Merkür Koç Burcunda Etkileri

merkür koç burcunda etkileri, merkür koçta, merkürüm koçta, merkür koç burcunda olumlu ve olumsuz etkileri

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1079
Yaş: 23
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Merkür Koç Burcunda Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 09 Mar, 18:31

Merkür Koç Burcunda Etkileri
Resim

Düşünme, algılama ve iletişim kurma tarzımızı gösteren Merkür Koç burcundaki yolculuğuna başlıyor. Bu konumdaki Merkür’ün iletişim kurma şekli spontane, canlı, hevesli ve hızlıdır. Herşeyi kişisel alan subjektif bir düşünme ve algılama tarzı söz konusudur dolayısıyla karşısındakiyle direkt olarak tartışmaya hazırdır.

Düşüncelerini doğrudan, karşısındakine meydan okuyan bir şekilde, dürüstçe ve cesurca ifade edebilir. Bağımsız ve hızlı düşünme, spontan olarak yeni düşünceler keşfetme söz konusudur. Merkür bu konumdayken kişi kendi anlık isteklerine ve heveslerine odaklanabilir ve kendi isteklerini ön plana alabilir. Gereksiz duygusal inceliklere kafa yormayan tasasız ve ben- merkezci bir düşünme tarzı söz konusudur.

Gölge yönleriyle Merkür Koç’ta sabırsız ve dürtüsel doğası nedeniyle düşüncelerini formüle edemeyebilir. Kişi bu düşüncelerin peşinden hevesle gitse de hevesi geçince bunları bırakıp başka yeniliklerin ve keşiflerin peşine düşebilir. İyi düşünülmemiş planların bir hevesle peşine düşüp kendi aleyhine olacak sonuçlar alabilir. Kendisine söylenen her kelimeyi bir “meydan okuma” gibi algılayıp gereksiz veya başını belaya sokacak tartışmaların içerisine girebilir. Merkür Koç’u hep kavga eden, çatışan, sinirli ve kaba bir tarzda görebiliriz.

Bağımsız ve kendi anlık isteklerine odaklanması nedeniyle, herhangi bir engel ile karşılaştığında sinirlenip kırıcı ve agresif bir tarz sergileyebilir. Ben-merkezci düşünme tarzı söz konusu olduğundan, durmadan kendinden, kendi isteklerinden bahsedebilir ve isteklerini kendi karşısındakine dayatabilir. Başkalarının fikirlerine karşı duyarsız ve düşüncesiz bir tavırda, soru sormayı ve dinlemeyi hiç bilmeyen birisine dönüşebilir.

Koç’taki Merkür’ün yöneticisi Mars Yay’daki yolculuğunu sürdürüyor. Merkür Koç’un bağımsız ve yeni fikirler keşfetmeye açık tarzı, yine bir ateş burcu olan Yay’daki Mars’ın maceraya atılmaya ve yeni ufuklara açılmaya hazır tarzı ile birleşiyor. Mars, Merkür’ün zararda olduğu bir pozisyonda dolayısıyla spontan ve anlık düşüncelerimizi, aşırı iyimser, düşüncesiz, kendinden emin ve burnunun ucunu göremeyen bir tavırla hayata geçirmek isteyebiliriz.

Hedeflerimizi anlık isteklerimize veya varsayımlarımıza göre belirlemekten ziyade, bugünün gerçeklerine uygun olarak koymak daha faydalı olabilir. Aşırı bir güvenle yapabileceğimizden daha fazlasını vaat edip, enerjimizi dağıtmamız da söz konusu olabilir. Burada körü körüne bir şeylerin peşinden gitmek ya da enerjimizi olmadık şekillerde harcamak yerine, belki de şu an hayatımızdaki olaylara benzer geçmiş deneyimlerimizin olup olmadığını bir düşünmek ve bu deneyimlerin bilgeliğinden faydalanmak daha akıllıca olabilir...


Astroloji Dergisi/Gözde Kara
http://astrolojidergisi.com

Kaynaklar:

*Astroloji Dersleri, Barış İlhan
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için:
Yönetici (Cmt 10 Mar, 06:16)
Değerlendirme: 16.67%


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir