duyguların yaşama damga vurması, şüpheler, nefretler, hayaller ve başka gezegenlerde aya olumsuz açılar yapıyorsa duygusal dağınıklık, üzüntü, depresyon kişinin atlatmada zorlandığı travmalar sonucunda ortaya çıkan şizofreniye kadar varabilecek ruhsal bozukluklar.
Pluton güneşle kavuşum ve olumsuz açıda ise üstteki açıklamaların sebebinde erkekler yatar, babanın güçsüzlüğü yada zalimliği gibi.

Her ne şekilde olursa olsun kişi babasından kayanaklanan sorunlar yaşamıştır baba ölmüş yada anne baba boşanmış olabilir yada aynı evde yaşanan ama zalim baba.

Kişinin özgüveni zedelenmiştir , arkasında güvenecek bir erkek bulamaz ve saplantılı düşüncelerle savaşır.
Bir kadının haritasında bu açı erkeklerden soğumaya yada aksine güçlü sığınma isteği ile kabadayı, zalim erkeklere sığınma şeklindede ortaya çıkabilir.
Korunma ihtiyacı çok fazladır ve bunu ancak güçlü bir erkeğin başarabileceğini düşünür, buda hastalıklı bir düşüncedir.

Merkürle kavuşum yada olumsuz açıya sahip bir pluton kişinin gizli olan bir çok konuya eğilmesini, gizemler içinde yaşamasına, dilinin sertliğine , sözlerinin yaralıyıcılığına dikkat çeker.

Yaşama dair tüm öfkesini sözleri ile dışarı vurur, insanların onun sözlerinden korkmasına sebep olur , diliyle karşısındakini yere devirme işte tam pluton Merkür ilişkisini anlatan sözlerdir.

Merkürüm venüsle kavuşum neptünle üçgen pluton ve uranüsle de zıt açıda üstelik hepsinin derecesi 26 açı payı hesaplamaya bile gerek yok
Sürekli bir laf sokma halim vardır, sözlerimi istediğim kişiye göre kullanabilirim, çok iyide konuşabilirim ,yere devirebilir sözlerim ama çok şükür’ ki venüsle kavuşum neptünle üçgen sevdiğim birine karşı kullanmışsam sivri dilimi aynı hızla (Uranüs)dünyanın en güzel kelimeleri ile yerden kaldırmaya çalışırım.

Yinede yıllardır törpülemeye çalıştığım ama hiçbir zaman tam olarak islah edemediğim bir dile sahibim.
Pluton venüsle kavuşum yada olumsuz açılarda ise sevgi takıntıları oluşturacaktır, sevgide yaşanan hayal kırıklıkları sonrasında kişi bir baştan çıkaran yada cinselliğe soğuk birine dönüşebilir.

Sevgide zor olanı seçecek , zorla uğraşmak ona garip bir haz verecektir,sevgisini tutkuyla gösterecek , vazgeçilmez olma çabalarında özellikle partner yoğun duygular yaşatacak ardından sevgisini gerei çekerek partneri kendisine bağımlı hale getirecektir.

Sevgi sorunları ve yıkımları yaşaması evlilikte aşırı sorunlar yaratıp boşanmaya kadar götürecektir kişiyi.
Buradaki çözüm kişinin sevgiden beslenmeye çok ihtiyacı olduğunun farkına varması fakat öncelikle kendindeki hataları tamir etmeye çalışmasıdır, aksi takdirde defalarca sil baştan yapmak zorunda kalacaktır sevgiye dair konularda.

Marsın plutonla kavuşum yada olumsuz açılarında libide oldukça yüksek olacak ve libidonun gücü ile acıma duyguları azalacak ve kişi özellikle partnerine zalim davranışlar sergileyecektir.

Korkulan olmaktan hoşlanacak gücünü kendinden daha güçsüz olanlarda deneyecek ve zalimliği ile övünmeye başlayacaktır ve kendisinden kaynaklanan insanların ondan kaçması ve yalnızlık..
Kötüler bir gün kötülük yapacak kimseyi bulamayabilirler…

demet hoşmen


diğer adım MAVİ LOTUS..

https://akreportal.net


Kullanıcı avatarı
güzin
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 4501
Yaş: 46
Kayıt: Çrş 15 Haz, 12:51
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Pluton ve Takıntılar

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Sal 04 Ara, 10:02

Bende pluto-güneş ve pluto ay sert açıları var:(takıntılıyım..hem de çok..ama yaş aldıkça insan birçok kötü özelliğinin üstesinden geliyor..eskiden bunların altında çok ezildim..artık bu sert açılarla mücadeleyi öğrendim ama..
diğer adım MAVİ LOTUS..

https://akreportal.net

Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astroloji” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir