Venüs Oğlak Burcunda Etkileri

venüs oğlak burcunda, venüs oğlak burcunda etkileri, venüs oğlakta, venüsüm oğlakta, venüs oğlak burcunda nasıl etkiler

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 966
Yaş: 22
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 115 kez
Teşekkür edildi: 132 kez
İletişim:

Venüs Oğlak Burcunda Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 01 Oca, 18:36

Venüs Oğlak Burcunda
Resim

Çekim gücümüzü, neleri sevdiğimizi, ilişki kurma tarzımızı, iştahımızı ve özdeğer duygumuzu simgeleyen Venüs Oğlak’ta yolculuğuna başlıyor. Bu konumda Venüs‘ün ilişki kurma tarzı gerçekçi, temkinli ve sorumluluk sahibidir. Kurduğu ilişkileri ciddiye aldığından, ilişkiyi de hedefleyip ya da bunu da bir görev gibi görüp bu yolda adım adım çaba ve emek sarf edebilir.

Bu konum bir şeyleri başarma tutkusu verdiği için, kendisine hedefler koymayı, bu hedeflere giden yolda planlama yapmayı, kendisini disipline edip çalışmayı sever. Bu şekilde başarıya ulaştığında, hem kendisini yeterli hisseder hem de kendisine olan sevgisi ve saygısı artar. Kalıcı, geçerliliği ispatlanmış, güvenli, geleneksel, toplumsal olan yapılara, kurallara değer verir; finansal ve maddi varlıklar edinmeyi önemseyebilir. Bu konumda kişi olgun, yaşını almış, kendisinden büyük, toplumda saygı gören ve otorite sahibi kişilerden hoşlanabileceği için, bu tarz insanlarla olan ilişkilerinde ve ortaklıklarında otorite ve kontrol gibi temaları deneyimleyebilir. Azla yetinme, tasarruf ve sadeliği sevme söz konusu olabilir.

Bu konumdaki Venüs, kendisine çok yüksek standartlar belirleyip, kendisini sadece bir şeyler başardığında, hep doğru, mükemmel davranışlar sergileyip iyi bir şeyler yaptığında değerli bulabilir. İlişkilerini de başarı ve başarısızlık olarak değerlendirebilir. Kendisini sevgisiz, yetersiz, kısıtlanmış ve yalnız hissederek kendi değerinden emin olamayabilir.

Sevgiyi bir görev gibi gördüğünden, karşısındaki insanın da sorumluluklarını üstüne alıp aslında tüm ilişkinin yükünü sırtında taşıyabilir. Sadece kendisine toplumsal anlamda prestij, para, saygınlık ve statü getirecek kişilerle ilişkiler ve ortaklıklar kurabilir. Saygı görme ve statü sahibi olma arzusuyla belki de aslında hiç sevmediği insanlarla, işlerle uğraşırken kendisini bulabilir. İlişkilerinde kontrol ve otorite problemleri yaşayabilir. İsteklerini bastırma, sevgiyi ifade edememe, sevgisizlik, korku ve yetersizlik duygusuyla karşısındakiyle ve genel anlamda dünya ile soğuk ve katı ilişkiler kurabilir.

Venüs Oğlak burcuna girer girmez yöneticisi olduğu Satürn ile kavuşum yapıyor. Bu dönemde ilişkilerimiz, sevdiğimiz şeyler, maddi ve manevi değerlerimiz konusunda daha sorumlu, ciddi ve gerçekçi davranmamız gerekebilir. Satürn bunların gerçekliğini, güvenilirliğini ve sağlamlığını sınayarak, daha fazla odaklanıp çaba sarf etmemiz gereken yerler konusunda derslerini bize verecek gibi görünüyor.

Yükümlülük ve bağlılık gerektiren ortaklıklar, ilişkiler gündemimize gelebilir. Kendimizi her anlamda daha fazla kontrol edebilme, disipline edebilme, sadeleşme ve tasarruf etme gibi konular söz konusu olabilir. Bunun yanı sıra yalnızlık, kimsesizlik, sevgisizlik, melankoli ve karamsarlık gibi duyguları daha fazla hissedebiliriz. Oğlak’taki Venüs-Satürn kavuşumu aslında sevginin zaman ve çaba gerektirdiğini ve kurduğumuz her türlü ilişkinin sağlamlığının ve gerçekliğinin zor koşullara dayanabilme kapasitesine bağlı olduğunu bize hatırlatıyor…Astroloji Dergisi/Gözde Kara
www.astrolojidergisi.com

Kaynaklar:
Astroloji Dersleri, Barış ilhan


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir