Gezegenlerin Açı Anlamları

gezegenlerin açı anlamları, gezegenlerin kattıkları özellikler nelerdir, hangi gezegen hangi özelliklerde etkili olur

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
emekli

Gezegenlerin Açı Anlamları

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Prş 29 May, 23:55

Gezegenlerin Açı Anlamları
Resim

Gezegenlerin Açı Anlamları ve Etkileri

Doğum haritasındaki güneş en parlak, en kuvvetli ışığımızdır. açı yaptığı gezegene ''hayat'' verir. tek tek bakalım ;

GÜNEŞ-AY; olumlu açılarda duygularımıza canlılık verir, uyumlu bir kişilik verir.
sert açılarda duygusal sorunlar ve karamsarlık getirebilir...
GÜNEŞ-MERKÜR; sadece kavuşum açısı yapabilirler. iletişim yeteneği verir. zekamıza canlılık katar. bu kavuşumun başka sert etkiler alması gevezelik verebilir.
GÜNEŞ-VENÜS; sadece kavuşum açısı yapabilirler. güzellik ve estetik verir.
sert açılarda kendini beğenmişlik ve tembellik görülebilir...
GÜNEŞ-MARS; olumlu açılarda cesaretimize canlılık katar. tutkulu ve girişimci bir yapı katar. sert açılarda ise kavgacı, stresli tavırlar katar...
GÜNEŞ-JÜPİTER; olumlu açılarda iyimser, kendini geliştiren, uyumlu bir kişilik verir. sert açılarda, iyimserlik aşırı olabilir, abartılı hareketler rahatsız edicidir...
GÜNEŞ-SATÜRN; olumlu açılarda disiplin yönümüzü ve çalışma hayatımızı canlandırır. sert açılarda ise güvensizlik, karamsarlık verir...
GÜNEŞ-URANÜS; olumlu açılarda bireyselliğimize canlılık katar. farkındalığı arttırır. orijinallik verir. sert açılarda ise huzursuz, çabuk sıkılan bir etki yapar.
GÜNEŞ-NEPTÜN; olumlu açılarda hayal gücüne ve yaratıcılığa canlılık katar.
sert açılarda ise aşırı hassaslık ve özgüven eksikliği verir...
GÜNEŞ-PLÜTO; olumlu açılarda karakter gücü ve karizma verir.
sert açılarda acımasızlık ve hırs verir...
GÜNEŞ-MC; olumlu açılarda kariyer alanında ve sosyal imajımıza canlılık katar.
sert açılarda ise kariyerle ilgili sorunlar söz konusu olabilir...

AY; açı yaptığı gezegene duygu katar...

AY-MERKÜR; olumlu açılarda anlayışlılık verir. duygu ve düşünceler uyumludur.
sert açılarda kararsızılık verir...
AY-VENÜS; olumlu açılarda sıcakkanlılık ve güzellik verir. sert açılar, ilişkilerde sorunlar getirebilir...
AY-MARS; olumlu açılarda duygular cesaretle ifade edilir. sert açılarda alınganlığın sebep olabileceği tartışmalar söz konusu olabilir.
AY-JÜPİTER; olumlu açılarda hassaslık, yardımseverlik ve toplumsal duyarlılık verir. olumsuz açılarda özgüven eksikliği ve abartılı duygular söz konusu olabilir.
AY-SATÜRN; olumlu açılarda duygular kontrollüdür. sert açılarda duyguları içine atma, gizleme ve çekingenlik yoğundur.
AY-URANÜS; olumlu açılarda duygularda monotonluk görülmez. sezgiler kuvvetlidir. sert açılarda duygular çabuk değişebilir, huzursuzluk sözkonusudur.
AY-NEPTÜN; olumlu açılarda romantik bir kişilik ve yaratıcı hayal gücü verir.
sert açılarda kolay etkilenen, alıngan bir tabiat söz konusu olabilir
AY-PLÜTO; olumlu açılarda duygularda ve tutkuda derinlik verir. sert açılarda, yoğun duygular kıskançlığa, kinciliğe doğru kayabilir...
AY-MC; olumlu açılarda sevdiği işe kendini adayan bir özellik katar. toplumsal konularda duyarlıdır. sert açılarda, duygusal kararlar nedeniyle kariyeri olumsuz etkilenebilir.

Merkür açı yaptığı gezegene pratiklik katar...

