29 Mart 2006 Güneş Tutulması

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
akkrep
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 250
Yaş: 53
Kayıt: Pzt 21 Kas, 14:26

29 Mart 2006 Güneş Tutulması

Okunmamış mesaj gönderen akkrep » Cum 24 Mar, 16:02

Her Güneş tutulması ayrı bir tutulma serisine aittir. Bu tutulma serilerine Babillerce Saros serisi adı verilmiştir. Her Saros serisi 18 yıl 9-11 gün arayla kendisini tekrar eder. Her tutulma farklı zamanlarda başlar ve kendi periyotları vardır. Her tutulmanın getirdiği etkiler farklıdır. 29 Mart’ta yaşayacağımız tutulma 8 Kuzey serisinden. [highlight=red]Astrolog Bernadatte Brady, bu seriyi özgür kalmak ve bulunulan ortamdan (koşullardan) çıkma arzusu olarak değerlendirmiş.[/highlight] Bu yıl gerçekleşecek Uranüs dönüşü ile ne kadar da paralel temalar değil mi?

Güneş tutulmalarının, özellikle de uzun süren tam tutulmaların etkisi oldukça uzun vadeye yayılır. [highlight=red]29 Mart’taki Güneş tutulması 4 dakikanın üzerinde süreceğine göre, elimizdeki harita bize, önümüzdeki yaklaşık 4 yıllık süre içerisinde içinde bulunduğumuz bölgede bizi nelerin beklediği ve genel gidişatımız hakkında bilgi verecektir.[/highlight]

Tutulma, 29 Mart 2006’da Ankara’ya göre saat 13:15’te Koç burcunun 8. derecesinde gerçekleşecek. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi [highlight=red]tutulmalar, hayatımızın daha evvelce karanlık kalmış alanlarını aydınlatırlar[/highlight]. Daha evvelce görünür olmamış şeylerin görünür hale gelmesine neden olurlar. Gizli kalmış şeylerin açığa çıkma zamanlarını gösterirler. [highlight=red]Artık ertelenen, bir kenara atılan şeylerin değişmesi zamanının geldiğini gösterirler[/highlight]. Bu aynı bir deprem gibidirler; sarsar ve nelerin temizlenmesi, bitmesi, yıkılması gerektiğini gösterir. Öncü burçlarda gerçekleşen tutulmalar, olayların daha çabuk değişmeye başlayacağına işaret ederler. Haritanın eksenlerine de öncü burçlar yerleşmiş durumdalar. Bu da tutulmanın etkilerinin belirginleşmesinin hızlı olacağını göstermekte.

[highlight=red]Güneş tutulmaları yeni işlere başlamak ve hızlı ilerlemek amacıyla kullanılabilir. Kendine yeni hedefler belirlemek, eski kalıpları bir kenara bırakmak adına uygun zamanlardır[/highlight]. Güneş tutulmasının etkileri çok güçlüdür çünkü Dünya’ ya çok yakın gerçekleşir. Her iki ışık da aynı burçta olduğundan, o burcun özelliklerini daha fazla vurgularlar. Koç burcunun öncelikli motivasyonları ivedilikle aksiyon alma arzusu, liderliğini ve gücünü açık biçimde ortaya koyma güdüsüdür. Bunun en çok 9. ev konularında ortaya konacağına şahit olacağız: dış ilişkiler, hukuksal konular, dinsel konular, yüksek eğitimle ilgili konular, yayın organlarını ilgilendiren konular.

Haritada Yengeç derecesinin 29. derecesinin yükselmekte olduğunu görüyoruz. Klasik bilgilere göre bir burcun son dereceleri, özellikle de en son derecesi kritiktir ve kriz göstergesidir. Zira bu dereceler kötücül gezegenler (Mars ve Satürn) tarafından yönetilirler.

Yükselen derecesine baktığımızda, bu dereceye çok yakın duran Satürn hemen dikkat çekiyor. Satürn 1. evdeyse borç ya da arazi yüzünden çok kişinin acı çekeceğini gösterir. Satürn ters harekette, Güneş’e göre batısal yerleşimde ve zararlı olduğu Aslan burcunda yerleşmiş durumda.

Satürn’ün sert açıları yok; ancak 7. ve 8. evlerin yöneticisi olarak ASC’deki yerleşimi insanı düşündürüyor doğrusu. Uluslar arası sürtüşmeler, rekabetler ve savaş. 8. ev ise öncelikle ölümle; aynı zamanda finans konuları ve dış kredilerle ilgilidir. Bu evlerin yöneticisinin halkı, yani bizleri anlatan 1. evde olması, bu konuların otomatikman bizlerin gündeminde olacağının işaretçisi.

Astrolog Robert Zoller’e göre, Güneş Tutulması’nın güzergahı Brezilya’nın en doğu ucundan başlamakta olduğu için, ilk etapta Brazilya Tenerif ve Afrika’ya kadar tutulmayı izleyen hat etkilenecek; Güneş tutulması ancak 2008’den itibaren Türkiye’de ve doğudaki yerlerde etkisini gösterecek.

9. evdeki bu gezegen toplaşması bize gerek kısa, gerekse uzun vadede bu ev konularının vurgulanacağını göstermekte: dış ilişkiler, dinsel ve felsefi konular, yüksek eğitim ve hukuksal konular, eğitimli ve aydın kesim, bilimsel konular, yayıncılık grupları ve yöneticileri.

9. evde bu kadar gezegen yerleşmiş olduğuna göre, önümüzdeki önemli bir süreçte (4 yıl) bu konular gündemimizde en önemli sırayı alacaklar. Bu yüzden, en çok buradaki gezegenlerin durumlarına göre değerlendirme yapmak isabetli olacak.

Güneş ve Ay’ın buradaki yerleşimi, yönetimi temsil eden kişiler açısından dış ilişkiler, dinsel içerikli konuların öne çıkacağını gösteriyor. Dış politikada/liderlikte dinsel içerikli etkilere bağlı değişimler görülebilir.

Merkür-Uranüs birleşiminin de tam bu ev girişine düşmesi oldukça dikkat çekici. Merkür-Uranüs birleşmesini: özgürce düşünme arzusu, yenilikçi düşünceler, isyankar ve farklı düşünceler, konuşmalar veya yazılar- olarak ifade etmek mümkün.

Bu birleşimi 9. ev ile bağdaştırarak değerlendirirsek: dinsel düşüncelere bilimsel bakış gayreti, radikal fikirsel değişimler, fikirsel ve eğitimsel olarak aydınlanma çabası gibi görebiliriz. Özellikle dinsel konularla ilgili, tüm dünyaya model olabilecek bir uzlaşma arayışına girişilebilir. Ama şu bir gerçek ki, bunlar yozlaşmış ve kalıplaşmış düşünce ve yaklaşım kalıplarından çok daha farklı olacaktır. Merkür’ün buradaki yerleşimi, bu konuda (belki de Diyanet tarafından) çok daha günün genel geçer durumlarına uygun ayarlamalar düzenlenebilir. Merkür'ün 9. evdeki yerleşimi, dinsel düşüncelerde aydınlanma demektir. Uranüs ile birleşmesini de işin içine katarsak, dinsel konularda aydınlanmaya doğru gideceğimizi düşünmek yanlış olmaz.

[glow=red]Tutulmanın bize güzel haberler ve başlangıçlar getirmesini dilerim.[/glow]
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Cum 24 Mar, 19:47

Teşekkürler bilgiler için akkrep
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön