Oğlak Burcunun Faziletleri

Oğlak Burcu (Capricorn) 22 Aralık - 20 Ocak
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 947
Yaş: 40
Kayıt: Pzr 07 May, 21:44

Oğlak Burcunun Faziletleri

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Çrş 21 Mar, 23:14

Oğlak burcunun temel kabiliyeti olan sabır, dinimizde en çok övülen bir fazilettir. Dünyevi olduğu gibi uhrevi her başarının da anahtarı sabırdır. Üstelik sabır konusunda birçok karakterin aksine çok bilinçlidir Oğlak burcu. Bazıları sabrı, başa gelene pasifçe katlanmak, hayatın akışına kendini teslim etmek ve her şeye taviz vermek zannederken, Oğlak sabrın disiplinli çalışma ve azmettiğin mücadelede sebat etmek olduğunu bilir.

Ayrıca arzulara erişememe, ihtiyaçlarını karşılayamama durumunda da son derece sabırlıdır Oğlak. Bu sayede çok namuslu, müstağni ve tok gözlüdür. Her çeşit ihtiyacını uzun süre kontrol edebilir, erteleyebilir, hatta gerekiyorsa tamamen vazgeçebilir. Zahidlik ve inzivaya yatkın bir ruh yapısına sahiptir.

Utanma duygusu ve namus, doğuştan gelme bir fazilettir. Ailesinin izin vermediği veya toplumun onaylamayacağı bir ilişki kuran Oğlağa pek sık rastlanmaz. Hatta evlilik kurumunu tamamen mantık zeminine oturtmak; zevk, duygu ve arzulardan vazgeçmek Oğlağa pek zor gelmez. Evlilik veya başka bir ilişkisini tamamen sorumluluk duygusu ve vicdan saikiyle yürüten çok Oğlak kişiliği vardır.

Vicdan Oğlağın temel kabiliyetindendir. Herkeste potansiyel bir vicdan bulunmasına rağmen, birçok kişi onun uyarılarına benlik ve arzularının baskısıyla kulak vermez. Oysa Oğlak mantığından sonra vicdanını ikinci danışmanı yapmıştır.


BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!


Kullanıcı avatarı
çıkmazsokak
Mesajlar: 34
Yaş: 37
Kayıt: Pzr 15 Eki, 19:03

Okunmamış mesaj gönderen çıkmazsokak » Prş 22 Mar, 17:58

Sabir konusunda ben bile kendime şaşıyorum bazen...

Bilgilendirici konuların için teşekkürler EffEndY...
Yumuşak başlı isem kim dedi uysal koyunum
Kesilir belki fakat çekmeye gelmez boynum...!!

Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Oğlak Burcu (Capricorn) 22 Aralık - 20 Ocak” sayfasına dön