MERKÜR-VENÜS; sadece kavuşum ve 60 derecelik olumlu açı yapabilirler. iletişim yeteneği, hoş sohbet bir kişilik ve güzel bir ses tonu verir.
MERKÜR-MARS; hazırcevap bir kişilik verir. konuşmalar tutkuludur. sert açılarda ise agresiflik verir, kırıcı konuşmalar söz konusudur.
MERKÜR-JÜPİTER; olumlu açılarda parlak ve akademik bir zeka verir. sert açılarda ise düşüncelerde ve hedeflerde tutarsızlık söz konusudur.
MERKÜR-SATÜRN; olumlu açılarda odaklanma yeteneği verir, düşünceler kontrollüdür. sert açılarda ise kendini ifade etme sorunları söz konusudur.
MERKÜR-URANÜS; olumlu açılarda akıl ve sezgiler üst düzeye ulaşır. sert açılarda ise sinirsel gerginlikler rahatsız edicidir.
MERKÜR-NEPTÜN; olumlu açılarda imajinasyon yenteneği üst düzeye ulaşır. sert açılarda ise başkalarının fikirlerinden çabuk etkilenme sorunu olabilir.
MERKÜR-PLÜTO; olumlu açılarda zekaya derinlik katar. sezgisel kuvvet üst düzeye ulaşır. sert açılarda ise düşüncelerde inatçılık ve katılık görülebilir.
MERKÜR-MC; olumlu açılarda sosyal alanda iletişim yeteneğini arttırır. sert açılarda ise kariyer konularında kararsızlıklar söz konusudur.

Venüs, doğum haritasında dokunduğu gezegene estetik katar.

VENÜS-MARS; olumlu açılarda aşk ve sanat alanlarında ustalık verir. sert açılarda ise yoğun tutkulardan kaynaklanan kıskançlık vb. sorunlar getirir.
VENÜS-JÜPİTER; olumlu açılarda sıcakkanlı, cömert ve şanslı bir aşık olma potansiyeli verir. sert açılarda ise, kendini beğenmişlik söz konusu olabilir.
VENÜS-SATÜRN; olumlu açılarda güvenilirlik ve sadakat verir. sert açılarda ise aşkta hayal kırıklıkları, özgüven eksikliği söz konusu olabilir.
VENÜS-URANÜS; olumlu açılarda ilişkilerde ''bireyliği koruma'' yeteneği verir. sert açılarda ise çabuk sıkılan, huzursuz bir yapı katar.
VENÜS-NEPTÜN; olumlu açılarda romantik ve yaratıcı hayalleri olan bir yapı verir.
sert açılarda ise insanları anlayabilme konusunda hayal kırıklıkları ve aldanma getirebilir.
VENÜS-PLÜTO; olumlu açılarda cazibe ve tutkuyu arttırır. sert açılarda ise yanlış ilişkilere meyil etme olasılığı vardır.
VENÜS - MC; olumlu açılarda çekicilik ve sosyal çevre kullanılarak kariyer konusunda adımlar atılabilir. sert açılarda ise iş ve aşk arasında gerilimler mümkündür.

Doğum haritamızda mars, dokunduğu gezegene cesaret ve dinamizm katar.

MARS-JÜPİTER; olumlu açılarda kararlılık ve müthiş bir enerji verir. sert açılarda yüksek enerjinin abartılı ve dengesizce kullanılması olasıdır. spor yapmaları önerilebilir.
MARS-SATÜRN; olumlu açılarda sorumluk sahibi, kontrollü ve azimli bir yapı katar.
sert açılarda ise iş hayatında aksilikler ve gerginlikler getirebilir.
MARS-URANÜS; olumlu açılarda yenilikler konusunda önderlik verir. sert açılarda ise yenilik adına kırıcı ve tutarsız olabilir...
MARS-NEPTÜN; olumlu açılarda mars enerjisi iç dünyaya yönelir ve zengin bir içsel dünya verir. sert açılarda ise çekicilikle beraber duygusal çatışmalar söz konusu olacaktır.
MARS-PLÜTO; olumlu açılarda savaşçılık ve irade gücü verir. sert açılarda ise savaşçılık kavgacılığa dönüşebilir. tehlike oluşturabilecek bir etkidir.
MARS-MC; olumlu açılarda iş dünyasında dinamik ve önder bir kişilik verir. sert açılarda ise otoriteyle tartışmalar söz konusu olabilir.

MARS'dan sonra gelen gezegenlerden Jüpiter - Satürn - Uranüs - Neptün ve Pluto'nun
birbirleriyle yaptıkları açılar kişisellikten ziyade toplumsal kollektif açılardır.

yeri geldikçe mars ötesi gezegenlerinde açı anahtarlarını
bireyselleştirip sizlere aktaracağım...
Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Cum 30 May, 14:55

Mars-Venüs kare açıları bulunduğu eve göre değişen yorumlar: Özellikle Marsın ve Venüsün rahat edemediği konumlarda olursa..Mars ya da Venüs muhtemelen retrograde'dir.
Sansasyonel aşk ilişkileri, özellikle cinsellikte problemler ya da sevgi ile cinselliği karıştırma ya da cinsel sevgi yoğunluğu. Kadında testeron yoğunluğu erkekte sadist cinsel eğilimler..

Mars Jüpiter olumlu açıları ise ise genelde bodycilerde ya da beden fiziğine fazla önem gösterenlerde bulunan bir konumdur. Pilatesin mucidi John Pilatesin de haritasında mevcuttur..

Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astroloji” sayfasına dön