Akrep Burcunda Dolunay ve Etkileri

akrep burcunda dolunay, akrepte dolunay ve etkileri, akrep burcunda dolunay nasıl etkiler, akrepte dolunay etki ve sonuç

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1079
Yaş: 23
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Akrep Burcunda Dolunay ve Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Çrş 02 May, 00:18

Resim
Akrep Burcunda Dolunay ve Etkileri

30 Nisan 2018’de saat 03:58’de sabit bir su burcu olan Akrep’te bir Dolunay gerçekleşti. Bu Dolunay 16 Nisan’da Koç burcundaki Yeniay’da toprağa attığımız tohumların nasıl ürünler verdiğine ve başlattığımız işlerin sonuçlarına ayna tutuyor. Başlattıklarımızı ne gibi düzenlemeler yaparak sürdürmek istiyoruz, elememiz, hayatımızdan çıkarmamız gereken unsurlar neler, hangi alanlarda yenilenmeye, yeniye yer açmaya ihtiyacımız var, bunları düşünmekte fayda olabilir.

Hayatımızdaki birçok konuya dair “asıl gerçeğe”, “çekirdeğe” ulaşmamızı sağlayacak sorular da sorabiliriz. Akrep burcunun, yaşamın doğal döngüsüyle, ölüm ve yeniden doğma süreciyle bağlantılı bir burç olduğunu düşünürsek, inatla ve güç savaşları vererek bırakmamakta direttiğimiz ve kaybetmekten korktuğumuz şeyler neler? Islah edebileceğimiz, iyileştirip yeniden hayata katabileceğimiz, durumlar ve ilişkiler var mı? Derinlik ve yoğunluk kazandırmam, odaklanmam gereken konular ve ilişkiler hangileri? Çevremize karşı aşırı, kendine yeterli ve aşırı ihtiyaçsız gibi görünüyorsak, belki de kaynaklarımızı ve enerjimizi başkalarıyla birleştirmenin, ihtiyaçlarımızı ve isteklerimizi söylemenin, maddi/manevi, psikolojik destek almanın ve yardım istemenin zamanı gelmiştir.

Akrep burcundaki Ay’ın geleneksel yöneticisi Mars ile modern yöneticisi Pluto Oğlak’ta kavuşum halinde. Hedeflerimize kararlı ve azimli bir şekilde ulaşmaya çalışırken sert, acımasız, aşırı takıntılı ve yıkıcı bir şekilde davranabilir, kendi lehimize olabilecek bir değişimin ve dönüşümün önünü tıkayabiliririz. Hayatımızın her alanını kontrol edemeyeceğimizi hatırlayıp, bazı durumlarda kontrolü bırakmakta, hayatın doğal akışına güvenip teslim olmakta fayda var.

Boğa’daki Güneş’in yöneticisi Venüs ise İkizler’deki yolculuğunu sürdürüyor. Aklımızdaki sorulara cevap bulmak, gerçekleri olduğu gibi algılamak ve öğrenmek için objektiflik ve tarafsızlık geliştirmek gerekebilir. Takıntılarımızı ve bağımlıklarımızı besleyen, herşeyi olduğu gibi tutmaya çalışan, gelişimimizin ve değişimimizin önünü tıkayan bir şekilde davranmak yerine, sağlıklı bir merak duygusuyla hem kendimize hem de başkalarına doğru soruları sormak, edindiğimiz bilgileri doğru değerlendirmek ve problemleri çözerken daha esnek bir bakış açısıyla, farklı alternatifleri ve yöntemleri de göz önünde bulundurmak oldukça önemli.

Bu Akrep Dolunay’ı aynı zamanda, Kova’daki Güney Ay düğümü ve Aslan’daki Kuzey Ay düğümü ile kare açı yaparak sabit bir Büyük Kare oluşturuyor. Dolayısıyla engellere rağmen hedeflerimize ulaşmak konusunda büyük bir kararlılık göstermek söz konusu olabileceği gibi, tüm meydan okumalara rağmen inatla değişime direnmeye çalışmak, farklı alternatifleri ve kendimizi çözümlere götürecek uzlaşıları reddetmek de söz konusu olabilir.

Dediğim dedik, ”ya hep ya hiç” diyen, zorlayıcı ve saplantılı bir tavır, daha fazla yıkıma, çatışmaya neden olabilir ve sorunların çözülmesini daha karmaşık bir hale getirebilir. Kaygılarımızın, korkularımızın ve belki kötü-pis diye görmezden gelip bastırdığımız bir çok konunun gün yüzüne çıkması bizi artık bunları çözmeye ve iyileştirmeye yönelik harekete zorlayabilir. Güç savaşlarına girmek ya da başkalarını kendi ihtiyaçlarımızı ve isteklerimizi gidermek üzere zorlamak sorunların “asıl kaynağına” inmemize ve dolayısıyla kısır bir döngüde saplanıp kalmamıza yol açacağından, bu Dolunay’da neler için boşuna uğraştığımızı saptayıp bırakmak, neler için daha fazla enerji sarf etmek ve yoğunlaşmak gerektiğini iyi tespit etmek gerekiyor.

Oğlak’ta geri giden Satürn ise, Akrep’teki Ay’a altmışlık, Boğa’daki Güneş’e ise üçgen açı, bize hayatımız konusunda daha uygulamacı, gerçekçi ve ciddi adımlar atmamız konusunda yardımcı olabilir. Arketipsel anlamda Satürn’ün “Yaşlı Bilge Adam” olduğunu düşünürsek, krizlere düştüğümüz yerde, olgunluğuna, yetkinliğine ve tecrübesine güvendiğimiz insanlardan akıl ve yardım almak doğru kararlar almakta bize yol gösterebilir.

Akrep’teki Ay’ın Sabian sembolü cümlesi ise, “Bir dostluk yemeğiyle tüm eski arkadaşlar yeniden buluşur”. şeklinde. Bu sembol aynı vizyonları ve geçmişleri paylaşan insanların bir araya gelerek ilişkilerini yeniden canlandırması ile ilgili. Aynı zamanda kafa dengi insanlarla buluşmak, sosyalleşmek ve yeni arkadaşlıklar kurmak için gerekli zemini de hazırlıyor.

Kuracağımız bu ilişkiler hayatımıza çok önemli katkılar sağlayabilir. Bu sembolün getirdiği risk ise, sadece geçmişe takılı bir şekilde yaşamak, kısır bir döngünün içinde değişime direnmek, kendini dışlanmış hissetmek ve geçmişteki bazı insanlarla yüzleşmekten korkmak. Bu Dolunay, eski bazı temaları veya ilişkileri hayatımıza yeniden getirerek, hala çözüme ulaşmamış bazı konuları açıklığa kavuşturmamızda bize yardımcı olacak gibi görünüyor...


Astroloji Dergisi/Gözde Kara

Kaynaklar:

*Astroloji Dersleri, Barış İlhan

*sabiansymbols.com, Lynda Hill
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için:
Chepi (Çrş 02 May, 15:52)
Değerlendirme: 16.67%


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir