Venüs Uranüs Karşıt Açısı Nasıl Etkiler?

venüs uranüs karşıt açısı nasıl etkiler, venüs uranüs karşıt açısı, venüs uranüs karşıt açısı etkileri, venüs uranüs karşıt açısı olumlu olumsuz etkileri

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1122
Yaş: 23
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Venüs Uranüs Karşıt Açısı Nasıl Etkiler?

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Çrş 12 Eyl, 20:36

Resim

Venüs Uranüs Karşıt Açısı Nasıl Etkiler

Astrolojide Venüs, bizim sevme, sevilme, diğerleriyle işbirliği yapma ve uyumlu olma arzumuzdur. Uranüs ise birey olma, bağımsız ve eşsiz olma fonksiyonlarını temsil eder. Venüs ve Uranüs karşıt açısı bize bu fonksiyonların çatıştığına işaret ediyor. Uranüs son derece yıkıcıdır ve dokunduğu gezegenin yani Venüs’ün prensiplerini altüst eder.

Özgürlük arzumuzu abarttığımız takdirde bir ilişki içerisinde uyumlu olmaya ve iş birliği yapmaya direnç gösterebilir ve etkileşim içerisinde olduğumuz insanların değerlerini dikkate almaksızın sosyal gerekliliklere başkaldırabiliriz. Bu da bizim topluma yabancılaşmamıza neden olabilir. Özgürlüğümüzü kaybedeceğimiz endişesiyle bir ilişki içerisinde olmayı reddedebilir ya da bir ayağımızın dışarıda olduğu yani her an kaçıp gidebileceğimiz ilişkiler içerisinde yer alabiliriz.

Venüs - Uranüs karşıt açısı olumlu kullanımıyla, Esasında yeteri kadar mesafenin ve özgürlüğün olduğu, herkesin kendi ilgi alanlarının ve hedeflerinin peşinden gittiği bir ilişki modeline işaret eder. Bir ilişki içerisinde bireyliğimizi feda etmeden var olduğumuzda kendimizi sevebilir ve değerli hissedebiliriz.

Venüs Uranüs Karşıt Açısı Olumlu Etkileri

Liberal ilişki tarzını sevme. Karşılıklı eşitlik ve özgürlüğün olduğu ilişkilerde mutlu olma. Her bireyin kendi ilgi alanlarının olabileceği ve kendi hedeflerinin peşinden gidebileceği ilişkiler içerisinde kendini değerli hissetmek. İnsanlar arasındaki farklılıklara ve bireyin özgürlük hakkına değer verme. Geleneksel ve bireyliğini kısıtlayıcı ilişki modellerinden özgürleşme. Özgürlük sevgisi. Sıra dışı zevkler. Özgürlüğün kıymetini bilmek. Kendine özgü değerleriyle para kazanmak. Bireyliğini ve özgünlüğü sanatla ifade etme. Evrensel bir barış anlayışı. Yüksek idealleriyle mutlu olma.

Venüs Uranüs Karşıt Açısı Olumsuz Etkileri

Sevgiyi alıp verme tarzının bireyselleşmeye engel olması. İlişkileri genelleştirme ve sıradan ilişkileri küçük görme. Aniden bir ilişkiden diğer ilişkiye geçme. Özgürlük ve değişime olan arzuları yüzünden ani kopuşlar. Özgürlüğünü kaybetme korkusuyla gerçek bir ilişki kuramamak. Ait olmak arzusuyla bireyliğini ifade edemeyeceği ilişki modellerine boyun eğmek. Bağlanma zorluğu. Sadakatsizlik. Uyuma ve işbirliğine başkaldırma arzusu. Sırf isyan etmek için başkalarının değer sistemlerini reddetmek ya da herkesin kendine özgü değer sistemi olduğunu kabullenmede zorluk. Eksantrik davrandığında kendini değerli hissetme. Para kazanma ve harcama da ani iniş çıkışlar.


Astroloji Dergisi/Banu Çaylak Kardaş
astrolojidergisi.com


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir